Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kreni sa 10ml na litru vode jednom u 15 dana, tako bar pise nazad na etiketi, a pise i na slovenackom i na hrvatskom, to je organik pa sumnjam da mozes zaebati, verovatno ce moci kasnije i veca doza. nisam koristio, ne mogu ga nabaviti al javice se neko ko je koristio sa info. iz prve ruke :)
 
04.11.2015
16
3
3
38
Pozdrav. Imam jedno pitanje koje može biti da je glupo, ali nemora da znači. Ko pita ne skita. Uglavnom, naletio sam u garaži na neko tekuće gnojivo za balkonsko cvijeće od keve.
N - 6%, P - 4.5%, K- 5%. E sad to valjda stoji možda 10 godina tamo. Dušik je u vecem omjeru sto je ok, ali me zanima dali to ima rok trajanja ?? jer ne piše rok trajanja samo piše da ne drzati na temp manjoj od 5 stupnjeva, a bilo je do jedno -15 u par navrata u tih par godina kroz zimu :) dal može škodit ili slobodno pucam svoje babe s tim starim steroidima :D ?
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Malo sam se namucio ali dokopao sam se House&Garden indoor kit gjubriva za jednu polovinu boxa dok za drugu polovinu koristim Bio Canna Boost i Bloom.
Videcemo rezultate za neko vreme.
Search nije izbacio nista vredno osim sto je Sloera koristio H&G pa ako je neko u medju vremenu koristio njihove fertse nek podeli iskustva.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ne znam da li sam na pravom mjestu, ali nakon nešto više od 2 sata pretraživanja i čitanja foruma, nisam našla dovoljno precizan odgovor na opće pitanje BIO gnojiva, tj. specifično o dostupnosti istih na tržištu HR, (ali i regije) te usporedbi dostupnih marki.

Vidim da se tu najčešće spominju Hesi i BioBizz, pa me interesira jesu li ta gonjiva certificirana za organsku proizvodnju?

Ne znam isplati li se oko ovog otvarati nova tema, ili je već negdje raspravljano, ali evo pitam tu, pa će aktivnijji članovi vjerojatno znati da li je bilo prije raspravljano ili ne.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ako kojim slucajem koristis full BioBizz liniju moj savet na osnovu licnog iskustva je da izbacis BioGrow negde 2 nedelje nakon flipa na 12/12 jer je moguc potencijalno trovanje Nitrogenom koje je bolje spreciti nego leciti.

Pozz
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Nisam skužila za Hesi :oops:.. tnx @Stipe i @trubabuba .

Vidim da ima Hempatia, a vidim da ima i u HR, growshop u ZG, također ima i BIO supstrate za sadnju, bez dodatka mineralnih gnojiva.

Bilo bi zanimljivo čut nečija iskustva tko je sadio samo u biosupstrat i gnojio organic gnojivima, ako ima takvih na forumu? Nisam baš aktivna, priznam pa eto ne znam o čemu se raspravlja danas ovdje :love2:

EDIT:
@Brkato Prase , uzgajat cu samo automatike do daljnjeg, ali dobar savjet za fotose, i guess
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pod bio substrat se misli na bio/organic substrat pretpostavljam?
bio bizz light mix i biobizz all-mix.
to je ono sto ja koristim.

gore navedeni proizvodaci rade i substrate.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Da, mislim na supstrate/zemlju u koje možeš direktno sadit, ali su specifični po tome što su 100% od organskih sastojaka, bez mineralnih gnojiva ili ikakve kemije. Planiram idući grow odradit s takvim preparatima pa sad tražim supstrat i gnojivo koji zadovoljavaju te kriterije.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ako hoces full organic onda otkantaj sva "gotova" rjesenja iz boce i pravi svoj supstrat. Spominje se nesto i ovdje, vise sam nasao na stranim forumima i pokusat cu jednu turu u bliskoj buducnosti. Uglavnom od sastojaka te zanima dostupnost sastojaka kao sto su: domaci kompost, zemlja kalifornijske gliste, krvna i kostana brasna, smjese od algi (kelp) i lucerna (alfalfa). Ima jos tu drugih kao dodatci i cajevi za "oplemenjivanje" , al ovo bi bili glavni i sad imas kombinacije od growera do growera. Malo google-fu-a i brzo ces se snaci.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
biobizz substrati kao i jedan dio plagronovih i od canna-e su cisto organski.
recept za super soil:


Make Your Own Super Soil!


You will need:
· Huge mixing container (enough to hold ~110 pounds of soil)
· Rake
· Tarp or large trash cans to hold soil while it's "cooking"

Composted Super Soil Ingredients
· 6 bags x 10-gallon (35 pounds or 1.5 cu. ft.) Roots Organic Soil
· 2 bags x 50L (35 lbs) Biobizz Light-Mix soil
· 2 bags x 30 lbs Organic Earthworm Castings
· 1 box 6 lbs Fish Bone Meal (3-16-0) Note: 3-15-0 or 3-18-0 can also be used
· 1 cup Dolomite Lime (“prilled” if possible)
· ½ cup Azomite (0-0-0.2)
· 1 box 5 lbs Blood Meal (12-0-0)
· 1 bag 4 lbs Happy Frog Bat Guano (0-5-0)
· ¾ cup Epsom Salt
· (Optional) Up to 25% Perlite (for extra drainage)

The following instructions uses a “layered” approach to make sure everything is mixed together well. It is possible to throw all your ingredients in a pile and mix everything up, but this order makes it a lot easier to get a fully mixed final product.

Here's the video tutorial, with step-by-step instructions below



------

od ovoga gore na listi ja nisam uspio pronaci fish bone meal, dolomite lime i blood meal.
ostalo je dostupno u hempatii i ostalim ducanima.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ako hoces full organic onda otkantaj sva "gotova" rjesenja iz boce i pravi svoj supstrat.

To svakako i namjeravam ubuduće praviti, ali caka je u tome što moram započeti grow ASAP i nemam vremena čekati da napravim super soil, koji još treba i odstajati minimalno mjesec dana.

Tako da ciljam ovaj put na full organic grow, ali sa gotovim preparatima koji su dostupni, tj. mislim si naći najbolju kombinaciju supstrata i gnojiva za automatike...još istražujem :) ...ali čini mi se da BioBizz ima dobra gotova rješenja, samo treba odabrati najbolji supstrat od tih nekoliko kojih ima za kupi u HR, odabrat odgovarajuća gnojiva i odradit to pa kako god ispadne.

U ribolovackim radnjama imas krv u prahu i riblje brasno, to su verovatno blood meal i fish bone meal :joint:
Mislim da to 100% jest to. A vjerujem da se može naći i na ebayu, vjerojatno jeftinije nego u ribolovnim dućanima.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@LOoD, gdje si to vidio. prvi put cujem za to :confused:. nadam se da nije tako :upiii:.

hvala za informaciju. potrazit cu u tim radnjama.
na ebaju ima sigurno, no shiping ce te izac puno.