Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Nastavak price, posto je nama ribolovcima bilo malo skupo to brasno iz ribolovacke prodavnice, a hvala Bogu ima dosta zemljoradnika, saznaju ljudi lepo da je riblje brasno jedan od glavnih sastojaka koncentrata za ishranu zivotinja(ima preko 65% proteina u sebi), a na kraju dodjemo do cene da je kilogram ribljeg brasna oko 1e u poljoapoteci :)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
@Himalaya Gold ove proizvode još nisam nigdje vidjela, gdje tog u HR ima za kupit?

Inače, kako istražujem ovu tematiku zadnjih par dana, iznenadilo me koliko trgovina samo u ZG ima za koje nisam ni znala, npr. "Zelena stanica" mi je potpuna novost, a koliko vidim na njihovom webu, ponuda je široka!

Međutim, mislim da smo počeli oftopičarit ovdje, tema je GNOJIVA.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Ako kojim slucajem koristis full BioBizz liniju moj savet na osnovu licnog iskustva je da izbacis BioGrow negde 2 nedelje nakon flipa na 12/12 jer je moguc potencijalno trovanje Nitrogenom koje je bolje spreciti nego leciti.

Pozz


Ja planiram prec na bio bizz gnojivo..A posto bi koristio bio canna proffesional zemlju znaci nema gnojenja u vegi, sta mi sve treba od njihovih gnojiva??
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Stavis Bio Bloom i Topmax za ekstra ukus tamo negde sredinom flowera pa sve do flusanja.
A da..obavezno Bio Heaven full dozu jer je razblazen tamo negde 3 nedelje nakon flipa na 12/12.. ali pazi da ako ga koristis nemoj da prestajes jer kazu da je yield manji kada prestanes ili growas bez..
Ja bi slobodno dodao Bio Canna Boost ili ako ne zelis da mesas djubriva onda dodaj Bat Guano.

Pozz
 
17.04.2009
140
138
43
@DiskoKobaja koristim tocnu tu zemlju i tocno to gnojivo :D od pocetka idem po njihovom rasporedu ( bio bizzovom ) ali sam krenio sam pola doze od svega i lagano dizao, jedini problem je kod nekih strainova ( u mom slucaju purple bud ) se javi da mu fali N - listovi malo pozute, dodam iduce zaljevanje vise bio growa i bude ok, hedovi nisu toliko ogromni koliko su tvrdi, stvarno sam iznenaden (Y) imam bio bizz starter pack, s tim da racunaj da ti treba bar 0,5l bio heavena, dobijes 250ml ....
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
BB Bio heaven ima potpuno isti miris kao i BAC organic bloom(vecina sastav mu je vinasse ili ti secerna repa) a BAC bloom uglavnom je rafinirana melasa.

Kada smo kod Bio Heavena trazeci po netu nasao sam podatke da je zasluzan za proces koji se naziva chelation i koji omogucuje lakse vezivanje metalnih iona a samim tim i lakse iskoriscavanje mikro nutrienta.
Cini mi se da je Bio Heaven obavezan kod koriscenja BB proizvoda pa zato su ljudi koji nisu koristili BH prijavili manje prinose nego oni koji su isti koristili.


THE SIGNIFICANCE OF CHELATION PROCESS IN SOIL ARE:

1. Increase the availability of nutrients.
Chelating agents will bind the relatively insoluble iron in high pH soil and make it available to plants.

2. Prevent mineral nutrients from forming insoluble precipitates.
The chelating agents of the metal ions will protect the chelated ions from unfavorable chemical reactions and hence increase the availability of these ions to plants. One example is iron in high pH soil. In high pH soil, iron will react with hydroxyl group (OH-) to form insoluble ferric hydroxide (Fe(OH)3) which is not available to plants.
Fe+3 + 3 OH- --------> Fe (OH)3
Soluble Insoluble
Chelation will prevent this reaction from happening and hence render iron available to plants.
3. Reduce toxicity of some metal ions to plants.
Chelation in the soil may reduce the concentration of some metal ions to a non-toxic level. This process is usually accomplished by humic acid and high-molecular-weight components of organic matter.

4. Prevent nutrients from leaching.
Metal ions forming chelates are more stable than the free ions. Chelation process reduces the loss of nutrients through leaching.

5. Increase the mobility of plant nutrients.
Chelation increases the mobility of nutrients in soil. This increased mobility enhances the uptake of these nutrients by plants.

6. Suppress the growth of plant pathogens.
Some chelating agents may suppress the growth of plant pathogens by depriving iron and hence favor plant growth.

Izvor:
http://www.jhbiotech.com/plant_products/chelation.htm
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@DiskoKobaja koristim tocnu tu zemlju i tocno to gnojivo :D od pocetka idem po njihovom rasporedu ( bio bizzovom ) ali sam krenio sam pola doze od svega i lagano dizao, jedini problem je kod nekih strainova ( u mom slucaju purple bud ) se javi da mu fali N - listovi malo pozute, dodam iduce zaljevanje vise bio growa i bude ok, hedovi nisu toliko ogromni koliko su tvrdi, stvarno sam iznenaden (Y) imam bio bizz starter pack, s tim da racunaj da ti treba bar 0,5l bio heavena, dobijes 250ml ....

Posto sam ja Disko Kobaja volim brze stvari pa tako sadim samo automatike treba mi samo gnojivo za fazu cvjetanja od bio bizza..Pa zato i pitam sta treba(sta sve kod njih ide u bloomu) od gnojiva.. Ne znam jel se mora flushat biljka i kad se radi s organskim gnojivom?? Jel se ph namjesta?
 
Poslednja izmena od urednika:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Samo da potvrdim prije nego uložim novce...

Znaći iskustva govore da se isplati na Biobizzove proizvode Grow i Bloom kupiti još i Bio Heaven i Top Max ?

Hvala! :thumb:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Opet ja sa nedoumicom :). Imam novaca samo za jedan proizvod, da li da to bude top max ili bio heaven?
Već imam Grow i Bloom :D, novac koji sam mislio potrošit na cijelu liniju će ići za emergency box jer je biljka s obzirom na jako odgođeno cvijetanje prerasla očekivanja, a i boks...
P.S. Biljka mi je u samom početku cvijetanja...

Hvala:thumb:
 
16.07.2011
197
180
43
Za prošli grow koristio sam plantelu cvet od prvog meseca života biljke pa sve do osmog meseca... jebiga kad nisam znao. Ali, biljkama nije falilo ništa, verovali ili ne, al' opet bilo bi bolje da sam prvo uzeo plantelu list.
Za ovaj out kupio sam fertico green i bloom. Kad sam video šta može da izraste od njih, bio sam u šoku. A da, po prvi put ću koristiti i slavol jer vidim da su i kolege groweri zadovoljni :)
Sad se setih kad sam po PRVI put posadio biljku, uzeo sam neko đubrivo, znam samo da je roze bila bočica i da se zvao otprilike, cvetino, cvetal, cvetko, cvetosana il' pitaj k... kako već. Elem, biljka je bila jedva veća od metar.
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Da li neko ima iskustva sa ovim?
Substralove granule za mesanje sa zemljom i stavljanjem po povrsinskom sloju
Npk 17-9-11(-2) image.jpeg image.jpeg
I ovim stapicima , koji se ubadaju pored stabljike?
Npk 10,5-10,8-10,2 image.jpeg image.jpeg
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
samootapajuce u smislu da nije cela kolicina dostupna biljci odjednom,nego se vremenom razlaze u zemlji i biljka ga postepeno koristi. Ne moze da skodi ako se ne pretera sa kolicinom koja je negde na pakovanju propisana.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Koristim ja osmokot za cvece, problem sa njim je sto ga ne mozes izvaditi kad ga jednom stavis, nema flusha, pa onda ako imas previse djubriva sta da radis? Zato za marihuanu mislim da nije, jer kad koristis djubrivo pri zalivanju dajes ako treba i ne dajes ako ne treba i mozes da isperes visak, a sta ces ako preteras sa ovim? :) Otapa se tokom 6 meseci to jedino, dakle nece full dozu dati biljci, pre toga ces vec raditi harvest...