Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
radoznalac je napisao(la):
Sta mislite o Potgrond H

Višenamenski supstrat za setvu i proizvodnju rasada povrća (paradajz, paprika, krastavac, lubenica, dinja).
Sastav: mešavina slabo razgradjenog belog treseta(H2-H5) i promrznutog crnog treseta(H6-H8).
Električna provodljiost - 40mS/m(+/-25%)
pH: 5,5-6,5
Ukupna količina NPK 14-16-18 1,5kg/m3
Fine strukture (0-5 mm)


Di si to nabavio? Meni se svida.
Ali ja nemam pojma.
 
04.06.2012
11
0
0
36
Ja planiram uzet Plantellu cvijet za cvjetanje, pročitao sam ovdje da je dobro gnojivo.
Za vegetaciju sam nedavno uzeo iz dm-a Profissimo Universal Dunger,nisam još pognojio s time,pa evo da napišem sastav toga,pa da čujem neka mišljenja/iskustva..
"složeno tekuće univerzalno mineralno gnojivo NPK 7-3-6"
sobne biljke: u 4l vode dodati 1/2 čepa
balkonske i vrtne biljke: u 1l vode dodati 1/2 čepa
osjetljive biljke: u 5l vode 1/4 čepa
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Narucujem nekakva gnojiva pa sam se odlucio za HESI......e sad grow mi je krenuo prije 4 tjedna sigurno jos 4 ce biti u vege.i onda 120dana cvjetanja posto su Haze-i pa bi molio nekakvu preporuku.Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: POsram

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
hesi je kemija...ako si za kemijanje i ne treba ti puno gnojiva mozda je hesijev starter najbolja opcija...nekih 300 kn mislim da je bilo (root 0.5 l, tnt 1l, bloom 1l, powerzyme 0.5l, i supervit 10ml)...skroz ok paket...jedino nadodas jos ph- od litre (75kn)
ja ga imam jos ovaj grow, pokazao se kao solidno gnojivo...za slijedeci cu ipak probati nesto drugo...cisto da vidim razliku
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
300kn.Starter box sad sam provjerio.probat cu s tim.Velik je izbor i tesko se odluciti a nemam iskustva sa HESI-jem.Hvala MarcoPolo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
hesi je blago gnojivo pa mozes ga dodavati pri svakom zalijevanju...u pocetku stavljaj root (ili kod nekog stresa ga slobodno dodaj), tnt moze vec nakon 2 tjedna (uz kvalitetnu zemlju vjerovatno i duze) i koristis ga do kraja vegetacije, bloom naravno na pocetku cvjetanja, a fosfor plus dodajes u 4.tjednu i picis do kraja...super vit i powerzyme od pocetka do kraja...dobijes zgodnu tablicu doziranja u starteru, tak da nemres fulati

offtopic offtopica ;-) jbt ubise me ove nocne smjene, nit sam vise mlad, niti me ledja vise ne sluze ko prije...al zato sutra neka svadba na repertoaru...ima da se razbijem ko kanta ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: putry

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
MarcoPolo je napisao(la):
hesi je blago gnojivo pa mozes ga dodavati pri svakom zalijevanju...u pocetku stavljaj root (ili kod nekog stresa ga slobodno dodaj), tnt moze vec nakon 2 tjedna (uz kvalitetnu zemlju vjerovatno i duze) i koristis ga do kraja vegetacije, bloom naravno na pocetku cvjetanja, a fosfor plus dodajes u 4.tjednu i picis do kraja...super vit i powerzyme od pocetka do kraja...dobijes zgodnu tablicu doziranja u starteru, tak da nemres fulati

offtopic offtopica ;-) jbt ubise me ove nocne smjene, nit sam vise mlad, niti me ledja vise ne sluze ko prije...al zato sutra neka svadba da repertoaru...ima da se razbijem ko kanta ;-)

Da vidio sam tu tablicu.Fosfor + mislis u 4tj.cvjetanja.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
kalij je po pravilu u visokim koncentracijama i kod gnojiva za vege i kod onih za cvet, ovo sto si uzeo pre ide na varijantu gnojiva za cvet, ali malo je n, mozda zafali, nisi spomenuo za sta ti konkretno treba
 

mapet

Banned
Banovan
15.03.2012
6
0
0
39
PowerSeed je napisao(la):
kalij je po pravilu u visokim koncentracijama i kod gnojiva za vege i kod onih za cvet, ovo sto si uzeo pre ide na varijantu gnojiva za cvet, ali malo je n, mozda zafali, nisi spomenuo za sta ti konkretno treba
Moglo bi se reci 1. faza cvijetanja..kasnije mislim uzeti neko bez N..i to e to..u vege sam koristio sa puno N pa mislim da nece falit ..
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Gde mogu naci u srbiji Guano djubriva?? Zvao sam neke maloprodajne radnje ali kazu da ne narucuju to iz uvoza vec neko vreme..