Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Evo prijatelji da i ja dodam malo svog iskustva sto se tice hranjenja. Probao sam prvo u indoru i kad mi se pokazalo jako dobro, prešao sam u aut i od tada stalno hranim sa tim gnojivom. Radi se o gnojivu Yara Kristalon Blue Label- start, NPK 19-6-20+MgO+micro za vrijeme vegetacije, a za vrijeme cvijetanja, također gnojivo Yara Kristalon White Label -plod i cvijet, NPK 15-5-30+3MgO+micro.Što se tiče tog gnojiva ja sam prezadovoljan njime, predoziranje sa time gnojivom je vrlo rijetko, takoreči nemoguče osim ako se stavi u velikim količinama(što se sporazumijeva), čak biljke traže duplu dozu koja im toliko paše da takoreči polude.Evo malo iskustva o iskušanom gnojivu koje bi svima cijeli autoput trebalo obaviti više nego na zadovoljavajuči način, budite mi pozdravljeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tocc
28.07.2015
88
73
18
41
Evo prijatelji da i ja dodam malo svog iskustva sto se tice hranjenja. Probao sam prvo u indoru i kad mi se pokazalo jako dobro, prešao sam u aut i od tada stalno hranim sa tim gnojivom. Radi se o gnojivu Yara Kristalon Blue Label- start, NPK 19-6-20+MgO+micro za vrijeme vegetacije, a za vrijeme cvijetanja, također gnojivo Yara Kristalon White Label -plod i cvijet, NPK 15-5-30+3MgO+micro.Što se tiče tog gnojiva ja sam prezadovoljan njime, predoziranje sa time gnojivom je vrlo rijetko, takoreči nemoguče osim ako se stavi u velikim količinama(što se sporazumijeva), čak biljke traže duplu dozu koja im toliko paše da takoreči polude.Evo malo iskustva o iskušanom gnojivu koje bi svima cijeli autoput trebalo obaviti više nego na zadovoljavajuči način, budite mi pozdravljeni.
U čemu ti je razlika izmedju ova dva gnojiva ?
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
FU,jedno gnojivo je za vegetaciju, drugo za cvijetanje, a razlika je kao sto sam i napisao u NPK,magneziju i micro nutrijentima, jer biljke drugacije nutrijente trebaju u vegi i u cvatu, ne razumijem u cemu je enigma, kad je u prijasnjem postu vec sve napisano, a gnojivo je kao i sto sam napisao odlicno i nemam potrebe dribljati po drugim gnojivima, kad mi ovo gnojivo zadovoljava biljke u hranjenju u bilo kojem pogledu.
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Vec 3god. u outu yarin ferticare 14-11-25 +slavol za veg. sa prelaskom na 15-30-15+slavol za vreme cvetanja i nema greske.Ove godine mozda probam i dodati melasu 2-3x od pocetka cvetanja pa do kraja
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Ako je to stvarno jedino, onda je bolje i to nego nista. Prije bi bilo za vegu nega za cvjetanje posto je P dosta nizak.
Pazi samo kako doziras ako ne pise za male kolicine. Nekih 2g/L plus minus bi ja rekao.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
30.05.2015
13
0
8
35
hvala drug zaljevam vodom drugi treci dan zavisi od vremena u mogucnosti sam zaliti koliko god treba voda mi nije problem ovo cu koristiti jednom u sedmici posle zaljevanja 2 litra po biljci pa sta bude :mario::
 
Poslednja izmena od urednika:

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju ja doma imam gnojivo yara kristalon za vege koje koristim i jako dobro se pokazalo i NPK mu je 19-6-20+3mgo. isto ko i tvoje, nalazi se u obliku malih sitnih kristaliča, i ide ti 1 gram na 1 litru vode, možda ti to pomogne pri doziranju gnojivo-voda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jozovutra

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
sa koprivom 1/10 nebi smio pregnojit jel, stara mi dala 5 litara odkuhalog što joj je ostalo u vrtu, stoji već 4 tjedna garant, ne pjeni, onako crno yebote....
a prije 4 dana sam duplo u outu ruknio prihranu s plant. cvijet...danas navečer kreće kiša, i deraće kažu 3-5 dana...
jel sam bacio koprivu ako ju danas popodne grunem još??
inaće vodim borbu s koprivama, rastu mi mahom ispod biljana, skroz čupam...:bocni:::razvaljen::