Gori prva buksna jutarnja :-D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.02.2016
0
5
3
36
E ovako drugari: dosao sam do 3 razlicitog izgleda semenki. Jednu sam iskoristio ostale dve cuvam za malo kasnije ostale jos nisam. Stavio sam je u vlaznoj maramici i prolkijala je posle 2 dana. Posle klijanja stavio sam je u posudi od oko 3dl. sto se zemlje tice nisam znao da zemlju mogu kupiti u cvecari i nisam znao da je PH vrednost toliko bitna tek kasnije sam sve to procitao, sto se tice zemlje koju koristim je mesavina stajskog djubriva i neke zemlje iz neke druge saksije koju sam nasao ispred kuce iz koje nije poraslo nesto sto je keva zasadila i to sam pomesao, 23.2.2016 sam zasadio evo danas je 6.3.2016 . interesuje me dali moja biljka raste normalno , moli bih sve iskusnije clanove za savete i kritike :-D :-D 1457367239290-731513206.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Chan

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
A raste nekako za sad, samo nije ti to neka zemlja, a nisi ni napisao di je držiš, pod lampom, na prozoru...??? Moras dati vise informacija, a i otvorio si dnevnik u vanjskom uzgajanju jos je rano za to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: auroramax
20.02.2016
0
5
3
36
Zanoravio sam da napisem i to da je drzim u sobi na konstantnoj temperaturi 22-23 c. Od ranog jutra stoji na prozoru dok ne padne mrak tad ne stavljam pored tv-a i onako je stalno upaljen i cele noci radi i tako ujutru opet je prebacim na prozoru
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Sumnjam da ce ti izdrzati do tad, premalo je to svjetla na prozoru.. malo eksperimentiraj sa ovom onda sredinom 4. kreni u pravu akciju sa pravim sjemenom, zemljom itd... Sretno u svakom slucaju!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
:whato::...kakav tv...i Chan kakve veze ima jeli led ili nije :fuck:
Biljka ne izgleda loše s obzirom na sve.
Ali niti se ne vidi koliko je izdužena,zbog slike odozgora.
Zaboravi na tv i drži je na prozoru ako si već tako naumio.
Inače mislim da svakako niš od nje,ali probaj kada je već nikla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: auroramax and Chan
20.02.2016
0
5
3
36
Sumnjam da ce ti izdrzati do tad, premalo je to svjetla na prozoru.. malo eksperimentiraj sa ovom onda sredinom 4. kreni u pravu akciju sa pravim sjemenom, zemljom itd... Sretno u svakom slucaju!
Pa i ja sam tako planirao :-D. Ali ubaci cu neku lamu u sobi zbog ove mozda i bude nesto od nje ipak mi je prva a i veoma draga , ceo dan pustam muziku u sobi sve se nadam da ce to nekako uticati na biljku :-D
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Radije ju drži ispod neke žarulje u kući, opo mogućnosti štedne... nego ispred TV-a
 
20.02.2016
0
5
3
36
:whato::...kakav tv...i Chan kakve veze ima jeli led ili nije :fuck:
Biljka ne izgleda loše s obzirom na sve.
Ali niti se ne vidi koliko je izdužena,zbog slike odozgora.
Zaboravi na tv i drži je na prozoru ako si već tako naumio.
Inače mislim da svakako niš od nje,ali probaj kada je već nikla.
slikacu je opet iz drgog ugla i postaviti kad odem kuci malo kasnije.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Vidiš da sam nažalost u pravu :(
Daj joj kupi novu zemlju...
Presadi je i zakopaj do prvih pravih listića.
I kupi par cfl sijalica....neznam šta ti reći drugo.
Niti to nije idealno jel opet povlači za sobom i neki boxić....itd...itd...
A probaj vidi,ako imaš želje i volje.
Ili jednostavno baci to i pričekaj toplije vrijeme,pa kreni out :)
 
20.02.2016
0
5
3
36
Hvala tamara. Uradicu sve da probam da je spasim. Sutra cu kupiti zemlju i presaditi je u velikoj kant od 15l i ubacicu neku lampu.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hajde,vidim da imaš volje pa zašto da ne...probaj :)
I daj još malo prolistaj dnevnike uzgoja i puno toga će ti biti jasnije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: auroramax

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.268
35.828
2.698
Weed California USA
  • Sviđa mi se
Reactions: auroramax
20.02.2016
0
5
3
36
https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

https://www.vutra.org/threads/važno-kako-otvoriti-i-voditi-dnevnik-uzgoja.12626/

https://www.vutra.org/threads/vodic-za-vanjski-uzgoj-outdoor.13392/

Ovako se ne pocinje dnevnik. Kakvo je to ime dnevnika. Takodjer procitaj pravilnik. Ne pisi post za postom, ne citiraj postove jer mi se neda vise opominjat i ispravljat.
Procitaj vodic za outdoor pa se vidimo kad krene outdoor. NHF ;)
Hvala na ukazanim greskama Stipe , ja sam ovde nov na forumu , procitacu sve sa ovih linkova. A ime sam smislio danas kad sam se probudio :-D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.