Grow #1, LED + DWC + random sjeme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
42. dan / 34. dan 12/12 / + jedan dan 20/4

Ja kao da želim hermiće u boxu. Prije nekoliko dana nonšalantno privirim u box prije kretanja na posao. Sve štima, lijepo rastu, ali zašto je ugašeno svjetlo. Upitnici iznad glave, strka-panika, zaključim da je vremenski program zaštekao i upalim ručno - problem ću riješiti kad se vratim. I tako ja sav sretan što sam izbjegao katastrofu krenem na posao.

Cijeli dan dumam što bi mogao biti razlog zastoja, zašto nije okinulo svjetlo. I onda mi sine! Pa mora biti ugašeno budalo!
I tako su moje drage djevojčice provele cijelih dvadeset sati na suncu, izuzev onih osam minuta nakon gašenja, a prije moje "intervencije".

Iduća stvar koja se desila je da sam se riješio nepodobnih stanara koji ni sami ne znaju jesu li muško ili žensko. Valjda su bili na seksualnom odgoju u školi. Odjeb je lansiran i završili su kod pajde na terasi. Tako im i treba kad su lijeni! A imaju sve, sunce, vjetar, namaču nogice u dobroj vodi, nitko ih ne grize i siše... ne kužim.

Kako su preostale tri malo porasle (60-70cm) od kad su na 12/12, u pomoć je pozvana žica i disciplina kičme. Tako da su sad disciplinirane, povezane, zavezane i ufrkane skroz! E ako ni sad ne poherme ima da ih zalijevam srebrenom vodicom ;)

Par slikica za one koji radije gledaju:

IMG_20150509_200243_.jpg
Jučer

IMG_20150510_191613_.jpg IMG_20150510_191658_.jpg
Danas

IMG_20150510_191738_.jpg IMG_20150510_191751_.jpg
Više ne treba mikroskop ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Fino. Nije mi tesko nikad procitati ovakav tekst :) Lazem, nekad je, ali sad nije bilo. Nego, daj pikni neki avatar mislim da je vrijeme nakon 7 godina :)
 
Poslednja izmena:

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Lijepa šumica kod tebe bro ;) Ne prezaš se za savijanje/vezanje što je jako dobro (nemaš kog kriviti ako bude čupanja jaja hehe) - a napokon curetki što je isto jako dobro :D
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Haha, jesam ja gazda u boxu ili one?

Proveo sam dosta godina u vinogradu pa mi to sa vezivanjem nije strano. Što se sve radi toj jadnoj vonovoj lozi, a ona samo rađa, i rađa... Doduše, nije ovo vinova loza, ali princip je isti, a rezultat jednako dobar ako ne i bolji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
51. dan / 25. dan 12/12

Očito sam kod zadnjeg updatea pobrkao datume. Definitivno nije bio 34 dan 12/12 ali mi se ne da računati. Ako nekoga zanima, slobodno...

Biljke su počele nalikovati nečemu što bi se moglo pušiti jednog dana, no još je daleko od toga. A možda moja odluka dodatno produži čekanje.

Naime, odlučio sam koristiti 65W LED do kraja! Zanima me da li ovaj moj lonac* može ispeći pravi kolač, ili samo nešto što podsjeća na kolač.
( * Za one koji ne prate, lampa je izrađena iz aluminijske tave - zato je zovem lonac)

Zadnjih par dana je bila katastrofa na poslu pa sam biljke totalno zanemario, samo povremeno dolijevao vode. Ovo me dočekalo:
problem1_.jpg problem2_.jpg
Može hint? Što da gledam? Ne nalazim ništa slično na netu.

Na drugim listovima se nazire blagi nute burn, a razlog je jednostavno taj što su biljke popile ogromnu količinu vode i PPM se popeo u nebesa a PH spustio na 5.4.

Danas su uzeti klonovi, sa sve tri biljke po dva komada. Bubble cloner i clonfix bi trebali biti dovoljni za koliko-toliko uspješno kloniranje. Ako ne, zna se - ponovi postupak u drugoj rundi.
clones_.jpg

I nešto slika sa partya:
IMG_20150518_224550_.jpg IMG_20150518_224625_.jpg IMG_20150518_224636_.jpg IMG_20150518_224703_.jpg IMG_20150518_224713_.jpg

Toliko za sada, treba mi malo dima, nema, zato idem u krevet...
 
Poslednja izmena:

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Uzimaju vodu brže nego hranu i ostaje visoka koncetracija hrane i soli ph pada.Napravi im novu porciju.Btw može slika gotovog panela :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlotvor

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Bit će nešto dima, siguran sam u to. Zbunjuje me taj jedan vrh koji izgleda bolesno dok je ostatak biljke sasvim ok, a druge dvije isto.
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
@mar1o
Tako je, voda se troši kao luda, nekad ode i preko litre u 12 sati (period kada mjerim i dopunjujem). Zato sam htio automatsko održavanje nivoa vode, ali je i to u istoj fazi kao i LED panel.
Očito ne pomaže ni relativno visoka temperatura okoline, iako je u boksu stalno između 23-25 °C, vani je znalo biti blizu 30.
Bit će slika, samo još nije gotov. Ne stignem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Pozdrav svima koji prate ovaj dnevnik.

Trebam vašu pomoć!


Jučer sam promijenio vodu, biljke su sada u čistoj demineraliziranoj vodi bez ikakvih dodataka, PH 5.9. Stanje problematičnog vrha se nije popravilo, ali sam našao još jedan takav na istoj biljci. Nisam siguran da li mi je prvi put promaklo.
Pregledao sam cijeli box i samo su ta dva vrha u takvom stanju, ostali izgledaju ok.

Nalaze se u različitim dijelovima boxa, jedan je u sredini a drugi skroz na rubu. Ovaj na rubu je "glavni" vrh biljke a onaj u sredini prva grana od korijena ako to nekome nešto znači. Listovi pogođeni ovim su mekani i savitljivi, na dodir onako mlitavi.
Životinja nema u boxu.

Temperatura u boxu 24C, vlaga 55%. Dva ventilatora 92 mm, jedan puše od gore a drugi ispod biljaka.

Tražim okolo po forumima ali ne nalazim ništa slično ovome.

Evo slika:

nedobro2.jpg nedobro1.jpg
1. Glavni vrh, 2. Prva grana na stabljici

cvijet1.jpg
3. Cvijet problematične biljke, sredina biljke

korjen.jpg
4. Korijen problematične biljke (onaj lijevi, veći)

cvijet2.jpg
5. Cvijet druge biljke za usporedbu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Baš me to zbunjuje, simptomi su svakakvi, ali samo na dva mjesta na cijeloj biljci, i samo na jednoj biljci.
Miris vode je isti kao i do sada. Nema ga. Temperatura vode se uvijek kreće oko 20C, tank je dobro izoliran i termalno i svjetlosno, tako da je unutra mrkli mrak i dovoljno se hladi od isparavanja mjehurića.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Drastičan pad ph vrijednosti isto može biti znak bolesti korijenja.Nadajmo se da nije to u pitanju.Probaj davati manju dozu hrane i prati situaciju.Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlotvor

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Nije bilo drastičnog pada PH, pao je kad nisam stigao dodati svježe vode (jbga, kad odradiš 40+ sati u komadu zaboraviš na sve) i to do 5.4.
Sad je sve u čistoj vodi i PH je opet stabilan kao i uvijek.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Slika 1, izgleda spaljena od svjetla. Nije obavezno.
Korijen je malo u banani, pa to povuče ostale probleme, da biljka ne može
u potrebiti micro elemente. Onda imaš manjak. Ako si promijenio vodu,
možeš samo čekati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlotvor

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Svjetlo je 65W LED na 8-10 cm udaljenosti, uz to slika 1 je dio biljke najudaljeniji od lampe. Izgleda slično šteti od svjetla, ali si stvarno ne mogu predočiti da je samo taj vrh "dobio po nosu", i drugi koji se nalazi skoro pa u centru ispod lampe.

Zašto misliš da je korijen u banani? Zbog boje? Ona je takva od početka, GH Micro ofarba vodu u crvenkasto-smeđe. Ne osjeti se miris truleži, samo onaj karakteristični miris nutrienata i vode u pokretu (kao kod vodoskoka npr.)

Može li kretanje zraka uzrokovati slične simptome? Dok je otvoren box ne vidim neku razliku u kretanju zraka, možda nekakav zračni vrtlog dok je box zatvoren?
Sad već smišljam sve moguće uzroke, ode ja u krajnost :)

Stavio sam novu, čistu vodu bez ičega. Stvarno nemam ideju što napraviti pa bolje ne diram dok ne otkrijem što je uzrok.

Edit:
Spremnik je potpuno izoliran, a kažu da ako je voda dovoljno "prozračena" i u potpunom mraku da ne može doći do gljivica i truleži korjena. Voda je bistra a na korjenu se ne osjeti ništa ljigavo.
 
Poslednja izmena: