Growbox za vegetativni rast

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Styx

Aktivan Član
13.12.2012
78
141
0
100
♪ Believe or not I'm not home ♫
Pozdrav svima, planiram napraviti grow box za mlade biljke u vegetativnom stadiju prije ubacivanja u drugi ormar za cvjetanje...probao sam napraviti skicu u nekom prelosem programu i zato je ispalo tak ka je ispalo :ludaci_lol: al milim da ce svi skuziti sto je magistar inzenjer htio rec lol

evo:

ormar mali.jpg CLICK



e sad ... sto mene muci....

1. kakve bi ventilatore trebao staviti na usis i ispuh iz boxa?
2. kakve ventilatore na cool tube?

Ormatic je dimenzija 80x76x48cm i to bi bilo volumena 0,29 metar kubni, sto ce rec po formuli za izracun izmjene zraka: 80x76x48x20(zima) = 0,29m^3 = 5,8
Ono sto neznam je kakve ventilatore tu da koristim [ na ovaj ormaric cu stavljati samo 12v PC ventilatore spojene na napajanje 275W ], takodjer koje ventilatore da stavim na cool tube u kojem ce biti 1 MH od 250W

molim pomoc growera koji se kuze u ovo jer ja stvarno mozgam i nisam siguran :icon_frown:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
uf uf
MH 250W na te dimenzije sa kompjuterskim ventovima.......ok,CT i sve,al' ja mislim da ce ti trebati jaci vent-ili vise tih..recimo 2 na
CT-jedan da gura vazduh,a jedan da usisava sa druge strane...ili jedan na CT a jedan da bije po biljkama,ne racunam upuh/ispuh...
dakle,ja bi sa bar 4 planirao..
a i nisam siguran da imas za MH (bar one 'zvonaste' MH) CT...to ces verovatno nesto sam morati...
sve ostalo mi deluje ok
 

Styx

Aktivan Član
13.12.2012
78
141
0
100
♪ Believe or not I'm not home ♫
loop je napisao(la):
uf uf
MH 250W na te dimenzije sa kompjuterskim ventovima.......ok,CT i sve,al' ja mislim da ce ti trebati jaci vent-ili vise tih..recimo 2 na
CT-jedan da gura vazduh,a jedan da usisava sa druge strane...ili jedan na CT a jedan da bije po biljkama,ne racunam upuh/ispuh...
dakle,ja bi sa bar 4 planirao..
sve ostalo mi deluje ok

vidis po shemi da sam najmanje 4 i planirao...2 na cool toobe i 2 u boxu (manji upuh veci ispuh zbog negativnog tlaka) al mene zanima hoce li to biti optimalno za hladjenje CT i dobru izmjenu zraka u box-u
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
nisam zagledao blize shemu,iskreno,al' svejedno kazem JACI vent barem na ispuhu....
neces znati dok ne probas,jbg...al' MH 250w je ZVER,imam je...dosta dize temperaturu...
'dospel' 120mm ili 150mm (to je oko 20e plafon) i zavrsio si posao za sva vremena
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Na tvom mjestu upuh bi stavio na dno i na ispuh 2 venta od 100 mm odnosno 92 mm. Da li ce ti 2 od 120 mm raditi posao na ct - u ? Hoce ako su oba preko 3000 rmp. Ono sto ti ja preporucam je da pogledas moju temu, iz potpisa gdje opisujem sve vezano za boks. Preporuke za potenciometar, da ga nemam poludio bi kontam :)
 

Styx

Aktivan Član
13.12.2012
78
141
0
100
♪ Believe or not I'm not home ♫
Oprah je napisao(la):
Na tvom mjestu upuh bi stavio na dno i na ispuh 2 venta od 100 mm odnosno 92 mm. Da li ce ti 2 od 120 mm raditi posao na ct - u ? Hoce ako su oba preko 3000 rmp. Ono sto ti ja preporucam je da pogledas moju temu, iz potpisa gdje opisujem sve vezano za boks. Preporuke za potenciometar, da ga nemam poludio bi kontam :)
hvala puno na komentaru i tema ti je odlicna
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a da probash staviti jedan malo jachi PC vent na sami CT tj. na jedan kraj ( tamo gdje je grlo ) a flexi cijev samo na drugi kraj-i van boxa...time bi taj vent shibao preko/kroz ct i topli zrak od ct van boxa..
a otvor na boxu ( pasivni ) stavish npr. 2 kom. jedannisko a drugi malo iznad-da bude blizhe malo visini na kojoj che ct uglavnom biti..tako da taj pc vent ima odakle dobijati svjehi zrak + lako dodash na taj otvor pc vent ako bude trebalo dodatno snege u ventilatorima..
+ ovisi i o tome u kakvoj prostoriji che ti biti taj box-dali je prostorija grijana? jer..ako nije..zimi zhelish iskoristiti ugrijani zrak od lampe...

ja kontam napraviti mali vege box...ali vjerojatno nechu stavljati ct vech samo staklenu plohu koju chu mochi dizati/spushtati kao police shto se stavljaju ( staklar izrezhe na zheljenu dimenzij )...