Herbal Bob's medical lounge...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Pozdrav svima... ;)

Jedan brzinski odgovor jer sam još uvijek na putu...

Analize se ne rade u Izraelu nego SAD-u, javim točno u kojim bolnicama...

Dvoje prijatelja koje spominjem trenutno imaju preko 50 pacijenata svaki i liječe se ovim metodom preko četiri godine, svi terapijski podaci se prate i analiziraju...

Uzrok mutacije je poznat i dešava se kod hipermetilacije i greške u metilnim ciklusima te je zato demetilacija receptora jako bitna...

Nastavljamo kad se vratim...
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Ekipa lijepi pozdrav svima, jako lijepa tema sa očito jako dobro informiranim ljudima.
Da skratim, moja situacija je sljedeća: Obitelj mi se svela na baku sa Parkinsom, koji još nije uzeo previše maha ali ponekad je jednostavno preuzme i imam osjećaj kao da za stolom sjedim sa malim djetetom. Takve situacije se događaju kada se previše umori ili dođe do nekog oblika stresa.

Brat je, sa druge strane, rođen sa cerebralnom paralizom. 100%-tni invalid, ne hoda, priča nekim svojim jezikom i dobar je ko kruh. Kod preuranjenog porođaja (skoro 3 mjeseca ranije) doktor ga je stisnuo za glavu, oštetio lubanju i tako smo došli do danas, skoro 30 godina poslije.

Majka koja se brine o njemu čitav život ne spava, san joj se svodi na 2-3 sata spavanja radi buđenja (pazi na brata konstantno), što je rezultiralo već odavno kroničnim umorom, dobivanjem jako puno težine i onim trenutno najgorim, kroničnim sakupljanjem vode u organizmu. Voda se skupila u nogama do te mjere da joj je koža na nogama počela pucati, povremeno se pojavljuju i krastice, noge i stopala su konstantno otečeni. To je dovelo i do problema sa kukovima, gdje su se pojavila oštećenja i još mnogim drugim kompliciranim stvarima. Jednostavno, organizam joj je "overloaded".

Biljčice iz mog trenutnog uzgoja (i dnevnika kojeg možete pročitati) idu 95% za izradu RSO ulja, ostavit ću si tek nešto sitno za sebe kako bi probao pomoći cijeloj obitelji. Što se tiče općih informacija o izradi i samoj korisnosti ulja, informiran sam, ali prakse nažalost nemam.
Zato bi molio nekoga tko se dobro razumije u djelovanja i sam koristi ulje da mi kaže hoće li ulje pomoći u sljedećim situacijama:

1. Baki sa Parkinsom? Kako bi joj barem ublažilo simptome povremenog gubljenja.
2. Bratu sa spavanjem pošto je cerebralac i mozak mu povremeno neda zaspati unatoč ogromnoj količini popijenih lijekova.
3. Majci sa pražnjenjem ogromne količine vode iz organizma, aktivacijom imunološkog sustava i općenitim oporavkom?
Za nju sam mislio kako bi bilo najbolje da ulje konzumira normalno, oralno, ali i izrada nekog oblika jake kreme ili tinkture za liječenje nogu bilo bi i više nego poželjno. Kako napraviti tinkturu ili kremu da se sastojci ulja najbolje upiju u noge i srede situaciju?

Znam da sam napisao cijeli sastavak ovdje, ali kao što vidite, obiteljska situacija mi je zaista loša i pokušavam im pomoći na ovaj način jer bolnicama, filanjem njihovih organizama kemijom i sličnim lijekovima ne radi, preskupo je i nema utjecaja. Zahvaljujem se bilo kome tko će imati koju minutu vremena i dati mi kvalitetan, iskustvom potkrijepljen savjet. Thnx :D
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Za majku, treba mazat i oralno uzimati ulje 3-4 puta na dan u manjim dozama. Uspjeh će se pokazat polako u mjesec, dva. Treba biti ustrajan nema druge. Potrazi joj cbd hibrida da ne zakucava previše. Nekih Indika, sativa pola pola. Jer će i po danu uzimati.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Za majku ces tesko sta promijeniti posto je to sklop puno razlicitih cimbenika koje su je dovele do tog stanja i najaci joj je problem psiholoske naravi a ulje tesko ce izbaci vodu iz organizma koja vrlo lako moze biti znak oslabljenog srca i voda se krene nakupljati u nogama a kasnije dodje do ucestalog kasljanja sto je prvi znak vode u plucima (govorim iz obiteljskog slucaja sto nemora biti kod vas)

Sto se tice prkinsona i brata tu se mogu vidjeti dobri rezultati i svakako probaj primjeniti recepturu koju je Bob ovdije napisao i otvori svoju temu da mozemo pratiti i komentirati da nezatrpavamo ovu sa pitanjima i odgovorima
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Analize se ne rade u Izraelu nego SAD-u, javim točno u kojim bolnicama...

Dvoje prijatelja koje spominjem trenutno imaju preko 50 pacijenata svaki i liječe se ovim metodom preko četiri godine, svi terapijski podaci se prate i analiziraju...

Onkolog koji je bio na nekoj specijalizaciji u Izraelu, pricao mi: da su upravo Izraelci (u zadnjih par god) postigli najbolje rezultate uljem cannabisa protiv carcinoma, ali da ta jedna-clinika koja postize zadivljujuce rezultate, svoja istrazivanja cuva k'o trezor nacionalne banke. Napomenuo je, da pacijente lece uljem koje sami prave, pri cemu je samo njima poznato od kojih sorti i kojm vrstom ekstrakcije isto dobijaju kao i medjusobnim odnosom % kanabinoida...te iz tih razloga ulje ne prodaju niti ga je moguce izneti sa Clinike. E sad, koliko je sve to tacno a koliko marketing...?

Lepo je cuti za ova dva tvoja prijatelja koji lece vise pacijenata sa svim terapijskim podacima i analizama, pogotovu sto njihova iskustva prenosis i nama ovde...upravo ono sto je najpotrebnije obolelima, da kroz tudja iskustva shvate mogucnost pobede ili eventualnog zajeba kod nepredvidivog zlotvora.

Meni samo jedna takva tema nedostaje na ovom forumu, da svi koji smo lecili ili lecimo nekog svog uljem od carcinoma, da svoja iskustva i iznesemo ovde kao sto to cini @mazar za MS...ali, obzirom da vecina nema volje i materijala za pisanje k'o mazar, mogli bi svi u jednoj temi da iznesemo po nesto svoje prezivljeno.
Uzrok mutacije je poznat i dešava se kod hipermetilacije i greške u metilnim ciklusima te je zato demetilacija receptora jako bitna...
Uzrok mutacije celija koji izaziva malignitet je, jos uvek zvanicno NEPOZNAT.
Podatak da hipermetilacija izaziva malignitet (kod odredjenih vrsta tumora) je, samo jos jedna naucna pretpostavka tipa da pusenje izaziva rak pluca. Da ima nekog uticaja, verovatno...ali, da je jedini faktor, cancer bi bio izleciva bolest od pre 10-ak god.
Nazalost, zvan. medicina, sem "osnovanih" pretpostavki nema niti jedan jedini pouzdan-dokaz usled cega nastaje proces nekontrolisane deobe mal. celija, potvrdice svaki iole iskusniji Onkolog na nekom ozbiljnijem Onkol. Institutu...garantujem.

p.s. Bob, vrlo detaljno proucavam napisano...trudim se da sklopim sve kockice;)
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobro jutro Vutrići, nadam se da ste svi dobro i da uživate u vikendu... ;)

Moje isprike na dugom izbivanju ali totalna mi je ludnica trenutno tako da nema spasa, nadam se da sam gotov do kraja idućeg tjedna tako da možemo nastaviti dalje...

@Bulletin - dečki su već dali dobre savjete i ja bi samo još dodao dvije jako bitne stvari za majku koje će pomoći u prokrvljenosti sustava i smanjiti retenciju vode, treba u potpunosti izbaciti rafiniranu sol i šećer iz prehrane... Obije stvari su glavni uzrok problema sa srcem i krvotokom u današnje doba i ako ih izbacite iz prehrane te uz oralnu i dermalnu aplikaciju ulja, trebali bi se vidjeti pomaci na bolje...

@marckoni - Izraelci su jako napredni jer ih vlada financira i podržava u istraživanjima ali informacije ipak cure, ove metode koje opisujem su potekle od njih ali su prilagođene za kucnu pripremu... Nažalost nismo u mogucnosti koristiti cijeli njihov protokol iz razloga sto koriste specijaliziranu opremu za ekstrakciju i pripremu ulja bez zagrijavanja, ta metoda zadržava sva kemijska svojstva biljke uključujući terpene i flavonoide koje mi gubimo dekarboksilacijom i evaporacijom solventa... Oprema za ekstrakciju se može nabaviti iz SAD-a ali košta preko 100.000$ po elementu (ima ih tri) i slijedeći problem je nabaviti hexan i tekući CO2 koji se koriste u postupku...

Greška u metilnim ciklusima (životni ciklus stanice) je glavni prekursor stvaranja tumora ali nažalost ne i jedini kao sto si napomenuo (hvala), proliferacija se uglavnom dešava zbog greške u respiratornom ciklusu stanice i imamo super metodu koja kombinira ovaj protokol sa svježim kravljim sirom koji sam već djelomično opisao...

Pokušat ću metodu opisati detaljno čim prije i malo dublje ući u životni ciklus stanice, znam da je nekima hitno ali stvarno sam u akciji od jutra do mraka... Pišem ovaj post već dva dana... ;)

Pozdrav svima i nastavljamo uskoro...
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Da, dalo se pretpostaviti da se radi o metodama ispitivanja u Izraelu, odnosno u nekoj njihovoj clinickoj molekularnoj laboratoriji, ali me zbunjuje prica onkologa...koji potvrdjuje da ta-istrazivanja (u vise naucno-istrazivackih clinika) finansira njihova vlada, s tim sto ostale opisuje kao relativno uspesne, dok se ta jedna izdvaja po fenomenalnom uspehu u lecenju karcinoma. E, za njih on tvrdi da podatke cuvaju k'o trezor nac. banke...

Sto se tice ovih gresaka u metilnim ciklusima kao i proliferacije mal. celija (Ki-67 indeks)...pa ako jos dodamo i HER2 status (sklonost sirenja malig. cel. na druge organe), po meni, samo se unosi nepotrebna zabuna slabije upucenom citaocu, koji samo trazi najjednostavniji a efikasan lek.

Zato predlazem, da molekularnu biologiju zaobidjemo onoliko koliko je to moguce, a da Ti nama ovde preneses te nove (a izvodljive u kucnoj varijanti) metode sa CCO ili RSO, kako bi svako od nas ima mogucnost da iste i primeni u sto kracem vrem. intervalu... jer, karcinom ne prasta izgubljeno vreme!
 
12.09.2015
45
17
8
38
- Ali, sta cemo za UZROK mutacije celija za koji ne znamo sta ih aktivira? Sta ako aktivaciju maligniteta aktivira mozak... svest, savest, podsvest, negde neki "bag" koji mora da se resetuje kako bi ponovo profunkcionisao.
Kojim relevantnim istrazivackim postupkom je moguce dokazati, da nastanak karcinoma nije psiho.-neorolosko oboljenje nastalo greskom mozga-obolelog...?
Ako mozak upravlja svakim atomom organizmoma, ne vidim logican i razuman razlog da isti nema uticaj i na nekontrolisanu deobu malignih celija? Kada metodom zaobidjemo da tretiramo i mozak odredjenim % THC-a (da postedimo pacijenta da ga ulje ne "radi"), kako u toj varijanti "udariti" i na, realno moguc UZROK nastanka problema?

U ovom smjeru idu i moja razmisljanja i shvacanja do sada...
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Prema prijedlogu @Herbal Bob koji je otvorio ovu temu, tu i tamo ću u istoj napisati podatke koji su vezani uz moje praktično iskustvo vezano za konzumaciju ulja prema „protokolu“ kojeg on u ovoj temi opisuje.

Za početak par informacije o mojim problemima: krajem 2014. mi je dijagnosticiran tumor na mozgu (meningeom) veličine 2x3cm. Lokacija tumora nije dozvoljavala cijelokupno otklanjanje, već mi je predloženo zračenje. Na zračenje nisam pristao već sam se okrenuo izliječenju promjenom prehrambenih navika koje su slijedeće: nakon buđenja popijem iscjeđeni sok od 1 ili ½ limuna sa 2dl mlake vode, za doručak svako jutro obavezno pojedem svježi kravlji sir+laneno ulje+lanene sjemenke+konopljine sjemenke+med+jabuke (Budwigowa dijeta), a tijekom dana pijem zelene smoothije, jedem raznorazno svježe voće i povrće, orašaste plodove, suho voće, maslinovo ulje, pijem dosta zelenog čaja i čaja od đumbira, med+kurkuma, voda, chija sjemenke, kakao i maca prah. Uglavnom izbacio sam iz prehrane termički procesuiranu hranu kao i šećer, sol, brašno, meso...

Prvih 8mj nakon dijgnoze, tumor je mirovao, ali ga je zatim nešto (ja pretpostavljam stres) opet aktviralo. U međuvremenu sam se odlučio probati liječenje uljem od kanabisa, te sam odradio svoj uzgoj, izradio si ulje i prije deset dana sam započeo s terapijom. Zadnju kontrolu magnetskom rezonancom sam napravio prije nekih 20tak dana, tako da imam relevantni podatak o stanju tumora prije početka uzimanja terapije uljem.

Planiram uzimati terapiju u slijedećim terminima:
1. Dnevna doza u 7:00 (žlica kokosovog ulja, apigenin, amentomax) - 7:30 (biomix)
2. Dnevna doza u 12:00 (žlica...) - 12:30 (biomix)
3. Dnevna doza u 16:30 (žlica...) - 17:00 (biomix)
4. Noćna doza u 21:30 (žlica...) - 22:00 (biomix)
5. Noćna doza u 02:00 (žlica...) - 02:30 (biomix)

Dnevne doze su kombinacija sorti = Tangerine Dram + Medical Mass (2:1), dok su noćne doze kombinacija sorti = Black Jack + Medical Mass (2:1),

Terapiju sam započeo sa 10mg uvečer, te sam svakih par dana povećavao dozu. Sada nakon 10 dana sam na 4x10mg i 1x20mg. Lagano ću povećavati doze do 5x60mg. Adaptaciju organizma na kanaboide ću vršiti oralnim putem. Nakon adaptiranja ću konzumaciju kombinirat oralno-analno ovisno o situaciji u kojoj ću biti u vrijeme uzimanja terapije.

Iako prije uzimanja terapije uzimam kokosovo ulje, apigenin i amentomax, psihoaktivno djelovanje ulja ipak osjećam. Djelovanje počinjem osjećati nakon 1h, dok je najjače djelovanje nakon 3,5-4h. Primjetio sam da najjače osjetim jutarnju dozu nakon što pojedem "Budwigov doručak" (svježi sir+laneno ulje...). Tijekom dana kako osjetim potrebu se odmaram, odspavam si malo, ujutro sam dosta „mamuran“ i tupast. Inače za sad obavljam sve aktivnosti kao do sada, čak idem i na posao (ali samo iz razloga što trenutno imam 5min do posla i nije gužva). Dosta mi je pojačan apetit s tendencijom ka slatkim stvarima tako da mi se prehrana bazira na većini voća (banane, lubenice...) što ću nastojat promjenit ka staroj praksi. Kokosovo ulje + povećani apetit = dobivenih 3kg za 10 dana :).

Trebat će mi malo vremena da se uskladim s učestalim terminima uzimanja terapije, pa mi tako za sad najteže pada uzimanje terapije usred noći (od 5x kako sam ju trebao uzeti, uzeo sam je 3x, a ostatak sam prespavao).
 
Poslednja izmena:

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobar dan dragi Vutrici, nadam se da ste mi dobro uz ovo ludo vrijeme... :) Mene ubija konstantna promjena pritiska a i biljčice mi bas ne lajkaju ovako visoku vlagu...

@marckoni & @Račić - ajmo se prebaciti malo na praksu kao sto je Marckoni rekao, staničnu biologiju ću ubacivati kad stignem... ;)

@jan_du - hvala stari sto si našao vremena da podijeliš sa svima svoje iskustvo... :)

Jutarnja doza te jače lupa zbog kombinacije BioMix-a i svježeg kravljeg sira...

Kada kombiniramo svježi kravlji sir i ekstra djevičansko maslinovo ulje, sulfidrilne grupe iz Cisteina i polinezasićene masne kiseline iz maslinovog izazovu kemijsku reakciju koja rezultiraju time da maslinovo ulje postane vodotopivo. To omogucava maslinovom ulju i kanabinoidima vezanih njega korištenjem tekućeg suncokretovog lecitina, da puno lakše prodru kroz stanične membrane i zasićenje organizma je puno veće...

Canna/Budwig protokol je vrlo intenzivan i treba biti oprezan kod doziranja, opisat ću ga večeras i postati jedan video...

Ako imaš problema sa buđenjem za noćnu dozu uzmi zadnju prije spavanja rektalno, razgraditi ce se i lagano apsorbirati tokom noći...

Pozdrav svima...
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Majka koja se brine o njemu čitav život ne spava, san joj se svodi na 2-3 sata spavanja radi buđenja (pazi na brata konstantno), što je rezultiralo već odavno kroničnim umorom, dobivanjem jako puno težine i onim trenutno najgorim, kroničnim sakupljanjem vode u organizmu. Voda se skupila u nogama do te mjere da joj je koža na nogama počela pucati, povremeno se pojavljuju i krastice, noge i stopala su konstantno otečeni. To je dovelo i do problema sa kukovima, gdje su se pojavila oštećenja i još mnogim drugim kompliciranim stvarima. Jednostavno, organizam joj je "overloaded".

Jedan od razloga zašto žene zadržavaju vodu su hormoni. Endokrinolog bi mogao pomoći. Drugi razlog koji sam i sam na sebi osjetio (pripreme u bodybuildingu) za zadržavanje vode je kortizol, odnosno hormon stresa. CNS odnosno laički rečeno imunitet, stradava zbog kortizola koji nastaje uslijed psihičkog i fizičkog napora.
Također, gledano s nutritivnog stajališta, gram ugljikohidrata na sebe veže 4 grama vode, tako da se slažem s Bob-om vezano za unos šećera i svih drugih oblika ugljikohidrata.
Gledano na mikronutrijente, nije isto pojesti kruh ili krumpir (iako obje namirnice sadrže ugljikohidrate). Redukcija vode iz organizma može se postići povećanim unosom kalija.

Natrij veže vodu na sebe, kalij izbacuje. ALI NIKAKO NE SMIJE ODNOS (Na/K) biti u ekstremnom disbalansu. Npr. unos od 5000mg Na i 6000mg K bi bio ok, unošen kroz prehranu (nema potrebe za suplementacijom).

Postoji još jedna tehnika izbacivanja vode putem "natjecateljske dehidracije" koja se svodi na to da se postepeno povećava unos vode (12 l dnevno je primjerice krajnji unos) te se nakon toga vraća u normalu (2-3 l) i tijelo nastavlja izbacivati sav višak vode. OVO NE PRIMJENJIVATI, poprilično je opasno ako ne znate što radite (ekstreman unos vode može uzrokovati smrt).

Predlažem ti da se posavjetujete s liječnikom, pa ukoliko neka od ovih metoda bude uzeta u obzir, pomoći ću koliko god moje znanje i iskustvo seže. Sve gore navedeno funkcionira savršeno kod zdravog organizma, ali iskreno nemam pojma kako bi se navedene mjere odrazile na osobu sa zdravstvenim tegobama koje si spomenuo.

E da, suplementirajte magnezij, majka će imati kvalitetniji san i odmori.