Herbal Bob's medical lounge...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@form
Bit ćete obavješteni s nalazim, naravno. I ja jedva čekam da mi poskeniraju glavu, ali me je i pomalo strah otići na pregled.

Jako mi je drago da se bolje osjecas
Nažalost, neznam zašto, ali unazad zadnja tri dana imam mučnine i bolove u želudcu, slabina me zna ulovit i oblije me povremeno hladan znoj, imam temp. 37,2, jučer sam išao najmanje 5-6 puta na WC, ali nemam proljev, samo mi je malo mekša stolica. Uz sve navedeno nemogu spavat ponoći. Zaspem tek predjutro i brzo se probudim. To mi se prije nije dešavalo. Taman sam se počeo osjećati ugodno. Jedino što sam promjenio u cijelom protokolu je način uzimanja. Sada intenzivnije (redovito) uzimam i analnim putem.
Da li je netko od konzumenata (nemora biti i prema ovom protokolu) imao možda tijekom konzumacije takvih ili sličnih problema/nuspojava?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobro veće dragi Vutrici i moje isprike na dugom izbivanju, izgubio sam mobitel preko kojega se logiram na sve accounte (neznam password za niti jedan osim za Vutru :) ) a i život je bio malo hektičan pa nije bilo vremena za forume tako i tako...

Javljam se na brzinu jer mi je jos uvijek ludnica ali nisam htio da se @jan_du brine zbog simptoma koje osjeća pa da ne dužim za sada...

Jan, simptomi koje osjećaš su posljedica fenomena koji se zove "herxing", (pisat ću detaljnije o njemu drugi puta)..

To je proces zbog kojeg ćeš se osjećati kao da imaš gripu i obično je popraćen pojačanom i rijetkom stolicom te češćim uriniranjem... Taj fenomen se dešava zbog preopterećenosti sustava odumirucim stanicama raka i zbog samog procesa izbacivanja ogromne količine toksina kroz tijelo, a i sam tumor ispusta neke enzime, proteine i mliječnu kiselinu u pokušaju da preživi...

Znam da je neugodan osjećaj ali ne brini jer to je odličan znak da terapija radi ono sto treba, trebalo bi proći za par dana pa zato samo polagano i neka ti netko kuha puno zelenog čaja i pij limunade...

Sto se tiče Amentomaxa, mogu se nabaviti i cisti amentoflavon preparati sa ebaya ili iz UK pa molim te potrazi jer ja stvarno nemam vremena...

Puno hvala na detaljnom reportu Jan i puno pozdrava Vutrići, čujemo se uskoro... :)
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Eto mene sa službenim rezultatima (MRI) koji kažu da tumor u mojoj glavi se nije promjenio u obliku, veličini i strukturi u odnosu na zadnju kontrolu od prije 3,5 mjeseca, što će reći da miruje. Iako sam u prethodnom postu napisao koliko sam zadovoljan sa poboljšanjima koja sam osjetio nakon početka konzumacije, nemogu nenapisat koliko sam priželjkivao i da se vidi bilokakv pomak ka smanjenju, jer bi mi to bio nekakav nekakav "fizički vidljiv" dokaz da ulje djeluje onako kako bi ja volio a sukladno sa svim pozitivnim tekstovima pročitanim o djelotvornosti ulja. Očito još moram poradit na terapiji, pa molim Boba na daljnjim savjetima.

Usput nekoliko informacija:

Bolovi u trbuhu/želudcu, učestala stolica, mučnine i lagana temp. su mi prošli. Inače, do tih simptoma je došlo nakon što sam uveo i analnu konzumaciju, a prestali su nakon što sam izbacio takakv način konzumacije. Da li je povezano jedno sa drugim ću potvrditi nakon što nekoliko puta ponovno zaredom uzmem čepiće. Ja se nadam da je ipak bio herxing. Samo da napomenem, da nakon što sam ponovno počeo uzimati sve doze oralno, da se osjećam, kao u fazi adaptacije. Skroz sam uljuljan i pospan, ali polako i to prolazi.

Trenutno imam zamućenu smjesu biomixa za narednih mjesec dana u klasičnim omjerima. Ovaj put sam probao s lanenim uljem, a ne maslinovim kao do sada. Neznam zašto, ali u lanenom ulju mi se puno teže rastapaju CCO i lecitin, te nakon što je odležalo u hladnjaku i nakon otapanja i nakon što dobro promućkam/zamutim smjesu, dolazi do separacije CCO i lecitina. Kao da se nije sve dobro povezalo. Malo mi je to čudno jer sam radio sve na isti princip kao do sada s maslinovim, a laneno ulje je prve klase i u njega ne sumnjam. Pretpostavljam da to nije uobičajeno, pa molim savjet.

Problem mi je što nemam mogućnosti konstantnog uzgoja, pa nemogu recimo sada odmah uvesti neki novi strain u terapiju ili napraviti tinkturu od svježeg kanabisa, pa molim Boba da to isto uzme u obzir. Uskoro ću tek moći započeti novi uzgoj ali na udaljenoj lokaciji :(. Iako mi je gust uzgajati, dosta mi je to stresno, pogotovo kad znam da puno stvari može poci po zlu,a i pogotovo, jer mi nece biti blizu, pa cu ih moci obilazti svaki ili eventualno svaki drugi vikend. Inače, mislim si promjenit strain za noćno ulje. Upiknut ću Bubble Kush. Volio bi da me noćno ulje više opusti i uspava. Trenutna kombinacija od Black Jacka i Medical Mass ima dosta euforično djelovanje na početku, pa recimo ponekad mi je problem zaspati navečer, dok mi je uvijek teže ustati ujutro (inače mi nije problem jutarnje ustajanje).

Inače, što se tiče mojih simptoma (utrnjenost na licu, čelu...), primjetio sam da se znaju pojaviti u trenutcima kada se malo unervozima (kao npr. dan-dva prije pregleda ili kad počnem razmišljati o bilo kakvim problemima, zadacima...) što meni samom opet potvrđuje da uzročnik mojim problemima je stres i da moram uostalom naočit se i nosit sa stresnim situacijama, jer nebudem završio dobro.

Bobe, molim te da napišeš ako imaš recept za "kapi za uši" sa CCO. Prije tri tjedna sam bio dosta na propuhu (nisam se pazio, eto) i opet mi se je aktivirala upala uha. Niti približno jako kao inače, ali lagano uho cijelo vrijeme osjećam (kao da se zahuktva da me počne bolit, a nemože). Da nisam na ulju, vjerovatno bi me rasturalo.

Znam da nema svamogućeg lijeka, ali me također zanima,da li je uobičajeno, da osobe koje konzumiraju ulje (terapijsko ili preventivno) budu podložne virusima, barkterijama...


Hvala
 
Poslednja izmena:

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Nisam Bob, i nebi htio spamati temu.. ali za upalu uha ti je Čuvar Kuća plafon... uzmi dva tri deblja lista... zgnjeci ih i iscjedi sok., mozes u cajnu zlicicu ili u spricu, legni na suprotni bok od upaljenog uha i neka ti netko ukapa ili usprica taj sok u uho., mozes i sam... odlezi tako 10-ak min i malo promasiraj uho.. nakon 10-ak min stavi komadic pamuka u uho i neka se to tako safta.. sutra dan ponovi postupak.. mozes tipa ujutro i navecer.. i prekosutra bi trebalo prestati! Ja imam sranja s tim.. pogotovo kad je ljeto i ronjenje u igri.. spasi me čuvar kuća!
Cuvarkuca.jpg
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Eto mene sa službenim rezultatima (MRI) koji kažu da tumor u mojoj glavi se nije promjenio u obliku, veličini i strukturi u odnosu na zadnju kontrolu od prije 3,5 mjeseca, što će reći da miruje. Iako sam u prethodnom postu napisao koliko sam zadovoljan sa poboljšanjima koja sam osjetio nakon početka konzumacije, nemogu nenapisat koliko sam priželjkivao i da se vidi bilokakv pomak ka smanjenju, jer bi mi to bio nekakav nekakav "fizički vidljiv" dokaz da ulje djeluje onako kako bi ja volio a sukladno sa svim pozitivnim tekstovima pročitanim o djelotvornosti ulja.
MRI nalaz da tumor miruje je, validan DOKAZ da je isti zaustavljen u napredovanju...sto je osnovni cilj svake terapije pa i terapieje uljem, a za smanjenje i nestanak tumorske mase potrebno je malo duze vreme od onog koje tvrdi RS...odnosno, sve je individualno i zavisi gde je karcinom, koji tip, itd.

Savet: terapiju uljem kontrolisi tum. merkerima (tipski, u tvom slucaju tum. mozga) i opstim CEA...ako miruju, dobro je...ako su u konstantnom padu, fenomenalno je...ako su u stalnom porastu, menjanjaj terapiju. Trenutnim + ili - ne pridaji znacaj.

EDIT. Tipski tum, mer. se konstantno prati, a ovaj opsti CEA povremeno zbog mogucih metastaza.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

ruk

02.07.2015
67
152
33
48
Liposomska enkapsulacija:
Nakon separacije trebalo bi vam ostati 850-900ml ulja koje treba lagano zagrijati, dodati tekući suncokretov lecitin i dobro ga umiješati da se izbjegne separacija. Mješavinu staviti u zamrzivač na 24 sata nakon čega je ulje spremno za korištenje, ostavite ga na sobnoj temperaturi da postigne prirodno tekuće stanje ili lagano ugrijati...

Pozdrav svima .
Koliko tekućeg lecitina dodati na 900 ml ulja ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Čisto da potvrdim prijašnje sumnje vezane uz moje mučnine i bolove u trbuhu. U više navrata sam probao koristite čepiće i odmah nakon par minuta dobijem navedene simptome. Uglavnom, ja sam i dalje na terapijskoj dozi (već cca. 2,5mj) oralno.
Što se tiče mog općeg stanja, ono je ok. Ne osjećam neke posebene razlike/promjene po pitanju simptoma uzrokovanih tumorom u odnosu na prethodni dio terapijskog uzimanja.
I dalje mi je tijekom noći teško uzimati terapiju (nemogu se 2x probuditi u periodu od 30min), pa stoga tijekom noći uzimam samo kapsulu sa biomixom, a kokos, apigenin... izostavim. Bitniji su mi kanaboidi :)
Pozdrav!
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Razmisljao sam u kojoj temi da napisem ovaj post pa sam ipak resio da napisem u bobovoj jer sam i ulje, odnosno bio mix spremao pe njegovom receptu i uz njegovu veliku pomoc. Ulje sam pravio za majku koja ima tumor na plucima i nadbubreznoj zlezdi vec 11 punih godina! Posle 4 operacije i ko zna koliko hemo terapija, tumori su i dalje napredovali, polako ali sigurno. Trebalo mi je dve godine da ubedim majku da pocne da koristi ulje, jer je bila jako skepticna i nepoverljiva, ali sam je na kraju ipak ubedio. Uz Bobovu veliku pomoc sam joj napravio biomix i uzima ga poslednjih 4 meseca.
Zbog cega pisem sve ovo? Razlog je to zto sa svima zelim da podelim najlepsu vest koju sam dobio u poslednjih nekoliko godina! Naime, u ponedeljak je majka otisla na skener, prvi put od kad je pocela da koristi ulje i danas su stigli rezultati. Nisam mogao da verujem kada mi je javila da su joj se tumorii smanjili, najveci na plucima za 4 mm i onaj na nadbubreznoj zlezdi za 3 mm! Prvi put za 11 godina njoj su se tumori smanjili a ne povecali! Ljudi, ne mogu da vam opisem koliko sam srecan, prvo zbog lepih vesti a onda zbog toga sto je upravo kanabis taj koji je pomogao. Za mene nema veceg dokaza da je kanabis lek, do sada sam samo verovao a sada sam siguran i imam neoborive dokaze!:)
Eto, toliko, da ne duzim, samo sam imao potrebu da sa svima vama podelim ovu predivnu vest, jer ste svi vi i ovaj forum u ogromnoj meri zasluzni za to, jer bez vas sigurno ne bih uspeo da izvedem dobar grow i napravim kvalitetno ulje. Ovo je vasa pobeda koliko i moja! Hvala vam svima na bezrezervnoj podrsci, posebno hvala @Herbal Bob -u, coveku koji mi se nasao onda kada mi je bilo najteze, veliko hvala forumu i administratorima i hvala vam sto postojite!:vutra:

p.s. Nastavljamo sa lecenjem dok ne pobijemo svu gamad od tumora! Zivela marihuana, u to ime idem da zapalim jednu spravicu :rasta:
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Hvala Cill, zaista nije bilo lako sve to izvesti, od ubedjivanja nekog ko je ceo zivot ucen da je marihuana droga, u rangu sa heroinom, da je ona ustvari lek a ne droga (dve godine su mi trebale za to), pa do tehnickih stvari kao sto je priprema za grow i sam grow, a sve to podosta nepoznato...kada pogledam unazad, ne mogu da verujem sta sam sve izveo :). I ti si narvno jedan od onih vise zasluznih, na samom startu si mi bio mentor (mada ja smatram da jos uvek jesi :)) i bez tvojih saveta i smernica verovatno ne bih dogurao daleko:fuck::). Na svemu tome sam ti veoma zahvalan i pamtim to za uvek ;)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@nikopanija1
Lijepo je vidjeti od ljudi iz prve ruke da ulje djeluje. Stvarno lijepa vijest.:thumb:

Dragi prijatelji trebam vasu pomoc i @Herbal Bob-a vezano za moju zenu koja se lijeci od raka debelog crijeva, te jedne metastaze na jajniku (tumor na debelom crijevu uklonjen kirurski kao i ovaj na jajniku).

Uzima terapiju Rick Simpson metodom, s tim da uzima 2 puta analno cepice i jednom na usta (supozitoriji su napravljeni od miksa kakao maslaca i ulja svaki po 0.5 grama, a na usta uzme 0.30 grama) - znaci ukupno unutar 24 sata 1.30 grama ulja.
U to uzima mango i kokosovo ulje, i ginko tablete.

Sve je bilo okej do sada, odnosno do pred kraj terapije (uzela je do sada oko 85 grama) i kada smo odlucili smanjiti doze na 0.35 grama dnevno.

U utorak je uzela cepic od 0.35 grama, takodjer i u srijedu. U cetvrtak pocinje osjecati slabost i nemir, dok u petak krece povracanje, mucnina, jak untarnji nemir, grcevi u rukama, nogama i licu i konstantna izmena topline i hladnoce. Popodne uzima lijek analno od 0.35 grama, i navecer dvije tri crtice (debelje zrno rize) oralno. I preko noci nakon skoro 12 sati mucenja se stvar smirila, ali sve ponovo krece u subotu u 4.30 ujutro. Opet sve isto, s tim da je u 7 ujutro uzela analno 0.50 grama i nakon 2 sata zaspala i stvar se skroz sredila tokom jutra.
Normalno je rucala, i onda na u 5 popodne krece ista stvar s tim da je odmah uzela analno 0.35 grama. Svi gore napisani simptomi traju 6 sati ali u nesto blazem obliku, te se smiruju.

Sinoc u ponoc uzima analno 0.35 grama i sve je okej do danas u 4.30 ujutro kada opet pocinju isti simptomi ali dosta blaze. Ne povraca, nema grcenja misica, al ima mucninu i taj unutarnji nemir.

To sve jos traje (sad je 11 i 15 sati).

Trebam pomoc jer mi se ovo cini kao neka apscinencijska kriza barem po svim simptomima, pa sam ju odlucio vratiti na 1 gram dnevno i postepeno svaka 2-3 dana smanjivati doze.

Napominjem da je ulje sigurno dobro jer je provjereno i stvarno je jako - jedno od najjacih i najboljih ulja koje smo do sada nabavili.

Ako itko zna gdje je problem molio bi da napise svoje misljenje.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nije stvar u jacini vec u djelovanju ulja tako da svaka promijena moze dovesti do drugacijeg ponasanja al vidi kako ce dalje reagirati i dali ces smanjivati doze ili prestati totalno u tom slucaju obicno bude par dana teze zaspati ali nista strasno..nekad nije lose i napravit pauzu tjedan dva da organizam malo odmori od ulja al to treba zena odluciti po svom osijecaju
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Imam osjecaj da kako je vracam na gram dnevno da se stvar popravlja (sada je trenutno opet okej).

Smanjivati cemo dozu svaka 2-3 dana istim postupkom kojim se i dizala do 1.30 grama. Imamo jos taman toliko ulja za spustanje i maintence dozu od 1-2 grama mjesecno dok mi ne zavrsi trenutni grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob and CilI

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
U pravu si @mario339 , lep je osecaj znati da sve ovo sto radimo ima neku svrhu i da stvarno radi! Hvala na lepim zeljama i nadam se da cu jednog dana moci da napisem ovde da je sve zavrseno i da je doslo do potpunog izlecenja i zaista zelim videti sto vise takvih postova od sto vise ljudi i iskreno verujem da ce ih biti! Sve ovo sto se desava mi daje novu nadu, bez koje smo, gotovo svi, za malo ostali...
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobro veće svima dragi Vutrici, nadam se da se uspješno privikavati na ove hladnoće... Sezona polako staje tako da ćemo se malo vise družiti... ;)

@jan_du
Pozdrav stari i sorry na kasnom javljanju...
Sve u svemu, koliko vidim, ulje pozitivno djeluje na tebe smo jos trebamo pronaći najbolji način administracije i eventualno probati drugi strain kada grow bude gotov, prije toga ćemo ubaciti Canna/Budwig protokol koji ću napisati u idućem postu i promjeniti ćemo doziranje...
Nije loše da si promjenio transportno ulje a separacija je uobičajena stvar kod korištenja lanenog ulja, problem se rješava dodavanjem oko 3% alkohola (96% etilni) na ukupnu masu sto je u slučaju mjesečne doze BioMixa do 5ml...
Sto se tiče tonika protiv upale uha, dečki su ti već predložili čuvarkuću čiji sok provjereno dobro radi a ako je nešto ozbiljnog karaktera onda koristimo BioMix na bazi kokosovog ulja koji sadrži cca 25mg cco/ml, lagano se ugrije i dozira kapaljkom u uho ili se maze iza uha da se upije u kapilarni sustav...
Posto ti očito ne pase analno doziranje treba u potpunosti prestati sa time i prebaciti se na oralno, ima slučajeva gdje ljudi jednostavno ne podnose analno doziranje bilo zbog fizičkog ili psihičkog efekta...

Napravit ćemo sljedeće korekcije u terapiji:
- preci u potpunosti na oralno doziranje
- smanjiti na 4 doze na dan zbog problema sa buđenjem (bolje je jedna doza manje ali prije svake mango, kokos, apigenin, amentoflavon)
- doze uzimati sublingvalno sto znaci da se otopina zadržava ispod jezika 10-20min dok se ne apsorbira u kapilarni sustav, nakon toga ostatak progutati
- intenzivno uključiti elemente demetilaciju iz teme na 10-15 dana i jos ću napisati recept za kapsule sa fenolnim uljima koje koristimo za čišćenje receptora
To je to za sada, ako sam nešto propustio samo reci... ;)

@ruk
Ide ti 200ml tekućeg suncokretovog lecitina...

@nikopanija1
Uljepšao si mi dan kada sam pročitao da je mami bolje, jako mi je drago zbog vas i samo hrabro naprijed... Dug je put pred vama ali sad bar znate kuda vodi, tu sam ako bilo sto zatreba... :)

@Sensi Star
Zao mi je zbog negativnih efekata koje supruga osjeća ali to je normalna stvar kod mega doza koje koristite, njezina tolerancija je vjerojatno maksimalna i receptori su skoro u potpunosti blokirani zato kod velikih oscilacija u dozama dolazi do ovakvih posljedica...
Razmišljate na dobar način i treba polako spustiti dozu i očistiti receptore te nakon toga uključite sve elemente iz protokola u ovoj temi, usparat ce vam jako puno ulja i podići terapijsku biodostupnost sto je iznimno važna stvar...
Ako zapnete na nečemu ili nešto nije jasno slobodno pitajte... ;)

Nadam se da sam na sve odgovorio a ako nisam podsjetite starog stonera... :)

Jos jedna stvar za kraj jer izgleda da ju nisam dovoljno napomenuo a to je
BIODOSTUPNOST KANABINOIDA!!!
To neka bude riječ mjeseca i moramo svi naučiti da nije vazno koliko kanabinoida unesemo u sustav ako im nismo povećali biodostupnost koja je kod upotrebe čistog ulja ispod 20%... Ako su receptori očišćeni, ako smo CCO/RSO vezali na neko transportno ulje, dodali terpene izgubljene u pripremi, sve to lijepo zaštitili liposomskim omotacem uz upotrebu lecitina i uključili elemente kompetitivne inhibicije onda se biodostupnost tih istih kanabinoida diže na preko 90% sto je astronomska razlika...

Možda se čini skupo i nepotrebno koristiti sve te elemente ali kada uzmemo u obzir količinu ulja koja se uspara onda i nije tako puno, također puno stvari kao sto su apigenin, cimet, ulje kokosa itd sama po sebi imaju antikancerogena svojstva...
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Evo video za pripremu Canna/Budwig protokola, teta zvuci malo smotano ali sve je dobro objasnila i snimila... :)


Po čemu je poseban ovaj protokol..?
Svježi kravlj sir sadrži amino kiselinu cistein. Cistein sadrži sulfidrilne grupe a te grupe imaju atom sumpora vezan na atom vodika. Transportna ulja koja kombiniramo u pripremi CCO sadrže polinezasićene masne kiseline i naj važnije, alfa-linolensku (omega-3) i linolensku (omega-6) masnu kiselinu.

Kada kombiniramo svježi kravlji sir i transportno ulje, sulfidrilne grupe i polinezasićene masne kiseline izazovu kemijsku reakciju koja rezultiraju time da CCO/RSO postane topiv u vodi. To omogucava transportnom ulju i kanabinoidima koje smo vezali na njega koristeći tekući suncokretov lecitin, da puno lakše prodru u stanične membrane.

Stanične membrane su podržane od strane nezasićenih masnih kiselina koje imaju elektronski oblak, to im omogucava da se lako vezu za molekule kisika. Ta reakcija višestruko pomaze u staničnoj respiraciji. Bez esencijalnih masnih kiselina stanice se bore da bi dobile dovoljnu količinu kisika a znamo da rak nemoze preživjeti u okruženju bogatom kisikom. Jedna od važnih stvari koja pomaze raku da napreduje je greška u respiratornom ciklusu stanica.

Znaci bit ovog protokola je unos esencijalnih masnih kiselina koje će višestruko pomoći u sinergiji kanabinoida i vašeg tijela te ujedno obogatiti stanice kisikom...
 
Poslednja izmena: