High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Oko pola metra. Mogao bi malo počitati po forumu jer je sve napisano a osnovne stvari sad znaš.
 
13.03.2013
22
3
0
Sve sam spoio i slozio samo jos jedno pitanje dali je normalno da ta lampa ima neki zvuk i unutra se ono zeljezno trese i uzasno se grije??? Sori kaj vas zjb

Hvala
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Evo ja ću pripomoći Greenpoweru u nošenju križa, osjećam da postaje pretežak ;)

Imam dvije HPS lampe od 100w, i čini mi se da obe malo "zazvone" kad se pale, ali onda se smire. Također, kad ih protresem jedna šuška druga ne šuška ali obe rade normalno. Normalno je i da taj centralni štapić malo vibrira ako protreseš žarulju, što ti naravno savjetujem da ne radiš. :)

Zujanju je inače sklona i prigušnica/balast.

Bez ventilacije grije i mala HPSica od 100w pa pretpostavljam da i tvoja od 400W grije poprilično i to je također normalno. Kad lampa radi, i balast se znatno ugrije.

Vjerujem da će se ovo čavrljanje u temi obrisati, a tebi savjetujem da, dok ne pohvataš osnove, eventualna buduća ovakva pitanja radije postaviš nekom strpljivom Grow supportu na PM (ako imaš mogućnost slanja PM).

Pozdrav i svako dobro. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura and Quisss

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
ovako imam "kvescen", pitano milijun puta box 1m x 0,8m visine 2m, znam da na 0,8m2 ide 250w, zanima me zbog visine jeli dobra ili da gledam 400w, krecem u kupnju sljedeci tjedan obje sijalice pa reko da odmah kupim dobru, p.s. nemam cooltube ako mi netko moze reci koliko ce to biti pakleno
 
13.03.2013
22
3
0
Evo ja imam 400w bez tube i bez icega naci samo sijalica i vent od pc a sastrane al dosta slab i temperatura mi za 20 min naraste za 12stupnjeva otvorim ormar nakon par sati unutra sam sto se nezapapali sve je vruce ovce mi netreba grijanje samo ormar ostavim otvoren
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Da imaš ventilciju bilo bi puno bolje i vrata bi mogao i trebao držati zatvorena. Dio svjetla ode vani kroz otvorena vrata pa je bolje da se od vrata odbija nazad na biljke.
 

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
hvala na savjetu, uzet cu 400w, kontam neki vent staviti 30cm promjera da vuce preko cijevi blizu sijalice, hoce li to pomoc s obzirom da je 400w
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
2-3 posta prije sam dao 2 linka za reflektor a jedan je za cooltube. Ima još toga, recimo koncept ovakve cooltube je jednostavniji jer ne treba okrugla staklena cijev več je dosta obiično(ili vatrostalno) ravno staklo staviti kad se završi reflektor. Još se stavi cijev na jednu i drugu stranu za povezati cijevima i to na kraju izgleda ovako:
 

Prilozi

  • reflecteur-cooltube-lx-air-junior.jpg
    reflecteur-cooltube-lx-air-junior.jpg
    68,3 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and Z&N

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
dobra izvedba, nesto sam i ja kemijao za cooltube pa na otpadu kupio inoksove bacvice ali za sada sam odustao od njega, danas sam si htio naruciti sijalice, ali nesto sam isao pomoci sogiju i prijatelju, izmedu ostalog naisli neki decki i igrom slucaja imali hps sijalice prigusnice i potpaljivace, pitao jel moze koja da se uzica, sta ce covjek dao mi dvije hps sijalice, dva potpaljivaca kaze nek se nade jel znaju riknuti i prigusnicu sve 250w, dao sam im za cugu 100kn, kada je covjek to vidio htio mi iz firme donjeti i mh ali bilo je 8 navecer tako da nema smisla, e to se zove denda :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
iprezime je napisao(la):
dobra izvedba, nesto sam i ja kemijao za cooltube pa na otpadu kupio inoksove bacvice ali za sada sam odustao od njega, danas sam si htio naruciti sijalice, ali nesto sam isao pomoci sogiju i prijatelju, izmedu ostalog naisli neki decki i igrom slucaja imali hps sijalice prigusnice i potpaljivace, pitao jel moze koja da se uzica, sta ce covjek dao mi dvije hps sijalice, dva potpaljivaca kaze nek se nade jel znaju riknuti i prigusnicu sve 250w, dao sam im za cugu 100kn, kada je covjek to vidio htio mi iz firme donjeti i mh ali bilo je 8 navecer tako da nema smisla, e to se zove denda :rofl:
ma ko se rodi pod sretnom zvjezdom takav ce mu i grow biti, a ne ko ja..................
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
možda negdje piše, al nisam našao...Da li bi hps (200W) plavog spektra (samo sam takvog našao) bio dobar za cvjetanje i dali bi isti takvi bio dobar za box visine 140cm dužine i širine 50cm?
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
ma nisam još kupio, nego znam da su bile neke tri oznake gore i bilo je zaokruženo BLUE, paa...
moguče da su bile mh, imaju li one plavog spektra?


a sad gledam po netu, pas........ zajebo se, to su bile MH


no ugl. da li je moguće sa tim MH s plavim spektrom odradit cvjetanje?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
da si malo citao forum, unutrasnje uzgajanje, oprema za isto, skontao bi da je mh lampa za vegetaciju... i nemoj pisati post za postom, imas dole desno u tvom postu opciju Editiraj