High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Manje pusenja pa ce ostati :D
Nego, i sa MH ljudi odradjuju cijeli grow. Neki dokumentarac sam gledao gdje tip samo MH koristi i kaze da mu tak super...
 

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
hoce li mi netko reci spojio sam hps od 250w dual spektar, i meni se cini da slabo i zuto svijetli jel to normano
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Normalno je da HPS žuto svjetli iako ne znam točno kako svjetli "dual" pretpostavljam isto žuto a ostalo se ne vidi a slabo nebi trebalo biti, možda ti se tako čini.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne svijetli slabo. kod mene u ormaru 250W dual spectrum i skroz je ok, iako za sljedeći grow kupujem neki drugi HPS koji daje samo crveno-žuti spektar, tek da vidim razliku u djelotvornosti...

ne znam što je za tebe slabo, možda ti ne vidiš dobro pa ti se čini da je slaba, ali u HPS 250W ne možeš gledati isto kao ni u sunce...
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Jel' mogu da držim HPS upaljen 24h tri meseca u komadu? Hoće da se istopi nešto, ne znam, prigušnica, kabl?

Drugi deo pitanja bi bio vezan za stres: ako imam dva boxa, jedan za spavanje i jedan za sunčanje, da li mogu biljkama da menjam box svakih 12h, a da ne popizde od stresa?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
mogao bi i godinu dana držat upaljeno ako je sve po "špagi" spojeno....zašto bih ih selio uopće? kaj jedne van druge unutra jel,ak je tako velika je to obaveza i tajming ;) sigurno nebi proživljavale takav stres ali neki tip stresa bi vjerovatno bio prisutan...trebao bi se uvjerit da ti uvjeti ne variraju previše u dva boksa znači da su uvjeti približno isti pa probaj ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
SkyHighatrist je napisao(la):
Drugi deo pitanja bi bio vezan za stres: ako imam dva boxa, jedan za spavanje i jedan za sunčanje, da li mogu biljkama da menjam box svakih 12h, a da ne popizde od stresa?
cemu ova gnjavaza, mislim u cemu je poenta ako bi hteo da ti je u jednom stalno mrak a u drugom stalno da gori lampa pa da seljakas biljke, zar ne mozes da nabavis tajmer i radis normalno i bez svakodnevnog tromesecnog cimanja, mislim da ces pre ti da popizdis od stresa ;) in-out, in-out i tako svakog dana nekih stotinjak dana... svakog dana u isto vreme, nije li to prevelika obaveza + ogromna sansa da se nesto zezne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Gledam ove dnevnike u PC/serverskim caseovima (pa i dosta ovih malih boxova tipa 50x50x90), i mislim se da bi tu mogle za isto vreme da se isteraju dve ture (po jedna ili dve biljke)...
Umesto da ti biljka spava u zdravom i pravom, za grow sposobnom boxu, nek ide na spavanje negde drugde, a dok ona spava, druga se sunča :)

Zato i pitam ima li kakvih dijagnoza da bi im smetalo svakodnevno premestanje iz boxa u box...

Mislim, drndanje sa malim boxom nije mnogo manje od drndanja sa većim boxom, ali je krajnji rezultat skroman. Ako za ista tri meseca može da se izvuče 40 umesto 20g, što da ne? Isteraš dva straina sa skoro istim angažovanjem, zemlju imaš, prihranu imaš, svetlo, ventilacija, sve je tu, a pola vremena ćuti i ne radi... Nema odmora dok traje obnova! :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
i dalje ne kontam, ako imas npr. dva pc-boxa sa po dve biljke, asto da ti dve budu u onom koji stalno radi a dve u mraku pa da im menjas mesta, zasto ne stavis tajmere u oba pa svaki se pali i gasi n 12h, cemu premestanje, daj pojasni sta time dobijas... ako ces da oba drzis stalno uplajena i u oba ide po dve bilje a cetiri izlaze i idu da spavaju negde drugde, gde je to negde ako je napolju dan, a i preko noci je diskutabilno jel noc ne traje 12 sati preko leta... i dalje mi se zamisao cini nefunkcionalnom, mada mozda nisam dobro shvatio ideju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Nemam dva grow boxa, imam jedan. Jednu lampu, jednu prigušnicu, jedan filter vazduha i ventilaciju. Drugi box je zapravo "box": bilo šta što ne propušta svetlo i košta me 5 eura (za potrebe priče zamisli kartonsku kutiju).

Zar rotacija biljaka u ova dva boxa nije dupliranje gramaže u jedinici vremena?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
SkyHighatrist je napisao(la):
.. ako imam dva boxa, jedan za spavanje i jedan za sunčanje...
ok, shvatio sam iz ovog tvog posta da imas dva funkcionalna boxa, ono, full opremljena a ne box i kutiju ;) samo furaj ako ti nije smorno svakodnevno rotiranje
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
U ovom citatu gore je ključna reč "ako" :rofl:

Propustio sam da kažem da je pitanje čist teoretsko, nemam (još) ni jedan box :) ali sam odmerio u podrumu neka dva stara frižidera, što me i ponukalo na razmišljanje o rotaciji - mogućnosti da kupim jedan HPS, a da gajim x2...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
SkyHighatrist je napisao(la):
Zar rotacija biljaka u ova dva boxa nije dupliranje gramaže u jedinici vremena?
Znači ti si zamislio da češ dobiti duplo ako imaš 2 seta bilja i jednu lampu i radi toga bi se drkao 3 mjeseca?
Ja mislim da bi sjebao oba boxa jer u 3 mjeseca ima mnogo dana kad se desu nepredviđene stvari a dosta je dan-dva-tri da se dese jaja i dobiješ kite umjesto hedova.
Dali si sadio indor ikada?
Ako nisi radije ne kompliciraj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Puno muke, veeelika obaveza, ne smiješ zaebat puno puta, jer onda dolaze gore spomenuta mooda umjesto hedova :icon_lol:, a sve radi pokušaja šparanja :)

Postavi si slijedeća pitanja:
  • Imam li dvotarifno brojilo?
  • (Ako da) Koliko me košta struja za jednu sijalicu u 24h pogonu recimo 3 mj?
  • Kolika je cijena dva rasvjetna kompleta + ventilator?
  • U kojem vremenskom periodu ću (ako ćemo sada zanemariti sve drkarije koje ćeš izbjeći, iako realno nisu zanemarive) kroz štednju struje, koristeći jeftiniju tarifu, uštediti iznos potreban za drugu lampu i ventilator?
  • Dali mi se isplati razmisliti o soluciji izrade vegetacijskog boxa i svaka 2 mjeseca imati berbu, umjesto kombinacije sa dva flower boxa i svaka 3 mjeseca imati berbu?
  • Koliko struje troši jedan vegetacijski box, s obzirom da nije u pogonu cijelih 2-2.5 mjeseca, koliko traje cvjetanje u drugom boxu, i kakva mi je rasvjeta potrebna, u odnosu na snagu i veličinu boxa za cvjetanje?
Eto, kad si na ova pitanja odgovoriš, razmisli još jednom hoće li se isplatiti potez o kojem razmišljaš :) Nadam se da sam pomogao ;)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
A sto nebi ustedio pa kupio sve kako spada? :) i growao kao car, ovako postoji sansa da ti se dese sranja i useru ti cijeli grow.

Tvojih muka ce te rijesiti timer, koji 12h radi dok je jeftina struja 10h po skupoj 2h, i da imas dva takva boxa neces nista osjetiti veci racun nesto puno, a opet imas 2 growa istovremeno :)

Ovako je to cimanje stvarno nepotrebni stress, da ides sa brendiranim fem sjemenom nije problem toliko muda, bar kod mene nikad od stresa se nisu pojavila tzv muda :)

ali kod sjemena iz paketa, cure vrlo lako budu jajani ;) i moze da potraje cijelu vjecnost dok ne dobijes curu, pogotovo u tim uvjetima, malo unutra malo van, premjestanje itd...

mislim da je u tim uvjetima jako mali postotak za zenku :)