High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
već sam pisao na njihov e-mail, a danas ću ih i zvati.NEZNAM KAKO IM SE TO MOGLO DESIT, AL STVARNO. Moglu su jednostavni napisat hps 150w pilu-set i nikome ništa.XD
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A jesi siguran da prigusnica nema integriran propaljivac?
Pogledaj malo specifikacije prigusnice... Mozda nisu imali ono sto si ti narucio, a racun vec izdali...
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Nema, pregledao sam, a i na šemi je nacrtan. Šemu sam možda krivo svatio, nacrtano je da Faza i Nula idu direktno na prigušnicu, a zatim iz nje u starter i grlo o_O al vjerojatno sam krivo svatio (ništa čudno, ova godina mi je fakat za***na valjda jer ima broj 13 u sebi O.O)..očekujte uskoro pitanje za šemu,haha. Zvao sam ja njih danas i javio mi se sexy ženski glas :dada i s njom sam sve riješio i ona će mi poslati ostali dio paketa..sutra ću vidjeti što će doći:D
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
Juce mi je postom stigla nova sijalica ,Osram HPS Son-T 70w .
Po ukljucenju sve je bilo ok .
Radila je dobro neka dva sata i posle toga sam video varnicu - dok sam skocio i izbo sistem iz struje ,sijalica se vec ugasila .
U sijalici unutra su se pojavile neke bele tackice ,kad pogledam iz blizine vidi se pukotina na vrhu ...

Pretpostavljam da je iscureo Natrijum ,a s obzirom da nemam nikakvog iskustva sa ovim hteo sam da pitam clanove da li je neko imao slicnih problema ?

Pada mi na pamet da je sijalica ostecena u transportu a ja nisam dobro video pre nego sto sam je zavio .
Ili mozda problem moze da bude do prigusnice ,ili upaljaca ?

Sve konekcije i veze sam proverio po 10 puta ,koristio sam nove ,dobro izolovane kablove...

Verujem da je ova sijalica do vidjenja ,ali nisam siguran da se nece desiti ista stvar ako kupim novu sijalicu ,pa MOLIM VAS dajte neki savet ako imate ideju ...

Hvala
evo i slike

http://imageshack.us/a/img268/2870/ahbv.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ako malo proguglas, naci ces:"Works only with 400W HPS ballast and E 40 socket." ovde se verovatno misli na starter i balast integrisane, ako to nemas moras imati i odvojen starter, nema hps lampe koja radi baz balasta
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
33
trebao bi malu pomoć, ako netko zna

naišao sam na HQI-T žarulju od 70w na kojoj pise: high pressure sodium lamp with ballast and starter
ispada da to može direkt na 220v?

jel to ok za uzgoj?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
nemože,hps lampe nemaju integrirane prigušnice i te šeme....posebno ide prigušnica i starter ili je starter integriran u prigušnicu ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
hps 250w obicno ide od 26.000lm do 32.000lm, zavisi od modela, proizvodjaca... a zavisi i sta gledas, Initial Lumens, Design Mean Lumens...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Pozdrav.. Frend mi je nabavio cijeli reflektor rasvjetnog stup kakve nalazimo na autocestama ili nadvožnjacima...Uglavnom to je kompletna glava te rasvjete..znači ima sve samo plug'n'Play i u reflektoru su su dvije hps 300w sijalice ... Koliki bi mi growroom mogao biti s obzirom na te dvije 300w hps-ice..moja procjena je oko 1.5mx1.5m, ustvari mislim jedno 3-4 biljoze u indooru... I drugo pitanje bi li mogao odradit cijeli grow od početka sa te dvije sijalice..
Hvala i poz
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Danas ču ih dobit popodne pa ču fotkat..nisam ni ja čuo za takve ali ima ih jer mi je čitao sve što piše na njima..