High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
imas pod oprema za uzgoj pa sticky tema o hps-u sve ti pise i podatci i sve a cak su ljudi i u toj temi i racunali koliko bi growowa trajala,citati treba ;)


EDIT: vidim da je mod. prebacio sve u ovu temu :) pa da ne ispadne da sam lupetao gluposti..:icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
27.02.2011
15
5
3
40
dakle moj prijatelj vidjevsi kako meni fino ide odlucio je napraviti i on svoj prvi grow i odmah kupio hps od osrama ali son-e znaci pise high pressure sodium vialox nav-e (son-e) sad jel netko zna moze li se to koristiti za uzgoj ili bilo kako kombinirati sa ostalim svjetlima jer je naravno odmah je kupio dvije hvala
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Može!
Naravno,bolja je tubularna,ali šta je tu je,samo nek on to koristi.
Kad odradi 3-4 grova s njima nek ih zamjeni sa tubularnim i to je to.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Za TV neznam, ali sam na nekoliko dokumentaraca vidio da ljudi pustaju muziku u boxu (klasicnu vecinom). I biljke "osjecaju", pa ce ti bit zahvalnije (sad, neznam koliko) ako svaki put malo popricas s njom i dotaknes je po listovima... :)
Ja to svaki put radim i do sad nisam imao nikakve ozbiljne probleme i svaki put su bile zenke. Sad, mozda je to jedna velika slucajnost ili sreca!!
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
150 W ili 250 HPS ???

Pozdrav svim članovima foruma.
Krenuo sam u svoj prvi indoor grow, sjeme je u zemlji, box je složen sada mi ostaje pitanje samo rasvjete i tu imam malu nedoumicu. Vegetativnu fazu (ili bar veći dio) sam odlučio odraditi sa CFL-kama, 6 komada po 23 W( 4 plave i 2 crvene) i tu sve štima. Iako sam mislio ispočetka odraditi cijeli grow s štednima, vidim da većina favorizira prednost HPS-a u odnosu na CFL u cvjetanju pa ću poslušat savjet iskusnijih ljudi ( nije baš da mi se nešto petlja oko prigušnica i propaljivača ali hebiga što se mora nije teško, snaći ću se nekako..)
Box je ormar veličine 55 X 45, dakle nekih 0,25 m2 i visine 160. Od ventilacije imam 2 ventilatora 92X92, pri dnu za upuh a na vrhu ispuh, trenutno su obadva povezana i rade na 6 V ( igram se malo s temperaturom i vlagom). Eventualnoi bih još jedan dodavao za ispuh i to baš ako budem morao ( a nešto mi govori da ću morati ..) Box nije potpuni stealth, pušta na dosta strana no stim ću se kasnije igrati kad mi bude trebalo 12 sati mraka niti ima neku foliju iznutra( bijele je boje pa mi to nije prioritet zasad, no doći će i to na red kad tad)
E sad po onome što sam pročitao meni bi za ovu površinu bila čisto dosta i 150 W HPS ( nekih 16 000 lumena). No vrag mi neda mira i kako sam pročitao da je uvijek imati bolje više lumena ako se ima mogućnosti, a 250-tica daje skoro duplo više lumena sve nekako gledam da bi nju rađe ugurao.

E sad moje pitanje je kolika je zapravo razlika u temperaturi koju stvaraju između te dvije lampe.? Cooltube nemam namjeru kupovati niti slagati u bližoj budućnosti ( kao niti stakla što neki koriste kao pregrade) a opet nebih se htio sjebati i uzeti jaču lampu i sjebati si ventilaciju koja mi je ionako li-la zasad. No opet ako 150 tica također grije kao ova 250-tica onda mi je ista stvar. Nadam se da je pitanje jasno, volio bih da mi se jave oni koji imaju iskustva s te dve lampe, biću im veoma zahvalan.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Na tu visinu ne bi trebao imati problema s temp...ako si u mogucnosti, uvijek uzmi vise(pohlepni smo mi XD)...CT ces raditi sigurno kasnije, jer kao sto kazes vrag ti ne da mira i zeljeti ces da tvoj grow box bude sto bolje opremljen...

Ako bude bila povisena temp, to rijesis sa ubacivanjem jos jednog venta(ili vise po potrebi)...a ventovi su bar jeftini i lako nabavljivi... =)
 
07.06.2010
31
1
0
44
Piše da ta sijalica ima upaljač u sebi... Evo specifikacije ( LINK )
EDIT: Srry potreban je balast...
Na sajtu za koji sam stavio link piše "Offers cost-reduction opportunities: no ignitor or extra wiring needed" pa me je to zbunilo...
 

Mr. Hedaraa

Aktivan Član
18.02.2011
73
34
18
36
hvala samo sam to htio cut :) .. ugl namjenjena je za neki manji grow...

sad me zanima samo, dal s njom mogu odradit cijeli grow??
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Mr. Hedaraa je napisao(la):
hvala samo sam to htio cut :) .. ugl namjenjena je za neki manji grow...

sad me zanima samo, dal s njom mogu odradit cijeli grow??

Naravno, i vegetaciju i cvjetanje.... dok vegetiraju, nemoj im više od 20h svjetla, - dosta raje "guraju" ih i po 24h, ipak biljka mora imati makar 1h "odmora", tad i zalijevaj ih... sad ne znam tačno koliko pokriva ta od 70W, mislim da bi 2 biljke mogle (ovo nagađam, jer nikad nisam koristio hps-ke ili mh (ne bitno) ispod 400w jačine