High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
I 20 sati svjetla je previše. U vege fazi je najbolji režim 18/6, sve iznad toga je pretjerano. Biljka ne može dati više nego što joj priroda dopušta, tako da se biljka samo iscrpljuje ako se pretjeruje sa svjetlom.
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Danas pričam ja s starim nešto o žaruljama bezveze (neznam kako smo uopće došli na tu temu xD) i veli lik kao da imamo mi u garaži neke žarulje čudno ovo ono; i odem ja pogledat kad ono 2 hps-ke i svaka po 150w xD, i imam prigušnicu 250w...e sad dal mogu ja jednu hps od 150 staviti na prigušnicu od 250 il moram kupovat hps 250??? imam outdoor ove godine, ali ovo je bio znak da trebam i indoor spičiti :D
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Wattaza prigusnice i wattaza zarulje trebaju biti jednake...

Ukoliko je wattaza zarulje manja od wattaze prigusnice => Zarulja ce dobivati vecu struju, te se time i pregrijavati, a to dovodi razne opasnosti medu kojima je najozbiljnija pozar...

Ukoliko je wattaza zarulje veca od wattaze prigusnice => Zarulja ce dobivati premalo struje, te ce njezina efikasnost biti smanjena, kao i njen vijek trajanja(pod uvjetom da se uopce uspije upaliti), prigusnica se takoder moze pregrijati ukoliko se zarulja ne moze upaliti...
 

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
Brinsko pitanje,nadam se i brzinskom odgovoru...

Kučište je big tower,dimenzije su 470mm x 205mm x 670mm,dakle visina 67cm...

Uzeo bi HPS 70w,e sad...kakva je razlika izmedju "obicne" HPS 70w i Philipsa Son T Pro 70w? ili je svejedno?

P.S. jeli to uredu osvjetljenje za dimenzije kucista?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Son "T" ti je oblik žarulje. Imaš Son - T; R; BR, ER.... Ono što najčešće vidiš na forumu ti je Son - T. To nije toliko bitno.
Bitno je šta piše poslije toga - Vialox, Pia, Pro, Agro...tu imaš razliku u spektrumu i/ili radnoj temperaturi kapsule.
Za big tower možeš čak 2x 70w stavit pa čak i 150w kad bi imo dobru ventilaciju
ma de ne budi lijen pročitaj malo po forumu imaš sve što ti treba
 

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
#34 je napisao(la):
Son "T" ti je oblik žarulje. Imaš Son - T; R; BR, ER.... Ono što najčešće vidiš na forumu ti je Son - T. To nije toliko bitno.
Bitno je šta piše poslije toga - Vialox, Pia, Pro, Agro...tu imaš razliku u spektrumu i/ili radnoj temperaturi kapsule.
Za big tower možeš čak 2x 70w stavit pa čak i 150w kad bi imo dobru ventilaciju
ma de ne budi lijen pročitaj malo po forumu imaš sve što ti treba

Kopam po forumu danima... :) Ali danas sam se odlucio za HPS iznenadno pa zelim brzopleto do info-a,tj preporuke sta kupiti...idem jos malo searchat.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
ma valja...najbolje bi bilo kad bi našao son-t vialox ili son-t pia
son-b (na trećoj slici) griju manje al daju manje lumena...ma da nije toliko strašno...staviš ih dvije ili koju cfl i gotovo...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
#34 je napisao(la):
ma valja...najbolje bi bilo kad bi našao son-t vialox ili son-t pia
son-b (na trećoj slici) griju manje al daju manje lumena...ma da nije toliko strašno...staviš ih dvije ili koju cfl i gotovo...

Heheheh aaa šta misliš ooo Philips SON-T Pro?
 

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
#34 je napisao(la):
ma valja...najbolje bi bilo kad bi našao son-t vialox ili son-t pia
son-b (na trećoj slici) griju manje al daju manje lumena...ma da nije toliko strašno...staviš ih dvije ili koju cfl i gotovo...

Nazalost dimenzije kucista su (WxHxD) 205 mm x 490 mm x 540 mm,ipak nije big...

probat ću nać SON T pia,ili taj vialox...a mozda na kraju zavrsim za prvi grow samo na CFL-u,ali nebi volio da urod bude kancerogen!:icon_lol:
 
25.04.2011
3
0
0
44
Pozdrav!

Imam malu pukotinu na HPS-ici 70W... tj samo crtica uzduž balona, nekih 4 cm... nisam ju još spojio, pa me zanima ako netko ima iskustva s tim..? jel to bed i hoće li prsnut kad ju spojim?

(imam pripadajući balast i starter)

edit: ili je to ogrebotina samo s vanjske strane? ne znam više ni sam..


Admin slobodno brišite ovaj post, problem riješen, zamijenio žarulju u dućanu...
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
33
jel mi može netko reć dal valjaju HPS-ice od tungsrama. mogu ih dosta jeftino nabaviti, pa me zanima dal se isplati?
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Znaci kak se izracuna potrošnja lampe recimo 150w za fazu vegetacije biljke??? Aj da vidimo jesam dobro shvatio, al naduvan sam trenutno i nejde mi nikako hahahahh....

DANI CVIJETANJA X SNAGA LAMPE U KW X 0.5(faktor vegetacije ili cvijetanja :D) X CIJENA PO KILOVATU???? Jel to to??? Poludit ću hahahahahah
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nije mi jasan ovaj tvoj faktor?

Uglavnom... "Broj dana" X "Snaga u kW" X "Broj sati nize tarife" X "Cijena nize tarife" = Cijena struje u nizoj tarifi...

Takoder moras izracunati potrosnju i u visoj tarifi i onda zbrojiti te dvije stavke... =)
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
znam da je pitanje glupo, ali tko pita ne skita, jel.. :D
iako već radim grow s cfl-kama i zadovoljan sam (bar za sad, iako imam želju kupiti hps, bar od 70W za svoje potrebe) pronašao sam kod kuće ovo (pogledaj sliku), a na njoj piše da je Halogena lampa, 150 Watt,.. Dali se može za što iskoristit ili da se klonim "čorava" posla?? :D

 
07.06.2010
31
1
0
44
SHP 70W/CL-I Elliptical E27 Da li bi ovu sijalicu sa integrisanim propaljivačem mogao koristiti u nekom big tower kućištu, ima oko 6000 lumena? Da li se greje mnogo i treba li CT? Koliko bih je najviše smeo približiti biljci bez cool tube-a? Jel treba nekakav poseban kabal za povezivanje iste sa ballastom? Hvala ;)