High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Spinn je napisao(la):
Sad citam ponovo i vidim da nisam najbolje objasnio.
osigurac je zamjenjen jacim i to je rijesilo problem.
Prigusnica 400 w, Osram lampa 400 w, sve bi trebalo biti spojeno kako treba(kao sto rekoh, nije moje polje, ali prijatelj koji kuzi materiju je sve spojio).
Nadam se da je to samo do moje gluposti i da ce kad prvo zasarafim lampu pa tek onda sve ustekam u zid bit ok.
Cisto me zanimalo misljenje iskusnijih...
Hvala u svakom slucaju, a ja se javim ako bude jos frke kad kupim novu lampu.

To sa osiguračem je tebi sredilo problem, ali u takvim slučajevima 99% je krivo spojeno, i ne samo da iskače osigurač, nego i lampa će 100% riknuti... et' kod tebe je problem riješio "jači" osigurač, imaj na umu da 400W troši 1kW el. energije svakih 2 i po sata. Znači nije to manji neki "potrošač", ... obavezno gledaj da imaš deblji kabal od prigušnice do struje.... i naravno ako treba 5x pregledaj dooobro (ako sam spajaš sve) prije paljenja, i naravno uvijek se prvo stavi lampa u grlo pa onda pali prigušnica... to je neko - ne pisano pravilo da tako kažem...
 
11.02.2010
37
4
0
39
ajde je napisao(la):
vidim da je novi sponzor došao..:)
mislio sam malo pogledat kakve su cjene od hps 70w, ali me iznenadio široki izbor 70-ica...

pa ako neko zna koja je razlika između sljedećih, odnosno dal su neke pogodne za grow, neke nisu? :

1. SHP-T 70W basic natrij - shop.emgd.hr KLASIČNA "NAŠA"?
2. SHP-TS 70W Mercury Free Tubular E27 - shop.emgd.hr OVA JE BEZ ŽIVE
3. Metalarc HSI-MP 70W CL/NDL E27 - shop.emgd.hr
4. SHP-S 70W Elliptical E27 - shop.emgd.hr
5. SHP 70W Elliptical E27 - shop.emgd.hr
6. SHP 70W basic natrij elipsa - shop.emgd.hr KAO PRVA, ALI DRUKČI IZGLED?
7. SHP-S 70W TwinArc Elliptical E27 - shop.emgd.hr
8. SHP-TS 70W Tubular E27 - shop.emgd.hr
9. SHP 70W/CO-I Elliptical E27 - shop.emgd.hr
10. SHP-T 70W Tubular E27 - shop.emgd.hr
11. SHP-TS 70W TwinArc Tubular E27 - shop.emgd.hr

pošto sam u fazi kupnje jedne od 70w, a ove mi sve izgledaju isto... možda bi neko znao malo pojasniti

hvala B)

Novi-stari sponzor bolje rečeno!

Inače, to je moj shop, opet sam se aktivirao u sponzorstvu nakon dogovora sa Genjom.

Ja nisam grower, ali mogu preporučiti šta drugi uzimaju.
Vidim da si napikirao 70W.
Za grow onda gledaj ovu ili idi bolje na 100W onda ti je ova sigurno najbolja. Još ti treba prigušnica i propaljivač za to.

Kažem, nisam grower, neznam kakv box imaš, mogu samo preporučiti šta drugi uzimaju.
Uglavnom, uvijek gledaj tubularnu žarulju, onda ti je prikladnija za box.
I da, gledaj da svjetli zelena lampica na shopu jer je tada artikl dostupan za isporuku.

Plaćanje može i pouzećem, samo treba napraviti narudžbu na web shopu i to je to.

pozz
 

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
pozz...dali mi netko moze reci koje jacine hps zarulja stavljaju na vanjsku rasvjetu....
vidio sam neku manju zarulju nekih 15cm otprilike,pa me zanima koja bi to mogla bit jacina...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Javna rasvjeta je najcesce od 125 i 150w...iako se na zahtjevnijijm podrucjima poput raskrizja i slicnog znaju stavljati i 250... A opet na manje zahtjevnim lokacijama poput one rasvjete sto se stavlja na kuce, stoje one od 70w...

Znaci moze biti svasta...da bi tocno znao moras provjeriti... Iako te ne nagovaram na krsenje zakona i kradu lampe sto je kaznjivo djelo...
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
a sta bi i uzimao zarulju iz ulicne rasvjete koja je vec svijetlila
tisuce i tisuce sati,
zarulje se trose s vremenom.
 

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
e ali ova je tek nedavno stavita....a imam je priliku skinit...nije jos nista sigurno prvo cu samo pogledat..
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
jaksa8 je napisao(la):
e ali ova je tek nedavno stavita....a imam je priliku skinit...nije jos nista sigurno prvo cu samo pogledat..

Nemoj je skidat ako nemaš adekvatnog znanja...ineče bi moga letiti desecima metara! :icon_lol:
 
13.12.2011
8
0
0
35
Samo da pitam,posto mi je malo nejasno:Dali su lampe sa ulicne rasvjete odgovarajuce za uzgoj?Ako jesu,pa to je divno!Hajde obradujte me, imam im prilaz na pretek!

ljudi,ne mislim ih krasti,nego imam semu u elektrodistribuciji.Danas sam bio i gledao sta imaju,imaju zivine,to nista i imaju dvije vrste HPS,evo slika:
hps1p.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
hps2.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
razlikuju se unutra,pa me sad zanima dali moze neka od ovih lampi,jer ih mogu nabaviti sa svim prigusnicama i ostalim sto je potrebno,a nove su.
pozzzzzzzzzzz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ljudi koji vam je qurac. Pored same ilegalnosti uzgoja dodatno to sve ukrasiti krađom žarulje. Ako je nova onda je mjesto frekventno i žarulja je potrebana. Dakle, možda bi po službenoj dužnosti morali prijaviti krađu, koju je možda neko vidio s prozora i zapamtio "počinitelja". Ako se nema para za novu žarulju onda se neče ni za 100 drugih stvari koje su potrebne za indor. A i ko zna kakav je spektar, nebesko plavkasti ili crveni vatreni:lml_spam:
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
istina,nemojte se spustat na razinu hr premijera (bivseg) koji je pokrao milione i evo upravo izlazi iz zatvora nakon 150 i koji dan...a da vas uhvate vjerojatno bi samo tolko odlezali za kradju + ko zna kolko za growanje:lock:
...+ kao sto Greenpower kaze,ni neznate sto kradete osim mozda jakosti lampe(W)
 
13.12.2011
8
0
0
35
Ama ljudi ne mislim krasti,vec imam vezu u elektrodistribuciji,pa to mogu nabaviti preko veze.
bas sam danas gledao,koriste 3 vrste sijalica i to zivine,one su neupotrebljive,to znam, ali takodje koriste i HPS,dvije vrste, obje su duguljaste,prozirno staklo,u jednoj ima neka kao mala neonka, a na drugoj te neonke nema,vec ima neki smotak.evo slika.
jeli odgovara neka od ove dvije?
hps1.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
hps2.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
ma nista od krade odusto sam...kad bude bilo para kupit cu novo i to je to...
inace namjeravam uzet hps 100w za prostor od 40-45-50 (d,š,v) e sad me zanima koliko to grije i dal cu trebat cooltube...hvala unaprijed
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Evo da ti ja kazem moj poznanik je skoro skinuo hps sa bandere 150 w sa sve prigusnice i upaljaca tako da ima hps-a u ulicnoj rasveti,samo moras da se veres kao monkey kako bi skinuo to :)