HPS150W, 50x60x122, SCROG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Pozdrav...

Evo krenio sam sa indoor-om pošto sam napravio box te ga odlucio testirat.
BOX : https://forums.vutra.org/projektiranje-prostora-za-uzgoj/11170-stealth-50x50-150hps.html

Domače sjeme sa stavio na klijanje u mokru maramicu 14.10.11 te su proklijale i stavljene u zemlju (čaša od jogurta) 20.10.11.




Nakon 6 dana odnosno 26.10.11. presadio sam 4 največe biljke u veče posude.




Nakon 2 dana ( 28.10.11. ) sam podigao CT na nekih 12cm od biljaka jer sam primjetio da su malo sprzile od blizine CTa, bio je na nekih 3-5cm mislio sam da je ok jer su temperature kod biljaka bile oko 23C.
Jel ih mogla ubit jačina svjetlosti, temperatura je bila dobra ventilator je puhao drito na njih i nije im bilo vruče?




Biljke su osjetno živnule. Očito im paše udaljenije svijetlo samo da ne odu jako u visinu.
Morat cu ih istrenirat, koji bi mi trening bio dobar? Mislio sam stavit mrezu iznad njih (SCROG?) i kad je popunim stavit u cvijetanje. To mi se nekako cini ok s obzirom da biljke nemaju toliki stres kao kod lomljenja grana topiranja itd...

Danas im je 20. dan i ima ih samo 2...

Prva biljka:



Druga biljka:



Na ovoj drugoj se vide tragovi od topline i na obadvije na stabljici ima ljubičasta crta, kako sam čitao to je od niske temperature.
Za sada ih nisam dirao odnosno topitao ili savijao ali sam napravio mrezicu za scrog (5cm razmaka na mrežici).



Tolko za sada....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a kako si zamislio da ta mrezha stoji iznad biljaka?? na nekim nozhicama ili shto ???
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Mrežica je malo šira od boxa pa se da ugurat u stiropor te je poprilicno stabilna odnosno biljka je neče pomjerit.

Imam ljbičastu crtu na stabljici od lista to je od male temperature, po noći mi je 17 C a dok radi žarulja 24-26 C.

Visoke su oko 10 - 13 cm kada je prqavo vrijeme za pocetak treninga? Za biljke cu imat oko 60cm manje više neznam trenutno dok mi ne dodje ventilator i filter.
Procitao san da u faci cvijetanja narasto do 2 puta pa sam mrežicu mislio stavit na nekih 20+ cm tako kad je popuni ostane nekih 40cm. To bi trebalo bit dovoljno za cvijetanje?

Novi set grana je lijepo krenio i več su oko 4 cm kad poslikam postam. Da li da njih vezem u stranu ili da režem veče listove u biti samo jedan par jer dosta površine zauzimaju. Da li da izbjegavam šišanje biljke odnosno koliko često je to preporučljivo i u nekim normalama? Da li da ih topiram, sve grane ili samo vrh pošto sad ima vrh i bočne grane?

Kante su od nekih 13l nisam imao veče, te jel to dovoljno ili za sljedeči gorw da nadjem veče.

I za kraj najvažnije držite mi palčeve da bude barem 1 ženska...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nikako nemoj josh rezati te velike listove !!! biljke su ti josh premlade..a zadatak tih listova je da stvaraju hranu koja je potrebna biljci za njezin rast & razvoj...

a sve ostalo shto topirati..kada topirati...kada trenirati-eee to morash sam odluchiti...znash shto koja radnja donosi..pa razmisli shto zhelish kao krajnji rezultat...
ali..te velike listove ne skidaj !!!
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
ZZZ...

Evo malo slika, slikano je 27. dan 12/12 žive su obadvije.
Savio sam glavni vrh i učvrstio ga žicom te sam sporedne grane malo uredio odnsno izvukao ih van žbunja i učvrstio žicom.
Kante su od 13l i zalio sam ih s 1,5l obične vode odstojale 24h.
Kada da krenem s prihranomi da li da uopče gnojim biljke u vegi?

- 20 dan


- 25 dan


- 27 dan

 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Evo me opet, odlučio sam ne gojit biljke u vegi, niej nesto u visini ali ima vec oko 10tak grana uz glavni vrh.
E sad pošto su to domačice planirao sam ih što prije stavit na cvijetanje da se vidi jel bu kaj ili ne ionako je gužva u boksnu s te 2 biljke jako su se raširile.
Očita je razlika između te dvije biljke jedna ima uže listove i više se grana dok su kod druge širi listovi i totalna je gužva oko sredine biljke.
E još da napomenem da sam dero neku domačicu s miljon sjemenki i brijem da je muška bila iako je udarala nešto sitno, i naravno nisam prao ruke pri otvaranju boxa i diranja biljki. Da li sam to sam sebi napravio HEADSHOOT odnosno da li sam ih več sad mogao oprašiti s tim?

TREBAM SAVJET ISKUSNIH - odma 12/12 ili da čekam još 5 dana da budu 5 tjedana na 18/6?

Strpljen spašen...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nema zasto da cekas da vege bude ravno 4 ili 5 sedmica, ako si zadovoljan kako su se formirale a i shodno prostoru, moz' o'ma da prebacis
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
prebacuj frend, prebacuj! mačke su odlične i držim ti fige da budu obe mačke, jer onaj osjećaj kad ugledaš muda... vidjet ćeš i sam! Box čista 5!
 

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
100
0
39
Mozda je jos rano da se prica ali deluje mi kao da je Indica dominant,bice to full :)))
Bacaj to na 12/12 :bale
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
zzz...

Evo malo novosti.
Biljka je na cvijetanju 14dana sveukupno 45dan.
Ostala je samo 1dna i pokazala se kao curica dok je njen braco uklonjen prije jedno 5 dana.
Ostala je ona s užim listovima iraste ko mutava, barem u visinu.
Stavio sam mrežu i malo uredio vrhove pošto sad ima mjesta u boxu.
Temperatura pada do 12 stupnjeva a dok rade svijetla 24.
Nisam mjerio PH jer nemam s čime, te sam pognojio danas s nekim organskim gnojivom za cvijetanje od šogorice.
Listovi su poprilično zdravi nema na njima oštečenja osim onih koje sam ja napravio jer sam totalno grub i nisam pazio na nju prilikom scroga.

Fotić sam morao vratit pa evo samo 2 slike s moba.
Dok ne nabavim fotić slabije ću se javljat...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Pozdrav...

Evo danas joj je 4 tjedna od kada je prebačena na 12/12. Spol je pokazala negdi otprilike 9-10 dan, dakle cvijetanja 18 dana. Po mom nekom skromnom mišljenju radi se o indici te je planiram držat do kraja siječnja (obaveze), što bi bilo točno 10 tjedana. Teško da će bit gotova u to vrijeme al možda uspijem odgodit obaveze pa je odguram dokle ona hoće.

Zaljevao sam svaki treči dana sa 1,5l vode i dva puta sam dodao meda 2 male žlice (meda imam na bacanje, da stavim više?).

Poteškoće sa temperaturom sam riješio sa starim tosterom xD i sada je najniža temp. 18 najviša oko 27 stupnjeva.

Nabavio sam HESI bloom i P+ (cura ostala bez poklona za Božić), hranjenje je sutra. Krečem sa pola doze i vjerovatno ću ostat na tome jer nemam PH metar a i nemogu je flashat. Zaljevanje ću sada radit sa 2l svaka četiri dana i gnojenje svako drugo zaljevanje. U totalnoj sam besparici al kad budem u mogućnosti uzet ću one lakmus papire to je barem jeftino al nema u mom gradu pa je i to dodatni trošak.

Biljka se sastoji od 15 vrhova od kojih je samo 1 slabiji. Vrh (10cm i par malih grana na njemu) mi je pukao prilikom SCROGanja i zahvaljujem se Bogu koji je to omogučio jer mislim da bi on ošo u nebesa i ovako mi raste ko mutava. Vrh mi je pukao na dan stavljanja na cvijetanje pa je to vjerovatno malo usporilo cvijetanje. Odrađen lollipop prije 5 dana i za sada se ne buni, planiram još jedan SCROG da je obuzdam al otom potom. U ovih 4 tjedna mi je narasla dodatnih 30cm znači 1cm/dan, što bi značilo do će do kraja narast još nekih 50cm a u boxu ima još max 30cm. Svakodnevno sam s njom i pratim sve promjene.

Eto toliko za sada, sljedeće javljanje je za 2 tjedna. Nadam se da se nećemo čuti prije što znači da nema problema.

Odzdrav hh...

Slije









toster-grijač


lollipop
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
bolesno ti izgleda stabljika, prava, debela, vidi se da imaju za papat :) ... sta ovo si radio topping ili? stvarno bit ce tu svega, dobro ti ide :)
:thumb:


peace out !
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Sad sam skonto da je ona narasla u 14 dana tih 25-30cm. Koliko biljci treba N u cvijetanju da li bi mogao možda ić s normalnom dozom P a ne pola da malo blokira taj N hoće li usporit rast ili stvorit nedostatak N-a. Ima li netko ideju kako da je obuzdam?


@DjFlyhight - Teramagma im je bila hrana. Presađene 17 dana vegetacije te 2 puta sam gnojio sa nekim organskim gnojivom 222 i malo meda (za med neznam svrhu al sam cuo da je dobar za ukus). Vrh mi je puko slucajno pise gore u postu.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Krivo si malo izracunao. Biljke ti u prvih 2, 2.5 tjedna cvjetanja rastu na maksimumu sto se tice izduzivanja. Nakon toga kad se formiraju prakticki staju sa rastom. Racunaj jos mozda 10 % ako i toliko. S obzirom da imas mrežu ništa se ne brini jer u bilo kojem trenu mozes reagirati na nacin da samo dodato žicom povežeš granu. Ako nisi pogledaj razvoj situacije kod mene. Jest da je automatik ali svejedno mozes vidjeti scrog na djelu. Nije da sam profesor ali mogu reci da mi ide :) Btw svidja mi se boks i nacin na koji radis, rep je jos uvijek na cool downu :) Keep growing and smile :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Pognojio jednom sa pola doze Hesi bloom i P+ te jednom sa punom dozom. Prvo sam vodu provuko kroz "Brita" filter i ostavio još nekih 2 sata da odstoji voda. Britu sam koristio jer sam čitao da ona smanjuje PH. Gnojio sam sa punom dozor jer sam vidio da je biljka oveča odnosno treba joj hrane i negdije sam pročitao da Hesi ima u sebi PH korektor. Zaljevanje svaki 4ti dan sa 2l vode.

65 dan -počeli su rast trichomi.
67 dan -pojavila se i smola na njima te se polako širi po biljci, pistile počele smeđit.

Miris je jako slab, i kad radi žarulja i kad ne radi.
Počeli su otpadat najdonji fan listovi (požute i omlohave) međutim ne jako brzo par listova u tjedan dana. Skoro svi mali listovi na vrhovima su spaljeni jer sam lampu držao malo bliže, al sve ok.
Vrhovi se počeli punit i bubrit malo intezivnije zadnjih 3-4 dana.
Temperatura standardna 16-27.


Slike:







 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Evo prvog problema...

Dakle listovi su počeli žutit. Večinom Ispod lampe dok je sa strane sve ok taamniji zeleni listovi dok je ispod lampe malo svijetlija situacija (možda zbog svijetla).
PH nisam mjerio, al sam nabavio lakmus al samo za kiselost (milim da je to plavi lakmus, al nebitno) i voda je naravno lužnata odnosno PH viši od 6.5-7.
Da li je biljka možda pred kraj cvijetanja pa listovi žute?

Malo sam čitao i moguči su neki od ovih problema:

1. problem sa nedostatkom Ca
2. Problem sa nedostatkom MG
3. Problemi sa ozonom???
4. naravno visok PH.

Pod 1 i 2 može bit zbog previše P pošto gnojim sa hessi bloomom i P+, a za visko Ph kažu "Calcium gets locked out of soil growing at ph levels of 2.0- 6.4. Calcium is absorbed best in soil at a ph level of 6.5-9.1 (Wouldn’t recommend having a ph of over 7.0 in soil) anything out of the ranges listed will contribute to a Calcium Deficiency." i za Mg "Light Acid Soils, soils with excessive potassium, calcium and or phosphorus".

Vrlo vjerojatno je PH kriv ali što vi mislite?

Slike:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.