Hrvatsko/srpsko/bosanska inacica Erowida

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa ovo je krasno :oops:

treba smislit neki pametan naziv za taj sajt...trenutno nemam nikakve ideje! :evil:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
e vidis drogeinfo je bila prvobitna ideja :wink:
ali sta ja znam jel to ok...mozda nesto malo mastovitije, mada...jebes naziv...kakav god da je bitno da napokon to proradi.

trenutno JaSamZa i ja radimo na izgradnji stranice, ostali prevode...jel si zainteresiran za pomoc oko prijevoda???? jeli sreco??? :lol:
ko pita ne skita, ako nemas volje nema problema 8)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
@RedSh
Hosting cu ja da platim pod uslovom da sajt bude informativnog karaktera i da se u sustini bori protiv upotrebe kojekakve hemijetine i slicno.

Redsh izgleda sam ja pokupio svu pljuvaèku za 2006 i 2007 godinu. taman si stigla kad su presušili Smile

Pa dobro jel nije bilo dosta??? :?
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
GreenMan je napisao(la):
@RedSh
Hosting cu ja da platim pod uslovom da sajt bude informativnog karaktera i da se u sustini bori protiv upotrebe kojekakve hemijetine i slicno.

sajt æe bit informativnog karaktera, ali nigdje neæe bit naglašeno da se borimo niti protiv niti za upotrebu droga. nikoga ne bi niti poticali niti odvraæali od upotrebe. to bi bilo na svakom korisniku osobno da odluèi što taj sajt predstavlja.

èinjenice o drogama i razne osobne percepcije o psihodeliènim iskustvima bilo inducirane drogama ili snagom vlastite psihe bi bile dobrodošle :hippy:
 

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
dobar sam za prijevode ali sam bolji u izradi stranica :)

raðe cu vam pomoc oko toga jer mislim da cete laske doc do novih prevodioca...

jesi pukla post u "prevodioci javite se"?

ili startaj novu temu.. prevodioci javite se...

kakvu stranicu radite? cms sistem neki ili?

ajd javi rado cu dat ruke...

evo vidi sta ja radim...

http://idem.eu.tf

sve je još u ranoj fazi izrade ali to je joomla CMS kojeg ja puno volim i poznajem.

pa ako si za portalni sistem.. superiška...

ima opcije da tekst mjenja bilo tko ili administrator ovisno što odabereš za koji dio stranice...

možda je ipak wiki bolji za nekakvu enciklopediju...

dakle u èemu vi radite?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pazi mislim direktno na insistiranje na izbegavanju heroina,amfetamina,pa cak i kokaina i takvih stvari.Ovo sto je da kzaem prirodnog porekla kojekakve biljke,pecurke,bube,zabe...To ok,znaci realna informacija pa nek' svako odgovara za svoje postupke.Ali zna se sta je stvarno opasno i cega se u svakom slucaju treba kloniti.Na to sam mislio.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
JaSamZa je napisao(la):
hm.. pa jel vi placate taj hosting?!

ako zelis dobar hosting za samo 3.5dolara miseèno (strani) imam preporuku..

3.33 Gb i 99 Bandwith...

offtop:

Plaćamo, naravno.
Prostor nije toliko bitan (osim u ovakvom slučaju, kad se napuni), bitan je uptime, i koliko je to realno što oni napišu.
Obično ti daju gomilu bandwidth-a a kad dođeš do pola od te cifre zatvore ti sajt i kažu da tvoj sajt troši previše resursa. Veruj mi, imam iskustva sa tim.
A što se uptime-a tiče, vutra.org je UVEK bio dostupan kad sam ga otvorio (znači zagarantovan 99.99% uptime), osim kad prekoračimo bandwidth pa dok dođe Genjo ili ja da dodamo malo bandwidtha). Ili kad je ono pre nekog vremena crk'o hard disk na serveru pa je zamenjen hdd i vraćen bekap.
Takođe se backup sajta vrši redovno, i tako to.... :)
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
propaganja je napisao(la):
kakvu stranicu radite? cms sistem neki ili?


pa ako si za portalni sistem.. superiška...

dakle u èemu vi radite?

Pošto smo dizajneri poèetnici, teško nam je raditi u iti jednom cms sustavu zato jer ih ne znamo, a i nema niti jedan koji bi odgovarao našim skromnim potrebama. Za sada se radi obièni sajt pa kada doðe potreba za nekim jaèim, u pozadinu æemo vjerovatno staviti ili nekakav malo bolji forum, blog ili èak cms.
za sada nas dvoje to laganini.. uživamo i radimo...

svi tekstovi su dobrodošli, za to se javi RedSh ona muku muèi s tagovima i tekstom

ako itko ima zanimljivi tekst neka ga pošalje RedSh...


GreenMan je napisao(la):
Pazi mislim direktno na insistiranje na izbegavanju heroina,amfetamina,pa cak i kokaina i takvih stvari.Ovo sto je da kzaem prirodnog porekla kojekakve biljke,pecurke,bube,zabe...To ok,znaci realna informacija pa nek' svako odgovara za svoje postupke.Ali zna se sta je stvarno opasno i cega se u svakom slucaju treba kloniti.Na to sam mislio.

Ako i bude nekakvih prièa o heroinu to æe vjerovatno prièati ljudi koji su se toga ostavili. nekada je dobro i poslušat njihov savjet. Naravno sve prièe tipa moraš probat(bla bla) nikada neæe biti objavljene.

Amfetamini su zna se manje opasni od gljiva, to morate priznat, bez obzira što je kemija, ipak ne stvaraju toliko jake psihosomatske distorzije :D



Kobaja je napisao(la):
offtop:

Plaæamo, naravno.
Prostor nije toliko bitan (osim u ovakvom sluèaju, kad se napuni), bitan je uptime, i koliko je to realno što oni napišu.
Obièno ti daju gomilu bandwidth-a a kad doðeš do pola od te cifre zatvore ti sajt i kažu da tvoj sajt troši previše resursa. Veruj mi, imam iskustva sa tim.
A što se uptime-a tièe, vutra.org je UVEK bio dostupan kad sam ga otvorio (znaèi zagarantovan 99.99% uptime), osim kad prekoraèimo bandwidth pa dok doðe Genjo ili ja da dodamo malo bandwidtha). Ili kad je ono pre nekog vremena crk'o hard disk na serveru pa je zamenjen hdd i vraæen bekap.
Takoðe se backup sajta vrši redovno, i tako to.... :)

hosting kojeg ja imam kao prijedlog je strani hosting za kojeg bi mogao garantirati. uskoro cu se i sam ozbiljnije dati u izradu web stranica i to ce bit vjerovatno hosting kojeg cu odabrati kao poèetni hosting.
hvalim ga zato jer koristim njihovu Free uslugu koja je odlièna, inaèe to je Xisto Corporation. Pa pogledaj njihove usluge

iako ne mogu ti garantirat "iz prve ruke" jer nisam nikada probao. no nekako mi se èine stabilni, i da imaju dobar uptime! 110%. Na njihovoj Free shemi NIKADA nisam se ne mogao spojit, a pazi na forumu imaju 26,440 korisnika ;)
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
to nije ovaj hosting s kojeg je linkana slika.
ali ako ti se svidja, amo se dogovorit pa nam dajte samo poddomenu... i rijesen problem, bar dok sajt ne zaživi. kada vec bude ozbiljnije onda mozemo i zakupit hosting, domenu.. itd...

jedino što bi možda moglo bit problem je to što je na "našem" jeziku pa bi neke tekstove trebalo prevest na Engl, al to cemo lako

showoff.jpg
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
JaSamZa je napisao(la):
Amfetamini su zna se manje opasni od gljiva, to morate priznat, bez obzira što je kemija, ipak ne stvaraju toliko jake psihosomatske distorzije :D

ajme...ne...mislim da si u krivu ovdje. ali dobro...necu da se prepirem 8) mozda se neko najede gljiva ko budala pa je poslje pod dojmom pa je kao lud, ali sto se tice utjecaja na mozak, ne ostavljaju ama BAS NIKAKVA ostecenja. cinjenica :lol: povratak u stvarnost, tjedan dana nakon potpuno ciscenje, mozak netaknut, osim mozda tvoje percepcije stvarnosti nakon...to je car gljiva..blage i bezopasne. moje skromno misljenje :wink:
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
GreenMan je napisao(la):
Amfetamini su golo govno i tesko sranje i necemo ih ovde vise pominjati! :wink:

ok, mislio sam samo na psihu i eventualna psihièka ošteæenja, ne na "fizièka" ošteæenja izgorenih stanica. oprostite ako sam uvrijedio štovatelja prirodnih bogatstava ;)
 

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
pretpostavljam da bi redsh htjela da ipak spomene sve supstance, tu je podržavam.

Naravno treba postaviti jasnu distancu, dakle podržavam i greenmanovo...

Fino disclaimer, mi ne podržavamo konzumiranje nièega i toèka. Samo nudimo informacije.

naravno istaknuti u sekciji o travi jasno stajalište o tome kako to nebi smjela biti droga i treba je dekriminalizirati.
 
26.11.2006
6
0
0
35
JaSamZa je napisao(la):
Amfetamini su zna se manje opasni od gljiva, to morate priznat, bez obzira što je kemija, ipak ne stvaraju toliko jake psihosomatske distorzije :D

Nadam se da se salis...

btw sta se sajta tice, super ideja, ja bi mogo nesto o halucinogenima pisat... tocnije o psilocibinu i meskalinu. Samo javi kak/kolko/di/sta treba... :wink:
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Curandero je napisao(la):
btw sta se sajta tice, super ideja, ja bi mogo nesto o halucinogenima pisat... tocnije o psilocibinu i meskalinu. Samo javi kak/kolko/di/sta treba... :wink:

što se tièa priæe to se javi RedSh.. Osobno sam neiskusan što se tièe psihotiènih droga, jedino volim travicu, i travaricu :roll:

ona je zadužena za dizajn, a ja taj dizajn stavljam u pogon uz pomoæ HTML-a i CSS-a za sada. Ako netko od inih ima iskustva s tim nek se javi meni na PM. (potrebno je urediti jednu PHP skriptu da korisnici koji imaju šifru za to jednostavno mogu dodavati tekst)