Imam jedno pitanje u vezi preparata SLAVOL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Koliko puta se u toku vegetacije biljka moze tretirati Slavolom folijarno ??? Ima li neki limit, i valja li tretman folijarno kada biljka cvjeta ???
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Hvala OC.... ideja je da dobijaju folijarni tretman Slavolom u vege fazi jednom sedmično ;) a direktno u zemlju koktel od Plantela Vrt+Plantela List....
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Jašta Stipe ;) To znam... a i koliko sam ja shvatio Plantela Vrt je nekakav pandan Slavolu.... pa rekoh da istovrsna gnojiva idu u korijen, a Slavol folijarno!!! Naravno da bi ih rotirao, pa bi i Slavol išao u zemlju, da odradimo svaku eventualnost ;)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ona treba da zadovolji potrerbu biljke za N P K sadržajem.... Stipe je negdje rekao da su Plantela List i Slavol u simbiozi..... pa ponukan tom izjavom, došo sam do zaključka da su tek u simbiozi Vrt i List.... +Slavol folijarno, uz rotaciju mjesta sa Plantelom Vrt, biljki nema ništa da nedostaje ?? Tako sam ja barem izračunao u svojoj maloj glavici :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Sad probaj racunati velikom glavom ;)
Slavol i Plantela vrt su bio. a plantela list je ekser jbt haha
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Plantella vrt je organsko gnojivo od morskih algi sa dodatkom vitamina. Kombinacija plantelle vrt i zelene/crvene plantelle se pokazala dobra. Slavol je mikrobiolosko gnojivo. Znaci bakterijske kulture, vitamini, minerali... Ta tri proizvoda nemaju veze jedan sa drugim.
@opa cupa znam da se ne mjesa organsko i mineralno gnonivo ali vrt i list funkcioniraju. Neznam tocno dal @CilI ili @ChiliHead koriste tu kombinaciju. Jer samo sa vrtom i slavolom je tesko izvest grow do kraja.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Eeee ako ja išta više znam, Bog me ubio :objesen: Svi govore u prilog mućkanja Slavola i Plnt List... a ti si protiv :whato:: Al ti uzgajaš one Limun Skankove zvezdane forme, pa kome vjerovati.... ili naprosto samo gledati u zvijezde :p @opa cupa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Ma ok funkcionira to..nisam na to mislio ;)
Nego vise na to pravilo org-min.
Mislim nije to org.uzgoj u tome slucaju ali bi mogao biti ako izbacis plantelu list :)Vise sam gledao na to da bi bilo lijepo imati org.vutru ako vec imas sve komponente.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Eee pa evo da svečano obećam da ću ispoštovati u ovogodišnjem uzgoju kombinaciju : Plantela Vrt+Plantela List+Slavol.... pa ću na kraju sezone i ovdje dati neku svoju ocjenu svrsishodnosti ovakvog tretmana :) Hvala na savjetima @opa cupa @Stipe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Paranoja. Slavol iako se zove mikrobiolosko "gnojivo" ne znaci da je to hrana. Slavol mos trpat sa cime god zelis, osim sa ostalim mikrobioloskim, al se trenutno nemogu sjetit niti jednog (zamjena za slavol). I ja i power i hrpa drugih je koristila i koristi plantellu i slavol. Plantella vrt meni djeluje kao neki blagi sokić koji je nepotreban ako se koristi list/cvet + slavol. A skodit nebi trebao jer znam da su ljudi koristili vrt uz kombinaciju NPK gnojiva kao P list i cvet.
Imam doma tu zutu plantellu i neznam sta da radim stim. Vjerovatno cu zalit biljke samo da potrosim to :)
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Dzaparanoja, pošto Slavol sadrži bakterije koje žive u zemlji, te bakterije se isključivo aktiviraju u tlu, najbolje je biljku zaljevati u sistem, folijarna prihrana gotovo da ni nema učinka, ima ali zanemarivo, više optička varka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Ovo mi je prva godina da koristim Slavol i to sam saznao bas tu na forumu za njega, ispocetka sam bio malo skeptican al buduci da mu cijena i nije neka od koje ce covijek propast (3.5€ - 1l ) uzeo sam ga kad sam kupovao Plantellu reko haj probat cu..
I od tad moj growerski zivot vise nije isti, dodavanje vodi ide svako zaljevanje a sad kad su vece dobijaju cak i duple i troduple doze, biljke bujaju na ocigled tako da svaki put kad dodjem na sajt zamislim se da nisam slucajno nabasao na tudje bilje jer moje ne moze biti toliko.. Tako da svaka pohvala za slavol i preporuka svakom tko hoce da se njegov growerski zivot poboljsa kao moj... AFRICKA SLJIVA, NE PADA ! :D:D
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
mene interesira jel taj slavol u biti mycoryze ili mozda trichoderma ili je to nesto sasvim drugacije?
jos uvjek nisam to uspio nabavit u mom podneblju.
nadam se da ocu za sljedeci grow.
lp
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
"Slavol je tečnost koja sadrži bakterije, prirodne vitamine, enzime i stimulatore rasta. Đubrivo nastaje mikrobiološkom fermentacijom u kojoj učestvuju bakterije afotofiksatori i fosfomineralizatori.
Slavol deluje tako što bakterije na korenovom sistemu produkuju stimulatore rasta, vitamine kojima pospešuju rast biljaka i pomažu u ishrani biljaka. Bakterije pomažu biljci da efektivnije veže korisne materije iz zemljišta, iskorištavajući prirodne resurse do maksimuma, pri tom ne zagađujući zemlju. One pomažu ishrani biljaka tako što organska i teško rastvorljiva jedinjenja prevode u pristupačne oblike i direktno na korenovom sistemu predaju biljkama."

sad bi moralo biti jasno sta je slavol ;)