Indoor 150/250 W Great White Shark & Critical+

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Sve super ze sada, sa tim djubrivom ako ides budi obazriv, ja licno to ne koristim u indooru, i kog ce ti vlažilac zraka kad ti je vlaga sasvim ok. I ne presadjuj bar dok se ne formira lepo prvi trolist.
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
PinkFrojd je napisao(la):
Sve super ze sada, sa tim djubrivom ako ides budi obazriv, ja licno to ne koristim u indooru, i kog ce ti vlažilac zraka kad ti je vlaga sasvim ok. I ne presadjuj bar dok se ne formira lepo prvi trolist.

Vlaga mi je ok zbog toga, što 3x/dan bacam na ventilator posve sa vodom natopljen ručnik i još vlažim barem 2x/dan boks (ne rastline!!!) sa prskalicom. Prostorija u kojoj imam grow box ima vrlo nizku vlažnost (30 %). Evo baš kada to pišem stigao je vlažilac. Kada počnije sijati "sunce" Oko 15h bit če postavljen u box pa ču za koji dan dati malo raporta o njegovom radu.

Što se tiče djubriva. Imao sam "konferencu" sa ženom i odustaču od konjskog djubriva. Eventuelno (nije odlučeno) jednu ču ružicu malo trovati konjskim izmetom, ostale ču pognojiti kvalitetnim kompostom, što skoro dođe kao djubre od crva, a onda ču se prilagođavati situaciji. Sa kompostom ne mogu fulati i da stavim ruže direktno u njega.

Joše jedna vijest. Critical+ (1 seme) nakon samo 3 dana (!!!) jučer naveče u potrazi za svijetlom probila se iz šotne tablete i danas če se pridružiti ekipi u boxu !!

Znam, da vi to svi znate ali ja ču ipak opisati "moj" sistem klijanja.

1. semjenke u vodu na kupanje za 12-16 sati,
2. šotnu tabletu u mali tanjurčič napunjen sa pola cm vode za cca pola sata, da se dobro napije vode i naraste,
3. u šotu se napravi ripuca,
4. I sada verovatno najbitnija stvar. Onaj deo semjenke, koji izgleda kao neka mala udolbinica ide na gore a drugi deo, koji je malo izdužen bez ove udolbinice ide dole. Jasno u rupicu.
5. Rupica se zatrpa sa 2-3 mm šote, koja se nagrebe iz same tablete
6. gotovo :cvetak
7. svaki drugi dan stavim u tanjurič gdje su šotne tablete sa semjenkama malo vode, da se šota napije nekako do pola.

Za sada imam 100% uspjeh.:samoja Pošto sam veliki talenat za pokvariti i slomit razne stvari, ova metoda je stvorena za mene. Skoro je nemoguče fulati.
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Cure su se napokon okupile i odmah opalile video spot. Kamerman se ovaj put nije potrudio i sve uradio mobitelom ali tu je šta je. Ono zeleno što dimi to nisam ja, jer još nemam šta pušiti, več novi vlažilac. Nadam se, da če dobro obavljati svoj posao.

001 - Video Dailymotion
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Dragi moji, velika promjena u planu odgoja. Želeo sam growe odraditi organskim gnojivom ali je moje znanje (bolje reči neznanje) na takvoj razini, da ču to ostaviti za neki drugi growe-a. Naručio sam Hesi starter kit i stiže za koji dan.

Želio bih zahvaliti PowerSeedu, da je imao volju i strpljenja odgovarati na moja glupa početnička pitanja u privat postovima (prijatelju, veruješ ili ne, ne bih krenuo bez tebe!!) i Opa Cupi za stvarno velik trud poslednjih dana. Imate živce i ogromnu volju pomoči. Nije, da se sakrivam po privat porukama. Svako pitanje, koje neče biti totalno glupo ja ču postavljati ovdje ali u ovom trenutku još sam u takvoj fazi, da mi je recimo tek danas Opa Cupa razjasnio razliku u efektima Sative i Indice, iako poslednjih 14 dana čitam o vutri po 8-9 sati na dan. Da vam iskreno kažem, ja sam poslednji put pušio dobro vutro prije 25 godina. Danas ne znam ni pravilno joint smotati. Ako growe izteramo do kraja, morat čete me naučiti i pušiti (več gledam vaporizere :) )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
prvu partiju odigras na sigurnu kartu a kad imas zalihe mozes experimetirati koliko te volja ;) good choice :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....umjesto Hesija posto si zelio organsko gnojivo mogao si uzet BioBizz, je skuplje al je organski......fin setup i fine sorte.......moj box je 75x50 i u njega sam uspio nagurat 5 posuda 25x25x20 u koje stane 5l zemlje.....ajd molim te napisi kakve su te tvoje tegle od 11L, mislim koje su dimenzije, jel ako stane u tvoj box 60x60 stat ce i u moj.......:)

....pratim te, sretno......:)
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
GreenRyder je napisao(la):
.....umjesto Hesija posto si zelio organsko gnojivo mogao si uzet BioBizz, je skuplje al je organski......fin setup i fine sorte.......moj box je 75x50 i u njega sam uspio nagurat 5 posuda 25x25x20 u koje stane 5l zemlje.....ajd molim te napisi kakve su te tvoje tegle od 11L, mislim koje su dimenzije, jel ako stane u tvoj box 60x60 stat ce i u moj.......:)
....pratim te, sretno......:)

Prijatelju nije bilo toliko do cijene koliko je do jednostavnosti i iskustva ostalih. Da ti iskreno kažem. Opa Cupa se stvarno trudi sa mnom i ne mogu opaliti po gnojivu sa kojim nema iskustva i onda mu plakati. Kad sam skontao sa čim on odrađuje svoj growe doneo sam odluku ali čim se ja domognem zaliha, idem se igrati organski growe. Več imam planič za jedan mali outdoor. Sa automatikom bit ču u outdooru tek koji mijesec iza ovoga, ako bi se oba uspiješno završila.

Tegle su dimenzija 23x23x26 (visina). Baš ovakve http://www.hydrohagen.no/media/cata...ab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/m/image_8401.jpg


25x25x20 = 12,5 litara
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....dobar je hesi, ja s njim odradio 6 uzgoja, ako imas kakvih pitanja slobodno se javi na pm, BioBizz sam spomenuo iz razloga sto je organic......a moje posude su tih dimenzija gore, prema dole se suzuju.......

.....racunica je takva al meni u njih nikad nije stalo vise od 6 litara i to kad se zemlja slegla pa sam nadodao.....

.....o ovakvim je posuda rijec.......

 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
GreenRyder je napisao(la):
.....dobar je hesi, ja s njim odradio 6 uzgoja, ako imas kakvih pitanja slobodno se javi na pm, BioBizz sam spomenuo iz razloga sto je organic......a moje posude su tih dimenzija gore, prema dole se suzuju.......

.....racunica je takva al meni u njih nikad nije stalo vise od 6 litara i to kad se zemlja slegla pa sam nadodao.....

.....o ovakvim je posuda rijec.......


Super izgleda to kod tebe.
Probaču danas, kad se vratim iz posla, nagurati u box malo veče posude koje imam na "lageru" i ako uspijem, javit ču. Što se mojih pitanja tiče. Bit če toga ogromno. Ovaj growe potpuno zavisi od vas dragi moji ali ako se po jutru poznaje dan, dok imam vas, ne trebam se ničega plašiti.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Samo se nemoj uplasiti. Nije lose da probas sa Hesi, dobar je, blag relativno i pouzdan, provjeren. BioBizz takodjer nije na losem glasu samo je malo skuplji. U svakom slucaju ako ti opa ne odgovara sibaj meni u inbox :) Samo peglaj!
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Posle 24 sata rada vlažilca mogu da dam prvi raport. Super je. Drži mi konstantnu vlagu na 60 % a pošto je box mali potroši samo litru vode na dan iako mu je kapacitet oko 8 litara na dan. Stavio sam hydrometar iz boxa. Vlaga u tom prostoru je samo 22-23 %!

Još, da se pokažemo :

Spice girls
[Imgur](http://i.imgur.com/Kv6M8Q0)

Največa i najstarija
[Imgur](http://i.imgur.com/kvO0vO9)

Ovo nešto vuče od kad je došla iz zmelje
[Imgur](http://i.imgur.com/njfpqKD)

Critical +, star jedan dan u punom sijaju (još se ne može sasvim odvojiti od ljuštine sjemenke)
[Imgur](http://i.imgur.com/YuhJzBX)

I ova neče da izpusti delič ljuštine
[Imgur](http://i.imgur.com/J5OoO4P)

Ja još nisam ništa zalivao. Slikaču svaki dan dok me ne naterate, da jim dam vodu! Kada malo porastu ona ču sa vlagomjerom i tehnikom prsta :) to sam skužiti!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
nebitna ti je ta ljuska na kotiledonu, i tako ce da pozuti i otpadne tokom vremena, proslo je njegovo ;)
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Uslovi u boxu : temperatura po danu 25-26, tokom noči 23-24, vlaga 60, možda malo više (mogu kontrolirati skoro na procenat).

Najstarija je stara 6 dana. Vidi se koja je največa. Još jih nisam zalivao. Dokle čemo mi ove cure terati na žeđu?? Neču više pominjati pušača (vlažilca) ali na ovom video se vidi, da on stvarno vrhunski odrađuje svoj posao. U njega stavljam vodu iz snijega. Nekako mi se čini, da ova hladna para ružama vrlo prija.

Još jedno iznenađenje (prava sam cica mica). Ipak smo se sa Opa Cupom odlučili, da čemo iči organskim putem ali (ne još) sa konjskim izmetom. Sutra stiže Top GrowBox Terra od Plagrona pa sada, ako če biti problemi, nekako čemo jih rješavati.

Film (reflektor je podignut zbog filma inače 12-15 cm): 20130213163139 - Video Dailymotion

@PowerSeed Nije Video baš od Olivera Stona ali je ovaj napravljen normalnom kamerom i solidne kvalitete.:sun2:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
hehe, nemam zamerki, jedino neka fina mjuza da je u pozadini :) a sto vent ne radi bar na najslabijem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
a za sta ga cuvas, dok radi lampa nek radi i vent, podesi onako lepo, da blago pirka po biljkama
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
dk1litk je napisao(la):
Uslovi u boxu : temperatura po danu 25-26, tokom noči 23-24, vlaga 60, možda malo više (mogu kontrolirati skoro na procenat).Najstarija je stara 6 dana. Vidi se koja je največa. Još jih nisam zalivao. Dokle čemo mi ove cure terati na žeđu?? Neču više pominjati pušača (vlažilca) ali na ovom video se vidi, da on stvarno vrhunski odrađuje svoj posao.
Ne moraš se brinit, uzme biljka iz zraka vodu, sad je bitno što rjeđe zalijevati da se korijen razvija u potrazi za vodom. Tako mala biljčica je još uvijek u stanju i vodu i hranu za svoje potrebe povuć samo iz kotiledona. Dodatni je plus svakako što držiš vlagu visokom, tako da nema straha da su žedne. :)

dk1litk je napisao(la):
Ipak smo se sa Opa Cupom odlučili, da čemo iči organskim putem
Organski uzgoj, koliko sam uspio pročitati, je zapravo toliko jednostavan, da ga ljudi teško prihvaćaju bez da bespotrebno kompliciraju. Nisam siguran da je to najsretniji izbor za prvi uzgoj, ali vjerujem da će bit sve ok. Brigu oko pH prepustite mikrokulturama. S guštom pratim, samo lijepo dokumentirajte da naučimo nešto. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.