Indoor 150/250 W Great White Shark & Critical+

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Prijatelji!

Svi koji ste pročitali par mojih postova shvatili ste, da sam vrlo odlučna osoba što se tiče izbora vrste gnojiva. Najprije je bila Cica , onda Mica , pa opet Cica, da bi me Mica zbog te odluke udarala u glavu. Evo, nije, da je donesena odluka več je i sprovedena. Kod kuče su i Cica(link) i Mica(ink)!

2 cure če iči sa gnojivom Hensi(kemija), a 2 sa gnojivom Plagron(organski)! Sve ostalo identični uslovi, isti box, u isto vrijeme. Cupa i ja mislimo, da če biti zanimljivo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Jučer presađivanje u 11 L tegle, žao mi je, da nisam slikao korijenine. Bilo jih je ogromno!!

Tegle : Sasvim na dnu 2 cm dranaže iz glinopora, u svaku teglu iako zemlja to več ima, dodano cca 1,5 L perlita + zemlja.

Položaj bilja

1 2 gnojiču organski sa PLAGRON

3 4 gnojiču sa HESI


1 = najstarija, 11 dana (Great White Shark)
3 i 4 = 10 dana (Great White Shark)
2 = 6 dana (Critical +)

Morao sam izbaciti vlažilac ali sam nabio na njega cijev i dovukao ju kroz rupu u boks tako, da nastavlja obavljati posao !

Film
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ovo moze samo dobro zavrsiti...odlicno izgleda,biljkice su zdrave ,ozbiljno si shvatio ovaj hobi.Malo bi skrenuo paznju na isparivac.postoji mogucnost da ventilatori nabacaju vlazan zrak na listove i da se kondenzira vlaga i evo problem hps+vlazan list no good.inace cista 5-ica....isparivac negdje dalje za svaki slucaj;)Stisnuo bi rep za ovakav pocetak i kao inekciju za dalje a nemogu ni lajkati jer sam ....Dosegli ste kvotu pozitivnih glasova za danas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
opa cupa je napisao(la):
Ovo moze samo dobro zavrsiti...odlicno izgleda,biljkice su zdrave ,ozbiljno si shvatio ovaj hobi.Malo bi skrenuo paznju na isparivac.postoji mogucnost da ventilatori nabacaju vlazan zrak na listove i da se kondenzira vlaga i evo problem hps+vlazan list no good.inace cista 5-ica....isparivac negdje dalje za svaki slucaj;)Stisnuo bi rep za ovakav pocetak i kao inekciju za dalje a nemogu ni lajkati jer sam ....Dosegli ste kvotu pozitivnih glasova za danas

Dok imam ja tebe za mentora, dok me "nadzire" forum vutra, osuđen sam na uspijeh i osim neke nesreče, moje prve odlične vutre ništa ne može sprečiti. Več sada mi je ovaj 'posao' verovatno jedan od najjednostavnijih. Ja samo snimam. :)

Isparivač sam preusmerio tako, da če bacati vlagu po stjenama boxa.

PRVO GNOJENJE
Po dogovoru, svaka biljka dobila je 1 L vode PH 6.5 sa gnojivom po uputama proizvođača. 2 Hesi, 2 Plagron tako, da od danas dalje zvanično počinje utrka između organskog i kemijskog gnojiva .
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
1 2 (Plagron)
3 4 (Hesi)
Proklijale
1 07.02.
2 13.02
3 i 4 - 08.02

2x zalivene posle gnojenja. Prvi put sa pola litre vode, drugi put simulacija kiše, to znači tako, da je barem 1 dcl po ruži vode procurilo kroz rupe. PH više neču pisati. Uvijek 6.5, dok se ne odluči drugačije.
Sledeče zalivanje (za dan ili dva) ide sa hranom.

FILM

Stavio sam cigaret škatlu između 1 i 2, da se ruže mogu usporediti!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ako si malo obilnije zalio,trebat ce duze vremena da se osusi zemlja.Tako da ja nebi zaljevao dok nevidis da im treba.Curama na Plagronu nebi trebalo regulirati Ph.Za sada je sve za 5...12l zemlje je dovoljno za 8 tjedana bez previse naprezanja i prehranjivanja.Samo oprezno i promatraj biljke.Ovaj isparivac je potencijalno opasan...para +hps ...joj,joj...pozdrav prijatelju iz Dezele...i moga bi nekakav lagani lst :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
opa cupa je napisao(la):
Ako si malo obilnije zalio,trebat ce duze vremena da se osusi zemlja.Tako da ja nebi zaljevao dok nevidis da im treba.Curama na Plagronu nebi trebalo regulirati Ph.Za sada je sve za 5...12l zemlje je dovoljno za 8 tjedana bez previse naprezanja i prehranjivanja.Samo oprezno i promatraj biljke.Ovaj isparivac je potencijalno opasan...para +hps ...joj,joj...pozdrav prijatelju iz Dezele...i moga bi nekakav lagani lst :thumb:
:respect:

Juče je bilo zalivanje ali je u zemlji stvarno dosta stiropora tako, da če 2-3 dana posle zalivanja biti prilično suha zemlja. Iako je u samoj zemlji bio stiropor več u originalu, stavio sam ga dodatno još cca. 15 %. Več si me jednom privat opomenu na PH i Plagron. Od ovog trena dalje u tegle sa Plagronom ide izključivo voda iz pipe (jasno, stara), koja ima PH 6.9-7.0 i 120 ppm (vrlo mekana - u biti fantastična za obrađivanje u bilo kojem smjeru). Mogu ju ja podiči sa buferima na 8.5 ili bez RO spustiti izpod 6 ali mislim, da če 7.0 biti ok za ruže.
Ali ipak još jednom napominjem. Moja voda iz pipe vrlo je mekana što znači, da od nje biljke, osim H2O, neče dobiti nekih bitnih rudnina.

Sutra ču uraditi vrlo lagani LST. Isparivač ču onog trena, kada vidim da radi štetu ili kad stavim HPS preusmeriti izvan područja bilja (izpod nivoja tegli). Vlaga izvan boksa je samo cca. 20 % što ni nije loše. Na + mogu ju lahko regulisati, teže bi bilo, da je moram smanjivati.

Prijatelju hvala ti za sve!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
1 2 (Plagron)
3 4 (Hesi)

Proklijale
1 07.02.
2 13.02
3 i 4 - 08.02

Danas pognojene sa 0,5 litre po propisima !
OpaCupa! I Plagron sam zalio sa 6.3-6.4! Piše na upatama za gnojivo, da mora biti voda između 6-6,5.

Film
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Ovaj film (loše sniman) nije potreban. Nešto sam morao pokazati prijatelju! Pošto je več sniman nek visi tu ako ništa drugo, zbog mene. Posle snimanja svakoj biljki sam otkinuo vrh (lagani HST).

Film
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
PowerSeed je napisao(la):
ako si otkinuo onda bas nije lagani... :)
Nisi vidio skelu HSTja? Postoji skela od 1-19. Ja sam to uradio negdje za 1 do maksimlano 2. Zvanično je sve do 6 lagani, mali, itd u originalu "A gentle blow", što bi nekako u prijevodu zvučalo kao niježan udarac.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
hehe, nisam gledao skale, ali otkinuti znaci... otkinuti, ne kazem da ce bude nesto lose, samo to nije bas laganini, opusteno, bar je hst ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
PowerSeed je napisao(la):
hehe, nisam gledao skale, ali otkinuti znaci... otkinuti, ne kazem da ce bude nesto lose, samo to nije bas laganini, opusteno, bar je hst ;)
Šalim se :) ne postoji skela.

Ma sa malim škarjam sam preplašen "štrcnuo" zadnja dva mala lističa i tako prekinu rast i pokrenu (barem se nadam) razvoj 2 vrha.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Strasno izgledaju...to je sada 4.tj.Ima tu mjesta u zemlji za jos 10-dana i vise a i tek sada su topirane,mozda je malo trebalo ranije ....Kladim sam da su tek pola uzele.Daj slike da vidimo kako si topirao.Hst je Hst i nemoze biti manje ili vise...to je kao da kazes...bila je saobracajka i ima jedan teze i jedan lakse mrtav;)Ustvari bitna stvar je da one sada nece toliko u visinu ako su topirane tako da 70cm prostora je i vise nego dovoljno....Svrha topiranja nije samo da bi dobio dva nova vrha...vec dajes sansu i ostalim granam da se izbore za sto visi polozaj(blize lampi)pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Ako do sada ni je bilo sasvim malog HSTja, sada ču ja dokazati, da sam ga odkrio. :) :)

Pa mislim, da češ me danas poslati na popravni izpit. Slikao sam samo jednu curu i još ta slika nije baš nešto. Kao što sam več rekao, otkinu sam sasvim sasvim malo prvog vrha. Isto kot svih ruža isto. Samo jedan rez i to sasvim mali. Da ja ipak to malo brutalnije?

Evo, tako to izgleda (zaboravio metnuti fleš, prilično loša slika, ako moram, ponoviču!!)

I još par slika
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.