[Indoor] HPS 600W + 400W / LSD, Tangerine Dream, Super Lemon Haze/ leSpectre"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
šta se tiče tih smežuranih listova nebi pridava tome nikakvu veliku pažnju...meni je svaki grow koji sam radija prije bila bar jedna sa smezuranim prvim donjim parom listova i na kraju su sve bile ok....tako da ne brini
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gandzoslav1987
12.08.2011
42
13
0
34
Pozdrav svima, proslo je malo vise od tjedna pa da se javim s novim update-om :sun2:
I izmedju ostalog da prijavim malo ozbiljnije probleme, nazalost :sad2:

Naime, postalo je gusto na faksu pa su me obaveze nakratko udaljile od growa, te mu nisam davao previse brige, u nadi da sam pogodio odredjeni tempo, barem sto se tice ovih zadnjih dana do presadjivanja. Izgleda da sam se malkice prevario :costumed-smiley-027

Uglavnom, imamo nekoliko donjih zutih listova i nekoliko osusenih podrucja na donja 2 lista jedne biljkice, predoceno ovdje:


Moguce je da sam u zurbi i toj guzvi zalio koji list, a sto se tice pozutjelih listova, nadam se da je to problem s previse zalijevanja, sto priznajem da je moguce. Drzao sam konstantan raspored zalijevanja s kojih 75ml/posudi svaki dan, te je moguce da se zemlja jos nije potpuno osusila u tom 24-satnom roku.

Sto se ostatka tice, rekao bih da solidno napreduju, iako taj zakljucak prepustam iskusnijima :sun2:
Visina je u prosjeku 12cm, najniza biljkica je 10cm, najvisa na 16cm

Razmisljam da u toku sutrasnjeg dana obavim presadjivanje, posto ih nisam zalio zadnjih 30h stoga bi bilo idealno, vjerujem, to uciniti prije ponovnog zalijevanja?
Takodjer, molio bih pomoc oko zemlje i dodataka.. Imam ukupno 160L Terra Magme i 100L perlita, a ako je potrebno, moze se jos ubaciti ponesto stiropora/pijeska (iako ne preferiram) i dodati glinene kuglice. Osobno, najblizi sam mijesanju TerraMagme i perlita u odnosu 70% naspram 30%, i dodavanju glinenih kuglica na vrh i moguce na dno, no posto imam dovoljno materijala za bilo koji omjer, rado bih cuo vasu preporuku :read:

To je zasad to, evo par generalizirajucih slikica i veliki pozdrav:wave:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
generalno, meni izgledaju ok, mozda je od viska vode, i listovi su malo povijeni na dole, mozda nista bitno (i meni se to desava i zavrsi na tim prvim listovima, dalje bude ok), mozda manjka N, jel' koristis neko gnojivo?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
moje mišljenje je to da ti je biljka skoro pa popunila te saksije i da joj fali hranjivih elemenata a ponajprije dušika...od koliko litara su ti posude???

e da ako imas novaca kupi kompost kalifornijskih glista....sa terom magmom, kompostom kalifornijskih glista ces dbiti odlican mix....s tim da komposta ako ga budes kupija stavi u omjeru 1/3 u odnosu na teru magmu

EDIT: u biti skiguran sma 100 posto da donji listovi zute zbog nedostatka novih kranjivih elemenata...poslusaj me i sta priej ih presadi u vece tegle!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
samo presadi i vidjet ćeš poboljšanje.. nije fax kriv za to :icon_lol: :icon_wink:

šta god da je, ne traže one tako jako puno od tebe
 
12.08.2011
42
13
0
34
Hvala vam na podrsci i brzoj pomoci :costumed-smiley-027

Stoga, odluceno je, danas se biljke presadjuju :hehe:
Problem s premalo mjesta mi se takodjer javio kao moguci razlog i planirao sam presadjivanje zadnjih par dana, jer kako izgleda 20dana (opisano u jednom vodicu) je previse da stoje u ovakvim malim posudama promjera 7cm, sto mislim da je barem 0,5/0,75L

@PowerSeed - ne koristim jos nikakvo gnojivo, mislio sam poceti nakon presadjivanja i kada i tamo pokupe sve hranjive sastojke :icon_wink:

@Tropico - nazalost nisam u situaciji trenutno ici u nabavljanje bilo cega, pa cu se morati zadovoljiti trenutnim. Budem iskoristio navedeni omjer s ovime sto imam, kako je to Slo-Era opisao u ovoj temi :icon_wink:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
stavi kalifornijske gliste u tegle da ti prorahljuju zemlju, da korijen ima više zraka...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
metalmaniac je napisao(la):
stavi kalifornijske gliste u tegle da ti prorahljuju zemlju, da korijen ima više zraka...
o čemu ti o_O? Pa kalifornijske gliste se koriste za kompostiranje vrpe....nikako da ih se baci u tegle di je zrela biljka i pogotovo u tegle od par litara ili 10-ak litara....pa poile bi mu sve moguce korjenje o_O...a usporedbe radi lespectre meni je biljcica jedna u čaši od litre u 10 danu vegetacije i ispunila ju je totalno....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja mislim i da previse zalijevas. Svaki dan skoro litra vode. Po mojem je to previse. Ja zalijevam svaka 3 dana s litrom vode na 3,5L teglu.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Nekoliko ljudi ti je reklo a i ja ću potvrditi....presađivanje u veće posude.Za tjedan dana ih nećeš prepoznati :)
Sviđa mi se dnevnik:thumb:i mislim da će tu biti finoga 'materijala' na kraju,hehe
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
born_to_be_green je napisao(la):
Ja mislim i da previse zalijevas. Svaki dan skoro litra vode. Po mojem je to previse. Ja zalijevam svaka 3 dana s litrom vode na 3,5L teglu.
Nije viruj mi ...pa biljke su mu stare koliko 15-20 dana ako sma dobro skuzija a imaju 0-75 litrene posude? a zaliva ih svakim danom sa 1 litrom vode jer su pod 400 w hps koja i sa CT izvalci vlagu....pojele su sve sta im je bilo hranjivo i sad pocinju crpiti hranu iz listova....to je to
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Bravo majstore!
Obožavam vidjeti pedantne boxove!Sve 5 samo peglaj!
Jedino šta bi ti predložio je da spustiš svjetlo.Ako je CT spojen na svoj vent slobodno spusti lampu.50cm sa CTom je dosta visoko.Spusti ti to dole,ljepo staviš ruku odmah iznad biljčica i spusti dok god tebe ruka ne peče.Vidit češ da če im godit.
A to šta kažeš da imaš problema sa prvim listovima nek te ne brine.Meni to sve šta sam vidio izgleda odlično!
Omjeri za mješanje su ti isto dobri šta si reko.Samo tako napravi 70/30 u korist zemlje.Glinene staviš na dno zbog drenaže i to je to.I nemoj nikad više zaljevati svakih 24h!Barem 2 dana nek ti bude razmak.Treba zamlja da se osuši skroz između zaljevanja tako da bude malo prozračna.Ako toga nema,neče bit ni korjena u skoro vrjeme.
Samo napred druže!!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
U prijasnjim postovima si napisao da ti je temperatura u normalnim granicama, kolko je to? Zanima je jer ja mislim radit neki novi box koji bi imao slicni ispusni vent i skoro pa identican cool tube. Dosta ti je jedan vent za cool tube?
 
12.08.2011
42
13
0
34
born_to_be_green je napisao(la):
U prijasnjim postovima si napisao da ti je temperatura u normalnim granicama, kolko je to? Zanima je jer ja mislim radit neki novi box koji bi imao slicni ispusni vent i skoro pa identican cool tube. Dosta ti je jedan vent za cool tube?

Temp slobodno varira izmedju noci i dana, no ja je odrzavam klimom na nekih 25stupnjeva. Zadnje dane stalno radi posto nemam vremena provjeravat temp i sam je regulirat preko dana/noci..

Zapravo, nisam nikad prije radio sa cooltubom (niti s lampama samima) pa da bi znao reci je li dosta, i mogu govoriti samo o svom pojedinacnom slucaju. :sun2:
Ovih 600W HPS i cooltube s ventom od 100m3/h meni "dobro" funkcioniraju, posto mogu smanjivati temp klimom (par puta mi se znalo crijevo odvojiti od izlaza - slab duct tape- tako da je vent od cooltuba puhao natrag u box, ali klima je i dalje drzala temp) pa se to niti ne osjeti, no cooltube je i dalje relativno vruc a toplina se i dalje osjeti do nekih 20-30cm od cooltuba, stoga bi rekao da je potrebniji nesto jaci vent za 600W HPS. Bas bi me zanimalo koliko bi bio funkcionalniji npr 125mm vent od nekih 200m3/h
 
12.08.2011
42
13
0
34
Evo jedan update na jubilarnih 30dana uzgoja:b_jump:

Da sumiramo prosla dogadjanja, nakon presadjivanja bio je vidljiv shock koji su biljcice pretrpile, pa je bila mala stagnacija u rastu prvi tjedan, a i ocigledno sam ih zaljevao s preniskim ph, nesto malo vise od 5 :eek:hno: Krive su trakice, s kojima jos uvijek nisam ovladao, a i misljenja sam da nisu pouzdane nakon neugodnog iznenadjenja posto sam napokon dobio ph metar, doduse povoljni "made and imported from China", ali biti ce dostatan jos neko vrijeme.

Redovno ih zalijevam s nekih 500-600ml svaki 3.-4. dan (ili duze dok se ne osusi - danas sam npr zalio tek nakon 5dana, sto pripisujem proslom zalijevanju s nekih 800ml/posudi), i, naravno, dodajem peroksid svako 3. zalijevanje (posude su 9l, promjera 30cm)

Zadnji tjedan je temperatura bila na idealnih 25°C bez ceste pomoci klime, no zadnja 2 dana je ponesto zahladilo, pa je temp u boxu preko noci pala na gotovo 16°C (a i kisa je digla vlagu na 80-90%), stoga je klima trenutno presla na heating :icon_redface:

Sada vidim zasto je dobro da sam ostavio mali vent (100m3/h) na cooltube-u, jer nam i on dodatno zagrijava prostor u ovim predstojecim hladnim vremenima:costumed-smiley-027
Dosad sam vec u roku par dana iskusio neugodne varijacije temperature u boxu na otvorenom, pa eto, dobra napomena za pocetnike koji misle imati indoor na outdooru kao ja - pripremite bijesnu regulaciju topline! :icon_lol:

Iduca dilema je pocetak gnojenja. Posto vec gotovo sigurno kasnim s gnojenjem, planirao sam ovih dana svim silama napokon nabaviti gnojivo, isao zbog toga i do Slovenije, pa se nadam da cu to osigurati prije nego biljkice iskoriste sve sto se moze u presadjenoj zemlji. Moguce da plan nabavke BioBizza propadne, pa ako nema pokusati cu s Advanced Nutrients, na preporuku zlo&naopako ili, ako nista, uobicajenim Hesi/Canna itd.

Visina biljkica varira od 25cm do 35cm, vecinom oko 30cm. Usporedjujuci s nekim ranijim dnevnicima i uzgojem iskusnijih, nisam bas napravio najbolji posao dosada:baby: No na pogreskama se uci, a ja se vec nakon ovih mjesec dana osjecam kao dugogodisnji grower, mada svjestan jos stotine izazova do kraja :icon_lol:

Da ne blebecem previse, sto cesto znam, evo slikica, pa prosudimo zajedno!

 
12.08.2011
42
13
0
34
Pozdrav svima, nadam se da cu biti u mogucnosti napraviti reportove odsad barem svakih tjedan dana, jer se stvari zahuktavaju:lock:, pa da nesto ne zeznem u ovom prometnom razdoblju prebacivanja na cvjetanje, gnojidbe itd

23. 9., znaci na 33. dan vegetacije sam ih prvi put pognojio BioBizz Growom, sa 8ml na 6L vode, a ovo je slika iz tog razdoblja:

Od tada mi se cini da brze rastu, te je evidentna jos jedna vjerojatna pogreska - trebalo je ranije poceti gnojiti.

Visina biljkica je vecinom oko 40-42, dvije su na 37, dok su dvije na 45/47
Danas sam ih pognojio s nekih 11ml na 8L vode - nadam se da nije previse, a ako sam dobro skuzio onu biobizz tablicu trebalo bi da i dalje povecavam, jer mi je zemlja, pretpostavljam, bliza Light Mix-u nego All Mix-u?
*To zaboravih spomenut na proslom reportu, zemlju sam smjesao 70% TerraMagma / 30% perlit + glinene kuglice na dnu

Provjerio sam neke od ranijih dnevnika u vezi pocetka faze cvjetanja, pa sam dosao na ideju da ih drzim jos kojih 5-7 dana na 18/6, iako bih rado cuo vasa misljenja jer ne znam sto ocekivati i koja je odluka najbolja :sad2:



Peace out!