Indoor, pitanja za 1. put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.03.2013
1
0
0
Unaprijed se ispričavam što na ovaj način tražim informacije ali kod frenda sam, nisam tu često a on se baš i ne služi sa kompom najbolje pa moram ovako.

Znači čovjek planira saditi u ormaru ispod sudopera dimenzija 0.8 x 0.8 x 0.8 te treba savjete kako najbolje to izvesti. Ja bi sad mogao tu navesti kako je on to planiro ali mislim da bi bilo bolje kad bi napisali što i kako staviti unutra. Ideja je bila staviti 2 ventilatora od računala jedan gore jedan dolje naravno, po potrebi i više....
Biljke koje bi išle unutra su low rideri najvjerojatnije zbog uštede prostora i broja biljki koje bi stale.
Veliki problem na koji smo naišli jest rasvjeta iz razloga što nebi htio da previše struje gutaju a opet da cjeli box (ormar) budi cim tiši jer se sadi u stanu i da gosti nebi imali pitanja tipa kaj ti zuji itd....
Ventilacija se također ovaj vent što ispušuje misli spojit na dimnjak od zgrade da nebi bilo mirisa nekakvih....
Uglavnom tu su neke početne točke a vas molim da napišete kako bi vi to izveli i koju opremu stavit, šta se tiče linkova od opreme ne treba nikakve linkove stavljat samo ime ja cu ostalo potrazit dok sam tu. Unaprijed se zahvaljujem i još jednom se ispričavam što na ovaj način tražim informacije ali nemam bas sada vremene cjeli forum prelistat da nađem točne podatke, ja sam također njemu skinuo vodič i spremio par tabova za daljne proučavanje ali ovo je hitno dok još ima novaca da to ovaj mjesec se obavi.

I pitanje koji on postavio dali je moguće nekako izbjeci HPS lampe i da se stave obične LED diodice?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
LED je posebna priča...da ne ulazi u deatalje, "obićne" ledice = 0 bodova

Najmanje hlađenja treba fluo cijevima. Same po sebi su dosta hladne i jedini elementi koji griju su prigušnice. Ako ih se stavi van boxa ili barem što dalje od bilja (vrh boxa) potrebna je slabija ventilacija, ali opet nastaje problem sa nedostatnom izmjenom zraka u boxu, pa ova šema sa samo dva pc venta po meni nije naj bolja. Dimnjak će tu pripomoći sa uzgonom, pa bi u tom slučaju prošlo tako, ukoliko bi riskirao nešto više novca za jači pc ventilator na ispuhu. Ulaz zraka može biti pasivan, ali u ovom slučaju radije staviti vent da upuhuje, slabiji od ispuha, jer na taj način dobija podtlak koji spriječava "curenje" mirisa van boxa kroz sitne otvore.
Obavezno staviti nekoliko pc ventova da pire između vrhova biljaka i fluo (ako se na njih odluči), a svakako treba poraditi na gibanju zraka u boxu (umjetni vjetar) bez obzira na rasvjetu koju koristi.
Ja bih ipak razmislio o 250W hps lampi u cool tube reflektoru. Jači pc vent ili kupaonski vent mogu tu odraditi posao bez greške, ako okolna temp. nije pre visoka (čitaj, ako je u granicama normale, oko 22°C).
Obavezno uzeti termo i higro metre za prečenje temp. i vlege zraka.
Eto, toliko na brzaka. Razmisli još o napisanom, pa vidi što je bolje u ovom slučaju. Fluo je slaba rasvjeta, ali malo grije. Hps je svakako naj bolji izbor, ali toplina koju zrači treba rješavati sa dosta jakom ventilacijom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
Da se mene pita, ja bi tu stavio 150W HPS, mada LED se cini dobar izbor (imas dnevnik od HeeMana mislim) ali je skuplja investicija od HPS-a...I plus za LED moras panel stavljat sto je jos vise posla i vise prostora ode.... Opet, sacekaj nek ti neko iskusniji kaze
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.