Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.05.2012
4
1
0
34
znam ja to, nego mene jebe zašto mi se počelo događati da kad pušim travu umjesto da se opustim, sav se tresem i srce mi jako ubrzno počne lupati i ko da nemam mira nemogu mirno sjediti, a ekipa je opuštena itd...........
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danijelplavi

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja mislim da se moras opustit, koliko god tesko bilo ti upravljas svojim osjecajima i glavom i tijelom, nebi ti se trebalo to nikako desavat osim ako nisi malo previse popusio sta se zna meni desit... rijetko ali desilo mi se da nisam znao di sam, isto tako, poceo se znojit, paranoje itd... samo chill... :) samo se prisili da uzivas u tome i vidjet ces sve cari :)

peace out !
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Nezahvalno je bilo sta pisati o tvom slucaju na osnovu tvog pitanja - zasto mi se desava to i to?!
Ima milion x faktora (zivotna dob, stanje u porodici, stresovi, konzumiranje navedenih materija - nikotina, alkohola, kofeina, da li si konzumirao energetske napitke i u kojoj kolicini, porodicna anamneza..,) sve su to nepoznanice, a dao sam ti sugestiju na sta trebas obratiti paznju da bi utvrdio uzrok, pa ako se u necemu pronadjes to bi bilo to, vjerovatno.
Ukoliko ti se drasticno mijenja rad srca, a da pri tome nisi cinio nista od navedenog (fizicki napor, prekomjerne konzumacije svega i svacega) nemoj cekati dugo da odes doktoru. Nije tebe trava razbolila, vec ti je ukazala da imas ozbiljan problem (ne daj Boze)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Żmigi

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
Papa Romeo je napisao(la):
ako je jaca upala pripomogne se sa antibioticima, koji opet nemaju veze sa uzrocnicima upale vec stimulisu organizam da proizvodi veci broj leukocita itd.

decko kapiram ti fazon, ali ovo si lupio najstrasnije. antibiotici ubijaju bakterije, odatle im i ime. problem je sto nisu selektivni i pobiju nam i dobre bakterije.

a sto se tice uticaja marice na cuku, moze da bude, jer utice na hormone uopste, pa verovatno i na adrenalin
 
13.03.2012
1
0
0
32
Tino135 je napisao(la):
znam ja to, nego mene jebe zašto mi se počelo događati da kad pušim travu umjesto da se opustim, sav se tresem i srce mi jako ubrzno počne lupati i ko da nemam mira nemogu mirno sjediti, a ekipa je opuštena itd...........
a zamisli i moja cura ima potpuno iste simptome, al sve je to u glavi, svašta si zabrije, pa krenu paranoje i eto treskanja
 
04.06.2012
5
0
0
31
Imam jedno pitanje i zanima me na cemu sam...znaci pusio sam travu 7-8 mj. i bilo mi je odlicno i onda mi se desilo da sam slabo jeo a ispusio sam dosta pa mi je doslo do grcenja jezika i sav sam poblijedio...sutra dan sam se najeo ko krava i zapalio joint i onda sam poblijedio koljena su mi klecala i imao sam osjecaj kao da cu ponovno upasti nakon toga sam navecer pusio i nista mi nije bilo i onda sam pusio narednih 4-5 dana svaki dan i onda mi se desilo da sam opet poblijedio i kad sam isao spavati cudno sam se osjecao kao da mi srce lupa i kao da imam povisen tlak i onda sam se bacio brije na 2 tjedna i otisao doktoru izvadit nalaze...doktor mi je rekao da su nalazi super DA MOGU KONJU REP ISCUPAT a ja sam mu rekao da sam upao zbog alkohola...mene zanima dali ja smijem pusit i dalje....ja sad kad pusim s drustvom nije to to sve se uspanicim nmg sjedit na jednom mjestu...samo da vam kazem kad sam imao 13-14 god. imao sam HERPES to je oslabljen imunitet mene sad muci sta da radim? ajde plzz pomozite ako znate sta o tome...!!!
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
slusaj svoje telo i ravnaj se po njemu. ako su svi nalazi super, a slosi ti se od vutre, onda jbg nemoj da duvas. nismo svi isti i tesko je biti pametan, ako oces bolju diagnozu nego od doktora, daj sto jevreja i idi na bioresonancnu diagnostiku - ruske masine ih ja nazivam i super su im pregledi celokupnog organizma.
 
20.06.2012
2
1
0
49
Ja imam težak oblik hronične upale gušterače i zbog svakodnevnih jakih bolova "Ljudi u bijelom" su mi dali do 400mg Tramadola(Trodona) max dnevno, uvedena je i stroga dijeta, zabranjen alkohol, pušenje. E sad, ja duvam jubilarnih 20 godina i nikad mi nisu pasale hemije, tablete, nikakve bobe, a probao sam svašta. I sve sam ih mogao poslušat osim vog dijela oko trave. Vremenom sam se navukao na tramale i otkrio šta znači prava fizička kriza. Sad se pomalo skidam s tog sr...a i vidim da marihuana bogata THCom čini čuda, ali je jako bitna velika koncentracija THC.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pixi86
10.08.2012
38
1
0
33
ljudi, malopre sam saznao da moja majka ima reumatoidni Artritis tojest nema jos ali su joj rekli doktori da ga ocekuje, moja tetka ga ima vec godinama i totalno je nepokretna jedva pomera ruke i vrat (jedino sto moze da pomeri)
sad zanima me kako da odredim strain i koju primenu bi mogao da vrsim, posto sigurno nece da pusi, da joj pomognem da se to ne javi
kod nje? i ako moze neki link gde pise iskljucivo o lekovitim dejstvima marihuane, i ako postoje neke tvrdnje od priznatih doktora u svetu. hvala
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
ganjax.ba je napisao(la):
Ja imam težak oblik hronične upale gušterače i zbog svakodnevnih jakih bolova "Ljudi u bijelom" su mi dali do 400mg Tramadola(Trodona) max dnevno, uvedena je i stroga dijeta, zabranjen alkohol, pušenje. E sad, ja duvam jubilarnih 20 godina i nikad mi nisu pasale hemije, tablete, nikakve bobe, a probao sam svašta. I sve sam ih mogao poslušat osim vog dijela oko trave. Vremenom sam se navukao na tramale i otkrio šta znači prava fizička kriza. Sad se pomalo skidam s tog sr...a i vidim da marihuana bogata THCom čini čuda, ali je jako bitna velika koncentracija THC.
napravi ulje od ladyburna ili nekog painkillera Search results for: 'pain' - Cannabis & Marijuana Seeds :: Seedsman :eek:vca
miki10 je napisao(la):
Imam dijagnosticiran limfom (non-hodt). Koji bi sorta bila "najbolja" za riješavanje limfoma?
Neka kvalitetna, moj savjet je Medicine man ili Jorge s diamond, ako hoćeš uzmi još neku bogatu cbdom, pa ih pomiješaj:dada
smoke300s je napisao(la):
ljudi, malopre sam saznao da moja majka ima reumatoidni Artritis tojest nema jos ali su joj rekli doktori da ga ocekuje, moja tetka ga ima vec godinama i totalno je nepokretna jedva pomera ruke i vrat (jedino sto moze da pomeri)sad zanima me kako da odredim strain i koju primenu bi mogao da vrsim, posto sigurno nece da pusi, da joj pomognem da se to ne javikod nje? i ako moze neki link gde pise iskljucivo o lekovitim dejstvima marihuane, i ako postoje neke tvrdnje od priznatih doktora u svetu. hvala
Imaš linkova posvuda po forumu, daj si truda i potraži...
Hemp: The Most Medicinal Plant In The World In Action « Phoenix Tears
Moja baka je riješila taj reumatoidni artritis sa kombuchom:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
06.10.2012
37
4
0
52
smoke300s je napisao(la):
ljudi, malopre sam saznao da moja majka ima reumatoidni Artritis tojest nema jos ali su joj rekli doktori da ga ocekuje, moja tetka ga ima vec godinama i totalno je nepokretna jedva pomera ruke i vrat (jedino sto moze da pomeri)
sad zanima me kako da odredim strain i koju primenu bi mogao da vrsim, posto sigurno nece da pusi, da joj pomognem da se to ne javi
kod nje? i ako moze neki link gde pise iskljucivo o lekovitim dejstvima marihuane, i ako postoje neke tvrdnje od priznatih doktora u svetu. hvala

mozes kupit i neem ulje koje je legalno
udotvorno drvo neem
- ulje neema uspješno se primjenjuje kod lokalnog liječenja reumatskih bolesti, na primjer, reumatoidnog artritisa, gihta, osteoartritisa, bolova u leđima.
 
10.08.2012
38
1
0
33
wiking je napisao(la):
mozes kupit i neem ulje koje je legalno
udotvorno drvo neem
- ulje neema uspješno se primjenjuje kod lokalnog liječenja reumatskih bolesti, na primjer, reumatoidnog artritisa, gihta, osteoartritisa, bolova u leđima.
svakako cu probati to ulje
ali ako i marihuana moze da joj pomogne primenicu i nju rado :)

@Mazar hvala procitacu :)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Dobio sam pouzdani info da zdravstveni radnici u hrvatskim bolnicama dobivaju ankete u kojima ih se pita dali su voljni pripisivati kanabis za ublažavanje simptoma multiple skleroze i ostalih bolesti.