Inteligentan zivot blizu naseg solarnog sistema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Jel mislite da je zivot evoulirao jos negde u nasoj galaksiji, toliko inteligentan da bi mogao da napravi tehnologiju da doputuje ovde, i ako mislite da je moguce, kakav bi to susret bio po vama ?
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Emile, Emile! Pitas, da li postoji inteligencija na nekoj od 17 000 000 000 planeta identicne velicine kao Zemlja i to samo u Mlijecnom Putu?

Pa, da ti odgovorim. Postoji! Postoje i mnogo inteligentnija bica.
Ako ne vjerujes pitaj kolege iz CIA, FBI, KGB, AUFOA i slicne, nek mi ne daju lagati.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ja se tog susreta plasim...
takva inteligencija,koja ima toliko razvijenu tehnologiju i predje TOLIKI put da stigne do ovde.....
postoje samo 2 razloga zasto su dosli
da nas porobe
ili
da nas istrebe
treceg nema


zasto covek trazi planetu slicnu zemlji?
da se tamo naselimo,jer smo ovu unistili,i vise ni nema mesta/resursa
sto znaci
'tamo' cemo poubijati/unistiti sve sto nam se ne svidja,ili nam smeta
potpuno je logicno pretpostaviti da i drugi 'entiteti' u univerzumu razmisljaju na slican nacin
ja se samo ISKRENO nadam da to nije istina
jer u suprotnom...
na'ebasmo....
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
A sta, ako su oni ustvari produhovljeni i nisu u stanju nikome nanositi zlo?!
Zaista ne mogu zamisliti oblik zivota da je u stanju nesto gore napraviti od covjeka. Neka mi neko kaze primjer nekog veceg zla od onog koje je homosapiens u stanju uciniti. Sta bi to moglo biti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni and oz

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
@papa romeo yep,ali onda nemaju potrebe ni dolaziti.o tome se u stvari radi-AKO neka napredna civilizacija dodje,
ZASTO je dosla-da nas prosvetle? sumnjam. da nas nauce nekim korisnim stvarima? opet sumnjam...
ako su nas imalo posmatrali pre 'dolaska'(a verujem da jesu),znaju kako mi reagujemo na stvari koje ne razumemo,i kojih se plasimo-unistimo ih
ergo,
zasto su dosli?
verovatno iz istog razloga zbog kojeg bi i mi isli tamo....
vece zlo od h.sapiensa tesko da postoji-tu se slazem.
ali i TO moze biti razlog njihovog dolaska-
'hej,oni 'ljudi' na onoj planeti koju zovu 'zemlja' mnogo bre prckaju sa nuklearnom energijom/kloniranjem/fisijom/fuzijom...itd....
a da mi njih PREVENTIVNO zbrisemo sa mape kosmosa? a?'
(i sad moja zena kaze 'mnogo gledas holivudske filmove...' lol)
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Papa Romeo je napisao(la):
Emile, Emile! Pitas, da li postoji inteligencija na nekoj od 17 000 000 000 planeta identicne velicine kao Zemlja i to samo u Mlijecnom Putu?

Pa, da ti odgovorim. Postoji! Postoje i mnogo inteligentnija bica.
Ako ne vjerujes pitaj kolege iz CIA, FBI, KGB, AUFOA i slicne, nek mi ne daju lagati.

koji su ti dokazi da postoje, posto vidim da si siguran u to :)
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Tropico je napisao(la):
ja se pak pitam zašto postoji "prepreka" da sami odemo i istražimo svemir i razrješimo neke samo nama "neshvatljive" nedoumice :)

pare i politika, kada su imali razlog ( hladni rat ) da idu na mesec otisli su, sad niko nece ulaze pare
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
zola je napisao(la):
koji su ti dokazi da postoje, posto vidim da si siguran u to :)

mislis OSIM statisticke NEVEROVATNOCE da smo SAMI u svemiru?
i,POSTO je vec dokazano da su voda i mikroorganizmi stigli iz svemira? tj, preko kometa?
da li si cuo za experiment sa posejavanjem kolonija raznih bakterija oko svemirske stanice 'mir',
u,blago receno,UZASNIM uslovima?
znas li da je 'rate' tj. progresija razmnozavanja,recimo, esherihije coli,u tim uslovima
bio CAK 5 puta VECI nego na zemlji?

xD

zivot gore POSTOJI u nekom obliku sigurno
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
nisam na to mislio, mislio sam koji su dokazi da su bili ovde, posto je spomenuto da BIA CIA i ostali znaju nesto sto mi ne znamo
Voda jeste stigla iz svemira, mikroorganizmi nisu,bar nije dokazano da jesu, to je panspermija, teorija da je zivot ovde "zasejan" sa neke druge planete, ali nije dokazano.
Mene zanima koji su dokazi da su bili ovde, posto teorija da su prosli ko zna koliko solarnih sistema i onda se srusili na ovoj maloj planeti da bi ih bia i cia pokupili je stvaro smesna
:)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
jbm li ga...
ako te ne mrzi da otputujes i usunjas se u 'fort Peterson base' Roswell,New Mexico-ja verujem da su dokazi tamo xD

eto
kad bas to spomenuh
zar to nije cudno?
Amerikanci su prvu A bombu testirali(ako se ne varam) 1944 bas u New Mexicu-otkud to da se dekadu kasnije BAS TU srusio leteci tanjir?
mozda smo nekome gore postali interesantni jer smo otkrili takvu energiju?

dokaza ima uvek,ako bas zelis da trazis..
koje su sanse da su 2 civilizacije na 2 TOTALNO razlicita kraja planete(J.Amerika/Egipat)
istripovali istu stvar(piramide) i videli ista 'mitoloska bica'(pola ljude/pola...nesto) i crtali slicne stvari,i imali slicne mitove?
meni to SMRDI
al to sam ja xD


EDIT zaboravih da napomenem...ja smatram da nisu oni 'de facto' BILI ovde
ali ti leteci tanjiri i njihove posade vrlo lako mogu biti neka vrsta SONDI za istrazivanje-kao sto i mi saljemo sonde-tako da,ne nisu ONI bili,kao takvi-ali smo im iz nekog razloga zanimljivi..

a mozda gotive da dodju ovde na neki 'odmor'
kao,turisticka atrakcija i to xD
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
ali upravo to pricam, nigde nije dokazano da je leteci tanjir, znaci ti mislis da ta bica imaju takvu tehnologiju da prolete zvezde da bi stigli ovde i onda se sruse u rozvel ? :) A za ta bica pola ljude pola nesto, to je zapisano u desetinama mitologija, jel treba da poverujemo i u grckog minotaura onda,ili da pomislimo da se i grcima javilo nesto ? :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ne bica-SONDE sa,recimo,kloniranim stvorenjima koje obavljaju najprimitivnije moguce funkcije.
zasto da ne?
to je skroz moguc scenario-zaboga i mi to radimo...
zamisli neke entitete gore,recimo,na bazi gasa-dakle nemaju cvrsto telo,metal u zivotu nisu 'videli'
i sad im se srusi nasa sonda na planetu...
garant bi tripovali sve i vsasta-mozda i da je to bice
poenta je da smo im zanimljivi-barem ja verujem u to-i iz nekog razloga nas proucavaju
daj boze da ostane na tome


a,o Grcima(kao i Persijancima,Fenicanima i svim ostalima) vec imas razradjene teorije
i da,ima ljudi koji smatraju da su oni Bogove videli medju vanzemaljcima-ja licno u to ne verujem,
ali verujem da su imali nekog uticaja na nas u ranoj istoriji,na neki nacin,mozda smo stvarno njihov
'experiment' koji je zastranio,svakako necemo jos dugo znati zasigurno
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
ja licno mislim da od toga nema nista, da tako velika inteligencija ( a morala bi da bude mnogo naprednija od nase ) posmatra nas a da ne zeli da mi to znamo, ne bi ni znali
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
pa jel' tebe,onako,licno,zabole kad posmatras mrave,recimo,da li su oni svesni tvog prisustva ili ne?
shvatas li da su oni SVESNI da su napredniji od nas,i da ih verovatno ni ne zanima da li smo ih mi videli ili ne
zasto bi se pa krili?
druga je stvar STA im je to zanimljivo ovde-mozda ni nismo MI,mozda neki retki metali,voda,neke biljke xD sto se mene tice,sve dolazi u obzir-mozda ih zato ni ne vidjamo onoliko cesto koliko dolaze,ko zna
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
jedino ako ih nije briga, ali to su sve nagadjanja, ne postoje dokazi da su ovde ikada bili, niti postoji razlog da bi se tako razmisljalo, ti si bas ubedjen da su bili ovde ili gresim ? :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja sam gledao par emisija o tim svemircima i svemu... i bili su tu... tu su... i dolazit ce opet...
bila je vec rasprava da je nemoguce znaci da smo mi jedina ziva bica (dovoljno pametna da stvorimo nesto) u cijelom svemiru...
i bas u toj emisiji se prica o ovim starim plemenima sta su radili kipove, crtali po zidovima itd... kako bilo, napravili su ko tanjur nesto sta izgleda, a drugi objekt je bio kao avion... u njihovo doba oni nisu mogli imati pristup nikakvoj slicnoj tehnologiji, osim ako nije im netko pokazao ili ako nisu sami vidjeli...
cemu sluze piramide... postoji teorija, ali isto u toj emisiji sta sam gledo govori se da su to sluzili kao sakupljaci energije za njhove brodove koji su se punili negdje u atmosferi i sve je tocno objasnjeno kako piramide nisu grobnice... nitko nece radit grobnicu ogromnu da se vidi.... to je vlada izmislila da prikrije pravi razlog piramida...
znaci mi ih nismo mogli napravit... ni nismo... oni su, punili se energijom pomoci tih nekih komora i kako se odbijaju te zrake ili fokusiraju sta ja znam..
da se razumijemo da postoji vise stupnjeva razvijenosti civlizacije... oni koji vec osvajaju planete... oni koji su tek poceli... i mi u sredini....
tako da da ovi koji vec osvajaju planete , prije dve tri tisuce godina isto su osvajali a ko zna, mozda nisu, nego su napravili time machine i evo ih kod nas grade piramide...
kako god... nemozete vjerovat da ne postoji drugo inteligetno bice... jednostavno je nemoguce da smo mi (ovako glupi) jedini....
ja ni neznam ko smo mi da se smatramo uopce inteligentnima.... zato jer smo izmislili par stvari i malo se razvili odma gledamo koda smo najjaci!!
a sta zapravo radimo jedni drugima je tuzno.... inteligentna bica su bica koja se vole, podrzavaju, pomazu...
zajedno rade na problemima i rjesavaju ih... nema svadje, tuce , nedoumica... vlada mir i dobrota... spokoj i sreca...
s obzirom da ima vec takih bica... i da su dosli u kontakt s nama, vidjeli nas, sletjeli tu.... pa sta ce oni tu... otisli bi ca odma kad bi vidjeli kakav kaos je tu...
tako da inteligetna bica nemaju sta radit tu...
a bica koja su inteligentnija od nas imaju... isto sta, osvojili su par planeta... misle da su face , da mogu sve... vidjeli tu nas, naletili na nasu zemlju, i krenu na napad na nas sa svojim magicnim topovima ili sta ja znam....
ili se odluce da nece nista unistavat ni razbijat nego probat se infiltrirati kod nas (posto smo manja razina intelegencije) i krast nam resurse...
sunce je samo jedno od njih... a tu su vjetar, voda, plinovi, metali , ali najvise obnovljive kao s piramidom...
ima toliko mogucnosti kakvi su oni i toliko vrsta njih , neki dobronamjerni, neki lose... neki neutralni... itd itd... toliko toga, pa da cu reci : ma mi smo sami, nema nikog osim nas :icon_lol:
remember people to be open minded... but not that open minded that you accept everything as told... you investigate for yourself, think for yourself about that... and create a opinion or belief for yourself :)

peace out !