Inteligentan zivot blizu naseg solarnog sistema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.11.2012
25
3
0
44
Jedna od teorija je da su današnji ljudi direktni potomci ,hibridi nekih vanzemaljskih rasa, ako malo realnije sagledamo ljudsku povijest i sve dokaze koje su nam ljudi iz prošlosti ostavili ta teorija po meni je nekako najrealnija.
Ne vjerujem da smo nastali evolucijom od majmuna ili božijom voljom....
A ako je stvarno tako znači da život u svemiru postoji...a mi sami smo dokaz tome
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
yep,to i ja kazem....
suvise je velik jaz izmedju 'homo erectusa' i 'homo sapiensa',a moderna nauka JOS nema objasnjenje KAKO je moguce da smo za tako kratko vreme toliko evoluirali...odjednom-inteligencija,oruzje,orudje,odeca,govor..itd.
a par desetina hiljada godina pre toga smo bili najobicniji majmuni...
nije nemoguce da smo im mi neki experiment koji je otisao do djav'la



e,da-zola pita da li sam UBEDJEN da su bili ovde.but OFC,ne sumnjam ni najmanje..
stavise-evo ti izjave dvojice NAJBITNIJIH ljudi iz sfere 'kosmicke tehnologije'
W.fon Brown(covek koji je napravio V1 i V2 rakete)
Aleksandar Koroljev(covek koji je izmislio propulzioni motor)

na pitanje kako je moguce da je nacisticka Nemacka toliko tehnoloski superiornija,i odakle mu inspiracija za njegove 'V1/V2' rakete W.fon Brown je izjavio
'imali smo pomoc...'(pogledavsi u nebo)

na pitanje zasto radi na 'propulzionom motoru' u trenucima kada se cela Rusija oporavlja od kosmara drugog sv.rata,koroljev izjavljuje
'pitajte me za 10tak god. kada se sretnem sa NJIMA' (pokazujuci ka nebu)

sta ja znam....mis'm glupo je sad polemisati ovde kad ima citav serijal na tu temu
(TV HISTORY 'ancient aliens')
ali da verujem-verujem !
the truth is out there xD
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
zola je napisao(la):
koji su ti dokazi da postoje, posto vidim da si siguran u to :)

Mnogo je ucenih ljudi kroz istoriju trazilo odgovore na ovakva i slicna pitanja. Posvecivali su cijele zivote da tragove koji ukazuju na postojanje civilizacije, odnosno inteligencije, povezu sa vanzemaljskim oblicima zivota.
Mene fasciniraju graditeljska umijeca starih civilizacija, njihovo poznavanje fizickih sila, njihovo medjusobno djelovanje i nacin savladjivanja istih.
Fasciniraju me metode koje su primjenjivali za racunanje vremena, preciznost i shvatanje da se cikulusi ponavljaju (majanski kalendar npr.) i nije mi najjasnije, zasto smo se toliko degradirali u odnosu na takve civilizacije, jer su, sto je nauka potvrdila, pri izgradnji hramova koristili monolitne kamene blokove teske toliko da ih ni savremena mehanizacija ne moze podici na mjesto gdje trenutno stoje. Zasto je doslo do sunovrata civilizacija u "srednjem vijeku"? Zasto je doslo do spaljivanja svih zapisa koji nisu nastali u crkvenim krugovima? Zasto je doslo do inkvizicije? Ima toliko misterije u prostijim dogadjajima koji su se desili u bliskoj proslosti, da je besmisleno da jedan drugo uvjeravamo u postojanje ili nepostojanje necega.

Ja sam odusevljan americkim zakonom, koji kaze da, ukoliko ne postoje dokazi da je neko kriv besmisleno je od njega traziti da dokazuje svoju nevinost.
Trazis od mene da ti prepisem sazetak od nekoliko tomova procitanih knjiga, jer ne postavljas jasno pitanje u vezi sumnje na postojanje vanzemaljskog oblika zivota, vec trazis da ti uopsteno dokazujem najintrigantnije pitanje koje muci covjecanstvo od samog pocetka.

Onog momenta, kada neko predoci nepobitne dokaze o nepostojanju inteligencije u cijelom svemiru, kojeg mi, nasim malim nesposobnim umom, ne mozemo ni pojmiti na sta to lici i kako funkcionise, tada cu i ja izgubiti vjeru u venzemaljce, a do tada cu sa vjerom cekati toga macana da izvrsi popis svih nebeskih tijela i zivih bica u cijelom svemiru.

Evo, da ja postavim tebi jedno prostije pitanje na koje mozes da upotrijebis svu svoju mastovitost da das odgovor;
Ako ti dam jabuku da je dijelis na pola, koji je krajnji rezultat te diobe, odnosno, da li ces ikada doci u situaciju da ti ostane NISTA za podijeliti na dva manja NISTA?

@Loop "AKO neka napredna civilizacija dodje,
ZASTO je dosla-da nas prosvetle? sumnjam. da nas nauce nekim korisnim stvarima? opet sumnjam...
ako su nas imalo posmatrali pre 'dolaska'(a verujem da jesu),znaju kako mi reagujemo na stvari koje ne razumemo,i kojih se plasimo-unistimo ih
ergo,
zasto su dosli?"

Vidi se iz postova da si nacitan, posjedujes onu prirodnu, urodjenu inteligenciju, pa me pocasti sa odgovorom na sledece pitanje, jer me interesuje tvoje misljenje i tvoj stav;
Zamisli da je pronadjen leteci tanjir takve tehnologije da se moze kretati brzinom svjetlosti i da ti neko ponudi da ides u istrazivacku misiju u svemir.
Sta bi tebe motivisalo da se zaputis u nepoznato? Sta bi bilo toliko primamljivo da se oprostis od ovozemaljskog zivota i prepustis nepoznatoj sudbini u nekom ogromnom prostoru, kojeg nisi u stanju pojmiti?
Sta je to sto bi te natjeralo da ucinis taj korak?
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
to si gledao u ancient aliens emisijama, najlgluplja emisija na historiju :D u svakoj epizodi izmisljaju i lazu, to o piramidama i da su sigurno vanzemaljci bili vec tu, gledao sam pre neki dan kako pricaju da je cudno sto se ljudski mozak utrostrucio u velicini za samo par hiljada godina, a u stvarnosti mozak se duplirao za nesto vise od 2 MILIONA godina, tako da sve sto se vidi u toj emisiji je neporovereno
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Papa Romeo je napisao(la):
Evo, da ja postavim tebi jedno prostije pitanje na koje mozes da upotrijebis svu svoju mastovitost da das odgovor;
Ako ti dam jabuku da je dijelis na pola, koji je krajnji rezultat te diobe, odnosno, da li ces ikada doci u situaciju da ti ostane NISTA za podijeliti na dva manja NISTA?
ako nastavim da delim jabuku dosao bi do dela koji vise ne moze da se podeli na 2, a sto ? :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Papa Romeo je napisao(la):
@Loop "AKO neka napredna civilizacija dodje,
ZASTO je dosla-da nas prosvetle? sumnjam. da nas nauce nekim korisnim stvarima? opet sumnjam...
ako su nas imalo posmatrali pre 'dolaska'(a verujem da jesu),znaju kako mi reagujemo na stvari koje ne razumemo,i kojih se plasimo-unistimo ih
ergo,
zasto su dosli?"

Vidi se iz postova da si nacitan, posjedujes onu prirodnu, urodjenu inteligenciju, pa me pocasti sa odgovorom na sledece pitanje, jer me interesuje tvoje misljenje i tvoj stav;
Zamisli da je pronadjen leteci tanjir takve tehnologije da se moze kretati brzinom svjetlosti i da ti neko ponudi da ides u istrazivacku misiju u svemir.
Sta bi tebe motivisalo da se zaputis u nepoznato? Sta bi bilo toliko primamljivo da se oprostis od ovozemaljskog zivota i prepustis nepoznatoj sudbini u nekom ogromnom prostoru, kojeg nisi u stanju pojmiti?
Sta je to sto bi te natjeralo da ucinis taj korak?

to je sjajno pitanje.I mislim da eventualno vanzemaljske rase koji NEMAJU izrazenu individualnost(dakle,imaju ono sto su nasi stari nazivali 'kolektivna svest' odnosno stavljaju potrebe svoje civilizacije ISPRED potreba njih samih) verovatno istrazuju svemir neometano-tj. SVESNI su znacaja takvog poduhvata...
mi smo drukciji....
radjena je studija(poprilicno ozbiljno) o naseljavanju Marsa,odnosno slanju tera-farmera,kolonista,koji bi posumljavali mars decenijama,i tako 'pravili' atmosferu i sve ostale uslove potrebne da se mi jednom tamo preselimo...
i sad,vidi,
skoro svi sociolozi,bihejvioristi i njima slicni su se slozili da je to NEMOGUCA misija-ako se ostavi 'ljudski faktor' u opticaju
a mora,jerbo bi to bile jako skupe letelice i oprema-i prosto ih ne smeju ostaviti na milost i nemilost masinama...
dakle,sam put do tamo bi trajao toliko dugo,da bi verovatno bile potrebne bar 2 generacije da se do tamo stigne-nije frka za roditelje,sami su pristali na to,i ajmo reci da su za vreme tog putovanja ostali 'normalni' bez psihoza,strahova,sumnji,itd
ALI
njihova deca,rodjena na tom brodu.....
mis'm egzistencijalne krize,tako svojstvene coveku kao bicu,tu bi EKSPLODIRALE-gotovo svaki scenario predvidja pobunu na brodu.

ajd,sad...da nekako i predjemo preko toga-dakle stigli su na Mars,poceli su sa tera-farmiranjem
opet mracan scenario-bihejvioristi predvidjaju da ce se,zbog udaljenosti planete Zemlje,i nemogucnosti komunikacije sa istom,vrlo brzo doci do 'pobune',tj. naci ce se jedan pametan koji ce proglasiti nezavisnost Marsa od Zemlje,i uvesce svoje zakone i pravila,raskidajuci veze sa nama-onda mi saljemo 'kaznenu expediciju'
i eto ti novog holivudskog 'blockbustera'

a znam sta si me pitao,tj na sta skreces paznju-BRZINA SVETLOSTI
yeah,verujem da bih uskocio u brod i picio malo po univerzumu da istrazujem-to sigurno
sama mogucnost da osetis takvo prostranstvo je nagrada sama za sebe...
ali...
da li bih otisao toliko daleko-tipa u drugu galaksiju-u to se vec ne bih smeo kladiti...


then again,
mi smo jako JAKO bucna planeta-od svih zvukova saobracaja,radio talasa,ogromnog spektra frekvencija koje koristimo i zlostavljamo,struje,pesme muzike,ma svega
ne bi me cudilo da smo toliko glasni(a to se pre svega odnosi na radio talase) da non-stop privlacimo paznju sa strane-prosto,deluje mi skroz logicno
ali mi isto tako deluje skroz razumno da su 'oni' ili jako,jako MALI,ili skroz obrnuto-OGROMNI
gravitacija je cudo-na velikim planetama(tipa Jupiter) nista ne bi moglo da se 'odlepi' od povrsine zbog snazne gravitacije,zato je i za ocekivati da je na takvim dzinovima zivot jako MALI(recimo,samo alge,neke biljke,eventualno prosti oblici insekata,itd)
medjutim,
i dalje ne znamo kakva sve pravila vladaju gore-samo nagadjamo...
zaboga,kad je S.Hawking,covek koji se PROSLAVIO pisuci o 'crnim rupama'(i to vec 20god i kusur) prosle godine izjavio
'crne rupe ne postoje.ali u isto vreme i postoje...'

sta tu vise da se prica..
da citiram velecasnog Browna 'mi smo jednostavno sa pogresne strane tepiha....mozemo samo nagadjati,ali nikad necemo videti pravu sliku...'


@zola 2 miliona godina? da li si ti siguran u to?
i ne,ne lazu,ljudi samo iznose svoje teorije u tom serijalu-sto ne znaci da je tacno,ali treba uzeti u razmatranje,sve sto su izneli je poprilicno interesantno(meni barem) i ima nekog osnova.
TOLIKO cudnih vidjanja,sajtova gradjevina i legendi ima,da bi stvarno trebao covek biti DUDUK pa da bar ne sumnja...
a sto se tice napretka coveka-ne slazem se sa tobom,gledajuci sveukupnu evoluciju coveka,zaista se PREBRZO razvio u jednom trenutku,za veoma kratak period-i to 30-60.000 godina,kakvi milioni,da li si lud...
znas li sta je bilo pre 2 mil godina?!


a sto se tice jabuke-koliko je razmak izmedju brojeva '2' i '3' ??
jedan?
ili beskonacno mnogo?(ja bi pre rekao ovo drugo)
NIKAD neces doci u situaciju da nemas vise sta da delis na 2 dela-tj,ako verujes u teoriju o cesticama i 'super-strunama'
ako ne verujes,to je vec nesto drugo....
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
pre 2 miliona godina ziveo je homo habilis, prvi hominid koji je koristiom kompleksnije orudje, tako je krenula homo linija, pre toga su ziveli autralepitikusi, i od tada nas mozak se razvio na duplu velicinu i stize do nas pre nekih 200 000 godina, mi smo pre 60 000 godina odprilike izasli iz afrike, razvili smo se mnogo pre toga
 
23.11.2012
25
3
0
44
zola je napisao(la):
pre 2 miliona godina ziveo je homo habilis, prvi hominid koji je koristiom kompleksnije orudje, tako je krenula homo linija, pre toga su ziveli autralepitikusi, i od tada nas mozak se razvio na duplu velicinu i stize do nas pre nekih 200 000 godina, mi smo pre 60 000 godina odprilike izasli iz afrike, razvili smo se mnogo pre toga

Darvinova špreha ... ovo o čemu ti pričaš to nije bio čovjek nego pračovjek , a razlika je ogromna ... pazi samo činjenicu koliko malo je evoluirao prvi homo lik od prije 2 milje godina do homo majstora koji je živio prije 60 000 godina .. a onda slijedi unazad nekoliko tisuća godina ogroman skok, pa taj isti majmun danas je toliko tehnološki napredan da leti u svemir.... i sve to prirodno , onako kako je priroda htjela.... a gle čuda ptice , kukci i more drugih životinja na istoj razini od nastanka svijeta samo se majmun razvija....jeben je taj Darvin
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
samo se majmun razvija ? haha procitaj malo o evoluciji pre nego sto krenes da kucas, i sto spominjes darvina, to je darvin prvi predlozio ali dokazi su bitni, a svi dokazi upucuju na samo jednu stranu, sve zivotinje se razvijaju konstantno
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ajme zola :icon_lol: vjerujem da si mogao pretpostaviti u kojem smjeru će krenuti tema :vb_kez:


history-channel-alien-guy-meme-generator-cevapi-s-lukom-b3e0ea.jpg
 
12.03.2012
35
32
0
39
a jeste,pa ja sam došo odozgo i sad sadim boljoze,pa poslje nosim u bazu,mi od toga pravimo ljek protiv nejebice,pao naglo broj djece pa se pomoću ove biljoze
množimo ko zečevi,uglavnom odavno smo tu a prije napuštanja planeta moramo se javit u Area 51....:ludak
 
23.11.2012
25
3
0
44
zola je napisao(la):
samo se majmun razvija ? haha procitaj malo o evoluciji pre nego sto krenes da kucas, i sto spominjes darvina, to je darvin prvi predlozio ali dokazi su bitni, a svi dokazi upucuju na samo jednu stranu, sve zivotinje se razvijaju konstantno

ok sad povuci paralelu u brzini razvoja bilo koje životinjske vrste i čovjeka
darvinova teorija je bila protuteža teoriji kreacionizma koju nam je nametnula crkva, i svaka čast darvinu na mudima da se suprotstavi crkvi i njenoj dogmi u ono vrijeme....ali to je samo teorija sa hrpom "karika koje nedostaju"
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
evolucija je cinjenica, teorija u nauci nije isto kao i teorija u svakodnevnom zivotu, evoluciju potkrepljuju hiljade fosila svi nadjeni na pravim mestima i genetski dokazi da sve to potvrde, koje su to " karike koje nedostaju " ?
 
23.11.2012
25
3
0
44
ovako možemo do preksutra, ti iznosiš tvrdnje iz svojih izvora, ja iz svojih ....ali sve je to nebitno jer tema je toliko kompleksna bar po meni da nas vjerojatno stotine postova nebi maklo s mrtve točke i nebi ni tebi ni meni promjenilo uvjerenje..
ti vjeruješ u evoluciju , ja u genetski inženjering frendića iz svemira i sve 5 ...btw brijem da smo i malo offtopic jer tema je život u svemiru a ne evolucija
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ovo sta papa kaze prastare civilizacije i hramovi i *****rije ostale... covjece to je rezano s tolikom preciznoscu... vidio sam slike i video... da nemozes vjerovat... govore da nasi strojevi takav kameni blok nemogu izrezat tako precizno... najbolji oni klesari ovo ono sta su vec su isprobavali i nista... jedino mozda laserom i naprednom tehnologijom... a od kud laseri i napredna tehnologija? od nasih prijatelja...
a toliko toga ima da se to nemoze ni nabrojat... maje, stonehenge vamo tamo, svi se cude i jos dan danas istrazuju ta mjesta i gradove i sve...
onda bila je jos jedna forica da su neki djelovi piramide od granita ili necega i to jos blokovi od 100 tona... a tog materijala nema 1000km u krugu piramide... a da ne pricam jos o modeliranju kamena ovo ono... na pitanje kako? ja kazem da su oni sve zasluzni :)

peace out !