Jack Herer by YesIam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Bit ce to ok.samo nastavi sada sa prehranjivanjem...mozes i svako zaljevanje.U cvjetanju si i biljke traze vise vode i vise hrane. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Dobre su, ne izgleda vise tako strasno : )
Uzmi skare i rezi sve nekroticne i skroz zute djelove lista ostavi zelene djelove da se ne muci s tim ako je list zut preko 70% skidaj cijeli.
Probaj smanjit PH, kada pustis vodu da stoji ph ce ti skocit preko noci i preko 8 ako je voda iz vodovoda.
Poznato je za Jack herer da voli duplo manje gnojiva od ostalih hibrida ili indica. Jbg bit ce budova ne brini : D izukle su se a ovo ti je skola.

Vidi moj post iz 2008 godine slicna situacija samo jos gora (ja sam svoje pocupo sve) jbg desava se svima samo da znas da te najvjerojatnje zemlja sjebala. Sada bar znas da provjereno nije dobra : )
https://www.opengrow.com/topic/38246-my-grow-thread/

Sretno dalje! (I fotke su sada puno bolje nema vise one uzasne zute : )
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ne radi se tu samo o jack hereru od ghs-a. Opcenuto o 95% strainova. Najstabilnije njihove sorte su Arjan's Strawberry Haze I Super Lemon Haze, ostalo... :-/ ja ove godine radim s Strawberry Hazeom, a od 5 sjemenki su mi dvije na klijanju trenutno, 3 nisu uspjele.

Dovoljna ti je informacija da je original Jack Herer od Sensi-a 10. kom reg. 1100kn. Samo izguraj sada do kraja. Prezivit ce sada kad su u cvijetu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Smokey McPuff je napisao(la):
Ne radi se tu samo o jack hereru od ghs-a. Opcenuto o 95% strainova. Najstabilnije njihove sorte su Arjan's Strawberry Haze I Super Lemon Haze, ostalo... :-/ ja ove godine radim s Strawberry Hazeom, a od 5 sjemenki su mi dvije na klijanju trenutno, 3 nisu uspjele.

Dovoljna ti je informacija da je original Jack Herer od Sensi-a 10. kom reg. 1100kn. Samo izguraj sada do kraja. Prezivit ce sada kad su u cvijetu.
ove preostale tri sto ti nisu isklijale...ostavi ih jos na klijanju.Meni je Silver isklijao iz zemlje nakon 23dana.Preduhitrio si me sa Strawberry ali evo imat cu od koga prepisivati;) Jesam sorry sto malo oftopicarim;)
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
doomer je napisao(la):
Probaj smanjit PH, kada pustis vodu da stoji ph ce ti skocit preko noci i preko 8 ako je voda iz vodovoda.
Ja se izvinjavam na mome smeču ali moram intervenirati.

Doomer ! Pa nema čitava planeta zajednički vodovod!!! Meni na vikendici teče voda iz vodovoda (ona na pipi, koju pijem i tuširam se njome) sa PH 6.1 i PPM izpod 20. Radio sam dalje analize na njoj. U vodi nema skoro ničega osim željeza (toga ima previše). Kod kuče mi na pipi izlazi PH 6.9 i oko 120 PPM što je i dalje vrlo mekana voda. Na poslu recimo, imamo sasvim drugo vodu. Puno apnenca. PH 7.6 a EC ogroman.
Sve vode mogu ostaviti koliko hoču u kantama i PH se neče micati osim, ako jih ne idem zračiti sa zračnom crpkom. Ali taj dvig PH bit če "privremen". Za nekoliko dana opet če pasti.
Potpuno jednako ti je sa kišnicom , koja bi po pravilu trebala imati PH 5,6 i PPM blizu 0 (potpuna praznina). Ako se ide kišnica zračiti, PH če se podiči garant ali sa jednim "ostrim pogledom" (malo se šalim) opet če se sniziti. PH varira (nije stabilan), kada je voda bez karbonata.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
Moja voda iz pipe je oko sedmice, puna je klora i apsolutno joj se diže pH. Diže se i pH kupovne vode nakon što ju otvorim. I naravno da mjerim pH nakon odstajalosti i gnojiva :)

@Smokey, sigurno da ima razloga zašto je od Sensia 1100 kuna, a ja platila, ne znam sad, manje od 200 kuna, pa ono, al ne mislim da je sad toliko do genetike. Imala sam jacka od Rokerij seeds, a to je od istoimenog coffeshopa, mislim da su totalno nepoznati što se sjemenki tiče, bila sam skroz zadovoljna, a mislim da sam platila 5 fem 13 eura. Jest da nisu sve isklijale...pa kolko para, tolko muzike, al i ne mora bit. Ko zna, možda si jednog dana priuštim neko skupo sjeme, evo, ja bi par strainova od Some ...:)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
A vidim da to tebi ide samo tak :), al nemamo svi zeleni palac :eek:hno:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
jesam je napisao(la):
Moja voda iz pipe je oko sedmice, puna je klora i apsolutno joj se diže pH. Diže se i pH kupovne vode nakon što ju otvorim. I naravno da mjerim pH nakon odstajalosti i gnojiva :)
Kada staviš u vodu gnojivo, to više nije voda!! Isto važi, kada staviš u vodu kis. To više nije vodovodna voda, več je voda sa kisom i skoro sigurno če PH pasti. Ako staviš u litru tvoje vode samo 35 grama morske soli, dobičeš morsku vodu (ostavimo detalje, 99,87 % ovo stoji), itd.

Klor iz vode izađe najkasnije u roku 24 sata, ako se zrači ili "tera" sa crpkom, onda još puno brže.

Ali neču da se ti dnevnik truje sa filozofiranjem o vodi. Samo sam htio napomenuti, da ne možemo pričati o vodi iz pipe kao recimo o kišnici koja, ako nije baš kisela kiša, ima svugdje skoro iste karakteristike (PH 5,6, itd) ili o morskoj vodi, čiji salinitet je oko 35 promila skoro u svim morima na svijetu (izuzetak su skrajno severna i južna mora, Crveno more i još bi se što našlo).

Vode iz pipe su nam vrlo različite - to sam htio Doomeru napomenuti. Dnevnike čitaju početnici (i sam sam među njima) i da se neki od njih ne zapali za podatak, da je vodovodna voda kod njega takva kao kod tebe ili Doomera.

Što se Jack Herera tiče. Od danas je na klijanju i kod mene. Isto od greenhouse seeds zato me ovaj dnevnik posebno zanima. Sam ču sa novim dnevnikom ču još malo sačekati, da se ruže "smeste" na konačnu lokaciju.

Evo, kidam sa tom gnjavažom iz dnevnika. Možda je čak najbolje, da se bi ti postovi obrisali jer nema baš neke veze sa dnevnikom.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Verona, zabrijao/la si malo : ) Zato sam i pisao Jesam jer me takodjer kao i tebe izuzetno zanima Jack Herer a zbog naglaska u pisanju sam dobio dojam da je iz Disneylanda (a ovaj dio sam htio izbjec i ne odgovarati) isto kao i ja. Zato sam i pretpostavljo da joj je ph vode iz vodovoda 7.0 - 7.3 kako je kasnje i potvrdila. Ako takvu vodu bez da ista diramo ostavimo 24h da stoji bit ce PH 8.5 a PPM isti dok u slucaju destilirane vode skok bi bio jedva .1 (bilo bi bolje da ne koristis ppm jedinicu jer je to samo konverzijska jedinica koja se racuna iz ECa a moze varirati ovisno o faktoru racunanja u EU vise koriste 0.5 faktor dok u Americi 0.7 Stvar je ista ako pricamo o EC sigurno nece doci do zabune a niti bespotrebnih pitanja poput koju konverziju koristis da bi se uopce znalo o kakvom ppm pricas.) Rekao sam prvo da bi joj bilo najbolje da zaljeva sa PH 6.5 i 1/4 doze gnojiva jer ako je problem u prezagnojenoj zemlji ili krivom balansu nutrijenata onda ce s takvom vodom najbolje isprati te soli i moze kasnje pocet gradit svoje dzubrivo koje ce bolje pasat biljkama. a takodjer s ph 6.5 pomoci ce biljkama da pojedu sve sto ima sto lakse. Nemoj me krivo shvatit slazem se s vecinom sto si napisao samo bojim se da ti mene nisi prvi shvatio/la LP

EDIT: KAd vec tipkamo o vodi htio bi jos reci kako je zanimljivo o vodi iz vodovoda konkretno iz Disneylanda gdje je EC 700µs/cm sto bi bilo po 0,5 faktoru 350 ppm a ph 7.3 (bar kad je svjeza) treba dodati cak pola mililitra po litri vode Hesi ph minusa da bi se ph spustio na 6.5. A da dizemo ph destilirane vode (5.5 20 EC µs/cm) na 6.5 ide petina kapi Hesi ph plus po litri. (40x manja doza u RO / Destiliranoj vodi)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
Svašta se izdogađa za vrijeme dok pišem post. Uglavnom, ovo su moja dva klona stara mjesec i pol. Jučer sam ih presadila u nove posude od 7 litara i bome sam se iznenadila kako su se dobro zakorijenili.




























Ove zadnje tri slikice nisu klonovi. Prva i treća su slikane pred 7 dana, a u sredini pred 4. Inače, sad su mjesec i pol na 12/12.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Lijepo, lijepo.

Vidim ja, sve se vise growera (cak i novajlija koji neznaju tematiku) upusta u kloniranje... Neka, neka :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358


Ow7hpPB.jpg





8B0pPnJ.jpg


mw1mvwt.jpg





elPWsGU.jpg



Još samo malo :bananica
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
ma kako nisu, podhitno okultistu, pa da ti vrati vid :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Joj zavidim ti kao i svakome tko lijepo uzgoji Jacka jer je meni taj strain do sad najdrazi sta sam pusio, najljepsi i najkompleksniji high mi je dao tako da ne sumnjam da ces uzivati.

Izgledaju predivno bravo :clap:

Nego, jedno mogli bi se reci off topic pitanje:

Koja banka sjemena ima "originalni" Jack Herer jer vidim da ga ima GHS a i Sensi s tim da kod Sensija pise da je njihov oriđiđi, mada je to mozda samo marketinski trik.

:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.