JH auto,BM auto,WW auto / 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
FSCN8696.JPG Usanjao sam Blue Mammotha noćas.Kao da mi govori; Venlo... update !!!
Dani idu,ti ne stižeš apsolutno ništa. Aj' uhvati bar u nedjelju malo vremena pa nas uslikaj.
1.maj je,praznik rada,odmori malo ,pokaži nas :)
Sanjao sam Blue Mammothe sa plavim lišćem :ljubav:
Dobar trip,a ;)
Odavno nisam tako nešto lijepo vidio.
Uglavnom,situacija je odlična.Piju,jedu,sunčaju se.A imaju i društvo od danas. Društvo im pravi uvaženi kolega,gospodin Filter :D
Morao sam ga namontirati jer se Blue Mammuthi jako,jako osjete DSCN8691.JPG
Napojene danas FSCN8699.JPG voda + bio bloom + top max ... pa neka uživaju.
Uslikam ih ovih dana pojedinačno ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Neznam da li je do genetike ili do mene :) no vidljivo je da će im trebati dosta još.
Evo par slika od prošlog Jacka Herera auto. Oberbio sam negdje 80-ti dan. Dim je bio odličan.Svaki hed od onog najvećeg do onog najmanjeg popcorna je bio iste strukture. Mastan,gust,ljepljiv,mirisan,dobar.Dovoljan razlog da ih imam opet.
DSCN2286.JPG DSCN4563.JPG DSCN4503.JPG DSCN4506.JPG DSCN4543.JPG DSCN4544.JPG DSCN4552.JPG DSCN4553.JPG
Ovaj puta je malo drugačije :D izgleda.

Obadvije biljke mi pokazuju znake neke,zadnjih dana pomalo gube boju.Jedan je u 10 litara posudi,drugi u 15. Malo moram to popratiti ;)
A opet,sa druge strane... njegovo veličanstvo Blue Mammoth. Tu izgleda da nema fulanja. Za ovako neiskusne growere kao što sam i sam ;) ... ne možeš ih izgleda uništiti :D
Šta god da im radiš ... oni su spremni :D
Evo par slika od jednog uzgoja,doduše outdoor.Skriveni u cvijeću :)
DSC06547.jpg DSC06576.jpg DSC07125.jpg DSC07222.jpg DSC07223.jpg DSC07225.jpg 100_1721_1.jpg 100_1903_1.jpg A kako izgledaju ovi sada,tokom današnjeg dana.
1. maj je,praznik rada.Najavili su kišu.Osjetan udarac će osjetiti industrija mesa i ugljena :D
Pa ću iskoristiti sve te parametre da uslikam ove.
Bila mi je žarka želja da ih ponovo posadim ;)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
blue mammoth moj omiljeni automatik, a probao ga zahvaljujuci tebi jer si ga nahvalio prije otp 3 godine, ovo mi je treca godina da ga sadim tri puta vani i jednom unutra, eno ih 2 komada na sajtu i cekaju bolje vrijeme :)

ove fotke sto si stavio to im je stara genetika i bile su puno manje biljke (Skunk#1 X Blue Cheese X Siberian Ruderalis i kolicina koju dobijes 20ak gr) sada je to Blueberry/skunk x auto i ide do "preko 150gr" tako kazu, a i sam sam primjetio da je urod nesto veci nego prije a najbolja stvar sto je vrijeme do berbe ostalo isto, nekih 70ak dana. brz, kvalitetan i stvarno odlican automatik :)

ovaj prvi jack mi izgleda malo gladno a i ogroman je a posuda mala :) ugl. super to kod tebe izgleda, bit ce finog dima :thumb: i daj stavi bar jos jednom prije berbe fotke onog jacka koji je vani ;):)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ja neću biti ni blizu tog njihovog proračuna,no 20-25 po biljci,ijaoooo... mljac :)
No vidjet ćemo.
Što se tiče Džekova,dobili su sve zajedno isto gnojiva,za nijansu jače od uobičajenog. S te strane im ne bi trebalo smetati.Mada sam uočio na jednom,jedan doljnji list sa malo smeđe fleke. Kao neka spaljotka od gnojiva ili tako nešto. Prvom je mala posuda ,definitivno :) ali i drugi pokazuje slične simptome,gubljenje boje.Dvojim dal' da ih napojim pošteno samo vodom ili da se vratim na staru dozu gnojiva,samo njima.Baš me zanima šta bi truare rekao na ovo. On isto daje dobre osvrte na situacije ;)

Još je jedna 'sitnica' mogući izvor problema.Namontirao sam filter,odlično je. Mirisa uopće nema a otpojio sam ispuh i stavio ga da ide u prostoriju.Da ne gubim temperaturu ovih dana kad je kiša i te sheme...
Jedan dan ugrijalo sunce,prostor zablindiran,grijalica radi ... odem na šljaku bez da sam provjerio situaciju. Pa je malo zakuvalo taj dan :D
Otvorio box a unutra zapara u kojoj plivaju molekule mirisne.Užas jedan :D
Vlaga mi se malo pojačala od kako sam stavio filter i ide do 60% u nekim momentima,nakon zalijevanja.Kad se stabilizira na oko 50% taman dođe vrijeme zalijevanja :D
Moram prešaltati Blauberga na 2 brzinu definitivno... a neda mi se :)
Što je najgore,prešalt'o sam ga pa ga vratio na prvu :upiii: Ko' fol eksperimentiram nešto :watch:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ali sve mislim da će on tebe na kraju ugodno iznanaditi :)
4 dana kiše,dosta dana hladnog vremena,bilo i jutara sa finim mrazom i danas granu :sun2: pa prošetašmo nas dvoje malo...
Jack Herer brđanin :) izgleda jako dobro.Zdrav ko' dren,fine boje lišće,cvate polagano.Mislim da će biti bombona na kraju :)
Hladne noći i jutra sa mrazom ,podariše mu malo ljubičaste boje.Baš lijepo uzgleda. DSCN8912.JPG
DSCN8908.JPG DSCN8887.JPG DSCN8925.JPG DSCN8927.JPG DSCN8930.JPG
T@mara,nije mu loše,a ;)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da loše :)
Izgleda mu nije pasalo društvo,sada je on na svome :D
Nego ima li još bananica?
Možda bude i koja sjemenkica gratis od Džekija :D


T@mara,
Ma desilo se to da sam ja fino sebi smotao jedan gens i kad sam počeo zavirivati ... nisam ništa vidio :D
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Što imaš za danas ne ostavljaj za sutra,kaže poslovica.Ja volim i obrnuto :) Ne mora se sve danas,ostavi i za sutra malo :D
Pa onda cijepam drva 3 nedjelje 15 metara.
Outdoorci ,tko nije krenio sad mu je vrijeme :)

Biljkama je 74 dana od starta. 5.jpg 4.jpg Blue Mammothi su pri kraju,10tak dana još, tj kad uhvatim vremena tih dana a moram baciti oko i kroz mikroskop malo.Hedove ne dodirujem :) ,djeluju tvrdi a da su masni,masni su :D
Jackovi su malo sporiji 10.jpg ali su i oni krenuli da prave hedove.
White Widow se ne žuri :) 2.jpg

Blue Mammoth auto 11.jpg
3.jpg
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:D i mirišu do ovde.
Sad i ako se osjeti ,to može biti samo placebo efekt :D jer filter odrađuje posao vrhunski.
filter-karbonski-carbon-can-lite-300.jpg
Zadnjih dana kako je zahladilo,raspojio sam ispuh tako da je topli zrak iz box-a išao u prostoriju ,pa pasivnim upuhom ponovo u box.Kad gori lampa ... a kad je ugašena,malo je grijalica pomagala po pola sata ...svakih nekoliko sati. Mehanički tajmer zakon :D
U samom prostoru mirisa gotovo da nije bilo.Ja bi se usudio reći da ga nije bilo uopće.
U tim trenucima mi se podizala vlaga u box-u do 60% što baš i nije zgodno u ovoj fazi starosti biljki,tj cvijeta.
Jučer je ponovo spojen ispuh van prostora a i konačno sam prebacio Blauberga na 2 (jaču) brzinu...tako da je sada max 50%,možda koji postotak više nakon zalijevanja.
Ali kreće se oko 50% i pada kako biljke piju vodu.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Jesen dođe u ovo doba godine,pa izvadih starog ruju, 1.jpg ... hajde rujo,izoštri mi oko ;)
Trihinomi na Blue Mammoth-ima se zamutili pravo fino. Gdje koji smeđi :)
Na nekima ima još malo i prozirnih. Pričekat ćemo još malo. Jedan Mammuth je predviđen kao prvi.
Sa njega je odrezan jedan 2.jpg doljnji manji hedić ... za probu.
Da vidimo šta kaže :)
Danas nije zaliven ... ostali su dobili 6 ml na litru bio blooma i top max-a izmiksano sa vodom ph 6.8.
Pa da malo zašarenimo dnevnik,evo par slika :gled:
Dan 80 (14.05.2016.)
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg