Kaafaaa!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
flop, imas 2 vrste elektricne, u posudi s filterom ili na salice i kapsule.
meni se neda prati cistiti te posude a ove s kapsulom imaju automatsko ispiranje, stavis kapsulu salicu ispod i push the button
lavazza, movenpick i jacobs od mljevene su mi dobre
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ajd da se i ja upišem u ovu temu.. Obavezan pocetak svakog dana uz 2dcl tuske, bez šećera, bez mljeka i ostalog.. I lječnici preporučuju šalicu kave na dan ali bez ikakvih dodataka, veliki sam kavopija ali smanjio sam dosta, pio sam je po cjele dane i nije fino kad se jedan dan probudis i ne uspijes popit kavu iz raznoraznih razloga, glava kao da si 2m pod vodom(tlak), mamurnost, cjeli nekako:drull: kofein stvara ovisnost i te kako ali to se lako rješi ako je nekom frka.. Jednostavno smanjivas i nakon par dana uzmes samo par gutljaja jutri i tako narednih nekoliko dana, zatim prestanas pit tursku ujutro i zamjenis je zelenim čajem ili "kavom iz aparata", koju popijes samo jednom u danu i tako jos par dana dok ne shvatis da ti nije potrebna.. Kavopija sam veliki i sam miris pržene ili mljevene kave diže mi raspoloženje.. Što se Hr tiče, Arabesca je naj po mom ukusu:)edit @flop87 osvrćem se na tvoj komentar, ja sam zaista veliki kavopija i zna se dogodit da ih popijem 10 u jednom danu, ti kažes popiješ jednu i nema simptoma krize, nema ni kod mene ako sam popio barem jednu ili pola šalice turske/domaće.. Nije isto ne zapalit ni jednu frulu i jednu dnevno a prije smo pusili 8 recimo.. Mozda nije najbolji primjer jer meni vutra ne izaziva ovisnost već naviku, nema ustezanj/krize kao od duhana ali psihička želja ostaje.. Kod kofeina nije rječ samo o psihi, mislim da na osnovu dugogodisnjeg staza i raznoraznih ovisnosti mogu razaznat što je ovisnost, a što navika, i da, netko se bolje nosi netko slabije, kao i s svim ostalim. Ovisnost o kofeinu je stvarna, a ne fantazija, ne zaboravimo da kofein nije samo u kavi već i u energetskim napitcima, čaju, coca coli, nesto od toga popijes mozda taj dan kad nisi uzeo kavu i mozes stvorit dojam da kava ne izaziva ovisnost, ali je, stojim iza ove tvrdnje!
 
Poslednja izmena od urednika:

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
znao sam da pijem domacu-tursku kako je vec ko zove i po 4 na dan i kad sam prestao da pusim
cigare, uglavnom sam pio jednu dnevno i nikakve znakove zavisnosti nisam osetio,
tako je i kod vutre zavisi od coveka do coveka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
Znate li da za ovo bialetti kuvalo ide posebna granulacija kafe ?
Za kvalitetne elektricne espresso aparate se kafa najsitnije melje, domaca (turska) kafa je krupnija a za ovo takozvano "stove top" kuvalo ide kafa koja je idealno nesto izmedju te dve. Ja sam nalazio pakovanja kafe koja su namenjena bas za ovaj tip kuvanja. I nemojte nabijati mnogo kafu u dozeru, eto, vidim da ga koriste clanovi vutre sve cesce pa da podelim svoje iskustvo. Probajte, pravi ljubitelji kafe ce osetiti razliku. Pozdravs
Sad sam bio do przionice da pitam jel melju kafu za espreso i radnica kaze da se melje krupnije nego li turska,
kaze ako je sitna oce da se začepi aparat, e sad ti kazes melje se sto sitnije, pa sam zbunjen.
edit. sad sam se informisao na netu i kazu da trebalo krupnije od turske, granulacija se podesava prema aparatu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
stavio sam sliku, u nekom prethodnom postu, marka Keno , 40 evradi, ok znaci krupnije od turske.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ja se ne zamaram sa aparatima, ovde u selu ima jedan kafe sa dosta razlicitih blendova, indija, gvatemala, brazil, tanzanija, gvatemala.
cak prodaju i melju na licinom mestu, a i u zrnu.
i stvarno su super, cak i kao domaca.
uz ratluk naravno.
ono kad se naduvas pre izlaska i onda u roku sat skines bar tri :D
kod kuce jakobs instant.
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
stigo mi aparat u ponedeljak i skuvao sam mozda 20 espresa kako za mene tako i za moje bliznje
i mozda jednom dvaput je imalo onaj kajmak zlatne boje sto epsreso ima,
kafa je lavazza, e sad ako neko zna kako da dobijem taj kajmak, mozda je neko radio
ko barista ili bio konobar pa zna ili kod kuce pravi na aparatu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Sa kafom imam love/hate odnos... Pijem ujutru kad dođem na posao, popijem opet oko 13h kako bi bio produktivan do kraja radnog dana i popijem nekad oko 18h sa ženom na balkonu uz sesiju vapa (to mi je poseban gušt). Ako slučajno pretjeram i popijem više od ove tri male šoljice, budem izmoren skroz
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
probo sve to od jutros 2x, i da se sliva i da jace natapkam al ne ide, mozda
mi to uspelo par puta jer je kafa bila sveza, bem li ga.
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
probacu kasnije i to, dozer je za dve kafe ali moze i jedna da se skuva, ima crta,
stane 6 grama jedna kad se pravi.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
onda je do kafe, lavacu nisam pio ne secam se kad poslednji put, hausbrand je davala bas bogatu penu, illy nikakvu, ove nove, pominjao ih gore, kako kad.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
stigo mi aparat u ponedeljak i skuvao sam mozda 20 espresa kako za mene tako i za moje bliznje
i mozda jednom dvaput je imalo onaj kajmak zlatne boje sto epsreso ima,
kafa je lavazza, e sad ako neko zna kako da dobijem taj kajmak, mozda je neko radio
ko barista ili bio konobar pa zna ili kod kuce pravi na aparatu.
sa espressom imas dosta zajebancije da pogodis kako treba. zavisi kakav aparat imas ali trebas stelovat temperaturu duzinu izbacivanja kafe i kolicinu kafe
ako predugo voda stoji u posudi prije nego pocne curit gorka.... ako je previse ili premalo izmrvljena izbusi rupu u sredini pola kafe ti se ne kuha dobijes malo kafe i kroz rupicu sve voda....
a kremu na vrhu mozes dobit jedino ako imas ne to lazza kafu nego nesto smede srednje jacine te crne kafe skroz pecene nisu bas za espresso prejake su nemaju ukusa sta god da uradis gorka.

ja sam nabavio delonghi aparat najefitiniji sto sam mogo nac moze se sve stelovat na njemu jedino ima kosaricu bezze al moze se nova narucit online da se modifikuje malo.

samo sam na youtubu vidio super mlin za espresso i nadem u lokalnoj prodavnici isti samo drugi proizvodac kupio najmanje sto mrvi je gore od mrvilice za vutru -.-
tako da cu morat kupit novi malo skuplji

a masina ima i cjevcicu za pravljenje mljeka za capucino i radi veoma dobro :D
 
Poslednja izmena: