Kako je nastao svemir?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kako je nastao svemir?


  • Total voters
    101

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ja bih vam preporucio da procitate,(ima i video na youtube-u) Hologramski Svemir. Svakako zanimljiva teorija.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Papa Romeo mozda te zainteresira
Intelligent Design Theory - www.youtube.com/watch?v=tzj8iXiVDT8
jako zanimljiva teorija,,isplati se pogledat,,,
.

Hvala na preporuci, pogledacu kad se sklope okolnosti, a jedna od bitnijih je dobar dim :)

Veliki prasak se dokazuje svim mogucim sredstvima. Sva energija je usmjerena u dokazivanje jedne teorije dok su mnoge druge gurnute u stranu, mada u zadnje vrijeme polako blijedi ta svjetlost Big Bang-a i nauka se sve vise okrece drugim mogucnostima postanka svemira.
Sam postanak je meni neprihvatljiv jer sve sto je postalo moze i da nestane. Kako vjecnost moze imati pocetak?!

Volio bih da poznajem vise osoba sa kojim bih mogao povesti razgovor na ovu temu, al nazalost, takvih je vrlo malo. Ljudi su uglavnom privrzeni tradiciji, kopiranju, nametnutom ucenju i intrigantnom vjerovanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mlst and roower

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
al nazalost, takvih je vrlo malo
A koliko da ih bude nego malo kad se ljudima ne da teoretizirati previše bez opipljivih dokaza. Same teorije a nigdje konkretnih dokaza, sama naklapanja.
U jedno sam gotovo siguran, sve ovo nije stvorio neki čovjekoliki bog. Ovo je sve neka viša sila.
A ljudi...ljudi su kao neki virus na zemlji...
Čovjek koliko god inteligentan bio, opet je zaostao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni, CilI and Z&N

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
A koliko da ih bude nego malo kad se ljudima ne da teoretizirati previše bez opipljivih dokaza.
Tako je to u okolini gde je slovo na papiru neoboriva cinjenica. Ili sto moja majka kaze "Mani me sa glupostima".

što više znanost napreduje, ljudska duhovna inteligencija više zaostaje u razvoju.
Ne mora da znaci da tako mora :)
Negde smo se izgubili along the path. Sve mi se cini "primitivno" zbog same velicine svemira. Da tako nesto veliko moze da nastane iz jedne male kuglice. A gde , a ko , a Zasto.
Da li je uzaludno uopste pitati.
Volio bih da poznajem vise osoba sa kojim bih mogao povesti razgovor na ovu temu
Izvoli molim te , ovde makar nece niko da te etiketira kao "narkomana" jer si spomenuo svemir i preispitujes zasto. Jer pobogu sto bih se pitao kad pocinje indiska serija u 6 i ko ce sad o tome da razmislja.
Ne zaboravite da su milioni godina prosli dok na kraju nismo dosli ovde u ovu diskusiju. Bas ja , bas vi. Again why?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and Z&N

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
U jedno sam gotovo siguran, sve ovo nije stvorio neki čovjekoliki bog. Ovo je sve neka viša sila.

Neki za tu visu silu imaju termin "Bog"
Svi smo mi jedno, danas ljudi sutra hrana nekom strvinaru ili korijenu neke biljke. Nije materija od koje smo sazdani nastala nasim rodjenjem vec je prisutna oduvijek, samo je trenutno poprimila nas oblik. Sve je bog ili neka "visa sila"

@mlst
vrijeme je relativno tako da tih par miliona godina iz nase perspektive moze da bude trenutak iz neke druge.
Zasto ovde diskutujemo - vjerovatno zato sto to volimo, u suprotnom bi zanemarili ovu diskusiju kao milion drugih stvari koje nas ne interesuju :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Ne mora da znaci da tako mora :)
Negde smo se izgubili along the path. Sve mi se cini "primitivno" zbog same velicine svemira. Da tako nesto veliko moze da nastane iz jedne male kuglice. A gde , a ko , a Zasto.
Da li je uzaludno uopste pitati.

ne mora značiti, ali vrijeme je pokazalo da je nažalost tako. što dalje napredujemo, više se udaljavamo od filozofije, mudrosti, sve smo manje ljudi.
život većine ljudi danas se ne može nazvati životom već se sveo na preživljavanje i utrku za novcem, prave vrijednosti su "izgubile na vrijednosti" i uvijek su nam u drugom ili trećem planu...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Čovjek koliko god inteligentan bio, opet je zaostao.

Ljudska vrsta kao "tijelesna bića" kroz tisuće godina reklo bi društvo, napreduje. Od početne toljage, kasnje luka i strijele za lov došli smo do automatskih puški, bezpilotnih letjelica sa projektilima, nuklearnih bombi koje služe da se pojedine civilizacije unište.
Korak naprijed, dva u nazad.

Kako je metalni rekao, što više znanost napreduje, duhovna inteligencija sve više biva uvučena u san dok intelekt kolo vodi. A i ima ona izreka; "um je dobar sluga, loš gospodar"

Zar je bitno kako je nastao svemir, tj. ako je, zašto?
Iz "mog pogleda" totalno je nebitno. Razmišljajući par minuta, sati, dana, godina o tome kako je nastao svemir zar ne propuštam život na "zemlji"?
Zar postoji iti jedan dokaz kako je nastao svemir osim pustih teorija? I kad se dokaže i ako se dokaže kako je nastao svemir, što onda?

Dal je bitno što se dogodilo davno prije? Zar nije bitnije ono što se događa?
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Oduvijek postoje ljudi koji postavljaju fundametalna pitanja i traze odgovore. Zar nas bas ta radoznalost i nagon nisu dovela na stupanj razvijenosti na kojem danas jesmo? Da nije tako ,,vjerovatno bi jos danas sa toljagama lovili i zivjeli u pecinama.Neki traze odgovor pomocu duhovnosti i religije,,drugi u znanosti, a neki ga uopce ne traze. E sad ,dali je bitno ili nije bitno postavljati ovakva pitanja stvar je percepcije svakog pojedinca, na nama samima je da to odlucimo.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Mene :p Čisto onako, bzvz :D ali zanima me ;)
Zanima me još i odakle potjeće inteligencija, kako uopće opisati inteligenciju, što je to, zašto se manifestira ovako na ovoj planeti i što sve zapravo možemo nazvati inteligencijom. Dal su ljudi jedina inteligenta bića tu, ili je to velika zabluda. Ima li slićnih, ili možda potpuno različitih eko sustava na nekoj drugoj planeti. Ima još milion pitanja koja bih mogao navesti, ali ipak je tema o nastanku svemira, pa ću se sada zaustaviti :)
Saznati odgovore na ova pitanja neću saznati nikad, pa mi preostaju teorije :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ma da, odprilike to... morao sam nešto odgovorit na ono "koga briga" ;) U biti, sve su to pitanja koja možda izgledaju bzvz i odgovori možda ne postoje, ali upravo stav "koga briga" i "mene nije briga" je glup, a ne pitanje :)
Tako su mi i kad sam bio mali uvijek odgovarali kad bih ispitivao :) Al ne odustajem ja :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
A ja bih se jos na ovo nadovezao,zasto se mi uopste pitamo takve stvari? Zasto se zanimamo za nesto kao ko smo i zasto smo ovdje gdje jesmo? Da li je to nama u genima zapisano da budemo radoznali?
Meni se nekad mozak zavrti od takvih kontova ali ipak trudim se da znam sto vise iako mi odredjeno znanje nece nikad trebati u zivotu ali ja ipak hocu da znam. I opet se pitam zasto?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ili to sto kazes,ili smo jednostavno gladni znanja. Mi ljudi imamo tu tendenciju da saznajemo stvari oko nas. Nije bitno da li nas se to tice. Jednostavno hocemo da znamo. Isto tako moze da se prenese na stvari poput ovih.... Kako je zaista postao svemir. I opet vjecito pitanje, ZASTO? Nije tu vise bitno pitanje kako je postao,nego ZASTO je nastao svemir.
Najvise od svega mene ne zanima kako,vec zasto.
Malo mi je bezveze da vjerujem da je sve ovo slucajno. Ne bih mogao sa tom cinjenicom da izadjem na kraj. Preglupo je. Isto tako ne ide mi ni prica da je neko pucnuo prstima i eto nas i svega oko nas... Iako i to pitanje ostavljam kao mogucnost. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Svi znamo da je vrijeme relativan pojam..
Zamislite kapljicu vode koja kaplje iz pipe u sudoper. Sad ta kapljica je kako nastala, odvajanjem od pipe i krenula u slobodni pad prema sudoperu. U njoj se nalaze bezbrojni atomi i svakakve male cestice koje mi uopce ne razumijemo.
Ta kapljica pada 0,6 sekundi do sudopera, 0,6 sekundi u oku nas promatraca.
A sto ako se u toj maloj kapljici vode nalazi jedan posve drugi svemir sastavljen od milijarde zvijezda, galaksija, planeta i meduzvjezdane prasine. Vrijeme se u tom svemiru broji u milijardama godina u oku promatraca tog svemira iznutra, nama proleti u samo 0,6 sekundi..
U svakoj molekuli vode kakvu mi poznamo se nalaze 2 atoma vodika i jedan kisika. To je ono sto svi znamo. U tim atomima se nalaze elektroni, protoni i neutroni to isto znamo. A u tim nama najmanjim poznatim cesticama se nalazi ogroman broj kvarkova i jos manjih cestica i sve manjih i manjih. Sve one djeluju jedna na drugu u nama nepoznatim procesima..
Ti procesi mogu biti jedan sasvim drugi "svemir" koji mi ni ne vidimo a moze se odvijati stotine big bangova ili teorija postanaka na sasvim drugoj razini koja je nama neshvatljiva..
Ako ce iko skuzit sto zelim reci, meni je to sve super zanimljivo i imam masu teorija o kojima vrijedi raspraviti..
U ljudskoj prirodi je da trazi opravdanje za svoje postojanje i za dogadaje koji ga okruzuju..
Vjerovanje je najkraci put prema zadovoljavanju te ljudske potrebe jer na temelju prostog, nepotvrdenog i prije svega nametnutog uvjerenja covijek rjesi to vjecno pitanje kako i zasto..
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
zasto se mi uopste pitamo takve stvari?Da li je to nama u genima zapisano da budemo radoznali?

je zapisano nam je u genima, kad nebi bili radoznali i stremili prema novom nebi se razvili kako se jesmo. Nebi se razvila ni jedna druga vrsta jer je svaka specifična sa svojim potrebama i svaka populacija se razvija prema onome prema cemu stremi.

Razmislis malo, kamo bih dosao da mi je sve svejedno? nikamo, crko bi na mjestu od gladi
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Za sad svi dokazi upupcuju na big bang, od sirenja svemira i pozadinske kosmicke radijacije, samo sto niko ne zna kako je krenuo veliki prasak.