Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
@nerp I ja sam juce pravio ulje. Hedovi CBD critical cure na kjuranju su preko 3 meseca. Od 150g dobio sam 18ml ulja. Upravo kao kod tebe je bila boja, probao sam I daleko je prijatnijeg ukusao od prve ture koju sam napravio odmah po susenju. Videcemo kakvo ce ulje biti nakon 6 ili vise meseci kjuranja. Sledeci put cu I ja napraviti koju fotku, mada u principu mi svi radimo slicno
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Chan,
Može se umjesat u tamnu čokoladu za kuvanje. Samo doziranje će biti teško, jedino uliti u kalup ili narezat na jednake dijelove.

Marckoni,
Zato se goji 2-3 hibrida za izradu ulja. Time dobiješ što širi razpon kanabidoida.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Cili,
radio na samom pocetku sa 2-3, sada sa 5 + razlicitih...plus miks: hibrid, regular i "domacica". Sve to zbog sireg spektra kanabidoida, ali to ne znaci da im tako dajem i tacan % razlicitih kanbidoida potreban da budu lek.

U razgovoru sa jednim agronomom aprpo hibrida-uopste, shvatio sam koliko se prirodna svojstva neke biljke menjaju kroz "nametnuta" ukrstanja i selekcije, odnosno selekciju koju ne diktira priroda vec covek. Zamislio sam se na recenicu koju mi covek izgovori:" hibrid daje veci prinos, ali uvek na stetu kvaliteta"...sto je mene asociralo na % THC/CBD o kom se u zadnje vreme mnogo polemise.

Zamolio bih Vas za jedan info.
Ima li ko ideju kako doci do menki neke izvorne Indike iz '90-ih, recimo iz Izraela ili Avganistana, a koja nije prosla "prinudno" ukrstanje? Kakva su Vasa iskustva sa "Albankom", mislim na menke ako ih je neko sadio.
Iz Holand. imam sve, ali zelim da probam sa najprirodnijom Indikom za ulje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
albanci nabavljaju seme preko italije ili direkt iz holandije, albanka ne postoji, sade holandske hibride samo dok dodje do potrosaca niko ne zna koje su sorte u pitanju. za landrace sorte moras otici na land, druge nema sem da ti neko donese. to se ne prodaje preko interneta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ćyro and marckoni

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Hvala PowerSeed za info
ovo za albanku nisam znao, slusajuci zargon nekih klinaca iz komsiluka stekao sam utisak da se radi o nekoj albanskoj sorti. Nego, aj' molim te objasni sta znaci "za landrace sorte moras otici na land" ...pa kada shvatim, tek onda mogu da razmislim da li mogu to i da nabavim.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
@marckoni
Uzaludno ti je tražiti "organic" sorte jer takve vrste koje ti pikiraš danas praktički više ne postoje i ne moraš se uopće zamarati s tim. Osim ako te putevi ne odvedu u istraživanje zabačenih područja afrike i azije gdje ljudska noga nije kročila a kanabis raste isti još od doba dinosaura.

U razgovoru sa jednim agronomom aprpo hibrida-uopste, shvatio sam koliko se prirodna svojstva neke biljke menjaju kroz "nametnuta" ukrstanja i selekcije, odnosno selekciju koju ne diktira priroda vec covek. Zamislio sam se na recenicu koju mi covek izgovori:" hibrid daje veci prinos, ali uvek na stetu kvaliteta"...sto je mene asociralo na % THC/CBD o kom se u zadnje vreme mnogo polemise.

Agronom je u pravu što se tiče hibrida ali ta njegova tvrdnja se ne odnosi na kanabis već na biljke koje daju jestive plodove. Hibridizacija radi povećanja količine/kvalitete u poljoprivredi je prisutna iz razloga što je glavna okosnica prodaje proizvoda njegova veličina i izgled. Rajčica se baš i ne unaprjeđuje da bi imala što veću količinu vitamina nego se prvenstveno cilja na lijep izgled a nakon izgleda na bolji okus.

Kod kanabisa izgled, okus i miris nisu primarni razlozi križanja većine sorti a postotak kanabinoida je usko povezan s prinosom tj. suhom količinom nakon berbe. Ako imaš sortu s 10% THC-a od koje dobiješ 400g kanabisa i drugu sortu od 20% THC-a od koje dobiješ 200g, praktički si došao na isto. Ne postoji kemijska razlika u molekulama kanabinoida kod biljke koja daje 10% za razliku od one koja daje 20%. Isto kao što ne postoji razlika između vitamina C u limunu koji sadrži 50mg naspram limuna koji sadži 80mg.

ali primetno je da "naucnici" potenciraju odnos THC/CBD
THC i CBD su se trenutno pokazali kao kanabinoidi koji imaju najveći utjecaj na CB1/2 receptore pa samim time i najjači utjecaja na različita oboljenja.

Kada neka poznata banka sjemena tvrdi da specifična sorta ima određeni postotak kanabinoida onda možeš biti siguran i bez testiranja da je to uistinu tako. Većina današnjih poznatih i manje poznatih sorti se prodaje u američkim kanabis apotekama koje testiraju sve sorte jer je kod njih testiranje ultra jeftino. Kada bi postojalo neko značajnije odstupanje u količini THC-a/CBD-a to bi se veoma brzo saznalo.

Ako želiš dobiti što puniju lepezu kanabinoida onda se zadrži na sortama koje imaju do nekih 18% THC-a/CBD-a. Trebalo bi malo istražiti ali vrlo vjerovatno je bolje uzeti i pomiješati dvije različite sorte koje imaju veći udio jednog ili drugog nego jednu sortu koja ima 1:1 odnos THC-a/CBD-a.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator
24.02.2016
4
8
3
38
Evo jedan novi info za one koji sami prave ulje;
naime zavrsih i poslednju turu ulja iz outdoora,
radi se o hedovima kjuranim 4 puna meseca. (mix: 330g Master Kush + 210g Aurore Indice)

Od tih 540 gr. headova navukao sam u spriceve citavih 71ml ulja,
sto je verovatno posledica dugog kjuranja.
Ono sto me najvise dojmi kod ovog ulja je da nema apsolutno nikakvog gorkog ukusa niti tragove ukusa klorofila.
Boja je zlatna, a veceras cu da probam i kako radi :D

Evo par slikica:
Pogledajte prilog 65686

Pogledajte prilog 65689

Pogledajte prilog 65687
Prekrasno:)
 
22.02.2016
4
1
1
41
Zdr novi sam na forum iz makedonije. I.mam jedno pitanje. Decak 3.5 godina ima rabdomyosarcoma na testis... testis je odstranet operaciom. Hemoterapija je pocela i paralelno sa cepicima uzima ulje od kanabis.... ali njega se ne spava ima puno vise energije dali tako treba da bude?... ako neko zna, molim da mi da odgovor....
 
22.02.2016
4
1
1
41
Receno je da je indika. Kupljeno je 600eura 10 ml. Procitao sam da konzument tera na spavanje, a kod nas je obrnuto. Dete je postao hiperaktivno i uvece kad mu se prispava,dajemo jedan cepic i ne spava jos dva saati... Ako neko zna sta dalje molim za odgovor. I dali ovo ulje moze pomoci oko unistenja tumura.... Izvinite za moj los srpsko hrvatski...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlamJack

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Može pomoć sigurno. Po ponašanju dječaka je to ulje sativa hibrid. Da li može uništiti tumor, tu ne mogu odgovorit. Do sada se tumori ljece Indika hibridom i cbd hibridom.
Kod takvih situacija se predlaže vlastiti uzgoj. Dobro je, da ste brzo od reagirali i nabavili ulje, a za te pare imate kompletan growbox, opremu i sjemenke. Dobijete od jednog growa 60ml ulja, otprilike. Sa time mu možete davati 3 puta dnevno, 4 -5 mjeseca.

Da uzgojiti za sebe trebate oko 4 mjeseca. Tako, da nije rano. I, da so nalazi čisti treba manju dozu uzimati nadalje.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Receno je da je indika. Kupljeno je 600eura 10 ml. Procitao sam da konzument tera na spavanje, a kod nas je obrnuto. Dete je postao hiperaktivno i uvece kad mu se prispava,dajemo jedan cepic i ne spava jos dva saati... Ako neko zna sta dalje molim za odgovor. I dali ovo ulje moze pomoci oko unistenja tumura.... Izvinite za moj los srpsko hrvatski...

Prvenstveno neko od vas bi trebao probati to ulje i vidjeti kakav rad ima...sto se tice hiperaktivnosti to je rad od ulja i nemora znaciti da je sativa jer svako ulje ima svoju uzlaznu putanju nakon koje slijedi opustanje i san a ako dijete zaspe za 2 sata to je ok jer ja sam znao biti budan i 4 h nakon konzumacije a ulje je od indike tako da samo opusteno promatrajte malenog i sve dok je u nekim granicama sna i hiperaktivnosti nemate razloga za brigu...

Zelim vam svu srecu i snagu ovog svijeta da pobijedite tog gada i slobodno se obratite za bilo sta da vam nije jasno ja sam uvijek tu