Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.03.2016
3
0
1
46
Koristi isto ulje, nismo mijenjali proizvođača. Problem postoji od prilike dve sedmice. I da li je moguće da se gubi apetit kad se naglo doza povisi? Hvala
 
01.09.2014
71
163
33
nisi rekao da li koristi još neke terapije, zračenje, hemo? to zna da ubije apetit.
u svakom slučaju može da promeni način unošenja ulja, ukoliko mu smeta na želudac, neka proba analno.
imaš dosta o različitim načinima unosa po forumu.
 
12.03.2016
3
0
1
46
Hvala na informaciji. Da, imao je kemoterapije zadnju sad u februaru. I promjenio je nacin unosenja ulja, jednom na zeludac, dva puta analno. Ali je najveci problem sto je toliko umoran i nemocan, pretezno spava, tako i kad je budan nema snage da jede, inace nema bolove, osim u kicmi, ali je imao probleme i prije s kicmom
 
01.09.2014
71
163
33
dakle, hemoterapija mu je ugrozila život. potrebno mu je hitno podići imunitet. to može na više načina ali ako možeš da dođeš do ruskog leka IMUNOFAN to bi mu bilo najbolje i najbrže. pronađi nekoga u svojoj državi ko se razume u ovo i da ti da dalje savete.
nema bolove zbog ulja, ali to ne znači da mu se imuni sistem ne raspada od hemoterapija. nek nastavi sa uljem i diži mu imunitet!
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Koristi isto ulje, nismo mijenjali proizvođača. Problem postoji od prilike dve sedmice. I da li je moguće da se gubi apetit kad se naglo doza povisi? Hvala

Nisi odgovorio na pitanje koje ti postavio @mario339 da li je u pitanju isti ili drugi spric?
Ako je ulje od istog proizvodjaca ne mora da je pravljeno i od istih sorti, tj u istoj turi.

Moguc je gubitak apetita kod povecanja doze, sve je individualno, ali moguce je i kod konzumacije uopste sve u zavisnosti od kojih sorti je pravljeno.
Najbolji rezultat su mi davala upravo ta-ulja kod kojih je dolazilo do gubitka apaetita i koja uopste nisu bila prijatna za konzumaciju, ali zato su uklanjala cancer k'o gumicm.
E sad, obzirom da je brat operisan od karcinoma zeludca i da je na hemijoterapiji, tesko je pretpostaviti sta izaziva gubitak apetita.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.735
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Na netu ima dosta pogresnih dijeta za gastritis. Mlijeko i mlijecne proizvode nikako ne unositi (osim jogurta). Preporucuju se iskljucivo alkalne namirnice. Fin tekst zajedno sa nedeljnom dijetom:

Gastitis dijeta zahteva da jedete što više alkalnih namirnica, među kojima su amarant, kinoa, bademijer, jer će ova hrana uspešno smanjiti lučenje želudačne kiseline i pomoći će brže ozdravljenje. Više informacija u tekstu alkalna hrana.

Neki stručnjaci preporučuju kuvano voće umesto svežeg, ali u tom slučaju se povećava kiselost tih namirnica, što bi vam moglo smetati, te je najbolje da sami proverite kako reagujete na sveže, a kako na kuvano voće.

Jedite klice, naročito alfa-alfa, pijte prirodno ceđene sokove, doručkujte zdrave integralne žitarice sa bademima i mlevenim semenkama, jedite laganu barenu i dinstanu hranu, jogurt sa malo masnoća, naročito onaj probiotski, pijte kombuhu umesto nezdravih gaziranih sokova, koristite zdrava hladnoceđena ulja i lekovite biljne začine. Ne zaboravite sok od sirovog kupusa, koji smo već pominjali.

Preuzeto sa stranice: http://dijetamesecevemene.com/brze-dijete/gastritis-dijeta-jelovnik-iskustva/
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Imao sam prije problema sa gastritisom, i mlijeko i jogruti mi nisu niti malo pasali. Bademi su super. Ali umjetni sokovi, luk, mlijeko, jogurt, sirevi jako loše...

Imao sam neku shemu sa teglom maslinovog ulja i suhih smokava, pa ujutro po zlicu ulja i smokvu. Bas mi je pomagalo za jutarnju zgaravicu da skine onaj osječaj kiseline i ispraznosti...
 
16.03.2016
5
0
1
Pozdrav,nova sam na forumu,pošto imate dosta iskustva dali mi možete reći kako kanabis ulje djeluje na životinje.Želim svog mačka izlječiti.Dali one smiju uzimati ulje od kanabisa i koja bi bila doza.Dali imate kakva iskustva o tome?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
daj mu pola zrna rize i ima da prespava dan :) naravno da zivotinje mogu konzumirati ulje, samo ne znam kako ces se ispetljati sa "kolicinom", ona zavisi od tezine zivotinje
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Ja nikako nebih, čovjeka ulje zna prebacit a čovjek si to može objasniti, a i doziranje se nezna...
Po meni je to kao da daš ulje bebi (ne mislim na charlotte web nego na THC puno ulje)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Bilo je vec rijeci o davanju ulja psu samo neznam kako je zavrsila prica al vec ako hoces kreni sa mrvicom ulja na vrhu cackalice pa prati ponasanje i otvori dnevnik da ostalima koji dodju poslije tebe bude lakse zbog tvoga iskustva ;)
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Citao sam da jedan veterinar iz Kalifornije uspjesno lijeci kucne ljubimce uljem. On kaže: "Svaka životinja koja ima kanabinoidne receptore će odgovoriti na THC na isti način kao i mi."
Al onda isto tako citam isto bas za Kaliforniju, da je sve vise slucajeva trovanja životinja marihuanom i sve više poziva hitnoj pomoći za kućne ljubimce. Ali navodno zbog pretjerivanja sa kolačićima i sl. proizvodima koji sadrze THC. Probaj sa malom dozom pa ces vidjeti kako djeluje na psa.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Terapija uljem za psa deluje, proverno.
Doza se odredjuje srazmerno tezini...pravilo vazi za vecinu lekove iz humane apoteke kada se isti koriste za psa....za macke i ostale zivotinje treba proveriti.
Uzima se da je prosecna tezina odrasle osobe 70.kg... ako je pas tezak 35.kg ide 1/2 doze a ako je tezak 10.kg ide 1/7 (info za doziranje lekova sa vet. fakulteta u Bgd-u).
Iz straha sam izbegavao tu srazmeru i sa uljem, ali sam isao na 1/3...bez ikakvih problema.
Bitno. Proveriti kod veta koliko su slicni matabolizam macke i psa.
U koliko nema drasticnih razlika, opusteno kreni sa terapijom.