Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.11.2016
54
59
18
46
Jos nesto moram da dodam. Naime, negdje sam procitala da su receptori tokom koriscenja raznih hemoterapija i lijekova blokirani. E sad kad je otac prvi put koristio kapsule, bio je paralelno na terapiji...mozda su one kapsule ustvari i bile ok, ali su receptori bili blokirani?!
Otac je sad vec mjesec dana bez ikakve hemoterapije, i mozda kapsule djeluju jace jer su receptori slobodni.
Da li je moguce da hemoterapija utice (negativno?!) na dejstvo ulja?
 
23.04.2017
76
66
18
63
Ja sam skroz obeshrabrena. Stvari se ne miču s mjesta...naproti, idu na gore.
Neki da opet bila hitna kod nas, opet temeratura (metastatska, kažu- ali ipak opet antibiotiici). Plus pred epi napadaj. Onaj blaži. A ulje bi trebalo barem to.prevenirati. I to 1g dnevno.Da ne kažem da uzima antiepileptike i deksametazone i svašta drugo.
Podsjećam - riječ je o metastazama na mozgu (multiple) i KOPB-u .
Toliko je slab da nema šanse da idemo na neke pretrage. Bojim se da će na kraju biti kako predviđaju doktori i da se bližimo kraju. Očajna sam.
Teško je naći optimizam u ovakvoj situaciji. I ja se sve lošije osjećam. Umor fizički i psihički.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Znam koliko ti je tesko ali saznanje da ulje izvlaci sve bolesti neka ti da jos nade,snage i volje za pobjedom.Najlakse je pisati ali nek te jedna moja rijec malo ohrabri biti ce dobro.Nemam znanje da te savjetujem ali imam neko zivotno iskustvo_Ono sto hocu reci:Nije kraj dok nije kraj.Drzi se i iskreno zelim ozdravljenje:thumb:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Koko, drži se...

Evo napravio sam ulje. Koristio popokorne od Blue Drema i CBD Shark Shocka i dosta jos trima od 3-4 sorte. THC: CBD ima možda oko 2:1. Dosta sam ga u posudi kuhao dok nisu svi balunčići nestali i onda u pečnici 30 min na 125c.
Kad sam vidio od @CilI -ja poruku vec sam bio napunio u šprice. Ako ne bude djelovalo onda ću ispraznit i jos malo ugrijat. Evo kako to izgleda:

20170614_131930.jpg

Namjena ulja mi je za oca kojega vec dvije godine boli donji dio kičme, on trpi ali se sve teže i teže ispravlja. On je sportaš cijeli život u borilačkim sportovima, a trener zadnjih 40 god. Par puta ga je baš stislo u krevet pa je morao ketanole primit ali odbija bilo kakve za bolove tablete dok može. Kako zna da se ja bavim sa uzgojem, a i polako načuo o kanabisu protiv bolova, pitao me da mu napravim ulje. Ono što mene zanima je, šta mislite kako da apliciram ulje u tijelo. On bi volio probat navećer da lakše spava i da mu malo opusti mišiće na leđima pa ćemo vidit za dalje.

S obzirom da je dosta koncentrirano pa je teško dozirati manje količine da li da napravim neku tinkturu ili nešto slično pa na kapaljku da usta ukapa. Ipak ne trebaju ode velike doze više onako nešto da opusti njega i mišiće donje leđa jer su i oni upali vjerovatno u kroničnu stisnutost (ja mislim, kontrakturu). Morat ću ga na MR provuč ali probao bi sa uljem malo kad sam već trima skupljao godinu dana. Hvala ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koko13 and grouchy

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
A da, ili je disk izletio malo ili je upala živca kronična pa su već i mišići počeli biti kronično zgrčeni... moram ga na MR provuč samo se čeka dosta, a ja kod sebe u bolnici nemam.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ja imam povremenih prroblema sa diskusom dole, i ako ne pusim redovno zna da me zakuca onako savijenog ujutru za lavaboom kad se umivam i perem kljove :) takodje ako se oznojim kao sad oce da strecne, sve mu hebem, ali i tu duvka pomaze.
 
31.08.2016
18
31
18
59
@marckoni @Sensi Star

Pre nego se nadovežem na temu o tumor markerima, moram da kažem da sam zadivljena koliko ste posvećeni u borbi za zdravlje vaših partnerki i ubedjena sam da će one biti zdrave, nema im druge pored vas! Svaka čast!:respect:Takodje vam hvala što svoje stečeno znanje delite sa nama, uvek sa posebnom pažnjom čitam šta ste napisali.

Kod moje majke su tumor markeri uvek pokazivali šta se dešava (CEA i CA 19-9), tako da ih sada koristimo kao parametre praćenja uspešnosti terapije uljem. Jednom mesečno u istoj laboratoriji. Kada je scan pokazivao metastaze na plućima (primarni tumor na debelom crevu), tumor markeri su joj bili preko 100. Posle prve ture lečenja uljem, markeri su joj pali na 6. Kada sam se konsultovala sa svojom prijateljicom koja je doktor na KC da li i kada da radimo scener, ona mi je rekla da nam to nije potrebno kada već tumor markeri pokazuju razvoj situacije. Možda je jednom mesečno prečesto, ali mene smiruje. Inače, ne mogu se svi tumori pratiti markerima (npr. tumor materice), ali kod onih kojih može, mislim da su itekako pouzdani pokazatelj. U prvoj turi je uzimala samo rektalno (čepiće sa kokosovim uljem), a sada dva puta rektalno preko dana, a uveče oralno.

@Koko13 ne posustaj, drži se, odgovorila sam ti u onoj drugoj temi.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Racunaj od kada upiknes sjemenku pa do faze da mozes raditi ulje ce proci cca. 4 mjeseca. Uzmi fotoperiodnu indicu ili hybrid. Automate zaboravi jer su preslabi za medicinsko ulje.

I drugo, sada ti idu velike vrucine, tako da ces tesko drzati temperaturu u normali osim ako nemas relativno hladan stan ili klimu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koko13 and hazeri
23.04.2017
76
66
18
63
Uf, komplicirano. Mislim dugoročno, a ne znam koliko realno vremena imam. Ali moram pičeti...
Ovo zadnje kaj sam kupila evidentno je, blago rečeno, čudno, rjeđe nego inače, a reakcije na njega totalno upitne (bar za mene neznalicu)
Slabo spava, bistriji je, ima volju za ustajanjem i vježbanjem, sve suprotno od ranije...Ili se tako ljudi ponašaju kad steknu toleranciju? Opet brinem. Jer ako ne valja, gubimo dragocjeno vrijeme
 
23.04.2017
76
66
18
63
ja sam probala mrvicu i bila budna kao vjeverica...a s obzirom na moju nisku toleranciju (jednom odležala dan i to u migreni) i na to da smo sami, moram ići na povjerenje.
Danas dolazi drugo ulje. Nadam se boljem rezultatu. Nemam izvora do besvijesti..
Prepala sam se i da se bolest zapravo razvija jer je ipak riječ o mozgu. Noćas je kašljao i kašljao i kašljao
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Uf, komplicirano.
Vidi..Kupiti ces 10 ml ulja za 600-800 eura,a za te pare opremis box sa 600w,metar i po kvadratni i radis svoje ulje.Jos ako imas mjesta stavis mali vega box i tako skidas biljke svakih 60-70 dana,radis ulje,ljecis i poslje odrzavas.Stvar je u tome sto ces steci praksu,a to je bogatstvo.Do tada se snadi,hebiga ali na dugorocno,a to tebi i svima treba samo vlastiti uzgoj u miru svog doma.Ovako neznas ni sta kupujes,niti jel isto kao zadnji put...Razmisli;):thumb: