Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
ma i markoni je pogresio, ajd sto je onaj napisao za prvu dozu 3ml, to je 3g? nego sto je dodao da 2ml dnevno ide za prevenciju, 2 grama dnevno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ne moze nitko podnjeti 3 grama za prvu dozu kvalitetnog ulja bez da doslovno ispovraca dusu iz sebe. 2 ml je mjesecna doza za prevenciju (ja bi cak rekao 3-6 ml jos bolje).

@grouchy
Je pogrijesio je @marckoni, ali samo u tome sto je krivo skonatao taj dio posta. Onaj lik je napisao 2ml dnevno, odnosno 2 grama - citat - "I onda je pio ulje oko 2ml dnevno svaki dan par mj."
Marckoni je pomijesao 2 ml dnevno, sa 2 ml mjesecno.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
aha, ok, ali nije na odmet da se razjasni da ne bude zabune,
jer i kod udarnih doza za lecenje ide 1 gram/mililitar na dan;
inace lik mi je poslao pp i ubacio neke slika ulja, nalaza i jos nesto (nisam otvarao) ali ako nekog interesuje...
slazem se za 3ml mesecno; e sad, dal jutarnjih 0,1 ili za spavanje to je diskutabilno, moze oba, ali onda dolazimo do 6ml, pa sativa dominant za preko dana, indika za laku noc... :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Mislim da je @Sensi Star to pitao vise da ajmo reci razotkrije muljavinu,malo sto Cill kaze potakne ljude na problem.Najgore od svega sto je jedan novi clan cak ozbiljno shvatio njegovu bledastocu.Dobro je,nek sada banira svoj livestile.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni and nerp

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
Postovani medicinari,
mozete li da mi date savet, naime godinu dana koristim RSO, skoro bez prestanka. Razlog je spavanje, tj. nedostatak istog. Sa pocetnih 8-9h spavanja, kada sam krenuo da ga oralno apliciram, je to vremenom palo na 7h, pa u poslednje vreme na 6h sna i tako je i dalje, i to za moje godine nije losa satnica,
ali se u poslednje vreme budim nikakav, izgnjecen. Ne znam, mozda je nesto deseto, mozda nije od ulja, ali tako se osecam vec par nedelja.

Trenutno apliciram oralno uvece pred spavanje >~0.1ml.
Da li treba da oladim sa uljarenjem, ili
da malo povecam dozu?

Ulje sam napravio licno od svog Ice by nirvana, po upustvu sa foruma. Medaste je konzistencije, zlatne boje i vrca se kao med kada zavrsim cedjenje iz sprica :)
 
23.04.2017
76
66
18
63
kao novi član i totalna neznalica ovdje čitam o kombinacijama ulja sativa za dan i indica za noć. To je inače preporučljivo za liječenje? Ili? Čovjek bar ne spava po cijele dane?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
zavisi od stanja organizma i stadijuma bolesti, ako je covek sposoban da se nosi sa svakodnevnim obavezama onda sativasti preko dana, a ako je bolest napredovala onda indika, indika dominant
Trenutno apliciram oralno uvece pred spavanje >~0.1ml.
Da li treba da oladim sa uljarenjem, ili
da malo povecam dozu?
moz da povecas, ali 4:20 nije za dzabe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koko13

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ni u ludilu mu ne daj sativa dominant u ulju. Ne moze se to podnjeti u velikim kolicinama.
Za ulje ide indica ili neki hibrid u kojem je max 30 posto sative. Znam par ljudi koji nisu spavali danima jer su im uvaljali sativu u ulju.

To sto spava nema veze. Kada mu se organizam navikne na gram dnevno ulje vise nece ni osjecati. Najbolje da je ulje mix razlicitih strainova.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Da, iznerviran onim procitanim glupostima i sam pravim idiotsku gresku. Ista je nastala tako sto sam onu prvu dozu 3.ml video kao 0,3 ml... a isto se desilo i sa onim drugim navodom "par mes. dnevno 2 ml." sam video kao 0,2. ml.
Izvinjavam se svima na previdu koji sam nesmotreno napravio, a ujedno se zahvaljujem na ukazivanju pogresno napisanog.
Dakle, hteo sam da kazem da je i 0,3 prva-pocetna doza prevelika, dok je 0,2 premala (nakon privikavanja) za ozbiljno lecenje. Dok navode od 2 i 3 ml. dnevno nema smisla ni komentarisati.
Trenutno apliciram oralno uvece pred spavanje >~0.1ml.
Da li treba da oladim sa uljarenjem, ili
da malo povecam dozu?
Mozete da birate, obe opcije su upotrebljive u zavisnosti kako Vam vise odgovara.
Vas organizam je stovorio izvesnu toleranciju na 0,1 ml. Prekidom, vremenom ce nestati stecena tolerancija organizma i ponovo ce reagovati na malu dozu od 0.1 ml.

Povecanjem trenutne doze ulje ce jace i efektnije delovati...sto bih licno izabrao, a evo i iz kog razloga. Malo veca doza je pre svega zdrava kao preventiva od raznih bolestina, pri tom pruza kvalitetniji zivot u svakom smislu (san, odmor, eliminacija bola, regulaciju secera i krv. pritiska, itd itd).

edit
U ulje uvek ubacim po malo Sative (oko 10-ak %), iskljucivo zbog sireg spektra kanabinoida jer mi je lecenje prioritet...i zena spava odlicno, ustaje odmorna i nema nocnih budjenja.
 
Poslednja izmena:
30.05.2017
46
135
33
32
Dali netko zna gdje se u HR može nabaviti izopropilni alkohol? Kupio sam u ljekarni 1L 85kn. Malo mi je to i skupo a i ne volim da im moram muljati kada me ispituju za šta mi treba jer se uvijek mora naručiti..
 
23.04.2017
76
66
18
63
Ni u ludilu mu ne daj sativa dominant u ulju. Ne moze se to podnjeti u velikim kolicinama.
Za ulje ide indica ili neki hibrid u kojem je max 30 posto sative. Znam par ljudi koji nisu spavali danima jer su im uvaljali sativu u ulju.

To sto spava nema veze. Kada mu se organizam navikne na gram dnevno ulje vise nece ni osjecati. Najbolje da je ulje mix razlicitih strainova.
hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
21.03.2017
37
33
18
58
Kapsule sam veceras napravila od 4 ml ulja,ispalo ih je 154. Pretpostavljam da se drze u frizideru i piju sa vodom?
Sutra navecer cu popit prvu,ko prezivi,pricat ce...:spliff:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ne treba drzat u frizideru, kolicinu za mjesec, dva slobodno drzis na sobnoj temperaturi na tamnijem mjestu. Ako skladistis na duze vreme, tada stavis u frizider.
 
09.06.2017
3
1
1
40
Izvinite za moj Srpski nije najdobro.BLAGODARIM za ovu informaciju. Moja tetka pocela ovu nedelju i mislim da smo zgresili dozu,danas nije ic dobro(ceo dan spava, nece da jede i pije nisto -ni vodu i zalise da i je hladno ima dijareu i creva joj non stop krkore) Mi smo u velikoj panici molim vas za sovet.Ona je uzimala 3 dana 1/4 jednom dnevno i dva dana 1/4 2 puta na dan (na osam saati) Molim vas za upomoc.PUNO HVALA
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Pocinjes sa pola zrna rize tri puta dnevno (svakih 8 sati). Nakon 3-4 dana dizes dozu za duplo, na jedno zrno rize tri puta dnevno. Nakon 3-4 dana opet dizes za duplo, 2 zrna rize tri puta dnevno. Nakon 3-4 dana opet dizes za duplo, 4 zrna rize tri puta dnevno. I tako dok ne dodjes na 0.33 grama tri puta dnevno, odnosno gram. 0.33 je otprilike 16 do 20 zrna rize.