Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Ne mora 120C.
Ja kada kuvam alkohol 99.8%, temperatura ne prelazi 82C, inace alkohol prebrzo isparava, kondezuje se u vazduhu i pada na kuhinjsku plocu okolo (pricam za kuvanje unutra sa ukljucenim aspiratorom).
Evo ga i graph koji pokazuje koliko je potrebno vremena na kojoj temp, da se odradi decarb..:
decarboxylation-graph-b.jpg


Samo polako i strpljivo, kuvanje ulja dodje kao olaksanje nakon svega...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339
09.11.2015
10
2
3
41
Koje sjeme preporucujete iskljucivo za ulje sa ciljem lijecenja karcinoma jajnika, prosla operacija, 6 ht, trenutno stanje mirno, odrzava se sa minimalnom dozom ulja, kap pred spavanje, ja sam ubjedjena da je pomoglo ali definitivno krecem u indoor growing!
Dakle, koje sjeme bi bilo najbolje u nasem slucaju?
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Uzmi si neku indiku za opustajuce djelovanje posto uzimas samo navecer...critikal kush od barneys farm je dobar a mislim da bi i norden light od sensia bio jako dobar ali imas ih jos stotine koje bi ti mogle odgovarati zavisi od onoga sto ti zelis
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
09.11.2015
10
2
3
41
Hvala na brzom odgovoru mario339, to mi je za majku, potrosila je nekih 15ml i zadovoljni smo rezultatima, sta mislite da li je bolje naruciti preko neta ili otici licno u neki shop u Slo ili A?
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Narucis preko neta od gore navedenod sponzora u crvenom i vjeruj mi da neces pogrijesiti.Imas raznih opcija placanja i stvarno su uvijek na usluzi.Narucis i dodje ti doma nakon tjedan dana u pismu bez problema.Ne mogu reklamirati al ovako sam ti pomogao ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amaterka

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Hemoroidi.
Nisam uspeo izguglati nacin pripreme sa uljem, za lecenje hemoroida (shuljeva)?
Ima li neko iskustva/ideju kako da spremim?
(kazu jedino da cisto ulje dole silno pecka)
 
09.11.2015
10
2
3
41
Pretpostavljam da bi bilo dobro izmjesati sa kokosovim uljem isto kao za tretman melanoma, rastopiti, napraviti kremu i mazati, ako pokusate javite iskustva...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
mozda bi se mogla napraviti i kombinacija sa nevenovim uljem,koje je jedan od najboljih prirodnih lijekova u borbi protiv hemoroida i simptoma njihovih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ostali rastvaraci su vjerujem puno manje toksicni od bezolovnog s pumpe,ne koristi se bezveze medicinski benzin iskljucivo,to je procisceni benzin :)

Iako je med.benzin na glasu kao najbolji rastvarac,mozda nije i najzdraviji,po meni je najbolji na bazi alkohola ako gledamo najsigurnije za konzumaciju.

Spominje se i maslinovo ulje kao i kokosovo ulje kao solventi,samo cekam da netko probije led na forumu :)
 
03.12.2015
5
0
1
46
postoje postovi na IRKA udruzenju o mesanju sa kokosovim ulem radi veceg ikoriscenja organizam ga tako bolje prihvata i mnogo vise ga ikoristi pa su potrbne manje doze .Vise me zanima eksperimentisanje sa rastvaracima .Medicinski(specijalni)benzin zavisi od proizvodjaca sta pise na flasi sam koristio dobar je tunema price ,etil sam koristio malo je postupak drugaciji ako treba objasnicu detaljno kome treba neka se javi .prica o toksicnost rastvaraca je uvek aktueln dobro bi bilo da neko strucniji da misljenje o tome po meni rastvarac sve jedno ispari i ako se pravilno odradi ulje gotovo da ga nema samo sto neznam koliko je opasan neisparljiv ostatak koji ostane u ulju
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
"samo sto neznam koliko je opasan neisparljiv ostatak koji ostane u ulju"

sigirno nest ostane i bez da mi neko pokaze neku kem analizu ne vjerujem mu i nebi ga koristio .
samo etilni.
 
03.12.2015
5
0
1
46
etilom se nedobja ulje vrhunskog kvaliteta zato je bitno svacije misljenje o rastvaracima ,pricao sam sa ljudima koji suraili plinom dobija se svetlo cisto ulje ja iskreno nesmem da probam
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
strah od cega? da ti se zalepe prsti od hladnoce, ili mislis da ces se otrovati? meni to sa plinom deluje najcistije.