Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

evome

Banned
Banovan
19.11.2015
45
7
8
Pa evo da ja prvi nesto napisem. Sve pohvale otisle u drugoj temi :)

Naime postoji par slucajeva koje pratim gdje tvoja blaza metoda doziranja je i dalje prevelika. Naime nekome je puno i jedno zrno dnevno. Pogotovo ako moras komunicirati sa ljudima tokom dana. Pitanje je veliko jer nesto se mora zrtvovati. Mislim to je osnova svega. I jedno zrno moze pomoci ali da li moze otkloniti prisustvo bolesti?
 
08.12.2015
128
191
43
neznam kakvo imate cjeno u hr ali di jaz kupujem ima 4€ za litar 99,9% isopropyl alkohola. ak se dogovorim za više litara mogu dobiti rabat....
 
12.09.2015
3
0
1
35
Pozdrav dobri ljudi, evo i ja da se uključim u diskusiju sa par početničkih pitanja... Naime, majka se prošle godine operisala od tumora, IV stepen, u pitanju je materični tumor, operacija je bila u klinici Novaplus u BGu, posle toga je išla na par zračenja i na kontroli je sve bilo OK. Ljetos je bila loše, tako da se pošle mora nalaza, na CT skenu abdomena pokazalo par žlijezdi i opet je trebala da počne sa hemoterapijom, od tada je bila na 4 terapije, na 21 dan, a počela je i da uzima ulje od kanabisa... Ulje dobavljamo iz BGa, a ona ga uzima oralno, u početku je stavljala ulje na nepce, ali kako je povećavala dozu, do doze od 1ml dnevno, uzimala je ulje između dvije brusnice, sada ga uzima u jestivim kapsulama... Prošla je skoro dozu od 60ml, da li treba istim tempom da pije ulje, kako bi joj bilo bolje i da li treba da promijeni način uzimanja ulja? Eto to je sad toliko od mene, ostajte zdravi svi :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Daljna doza ovisi od nalaza...ako je tumor nestao onda moze prijeci na dozu odrzavanja sto bi bilo recimo 1-2 ml rasporidjeno na mijesec dana jedan puta dnevno, a ako je jos uvijek prisutan nastavljate sa dozom od 1 ml...u vasem slucaju vjerovatno neznate jos u kojem ste stadiju tako da ste u nedoumici dali morate nastaviti kupovati tolike kolicine koje znam da nisu jeftine ali tu vam nitko nemoze dati siguran odgovor...da sam na vasem mijestu ozbiljno bi razmislio o vlastitom uzgoju jer to je najisplativije i najkvalitetnije rijesenje ako gledamo na duge staze.

Sto se tice nacina konzumacije mozete probati raditi si cepice sto je jedan od najboljih nacina konzumacije za vecinu tumora u koju grupu ulazi i vasa majka a informacije o izradi i gdje nabaviti prazne cepice u SRB mozete naci na irka.org
 
  • Sviđa mi se
Reactions: belivitez

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Pozdrav svim clanovima...
Trenutno imam par dilema oko ulja, pa bih zamolio nekog iskusnog poput mario339 ili ostale ISKUSNE clanove (u pravljenju ulja), da mi pojasne sledece:
Da li je potrebno radiri dekarbonizaciju ulja na 120 c, koje je odradjno po staroj semi...prirodno osusen materijal, isparenje izopropil alkohola 99,9% na 85-95 C a potom drzanje na grejacu za kafu 3-4 h na temp 85-97 c, odnosno dok nije prestala svaka aktivnost sa i najmanjim mehuricima?
Meni tako napravljeno ulje, bar do sada, je davalo fenomenalne rezultate. Pravim ga za suprugu, pa za suprugu od druga (obe operisasle kancer dojke), pa za jednu baku od 73-god. kojoj kancer pluca nije bio operatibilan a koji je u medjuvremenu, na zaprepascenje dr., jednostavno nestao u potpunosti....pisacu o tome vise u nekom narednom periodu.

Sta mislite o cuvanju ulja u zamrzivacu?
I tu imam poprilicno korektne, eksperimentalne rezultate. Ostavio sam 2-desetke skoro 2-god. i ulje "udara" istim intezitetom...e sad, dok se ne snadjem da uradim analize u nekoj laboratoriji, ostaje mi da verujem da ulje u zamrzivacu ostaje nepromenjeno.

P.S. Hvala svima sa foruma. Sve sto sam naucio i nauceno primenio, sve je Vasa zasluga!


NE, ovaj izopropil je namenski ofarban...zbog zloupotrebe pravljenja alkoholnih pica. Isti se koristi u stamparijama, ali zbog odredjenog procenta farbe ni slucajno nije za pravljenje ulja.

Pogledajte prilog 47595 Ima firma na NBGD (hint: pogledati nalepnicu) koja prodaje isopropilni 99.8%... ide ~2700 din. za 5l
Ovaj proizvodjac je dobar...cena 220 din za 1-l. Ima i bolji, odnosno sigurniji za cistocu, cena 160-din za litar...ali kod oba proizvodjaca mora se naruciti preko neke firme.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
To kako praviš je OK. Dobiješ kvalitetno i potentnim ulje.
Probaj manju količinu stavit u pećnicu na 130°C za 30 min. Onda probaj ulje iz pećnice i javi kakvu potenciju ima.
 
03.12.2015
5
0
1
46
dizi temperaturu na 130-140 najbolja ti je indukciona ploca ako ima uslove (dobar termometar)meri temperaturu i u serpi posle toga na isparivac
 
08.12.2015
128
191
43
Ali temp. oko 70-90C i 3-4 sati. Ja sam poslje radio kanabidoidno analizu i imao sam uskoro identičan rezultat ;)

Ako radiš na manji temp. ostane više terpena in flavonoida.... ali trebaš puno više vremena... ;) i to napraviš 1.put samo sa suho konopljo... ako očeš, napraviš dekarboksilaciju standardno 130C sa uljem, kako kaže Cili.

Btw. zašto nemogu staviti sliku na forum? Kaže mi da je prevelika... kako mogu to sredit jer nemam kompjutera...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Hvala svima na savetima...medjutim, primecujem jedan problem sa tacnom temp. ulja. Ja istu merim sa vise istrumenata...klasicnim term. (onaj za hranu sa siljkom i kazaljkom), potom isti takav samo digitalni, laserski-bezkontaktni-(nepouzdan totalno) i indukcionom plocom. Po meni, problem tacne temp. ulja nastaje u prenosu toplote.
Primera radi, grejac za kafu se iskljucuje na 216 C, temp. ploce-grejaca se krece od 80-145, a tep. ulja ili bilo koje tekucine u posudi na grejacu se krece od 80-95 c. Dakle, veliki su gubici u prenosu toplote... te je nemoguce imati konstantno-tacno odredjenu temp. Potpuno ista stvar se desava i sa indukcionom plocom, samo sa nesto manjim odstupanjima min-max temp.
Sto se tice klasicnih term., onih sa onim siljkom koji se ubada u hranu, i oni ne pokazuju tacnu temp. kada samo vrh dohvata tecnost...pokazuju manje i po 10-15 c. Tacni su kada onaj siljak bude u tecnosti min 3-5 cm, a toliko ulja ipak nemam. Svaki savet po pitanju merenja temp. ulja na kraju, naravno proveren, dobrodosao je.

Cili...upravo sam razmisljao o toj varijanti, 120-130°C u pecnici...medjutim, tu me buni jedna stvar...kako istovremeno odrzati konstantnu temp. i mesati ulje?
Razmisljao sam i o varijanti da u jednoj posudi grejem neko ulje (maslinovo, ili ono jestivo ili kakvo god) na temp. 130 C a da u tu posudu ubacim posudicu sa uljem (koje mogu da mesam). Medjutim, i tu sam u dilemi oko tih gubitaka toplote i nemogucnosti kontrole tacne tep. ulja kod malih kolicina.

I jos jedno pitanjce na kraju. Da li ulje gubi neke vrednosti ako ga sada izvadim iz zamrzivaca i odradim dekarboksilaciju?
Oprostite na predugim postovima, trudicu se da buduci budu "normalniji". Smatram, ako vec za nekoga pravimo lek, treba otkloniti i najmanju mogucnost greske.
Evo link za izopropil...ako je zabranjeno post. linkova, molim moderatore da isti obrisu.
http://www.auroralu.co.rs/rastvaraci.html provereno, najbolji i najcistiji izopropil 99,9 % 160.din/L
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Imam ja laserski mjerač temperature. I radi bez greške. Zašto mjesat, staviš u pećnicu posudu sa sucokretovim uljem, nastaviš 130°C, posle 20 min. Izvadis, izmjeri temperaturu ulja, da vidiš u kojem režimu temperatura. radi pećnica. Onda to napraviš sa hasis uljem. Ako izvadis iz zamrzivac i napraviš decarboksilaciju, biće OK.
Samo probaj manju količinu i možeš prije ga malo pogrijat i razrijedit kojom kapi maslinovog ulja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ako pricamo o ovom tipu laserskog termometra, predlazem proveru tacnosti na sledeci nacin. U zagrejanu bilo kakvu tecnost (min dubini 5cm) ubaciti 1-2 tacna term., pustiti da pokazu tem. a potom meriti sa IC. Vrlo bitna stavka kod provere tih IC je sledeca: meriti temp. sa razlicitih rastojanja od na primer 10-60 cm, potom drzati dugme za ocitavanje konstantno, ali pomerati merne tacke na mernoj povrsini....i (po meni) najbitnija provera, meriti sa istog rastojanja a pod razlicitim uglom u odnosu ne mernu povrsinu. Kod mene, probano sa vise modela IC, rezultati su katastrofalni...razlike ocitanih tem. umeju da se krecu i do 30 C a sto je totalno nepouzdano za zavrsnicu ulja.
 

Prilozi

  • infracrveni-ic-ir-bezkontaktni-laserski-termometar.jpg
    infracrveni-ic-ir-bezkontaktni-laserski-termometar.jpg
    28,2 KB · Pregleda: 9
17.11.2015
10
17
3
živili ljudi !! jedno malo pitanje.. kad se radi ulje od 30g M. za to mi treba oprilike 500ml posto ja radim u med. benzinu , prilikom drugog ispiranja jeli isto triban ponovo 500 ml ulit za ispriranje ili ovih 500 podilim na 2 ispiranja :/:vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiseonik
17.11.2015
10
17
3
Neces budi bez brige;) odgledaj jos koji put video i javi kako je proslo
ma radija sam vec prosli put sa 500ml i podilija za dva ispiranja i ispalo je vrhunski boja okus sve ludilo nego mi palo na pamet to dali triba dodat jos 500ml prilikom drugog ispiranja .... jer uskoro ce pregača i kuhat :ajnstajn: Hvala ti puno i ne samo tebi nego svima na forumu i Sritan Vam Božić i N,G.:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela