Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.02.2015
86
4
8
vidio sam u jednom videu kad je lik pravio ulje da je stavio posude s alkoholom na sunce na sat vremena tako daa klorofil nestane i ostane samo ona amber boja. zanima me da li je to netko probao napraviti?
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Marconi hvala na odgovoru.
Ja sam inace tehnolog po zanimalnu, tako da mi pravljenje rastvora razlicitih koncetracija ne predstavlja narocit problem.
1,2 ml ulja sam razblazila na 100 (80 ml maslinovog ulja + 20 ml lecitina). Kad se sve pomijesa i puni u kapsule od 0,9 ml...dobije se racunski negdje oko 10 do 11 mg CCO.
Slepo verovanje u sve procitano i nije bas "zdravo", a u vezi bukvalnog shvatanja da biomix CCO menja 3 x RSO u svim segmentima, sto naprosto nije tacno.
Bio dostupnost kanabinoida je jedno, dok stvaranje tolerancije na THC bilo da se radi o CCO ili RSO metodi gotovo je indenticno. Dakle, odredjeni % THC u CCO varijanti ce "mozda" bolje delovati na kanabidoidni sistem (kazu, lakse prolazi receptore od RSO metode), ali nema sanse da 3 x jace psiholoski udara.

Iz napisanog zakljucujem da ste 1.2 ml ulja raspodelili na 112 kapsula i tako dobili koncentraciju od oko 10 mg ulja po jednoj. Ako imamo u vidu da taj covek koristi ulje vec 8 mes. i da ga ta mala doza koju ne bi smeo uopste da oseca i dalje baca u neki zabrinjavajuci fles, onda tu definitivno postoji neki problem:
1. Diskutabilan kvalitet ulja...mnogo opcija ima.
2. Izuzetno netolerantna osoba na THC...manje verovatno, skoro nemoguce.
3. Oboleli ulje dozivljava kao drogu i sam podsvesno stvara psih. problem...vrlo moguce.
4. Razoren imuno i nervni sistem med. otrovima i reaguje kako reaguje...vrlo moguce.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
pa imas na prvoj strani; sto se tice kolicine u milimetrima je to 1, za zrnca bi trebalo da je ovako, ispravice me neko iskusniji

18119460_1594970703863909_7660941716201548039_n-png.151999
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
hmmm, znaci ova makedonska doza nije tacna? tu je 32 zrna, a sto me jos buni je, jel do kraja ide ful doza ili se pred kraj smanjuje?
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Zadnjih 10 grama moras smanjivati na isti nacin na koji se i dizes do grama.
Najbolje je kolicinski gledati na spricu. Raspodjelis gram na tri dijela i ne moras brojati zrna rize.
 
30.05.2017
45
135
33
32
Hvala na odgovoru, još sam htio pitat nešto vezano uz same biljke. Vidio sam Sensi da si napisao da automatici nisu dobri za medicinske svrhe, a ja posadio 6 barneysa i 3 royal queen i već rastu lagano.. što mislis o tome? Poceli smo terapiju već sa uljem koje je izrađeno od kolegine neke domace ali uopce nije lose..
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Trebas strainove sa preko 20 posto THC-a. Sto vise to bolje. Vecina automatika je ispod 20 posto. Znaci kad biras strainove gledaj koji im je maksimalni THC.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Uzima se gram dokle god postoje znakovi bolesti. Tek kada nalazi pokazu da bolesti vise nema smanjujes dozu na 3-4 grama mjesecno za preventivu da se bolest ne vrati.
 
15.11.2016
54
59
18
46
Ako imamo u vidu da taj covek koristi ulje vec 8 mes. i da ga ta mala doza koju ne bi smeo uopste da oseca i dalje baca u neki zabrinjavajuci fles, onda tu definitivno postoji neki problem:
1. Diskutabilan kvalitet ulja...mnogo opcija ima.
2. Izuzetno netolerantna osoba na THC...manje verovatno, skoro nemoguce.
3. Oboleli ulje dozivljava kao drogu i sam podsvesno stvara psih. problem...vrlo moguce.
4. Razoren imuno i nervni sistem med. otrovima i reaguje kako reaguje...vrlo moguce.
Marconi moj otac je uzimao biomoix kapsule koje sam kupila nekih dva mjeseca i onda vise nismo imali. Imao je pauzu od skoro cetiri mejseca kad je poceo da korisit kapsule koje sam sama napravila. Reakcija na moje kapsule je bila mnogo drugacija, tj on je bio nekih par nedelja malte ne stalno pospan i u krevetu uprkos maloj dozi od 30 do 50 mg na dan. I ja sam se bila jako zabrinula...u medjuvremenu se situacija popravila i moj otac sad "bolje funkcionise". Izgleda da mu je trebalo vise vremena da se privikne.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ok. Onda sam pogresno razumeo intervale uzimanja i privikavanja.
Svaki prekid duzi od 15-ak dana zahteva i novno privikavanje, sto znaci da je period privikavanja puno duzi od vremena gubljenja tolerancije...sto potvrdjuje (meni vrlo bitno), da ulje ne stvara skoro nikakvu zavisnot. Suprugi do grama (oralno) treba 30-ak + dana a za skidanje 5-7 (samo uvece) i to malih doza.
Zlatno pravilo ako zelimo izlecenje: umesto prekida pojacavamo dozu do granice moguceg!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Libra
23.04.2017
76
66
18
63
Ajme majko, taman sam mislila da smo sad ok što se količine tiče i da će sve okrenuti na valcer. Napokon više nije skroz omamljen. Znači, za posebno teške slučajeve potrebne su duple doze i duplo više vremena? Bankrot ljudi moji, bankrot !
Znam, sad ću dobiti savjet da sama uzgajam, ali ovdje se radi o hitnom slučaju bez previše vremena.
 
22.06.2017
4
0
1
41
Postovanje. Citam forum od pocetka, stigla sam do 32 strane al mi treba hitan odgovor. Majka ima karcnom pluca, poceli smo hemoterapiju i ulje koje sam kupila po preporuci. Ulje je vise tecno nego cvrsto i tesko ga je dozirati. Na svako povecanje burno reaguje, reakcija na prvo povecanje je bila oduzetost tijela u smislu da nije mogla pomjerati ruke i noge, vrtoglavica i povracanje u kombinaciji sa dijarejom, otac ju je morao nositi u toalet. Nakon dva sata sve je prestalo, slicno je bilo i kada smo sledeci put povisili dozu samo je mogla polako da se pomjera. Inace od doze od jedne kapi joj se spava i ima vrtoglavice i nizak pritisak. U procesu sam prikupljanja informacija i nabavke sjemena za sopstveni uzgoj, vase prepiske na ovom forumu su mi dragocjene i zahvalna sam na svakoj informaciji.