Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.04.2010
6
0
0
33
Br00nX je napisao(la):
ne znam to za cvece dal je pametno zato sto biljka mora da ima dosta mesta za koren, to jedino kad je prebacis napolje da kamufliras...
ja radije koristim humus iz radnje ne znam kakva je ta zemlja sto keva trpa u cvece
krov je dobra kombinacija ako mozes da ga zakljucas nekako da nemoze niko osim tebe gore

ma to sam i mislio da kamufliram..a da, ne trpa keva zemlju u cvece, nego cvece u zemlju...hehehe.. malo shale nije na odmet.. :icon_lol:
p.s. humus je ta zemlja shto sam uzeo od keve, nije obichna naravno :icon_smile:
imam dilemu jednu, poshto na forumu neko kazhe da se ono belo govance (mislim na klicu, kada proklija semenka) okrene na dole, a neko kazhe da se okrene na gore...i ja sad' nznm kako da ga okrenem :balls: :icon_frown:
kod jedne semenke mi je vec 2 cm klica, a kod druge 1 cm .. i sad' cu da ih stavim...nadam se da ce mi neko uskoro odgovoriti dok ne bude kasno...al' ja opet kontam kako god da stavim, ona ce sama sebi naci put..msm nije valjda biljka toliko glupa ... :eek:hno:


@Buddha
Hvala buraz, bolje te nashao :b_hop: :icon_smile:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
i sad' cu da ih stavim...nadam se da ce mi neko uskoro odgovoriti dok ne bude kasno...al' ja opet kontam kako god da stavim, ona ce sama sebi naci put..msm nije valjda biljka toliko glupa ...
Nije biljka glupa,nego mi ne čitamo i izmišljamo nuklearnu fiziku.
Iman osječaj da spamate temu bezzveze,a da pogledaš dnbBoy 1 post ui ovoj temi i petu sliku zna bi odgovor.
Sve objašnjeno al opet ispočetka...
I ne kontam,stavljate po 20-30 biljki na klijanje kao da neznate koliko narastu tokom svog života...ne kontam di čete s njima sve...
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
Ne preporucujem ti to da stavljas 4 semenke u 1 saksijicu posto biljki treba mesta i kasnije ce ti biti tesko da ih prebacis, moraces ih razdvajati i velika je verovatnoca da ces ostetiti koren.
ja ne znam koje su ove moje a ne znam ni kako da vidim sad, moracu da sacekam da izrastu malo da bih prepoznao vrstu

Znam,ali ih zato necu ni razdvajati,ostavit cu ih tako,cisto hocu da expemrimentisem malo da vidim kako ce ici.....jutros sam jos dvije menke stavio u casu,takodje ih necu razdvajat,neka tako budu...imam jednu casu gdje je jedna sjemenka,i imam jos dvije sjemenke (jos uvijek ne proklijale) koje cu odvojeno stavit,jednu u jednu casu i drugu u drugu.....ove 4 sto sam zabo juce,jos uvijek nisu izasle iz zemlje,nisam ih duboko zabio malo napravio rupu i samo zagrnuo zemljom.....jednu sam vidjeo kad sam malo zemlju odgrnuo,tacnije ona klica ne ide bas dole nego nekud u stranu (i dosta je duga klica),al necu da je diram,kontam da ce se ona sama ispravit......

Pa kasnije kad izrastu,onda ces vidjet koja su vrsta,a sad ne mos vidjet nikako (koliko znam).....trebao bih danas aparat skontat pa cu da uslikam,pa cu okacit slike.....
 
29.04.2010
6
0
0
33
Greenpower1 je napisao(la):
Nije biljka glupa,nego mi ne čitamo i izmišljamo nuklearnu fiziku.
Iman osječaj da spamate temu bezzveze,a da pogledaš dnbBoy 1 post ui ovoj temi i petu sliku zna bi odgovor.
Sve objašnjeno al opet ispočetka...
I ne kontam,stavljate po 20-30 biljki na klijanje kao da neznate koliko narastu tokom svog života...ne kontam di čete s njima sve...

Brate, pogledao sam, da nisam pogledao ne bih ni bio u nedoumici. Jer sam video da pishe negde da se okrene gore, a negde pishe da se okrene dole...a naravno niko nije negirao ni na gore, a ni na dole, tako da ne znam shta je ispravno. Ja sam ih vec posejao, okrenuo sam klice na gore, nadam se da ce biti sve oke...eno ih trenutno na prozoru sunchaju se :icon_smile: :sun2:
P.S. ja sam stavio 2 semenke na klijanje, a ko stavlja 20-30........ima ih, bash je jedan lik juche izgubio nekoliko biljchica zbog toga...jer nije uspeo sve da ih prenese.. :eek:hno:
Btw. hvala na savetu-to za prvi post, ali ja sam njega davno pogledao, naveo sam ti gore :icon_smile:
Izvinjavam se ako mislish da su ovi moji post-ovi bili spam.....eto, toliko od mene.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
samo sto ste stavili sjeme u zemlju pocinju pitanja sta cu kako cu,izgleda da niko nece da cita lakse je pitati,od starta morate krenuti kako treba da bi posle bilo manje problema,vidim ima dosta neozbiljnih growera samo nabave sjeme i misle to je to dovoljno neko unkown sjeme a vec pricaju indica sativa,pitaju kad ce berba koliko ce dobiti po biljci i sva ta pitanja na koja niko nezna odgovor,svi smo mi bili pocetnici ali smo prvo proucili neke stvari pa postavljali pitanja,nije ni cudo sto ekipa nece da odgovara na gluposti,sve pise na forumu ali bas sve,ja prvi bi rado svima pomogao ali kad vidim da je neko ozbiljan ovako mi se neda truditi bez razloga,prelistajte zavrsene dnevnike tu imate sve od pocetka do kraja,nabavite potrebnu opremu pa onda krenite sa uzgojom otvorite dnevnik i svi ce da pomognu,ovako nema smisla,cast izuzetcima,sretno svima...
 
30.04.2010
10
0
0
32
evo me posle male pauze, sad idem da nadjem neki stek da stavim casice posto ne mogu kuci navatala me murija sa 3 paketa :mad:
prva tura semenki katastrofalna :( od 8 na klijanju 2 proklijale :mad:, druga tura lepo prosla 7/6 a na trecoj imam 4 semenke necu da ih jos diram neka klijaju.
Greenpower1 je napisao(la):
I ne kontam,stavljate po 20-30 biljki na klijanje kao da neznate koliko narastu tokom svog života...ne kontam di čete s njima sve...

mozda jednostavno imamo veliko drustvo i veliki smo grandomani :D

mjesecar je napisao(la):
samo sto ste stavili sjeme u zemlju pocinju pitanja sta cu kako cu,izgleda da niko nece da cita lakse je pitati,od starta morate krenuti kako treba da bi posle bilo manje problema,vidim ima dosta neozbiljnih growera samo nabave sjeme i misle to je to dovoljno neko unkown sjeme a vec pricaju indica sativa,pitaju kad ce berba koliko ce dobiti po biljci i sva ta pitanja na koja niko nezna odgovor,svi smo mi bili pocetnici ali smo prvo proucili neke stvari pa postavljali pitanja,nije ni cudo sto ekipa nece da odgovara na gluposti,sve pise na forumu ali bas sve,ja prvi bi rado svima pomogao ali kad vidim da je neko ozbiljan ovako mi se neda truditi bez razloga,prelistajte zavrsene dnevnike tu imate sve od pocetka do kraja,nabavite potrebnu opremu pa onda krenite sa uzgojom otvorite dnevnik i svi ce da pomognu,ovako nema smisla,cast izuzetcima,sretno svima...

ne znam koji razlog to sto ti sad nas ovde napusavas, ovo je tema KLIJANJE-RAST U CASI-PRESADJIVANJE i ako procitas postove pazljivije videces da pisemo o napretku, sta smo uradili i pomazemo jedni drugima posto nemamo mnogo iskustva. ako ti je namera da pomognes odgovori na neko pitanje a to sto si nas iznapusavao nije nam od pomoci...u svakoj temi posle 5-6 strane neka pitanja pocinju da se ponavljaju pa bi bilo dobro da neko iskusniji uzme ta pitanja koja se staklno vrte u krug i napravi mali tutor
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Tutorial je od početka ove teme,i zato te uopče ne kužim.
Mislim da pitanja koja se ubuduče ponavljaju treba bez razmišljanja brisati,naravno uz objašnjenje,dati smjernicu itd.
Pao si s 3 paketa i opet te ne kužim.Također grovanje za veliko društvo tu ne prolazi!!!
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
bok deckici! hehe ! Ovaj moze mi neko odg. posto su mi se biljke na prozoru dosta izduzile (znaci pitam onog koji je imo takav problem, ne nekog koji ce pocet laprdat, ko po dobrom starom obicaju ) dali mogu opstat kad ce dobit dovoljno svjetlosti u narednim danima i mjesecima, znaci dali je vrlo vazno da se na pocetku ne izduze ( pazim da se ne slome, ok!) HVALA ! :/
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
sa njima ce sve biti ok ako dobiju vise svjetla ako bude slabo svjetla one ce samo ici u visinu u potragu za svjetlom,ako bi postavio neke slike onda ces dobiti tacan odg.i kod mene su se u pocetku bile izduzile pa je sve bilo ok,sve zavisi koliko su se izduzile...
 
05.05.2010
11
1
0
32
E drugari ja sam pocetnik ali skroz i sad sam stavio sjemena u vatu i u malu posudicu naravno namocio sam vatu vodom i okrenuo vrh sjemenki na gore,e sad znaci kontam da kad isklijaju da ih ubacim u malu saksijicu(one crne sa rupicama na dnu) i da ih drzim u sobi pod neonkom prvih 2-3 sedmice dok ne dobiju visinu 10-15 cm i onda ih nosim u prirodu.E sad me interesuje da li sam do sad postupio pravilno i da li je plan ok i moze li mi iko reci za koliko vremena cu moci da uzmem plodove svog truda i zapalim hehehehe Hvala unaprijed i legalize it !!!
 
  • Love
Reactions: Fofana

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
BlackRastaManPD je napisao(la):
E drugari ja sam pocetnik ali skroz i sad sam stavio sjemena u vatu i u malu posudicu naravno namocio sam vatu vodom i okrenuo vrh sjemenki na gore,e sad znaci kontam da kad isklijaju da ih ubacim u malu saksijicu(one crne sa rupicama na dnu) i da ih drzim u sobi pod neonkom prvih 2-3 sedmice dok ne dobiju visinu 10-15 cm i onda ih nosim u prirodu.E sad me interesuje da li sam do sad postupio pravilno i da li je plan ok i moze li mi iko reci za koliko vremena cu moci da uzmem plodove svog truda i zapalim hehehehe Hvala unaprijed i legalize it !!!



Fino si postupio.....samo neka ta vata bude vlazna (ne da pliva u vodi) i sacekaj par dana,i izaci ce klice.....onda uzmes pincetu (ako mozes) i lagano uzmes proklijalu sjemenku i zabodes u zemlju....prethodno napravis rupu od 1cm u zemlji (olovkom malo provrtis),ma i manje od 1 cm i lagano zagrnes zemljom i to je to.....e sad po pitanju neonke,to ti ne mogu reci jer ne znam oko indoora mnogo (tacnije nisam mnogo nesto citao oko tih sijalica i tih stvari),al mislim da bi trebalo biti to ok par sedmica,jer ne treba neko extra svjetlo,uzmi malo procitaj oko tih sijalica u indoor uzgajanju i vidi ako mozes nesto improvizuj,nadji neke bolje jace sijalice,al o tome po tome......uglavnom za sad dobro je sve,samo naprijed !!

P.S. I nikad ne postavljaj pitanje koliko ces dobit plodova (starije iskusnije clanove to pitanje mnogo iritira :) )jer to najvise zavisi od tebe,koliko ces se potrudit oko biljke itd.....a kada bi mogao ocekivat hedove,pa mislim negdje oko sredine septembra,pocetkom oktobra,mada opet zavisi od vrste marihuane,al nemoj da te to brine,neka te brine da se dobro potrudis oko biljaka :)

Eto,toliko od mene.....srecan grow i samo naprijed....peace
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Ja kad presadim bit ce na vise sajtova, tj. svaka biljka posebno, pa me zanima jer se nemogu oprasit, zasto neki trgaju muske biljke, sto im se ne isplati uzgajat makar zbog sjemenki, da dogodine nemoraju traziti ih i ulaziti u opasnost :smileysex::drink::kackepieksen: :vb_wave:
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
weberjohn2 je napisao(la):
Ja kad presadim bit ce na vise sajtova, tj. svaka biljka posebno, pa me zanima jer se nemogu oprasit, zasto neki trgaju muske biljke, sto im se ne isplati uzgajat makar zbog sjemenki, da dogodine nemoraju traziti ih i ulaziti u opasnost :smileysex::drink::kackepieksen: :vb_wave:

I mene bas to zanima....recimo ako je muska udaljena od zenkse kilometar,da li ce je uspjeti oprasiti ? Mada mislim da ne bi mogao,jer ipak je prevelika udaljenost,no opet ne znam.....necu da tvrdim nista dok neko sa vise znanja ne kaze nesto oko toga.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fofana

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
ma nevjerujem da kad puhne vjetar ili dode pcelica. da ce ju oprasit i na sto metara, neznam kolka je vjerovatnost da jedna cestica muske biljke , doleti do 100 metara i oprasi ju, tesko, ajd da ih ih je 30 biljaka. Samo razmisljam al mi je neshvatljivo da bas dode vjetrom, pa da ima neko kompjutersko navodenje pa bi bio problem, al sreca je sreca. Normalno ne govorim na 100 m na livadi. Pa ajde nek oprasi, nek bude 50 % manji urod, zar je to vrijedno rizika nabavke sjemenki i troska oko sjemenki?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
weberjohn2 je napisao(la):
ma nevjerujem da kad puhne vjetar ili dode pcelica. da ce ju oprasit i na sto metara, neznam kolka je vjerovatnost da jedna cestica muske biljke , doleti do 100 metara i oprasi ju, tesko, ajd da ih ih je 30 biljaka. Samo razmisljam al mi je neshvatljivo da bas dode vjetrom, pa da ima neko kompjutersko navodenje pa bi bio problem, al sreca je sreca. Normalno ne govorim na 100 m na livadi. Pa ajde nek oprasi, nek bude 50 % manji urod, zar je to vrijedno rizika nabavke sjemenki i troska oko sjemenki?


Pa vjetrom i oprasuje kad je na 1m udaljena muska od zenske.....a ja sam bas razmisljao da jednu ostavim da je oprasi bas zbog sjemenki,no vidjet cu kako cu i sta......al mozes nekom reci da ti sacuva par sjemenki od dobre dzeje i to je to.....
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
govoris koda sam spominjo 1m, a spominjem sto, pa naravno da mozes kupit sjeme, moze ti sacuvat, al vec kad ga pitas da ti sacuva, zna da sadis, a to je vec rizik, valjda kuzite? :pat:

I nekuzim zasto bi pusto da oprasi, kad muska sama po sebi daje sjemenke? (valjda????)
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
weberjohn2 je napisao(la):
I nekuzim zasto bi pusto da oprasi, kad muska sama po sebi daje sjemenke? (valjda????)

Ne daje muska sama po sebi menke,nego oprasi zensku i onda zenska biljka umjesto da "pumpa" hedove,ona svu energiju (potencijal) daje u proizvodnju potomstva,odnosno sjemenki,i onda ti da dzeja ne bude bas jaka....zato se muske cupaju na vrijeme.....jer kada je jednom oprasi,onda je sto se kaze mos *****......
 
10.05.2010
15
1
3
33
ovako imam jedno malo pitance .
Znaci presadio sam proklijane sjemenke u tegle i sve po propisima...samo me zanima posto je zasad vrijeme u ***** , stavio sam dvije tegle u jednu sobicu i stavio sam tungsram infrarubin lampu 150 w koja grije i daje svijetlost istodobno samo sto je svijetlost crvena , e sad me zanima da li je to u redu ? ja mislim da je za pocetak , znaci nekih tjedan dana dok se vrijeme ne popravi mislim da nece naskodit...zanima me vase misljenje? hvala na odgovorima ! pozdrav
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Nisam stručan za indoor pa neću da ulazim u raspravu oko lampi, ali šta fali vremenu? Slobodno ih šibni van, kod mene nije bilo frke do sada.