Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Bok..odma ju stavi u zemlju(ako jos ima nade i nije se ugusila)....na dubinu od 5mm i poprskaj vodom zemlju...ako je menka ok jos,poterat ce...ako ne,ostale sta imas ne stavljaj u ubrus nego ih stavi direktno u zemlju i poterat ce sigurno izmedu 2-7 dana..koji put zna i duze potrajat,strpi se..ali teglu sa zemljom stavi u prostoriju di je normalna sobna temp.ili u box..razlikuje se germinacija starijih sjemenki od mladih...takav postupak sto si ti radio je dobro funkcioniro kod starijih menki ali ako su mlade onda je pozeljnije s njima u zemlju nego u t.papir ubrus ili bilo sta drugo,a kamoli u vodu.
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Moze biti i to sto Putnik kaze...da je problem u sjemenkama...ne znaci da si ti kriv...ali eto,sad znas za ubuduce..inace ta metoda sa ubrusom nije losa...al ne sa svim menkama,sretno dalje:)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Dobar je ubrus kad možeš održavat optimalnu temperaturu (21-23C) , kad je sve čisto i kad je taman vlažno - možda ti je ubrus bio prevlažan pa nisu htjele klijat... Najbolej u zemlju direkt, negdje na toplo, prskati po površini... Za par dana su vani.
peace :sun2:
boz
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
stigle sjemenke lemon skunka a s njima i 5 kom. tresetnih tableta,ako se netko koristio s njima za klijanje nek mi malo opise postupak,meni je jasno sve do onoga da i proklijalu sjemenku stavimo zajedno s tresetnom tabletom u zemlju,sta jel to znaci da ce sjemenka prvo pustit korijen u tu tabletu i kada ona naraste malo iz tablete da je samo stavimo u zemlju ili?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ne zaljevaš nikako dok ne izađe.Ako zaliješ napraviš koru na površini i teže izađe.I još je premala da bi popila bilo šta vode,njoj treba vlažnost a ne vode.Ako več suho treba špricat sa špricaljkom dok nije izašla van.
 
19.02.2011
2
0
0
33
imam jedan problem, hitno mi treba odgovor. Stavio sam seme pre 2 dana u vatu da proklija i klica je danas narasla nekoliko milimetara kod svih semenki, moze li ta klica da saceka do sutra da je presadim ili ce da istrune ili tako nesto?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Sutra nebi trebalo biti kasno ali šta prije to bolje. I direkt iz zemlje bi sama niknula. Kupovno sjeme je po meni najbolje direkt u zemlju, a "iz keta" ja volim davljenje u vodi dok ne vidim klicu.
 
12.03.2010
18
0
0
33
Molim vas pomagajte znaci kupio sam sjeme fem frisian dew od dutch passiona i prije 8 dana 5.3. stavio sam u case koje sam probusio na dnu composana zemlju i pomjesao sa malo stiropora i tako u 5 casa ,u svaku casu sam stavio po jednu fem sjemenku frisian dew ,case sam odmah stavio napolje zato sto je bilo suncano i svaka casa je prekrivena prozirnom casom radi boljeg zagrijavanja u toku dana, temperature tokom dana su bile izmedu 10 i 15 stupnjeva a nocu izmedu 3 i 10 stupnjeva al ajmo racunat da su zbog efekta staklenika temperature za par stupnjeva vise u casi nego vani tjekom dana,e sad mene zanima jel moguce da mi niti jedna biljcica ne izade u roku od 8 dana ,sjemenke nisu bile proklijavane nego su direkt stavljene u case i jel moguce da zbog niskih temperatura biljke ne izadju na povrsinu posto biljke imaju max uvjete(voda i kvalitetna zemlja) jedino temperaura preko noci je niska,i sto mi preporucate koliko bi ih jos morao ostavit da budem siguran oce li biljcice izac ili ne ,da li bi se trebao zabrinjavati jeli mi sjeme lose posto je medju skupljima stvarno neznam sta da radim pa bih molio savjet sto mi je ciniti ,unaprijed zahvaljujem na odgovorima pozz
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
moguce je da neizrastaju zato sto je napolju hladno unesi ih unutra stavi ih pored nekog grejnog tela i bice ok.. mozes skinuti tu casu odgore i ostaviti tako zemlja mora biti vlazna al nesmebiti mokra ... semanka zna istruliti od prevelike vlage...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Šteta sjemena. 8 dana je previše, da bar griješim. Mislim da si uprskao stvari svojom logikom.
Ovo piše na početku ove teme:
Sada stavljeno seme prekrijte zemljom i dobro zalijte,a casu u koju ste stavili seme drzite na sobnoj temperaturi (oko 21*C) i izlozenu direktnoj suncevoj svetlosti,naglasava se diretnoj svetlosti.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Kemul je napisao(la):
Pa ako bih ih stavio u kucu sada jeli postoji mogucnost da proklijaju

sigurno da si smanjio vjerojatnost da ce sada proklijati, ali isto tako bi mogla neka od njih proklijati,u svakom slucaju nemoj ih bacati nego stavi u kucu na klijanje kako ti je Zoki rekao
 
12.03.2010
18
0
0
33
Ja sam jednu sjemnku izvadio i vidio sam da je pustila klicu od pola cenitmetra jel to znaci da je mrtva ili bi se mogla jos razviti ,ako su ostale razvile toliku klicu koliko bi im trebalo da izadju vani otprilike case su sada u kuci .hvala