Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Isuse sta je to hahaha ovo treba u humor ici.. Pa pod cim to drzis da su ti se tako izduzile i kako uopce namjeravas to presaditi?
 
28.03.2011
30
5
0
44
posadil sam 10 Shamana u čaše sve mi sklijalo već su zrasle 4-5 cm i bacile ko 4 listića.. al mi se desila *****rija kad je noć biljke sam pospremal s balkona na tavan da ih nebi vani još mraz zeznul ..al je *****rija to da mi miš pojel na svim biljkama listiće i ostala su samo ko stabljike al na nekoliko komada evo već 2 dan nisu se posušile jel ima koja mogučnost da iz tih peteljki koje se nisu posušile izrastu listići..pozdrav :icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
28.03.2011
1
0
0
38
voydra raja ev skoro se reg na forum pa imam jedno pitanje sta reci kad presaditi biljke a trenutno su oko 5 do 8 canti velike nisu vani nego u kuci kad da ih izbacim van >?>
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
travariš;158851 je napisao(la):
posadil sam 10 Shamana u čaše sve mi sklijalo već su zrasle 4-5 cm i bacile ko 4 listića.. al mi se desila *****rija kad je noć biljke sam pospremal s balkona na tavan da ih nebi vani još mraz zeznul ..al je *****rija to da mi miš pojel na svim biljkama listiće i ostala su samo ko stabljike al na nekoliko komada evo već 2 dan nisu se posušile jel ima koja mogučnost da iz tih peteljki koje se nisu posušile izrastu listići..pozdrav :icon_cry::icon_cry::icon_cry:

Hmm zanimljivo ako se nisu vec 2 dana osusile,ali mislim da ipak nema sanse ..
to da je otkinulo jedan list kao sto se meni dogodilo sa GOM-om prije 3-4 dana,taman imao 4 lista,pa evo tjera
i izbacuje nove listove raste cak ni ne pokazuje znakove stresa.
javi za par dana kakvo je stanje xD
 
25.03.2011
6
0
0
33
Pozdrav svima imam jedno pitanje posadio sam prije cetiri dana par sjemenki i jos ni jedna nije proklijala nerazumijem zasto... A sadio sam u casu. Hvala
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
1. daj vise podataka ovako ti nitko ne moze reci vise nego sto ti znas,npr. gdje su bile case,zemlja,voda ili pamuk?
na kojoj su temp. bile itd??
2. sjemenke i ne moraju proklijati za 4 dana moze se to i oduziti do 7 dana pa cak i vise..
ali ako im je optimalna temp.,vlaznost,podloga vecina ih treba proklijati..
 
25.03.2011
6
0
0
33
Case su bile sad na prozoru, svaki dan zaljevam al zalevosam kemikalijam pa sam mislio mozda sam ih unistio a sad sam ih premjestio malo dalje od peci.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Zalijevao si kemikalijama???
kojim kemikalijama si zalijevao?,i da si sa gnojivom to nijee dobro ni
kada je biljka jos mala a pogotovo kada je tek u stadiju klijanja.
ko zna hoce li ti to uopce izaci..imas onu metodu s zemljom i pamukom skupa
da stavis sjemenku na vlaznu zemlju i pamukom vlaznim prekrijes evo meni je
ta metoda uspjela na svih 5 sjemenki sto sam stavio nedavno na klijanje :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ljudi čitajte radije prije nego počnete išta saditi. Ako klijanje predstavlja problem kakvi če problemi tek doči kad krene rasti, pitati vodu, pitati hranu, pitati svjetlo, počne smrditi...pardon mirišati:)
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
543
5.257
233
Ne razumijem jel tako teško čitat forum,pa ljudi sve vam piše opširno,sve metode.Razumijem,dolazi lijepo vrijeme,svi bi sadili sad i imali na kg vutre u 10 mj.Pa čitajte malo,apsolutno sve piše..Pamet u glavu i lagano ;)
 
04.04.2011
3
0
0
39
Pozdrav svima,novi sam u svemu ovome mislim da sam malo zabrljao prilikom prebacivanja proklijalog sjemena u saksije.Ugl kada sam otvorio papir u kome sam ostavio sjeme da se razvije korjen je bio 4-5cm i na vrhu kao da se razvija biljcica vidljivi listovi e sada prekrio sam zemljom vecinu listova nekih 0.5cm pa me zanima dali ce to ubiti biljcicu ili ce uspjeti da se probije na svjetlost...Ako ima negdje tema o ovome sorry nisam dovoljno istrazio a i odgovor mi treba sto prije ako sam zeznuo da spasavam dok jos mogu.Hvala :eek:hno:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Kad ti tako biljčica izađe, onda one listiće ostaviš gore iznad zemlje na suncu. Sutradan to već pozeleni i imaš si seedlinga.
Vadi ih van ako nije kasno, odnosno odgrni zemlju do tih listića, premda mogle bi one to i same izgurati, al da ne riskiraš samo razgrni zemlju.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
super izgleda sad cim sunce zasja ce se ispraviti
ali nije ti bas dobro stavljati tolko biljcica u jednu saksiju,jer kasnije kad budes presadjivao neces korijen moci otpetljati :)
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Čim prije si ih raspodjeli...

1 biljka --- 1 šaksija...

Možda nisam kompetentan za neke savjete, ali vjerujem da će ti ovo biti Ok!
 

aux

20.04.2011
13
1
0
37
cao,evo kao sto naslov kaze apsolutni sam pocetnik sto se tice uzgoja pa mi je potrebno nekoliko savjeta koji ce mi i vise nego dobro doci,imam sjemenke i lokaciju ali ne znam ni sam kako da krenem,zanima me da li je dobro da ove sjemenke sto imam da zasadim u kakvu saksiju pa kad malo porastu da ih prebacim u zemlju,da li cu sa tim sjemenke unistiti???