Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
16
eo meni isklijalo par komada.jutros se probudim,oko 11 :D,pogleam u kutijicu sa sjembama i ništa,samo se jedna nazirala da će puknut.al je papir bio suv totalno,zalijem ga pošteno,kad za jedno sat vremena 3,4 klice već vani,i to dobrano.sad ih već ima oko 6 ako se ne varam.interesantno kako na brzinu isklijaju,ja još uvijek ne mogu doć sebi,da za sat vermena 4 komada izađu.
 
09.02.2011
40
12
8
41
Pozdrav ljudi.imam 5 kom. specijal kush.stavio sam ih da prokliju.dali mi je kasno za vani uzgoj i dali bi mi vaze od 20l bile dovoljne ili da uzmem veće?hvala.....
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
nije ti kasno za outdoor i ja bi uzeo od 30l iako mislim da je i 20 dovoljno posto si malo kasnije krenuo pa nece bas toliko puno razvijati korijen :)
sretno :)

peace out !
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
nije kasno,samo cepaj.. za pocetak uzmi male case i postepeno povecavaj. bolje napreduje. Ako mi ne verujes,probaj sa jednom. U saksijama je velika obaveza zbog zalivanja. Zavisi gde ih stekas,ali kad bas otopli, max 4dana mogu bez vode,cesto ni toliko. Sretno!
 
30.05.2012
10
0
0
35
zdravpo ,stavio sam 4 sjemenke na klijanje ,4 je dan klice pocinju izlazit,mislio sam kada budem presadivao u casu ,pokriti okolo sa alu folijom cisto zbog zastite od kise i loseg vremena koji bi utjecali na rast ili razbolili biljku zanime me dali bi biljka bila dovoljno zasticena i dobila dovoljno topline ,cisto jedno pocetnicko pitanje :) da neidem na blef
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Đej;212222 je napisao(la):
... mislio sam kada budem presadivao u casu ,pokriti okolo sa alu folijom cisto zbog zastite od kise i loseg vremena koji bi utjecali na rast ili razbolili biljku ...

jest da ne kontam kako bi to pokrivao, al svakako nema potrebe bilo sta raditi sa alu folijom, kisa ne moze da smeta, od toga se nece razboleti, budi siguran, bitnije je da izbusis casu da voda moze oticati, ajd sretno
 
16.06.2012
9
0
0
34
POMOC!!!!!!Sve sam lepo uradio stavio seme u case,zemlja,folija,papir,natopio vodom ali nisam dirao nekih 10 dana,kad sam otvorio biljke su bile dugacke
oko 7-8 cm,bela stabljika i na krajevima negde dva listica negde cetiri i mnogo su uvijene jer ispod flije nisu mogle pravo da rastu listici su neki zuckasti neki zeleni,STA CE SE DESITI???hvala unapred!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Na pitanje "šta će se desiti" je teško odgovoriti, ali sad šta je tu je. Možda se izvuku, a možda i ne. Možda je netko napravio nešto slićno, pa će ti znati odgovoriti :)
Tema koju si otvorio je obrisana i za sada te samo ovim putem upozoravam da pripaziš malo, jer vidim da su postovi identićni, pa predpostavljam da je bila greška u pitanju, a ne namjerno otvaranje teme.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
freedom sativa je napisao(la):
POMOC!!!!!!Sve sam lepo uradio stavio seme u case,zemlja,folija,papir,natopio vodom ali nisam dirao nekih 10 dana,kad sam otvorio biljke su bile dugacke
oko 7-8 cm,bela stabljika i na krajevima negde dva listica negde cetiri i mnogo su uvijene jer ispod flije nisu mogle pravo da rastu listici su neki zuckasti neki zeleni,STA CE SE DESITI???hvala unapred!!

a sto deset dana ne pogleda, joooooooj. kad presadis napolje onda ih nemoj gledati deset il dvadeset dana... bar da nisi stavljao foliju, kog ce ti to... mozda imaju sanse, a mozda je i za baciti, bez fotke tesko je bilo sta konkretno reci...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nema smisla s ovim da se mlatis, bolje lepo iz pocetka, proklijaj semenke u vlaznoj maramici, pa jedna semenka u jednu casu, bez ikakve folije, daj svetlosti i toplote i furaj
 
09.02.2011
40
12
8
41
ej imao sam i ja takve biljčice bez zemlje samo one čiste i gole i probao sam ih spasit i uspio sam znači samo im promjeni zemlju i stavi,lagano zaljevaj i eto mislim da bi ti trebale uspjet.
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
freedom sativa je napisao(la):
hvala,i mislio sam da krenem od pocetka...ali pusticu i ove jos malo VERUJEM U NJIH!!! :)))))

Prema svom iskustvu mislim da su velike šanse da će ti preživjeti, ali ne znam koliko ti se isplati (slab urod, razni zaostaci od stresa itd.). Ako su neke dobro kvalitetne sjemenke onda se potrudi... Iako, malo me zbunjuje što si ih kasno posadio... već je vrijeme (21.6. danas, solsticij = prelazak iz vegetacije u cvjetanje) za cvjetanje, ali eto, bolje ikad nego nikad :D -Ako ništa zimska berba :D

Moj savijet ti je:
1) Sunca puno, ali samo 3-4 sata direktnog(!).
2) Vjetar. Stavi na neko mjesti gdje ima dosta strujanja zraka (naravno ne na buru ili nešto će ih zakucati za zemlju :D) jer će ih on držati niskima (lakši protok hranjivih tvari, čvršća biljka, itd.)
3) Presaditi u veće saksije. (2, 3, 4 ili više litara). Kvalitetna kupovna zemlja + sitni pijesak + stiropor. (bez ikakvih đubriva, aditiva, supstarata na početku. To tek kasnije)
4) Zalijevanje. Ne prečesto i ako se dočepaš kišnice, to bi bilo super. -Pusti da se zemlja osuši (2, 3, 4 dana na suncu sigurno može, ali ti sâm ocijeni) pa onda zalij (naveče) sa 1 do 1,5 dcL max.

Eto. Nadam se da ću ti neću odmoći :)
 
06.06.2012
27
0
0
48
imam problem oko outdoora, ovako, kupio sam semena ne znam da li su automatik sva su feminizirana, posadio ih u case nikle sve lepo i posle nedelju dana ih stavim pod lampu na 18/6, i evo vec dve nedelje kao da nemaju pomaka samo su se ispravile jer je bila stabljika slaba i duguljasta to kontam jer im je falilo svetla, ali ok to, znaci sad im je tri nedelje one su se ispravile i malo je lisce naraslo ali kao da nisu ni mrdnule, presadjene su odma u malo vece saksije oko 7 decilitara, e sad primetio sam da su se pojavili mali pupoljci izmedju grana kao da je nestalo mozda struje i da je krenulo cvetanje pa me zanima da li je to problem mozda i da su zato stagnirale u rastu, pojma nemam ako neko zna neka mi pomogne molim vas. hvala u napred.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ah stari moj moze biti svasta:
-zemlja
-zrak
-svijetlo
-voda
-gnoj
-pH zemlje/vode/gnoja

Ima puno faktora a ti si naveo samo svijetlo. A i trebaju nam slike, onda bi vec vise znali.
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
supervizor75 je napisao(la):
imam problem oko outdoora, ovako, kupio sam semena ne znam da li su automatik sva su feminizirana, posadio ih u case nikle sve lepo i posle nedelju dana ih stavim pod lampu na 18/6, i evo vec dve nedelje kao da nemaju pomaka samo su se ispravile jer je bila stabljika slaba i duguljasta to kontam jer im je falilo svetla, ali ok to, znaci sad im je tri nedelje one su se ispravile i malo je lisce naraslo ali kao da nisu ni mrdnule, presadjene su odma u malo vece saksije oko 7 decilitara, e sad primetio sam da su se pojavili mali pupoljci izmedju grana kao da je nestalo mozda struje i da je krenulo cvetanje pa me zanima da li je to problem mozda i da su zato stagnirale u rastu, pojma nemam ako neko zna neka mi pomogne molim vas. hvala u napred.

ne bi htio glumit prepametnog i iskusnog ali meni prvo na pamet pada gnojivo, nema ga dovoljno i biljka nema hrane,slaba je i da bi se razvijala crpi samu sebe, zato nema pomaka, drugo svjetlost koja je ili preslaba ili preudaljenna...neznam ..nekak me baca na to pa eto..probaj nekaj skemijat po tom pitanju.
sretno
pozz