Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
pre desetak godina sam za outdoor probao neke sa potapanjem neke ne. posto bas nikakve razlike kasnije nisam primetio, prestao sam da se bakcem sa tim. jedna noc u caju verujem nista ne menja
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.675
163
mijenja ,mijenja i te kako -mijenja i 6-8sati a ne jedna noč, iskustva su različita...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
slazem se da su iskustva razlicita, ja sam izneo svoje. odradi jedan grow sa istom vrstom, pola semena potopi tih 8 sati a pola ne, pa nam prikazi razlike, to bi bio lep doprinos forumu
 
08.05.2013
2
0
0
imam jedno pitanje, uzeo sam seme obicno i stavio da proklija, proklijalo je i posadio sam ga u jogurtsku casu, sutra dan je vec niklo oko 1,5 cm, svaki put kad se osusi zemlja ja polijem, ali kako da znam kad bude malo veca kad treba da je presadim na drugo mesto da li je biljka zenska ili muska??? :respect:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
PowerSeed je napisao(la):
pre desetak godina sam za outdoor probao neke sa potapanjem neke ne. posto bas nikakve razlike kasnije nisam primetio, prestao sam da se bakcem sa tim. jedna noc u caju verujem nista ne menja
Potpisujem 1000 % moja iskustva su ista a probao sam svakave nebuloze od ovih pa do potapanja u mljeko...nikad nisam primjetio ništa...na kraju sam rekao sam sebi...Jacky pametniji si ti momak od toga da gutaš sve sto netko napiše...
To smatram i za tebe zloki...
 
12.04.2008
26
15
3
Ja koristim metodu potapanja sjemena u časi vode, i onda prebacujem u joghurt čašicu u kojej je pripremljena zemlja, pažljivo pincetom premjestim na površinu zemlje i prekrijem s malo zemlje, taman da se ne vidi i ostavim na suncu dok ne izraste, ili odmah bacim pod svijetlo u boxu . Provjerena metoda i uvijek upali!
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
ne vidim razlog sto ne bi upalilo,svi koriste iste metode tu nema nekog mudrovanja,sjeme ce isklijati bilo gdje.Ja stavljam u vatu,ove god kad sam stavljala nisam bila kuci jedno 2 dana,kad sam otkrikla vatu jedna klica je izasla iz jemenke(olupine)i cak razvila ona 2 lista.tako da ce klica izaci kako god.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moskri Pajdoman
05.09.2012
8
2
3
36
Ovo mi je prvi post na ovom forumu. Seme mi je proklijalo, jedno 2,3cm. Cim preraste casicu jogurta, zajedno za humusom je presadim na neko skriveno mjesto. Iskopam rupu od 20,30cm,napunim je malo sa kupljenom zemljom, malo sa prirodnom, i to je to?
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
PowerSeed je napisao(la):
zemlja ti je u banani + previse vode :mrtva_banana:

Svaka čast stari moj sve si točno pogodio! Večeras sam ih sve presadio,zalio i zaštitio još samo sunce da usja par dana bez kiše.Prva mi je zemlja bila neka Florafin a sad kad sam otvorio Substral terra magmu sam vidio koja je razlika i šta je dobra zemlja.Od srca ti hvala,spasio si moj trud i nadu. :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nebi ti znao za takvu zemlju, svaka kupovna koju koristim uvjek ima vlage dosta u sebi i nikad je ne zalivam taj dan kad presadim. Većina zemalja je upakirana blago namočena, a svaka sadrži treset koji odlično održava vlagu. Kako god tebi je korijen već bio u zemlji i to prevlažnoj i tek onda se kontam čemu još zalivanje.
Ili si ti možda izvadio biljku i otresao zemlju s njenog korijena prije presađivanja :ludaci_lol: