Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
No Joke je napisao(la):
Nebi ti znao za takvu zemlju, svaka kupovna koju koristim uvjek ima vlage dosta u sebi i nikad je ne zalivam taj dan kad presadim. Većina zemalja je upakirana blago namočena, a svaka sadrži treset koji odlično održava vlagu. Kako god tebi je korijen već bio u zemlji i to prevlažnoj i tek onda se kontam čemu još zalivanje.
Ili si ti možda izvadio biljku i otresao zemlju s njenog korijena prije presađivanja :ludaci_lol:

Vjerovatno nisi ni ti znao kad si prvi put al eto sad i ja to znam.Ta zemlja koja je bila ja je nisam uopće zalivao nego su bile biljke u šumi i kiša ih je sama natopila.Kad sam ih htio presaditi vidio sam da je zemlja stvarno užas i prevlažna,sve što se odvojilo zemlje od biljke ja sam zamijenio boljom. Odrastao sam na selu i znam da se uvijek kad bi se presadjivalo obavezno zalivalo al u ovom slučaju ja nisam znao da nije bilo potrebno i to mi je sada škola za ubuduće .I hvala vam na svim savjetima i kritikama...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
12.03.2013
16
3
3
HR
Pazi ovo. Stavio sam sjemenke u vodu, 6 kom koje su pokazale klicu prebacio sam u 7lit bocu od vode, do pola ispunjenu Terramagmom. Boca nije rezana vec sam sjemenke ubacio kroz otvor na vrhu (1cm duboko) i sve ostavio vani na suncu, nisam zalijevao.
Namjera je bila pustiti biljku da zasticena izraste 20 cm i onda razrezati bocu i presaditi.
Medjutim od 6 kom. u 15 dana izvirila je samo 1 i sada je 2cm velika?
Gdje je pogreska, molim?
Treba li jos cekati?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
nisi održavao dovoljno vlage možda,i osušile su se...ili,u najboljem slučaju si zakopao previše pa im treba vremena da probiju (mada sumnjam,15 dana je poprilično...)
pre će biti da su se isušile.....ja trpam direkt u zemlju,bez klijanja u maramici,i uvek mi sve izađu (u najgorem slučaju 95%),ali UVEK održavam vlažnost,i to ne čak ni zalivanjem,već sa prskalicom podešenom na "vodenu paru" :D kako ne bi zakopao mlazom vode seme još dublje

a kad stavljam seme-obično samo par milimetara duboko,i prekrijem ovlaš zemljom-i to je to.
 
12.03.2013
16
3
3
HR
Ne,ne! krivo sam se izrazio. Nisam zalio sjemenke kada sam ih stavio u zemlju. Sutra cu ubaciti 5 novih i pripaziti na vlaznost, pa da vidim onda.
Hvala.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ajd, sretno... mada bi ja to klasicno, po jednu u casu od jogurta a ne u taj plastenik (mogao bi ga fotkati da vidimo kako si to odradio)
 
12.03.2013
16
3
3
HR
Hvala na interesu i savjetima Nazalost nisam u mogucnosti trenutno postaviti slike (pratim forum na mobu, racunalo nije u funkciji), ali kad pocne neki suvisli grow, popratit cu ga dnevnikom
Power: radi se o 6 galona od 7lit i u svakome je 1 sjemenka domacice, znaci 6 staklenika. Nadao sam se da ce na ovaj nacin biti zasticene od okoline dok ne ojacaju.
 
05.02.2012
17
0
1
35
KRISTALIT Cvijet- Specijalno profesionalno vodotopno gnojivo za razvoj cvijeca i plodova (tip gnojiva slozeno mineralno NPK (11-11-35) gnojivo s mikrohranjivima,ima bor,bakar,zeljezo,mangan i cink, topivo u vodi rozi kristalici..)

jel valja??????
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
obično su takva gnojiva prejaka i onda završiš sa spaljenim biljkama... najbolja su tekuća jer ih je lakše precizno dozirati (kupiš u ljekarni špricu za 20 lipa i to je to)
 
10.05.2013
13
19
0
56
Zdravo ljudi :leafblunt: ! Pratim ovaj forum duze vremena,ama ljenost ili ne znam sto drugo mi bese prepreka za registriranje.Evo sad sam tu,pa da vas pozdravim ,te iskoristim priliku da pitam par stvari.Ranijih godina sam uspjesno odgajala moju djecicu vani,ali trenutno nisam u situaciji da ponovim cijeli postupak,pa hajde da se oprobam u kucnom uzgajanju.Evo sto je moj problem.Do prije 6 dana biljke su mi bile na balkonu i super su napredovale,ali od kad ih ubacih u sobu kao da su prestale sa rastom,svijetla ima u izobilju ama nisam sigurna koliko suncevih zraka dolazi do njih i dali svejedno mogu staviti neku lampu da im malo pomogne?Isto tako kupila sam tecne minerale za sobno cvijece ! dali je to dovoljno ili mi treba nesto pospecificno?Jedan prijatelj iz Gevgelije me posavjetova da naberem koprive napravim caj,ostavim da se ohladi te time zaljevam zemlju !? Znate li nesto o tome?Unaprijed hvala za odgovor i pozz od srca - Sarajka
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
sarajko, ista prica se provlaci ovde https://www.vutra.org/topic/10482-pomoc-molim/?p=240357
a pravilnik foruma je jasan, samo ga nisi citala, priznaj i pola ti se prasta

pravilnik
2. Ne ponavljajte teme
Pre nego što postavite pitanje, proverite da li je o tome već bilo reči na forumu! Čest je slučaj da novi korisnici, odmah nakon registracije, postave pitanje koje je ranije često postavljano. Zbog toga im poruka biva obrisana, ili budu izloženi gnevu korisnika koji ne vole takvu vrstu poruka. Upotrebite sistem pretrage po ključnim terminima da biste proverili da li je neka tema već obrađena na Vutra.Org forumima. Proverite da li pretražujete ispravan forum, ili pretražite sve forume odjedanput. Sistem za pretraživanje je brz i lak za korišćenje!

dakle, drzi se jedne teme u kojoj kacis post i sacekaj odgovor, sledeci put ide opomena, al ne usmena
 

GrowGroww

Aktivan Član
28.02.2013
68
28
18
35
Hrvatska
ovako biljka mi ima 10 cm i 12 listova, stavio sam je u čašu od 2deci pa me zanima se može još u tome razvijat ili je moram presadit jer mi listovi počinju žutit pa da ne žute zbog premale čaše?
 
05.02.2012
17
0
1
35
trenutno imam 12 malih biljcica LSD-a.. 9 u casicama od jogurta i 3 u vecim posudam otp 3-4 litre (+ jos 6 tek isklijalih,isto case 2dl, cekam da izadu)

e sad ovih 9 je staro sigurno vec malo vise od mj dana tak da sve pustaju po treci,cetvrti,peti niz listova i treba ih sto prije posadit a nisam nasao mjesto jos hahah, ove 3 velike mezimice moje, na njima mi poceli malo zutit donji listovi i stvarat se neke crne flekice (nedostatak kalija, a i losa zemlja iz trg. centra) i probao gnojit sa nekim gnojivom sto sam imao kod kuce(kristalit cvet) pokazalo se ok, stanje se popravilo dosta.. ugl.. radio bih dnevnik al ono neznam malo me strah pa ipak necu, planiram sve slike od pocetka do kraja stavit kad bude bila berba,smatram da je tak najbolje i najsigurnije

--e sad posto nemogu naci mjesto koje je bas direktno na suncu, planiram ih stavit u mladu sumu u toj sumi je poluhlad, pa me zanima dal se isplati tak il da bacam ovo sve da se ne mucim bzvz, bilo bi dobro kad bi se javio neko ko je vec uzgajao tako..--

btw vec sam stavio nekih 10-15 komada malih biljki i tek isklijalih sjemenki na mjesto koje je tokom cijelog dana na suncu (mala livadica otp 10x10 a oko nje ogromna sikara i veliko drvece, do jaja bas ko stvoreno za grow), ali to je za probu i tamo mislim doc tek oko kraja 8mj da vidim jel se sta primilo, a i nemogu se bas vrzmat okolo pravit puteve il da me neko vidi tamo..

dns dodem i vidim jedna biljka iskrivljena cijela,al opt glavna stabljika se izravnala bas ko da je neko radio LST, vidim nema list-dva i puna sluzi koja kao da je stvrdnila lisce po kojoj je ima...je*eni puz se popeo na nju pozdero koji list zaslinio sve zivo i nezivo,i jos mi se posro na biljku..zamracio sam hhahah
 
05.02.2012
17
0
1
35
My name is... Sem je napisao(la):
ajd mi samo kazi zasto si prokljao toliko menki ako prethodno nisi nasao adekvatno mesto za njih, niko normalan ne bi bacio lsd strain :eek:hno:

neznam kad sam retardiran.. ma ima mjesta al me hvataju paranoje, dosad sam samo s domacicom imao iskustva a za nju me nekako i boli briga ako nesto bude,osim ak naravno nisam ja u pitanju.. sutra cu slikat sve biljke da vidite..i najvjerojatnije cu pola stavit na neko mjesto s puno sunca, a pola u tu sumicu..

eo tocno sad isao vidit kakvo je stanje i najvecu mi puž (OPET!!) izjeo da boli glava,savijena cijela sva se opustila kao da je uvenula, i jos on na njoj visi ..nzm kolko je tamo bio nisam bio kod njih 2 dana...poludio sam kad sam ga vidio ogroman slon od puža..a baš sad palio neko granje ima pepela dosta a nazalost nisam imo vremena pobacat oko njih da mi se ne penju vise jbg..al sam njega bacio u taj žar iz osvete..mrzim puževe od veceras 20:30 ..stao je bok uz bok s glistama!!