Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
klijanje u slozenoj vati 100 % uspjesno,znaci jedan sloj vate,na njega stavim menke i preko njih drugi sloj vate,polijem vodom i sve zajedno u kutiju od cipela recimo,moze i ladica od ormara.kasnije u case od pola litre,mada nisam imao problema ni s onim od 2dl,ali zbog korijena uzeh vece.samo mi je upitnik ovo 10cm x 10cm x 20cm dubina,moze li u takvoj rupici nesmetano da se razvija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Zasto prosto kad moze komplikovano... evo moj primer... casica 0.5ml zemlja natopljena dok ne procuri,ubacis menku,siljati vrh ka dnu pokrijes sa malo zemlje... drzis negde u sobi gde temperatura ne prelazi ispod 20° posle 4-7 dana eto menke ;) tako ti je najprostije i najsigurnije,a sve sam probao... peace
 
21.03.2016
3
0
1
37
Pozdrav svima...nov sam na forumu i u ovom "poslu" pa je svaka info dobrodosla.
citao sam dosta po forumu ali mislim ne dovoljno posto ce biti sigurno glupih pitanja :)ima previse stranica za pročitati(sto je za svaku pohvalu jer vidim da svi zele pomoci),tek sam na pola a vrijeme ide...
krenuo sam logično od pocetka :)...sjeme je proklijalo,u zemlji je 3 dana,stabljika je duga nekih 6cm...zanima me jesam li na dobrom putu i kada da je presadim u vecu saksiju?za sad je vani a navecer je ubacim unutra...u planu mi je drzati je na balkonu gdje moze hvatati sunca od 10 ujutro do 5 popodne...
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Presadi kad vidis da je šira od posudice. Malo je 7h sunca, a i nije bas pametno na balkonu, mogao bi postati laka meta kad malo poraste.
 
21.03.2016
3
0
1
37
I mislio sam ali nemam druge uvjete... prvi put pa sta bude na greskama se uci :) a mislio sam s vremenom kad naraste nekim treningom je drzat da ne raste previse u visinu jer mi je zid na balkonu zatvoren visok 1,20m pa se ne vidi a otvoreni dio bi zatvorio tipa trstikom nekom da je zastitim od nezeljenih pogleda a s druge strane da moze dobivati sunce.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Pozdrav svima...nov sam na forumu i u ovom "poslu" pa je svaka info dobrodosla.
citao sam dosta po forumu ali mislim ne dovoljno posto ce biti sigurno glupih pitanja :)ima previse stranica za pročitati(sto je za svaku pohvalu jer vidim da svi zele pomoci),tek sam na pola a vrijeme ide...
krenuo sam logično od pocetka :)...sjeme je proklijalo,u zemlji je 3 dana,stabljika je duga nekih 6cm...zanima me jesam li na dobrom putu i kada da je presadim u vecu saksiju?za sad je vani a navecer je ubacim unutra...u planu mi je drzati je na balkonu gdje moze hvatati sunca od 10 ujutro do 5 popodne...
Slažem se sa baobab da je 7 sati sunca malo, ali je dovoljno da izguraš do kraja i ubereš solidano. Ali si prerano krenuo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab

marko42o

Aktivan Član
28.02.2016
105
492
63
a mislio sam s vremenom kad naraste nekim treningom je drzat da ne raste previse u visinu jer mi je zid na balkonu zatvoren visok 1,20m pa se ne vidi a otvoreni dio bi zatvorio tipa trstikom nekom da je zastitim od nezeljenih pogleda a s druge strane da moze dobivati sunce.
ubacis ls training, topiranje i trebala bi bit lowrider hahah sto se tice prebacivanja, bolje da ju prebacis prije nego kasnije ;)
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Spoji 3, 4 stedne zarulje, postavi iznad nje i nek pici par dana dok ju ne presadis na sajt, ak ti je bas tak žurba :razvaljen::
 
26.03.2016
13
0
1
34
Hvala, imam 3 semenke jos cekam da mi zavrse sa klijanjem, pa cu da ih posadim u 3 case od jogurrt, da probam sa lampama pa da presadim na sajt. ;)
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pa poranio si malo, naravno zavisi odakle si, mozda je kod tebe vec toplo, ako su noci dosta hladne moraces duze da ih drzis u kuci dok nocne temperature ne postanu ok.. Uzmi saksije normalne, biljka ce samo lakse podneti presadjivanje ako veci busen zemlje ubacis na sajt bec mnogo cupanja korena..