Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.03.2016
13
0
1
34
Iz Srbije sam, tacnije Kragujevac. Ovde su temperature 20+ danju nocu se spuste, prohladno, nije hladno bas, ali nije ni toplo?
Inace imam podrum ispod stana niko ne ulazi pa me zanima posto je uvek mrak, da stavim neko svetlo..
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
prohladno, nije hladno bas, ali nije ni toplo
Al si objasnio :D Nema neko svetlo, nema ceo podrum, treba ti vege boks, od svetla mozes da koristis cfl (stedne) sijalice, moras u njemu imati i ventilaciju i temperaturu i vlagu i sve po redu kao da planiras unutrasnji uzgoj, ne stave se semenke da proklijaju pa onda na brzinu da sklepas nesto, sve pise na forumu, sa dosadasnjim pitanjima dajes do znanja da nisi procitao ni 5 tema ukupno. Poranio si i sad ne znam kako bi ti iko pomogao, znaci moras napraviti uslove da te biljke provedu unutra dovoljno vremena dok nocne temperature ne porastu, tesko je reci na koliko bi one prezivele stepeni, eno imas na forumu biljke kojima sneg nije skoro nista uradio, ali to zavisi od mnogo faktora.. Ajde da bar jedna prezivi Kragujevacko prolece :D
 
26.03.2016
13
0
1
34
Prvi grow pa ono, citam po ceo dan, nego problem sto ne mogu u kuci da radim to, pa gledam kako da mi porastu za outdoor ..... Pozdrav iz Kg i hvala ;)
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
ja sam prosle godine u ovo doba stavio na klijanje,bile su mi na prozoru u casama od jogurta nesto manje od 20 dana,odatle na sajt,bez ikakvih problema,picile su i rasle na dnevnom svjetlu.nikakve sijalice,a bilo je sjecam se nekoliko dana bez sunca:)
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Nije svaka godina ista, nije svaka sorta ista, nije zemlja, nije polozaj sunca, polozaj stana(strane sveta) i plus covek zeli u podrumu da gaji, ili stealth u stanu znaci nista od prozora u oba slucaja, kad dajemo nekome savet treba da bude univerzalan i najbolji, kao sto ja mogu skociti sa drugog sprata i preziveti a neko drugi ne bi :)
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
a gledaj,forum postoji za clanove,a njih ima blizu 50 000,prema tome svaki savjet je koristan,bilo da je upucen odredjenoj osobi ili nekome kome moze biti od koristi,a ti brate ako sadis po feng shui metodi onda ti se sve nabrojano mora poklopiti,a to je mnogo komplikacije za tako jednostavnu stvar:)
 
26.03.2016
13
0
1
34
Sad treba da stavim za neki sat semenke u čaše, ne znam gde da postavim te čaše, moraću da pronadjem neki štek nešto. Pozz hvala na odgovorima
 
26.03.2016
13
0
1
34
Kako bi bilo da stavim u plastičnu času i tu čašu ubacim negde na više od pola u zemlju?
Ne bi štetočine baš lako došle do semena, a ovde je temperatura odlična, ima direkt sunce, a temperature su 25-30 stepena danju.
 
26.03.2016
13
0
1
34
Stavio sam seme direkt na sajt, iskopao rupu nekih 0,5 , 1 mm i ubacio seme ka dole klica, zakopao i polio vodom. Koje rezultate mogu da ocekujem? ... Stavio sam izmedju neke Jelke ne znam ni ja sta je , nadam se najboljem... :)
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
@ZekaVu Malo bi outdoor, malo indor, malo ti se svidja savet, malo ti se ne svidja :zvezda::
Ako ces da radis po svom, nemoj opterecivati forum nepotrebnim informacijama;)
Ako je posadjeno izmedju zimzelenog drveca ocekuj 150-200gr :thumb: po biljci
 
26.03.2016
13
0
1
34
To ima neke veze izmedju zimzelenog drveca ili se zezas? Haha uvazavam sve savete, nego gledam koja situacija bi bila najbolja. :)
Za neki dan idu slike ako uopste izadje iz zemlje, pozdrav :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da ima....tlo u blizini borova je obično kiselo...
Inače tema nema veze sa ovim pitanjima i stvarno si ga pretjerao.
Već dvije stranice spama u temi..
Fino ti je Stipe napisao na stranici prije da se baciš na čitanje.
Krenuo si sa klijanjem,pa uzgojem u podrumu,pa sa bubama,pa si sada i u borovoj šumici...
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
planiram desetak sjemenki za ovogodisnji out,imam 4 kg plantele i 4 kg substral zemlje,e sad,mislio sam pola menki stavit u jednu a pola u drugu zemlju,medjutim,procitao sam da je plantela prejaka za start,pa me zanima,da li da klicu stavim u substral a na dno case stavim balkoniju ili obrnuto,,ili je najbolja varijanta da jednostavno pomijesam zemlju,ili da,kao preventivno rjesenje jednostavno kupim jos jednu vrecicu substrala,uff,al ga zakomplikova:upiii: