Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A gdje su sad, pod kojom temperaturom i svjetlom?
Treba ima toplina i svjetlost pa mora van za 3-4 dana!
9-ti dan je znak da nešto ne štima najbolje.
Najjednostavniji recept-12-24 sata u čašu vode i odmah u zemlju, prekriti s pola cm zemlje i jako svjetlo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev
02.01.2016
152
13
18
37
sad su pod 250 w hps 2 dan...bilo je lose vrijeme pa se nadam, da je to,i mislim da sam ih maloooo preduboko stavio...nekih 1 - 1.5 cm...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nažalost onih 7 dana bez lampe je ponekad dovoljno da se sjeme zbog niske temperature i velike vlage ubuđavi.
Približi lampu na cca 30-40cm, neka grije, nek ne presuši i nadaj se najboljem.
Izvjesti svakako kako je prošlo:)
 
02.01.2016
152
13
18
37
tjesi me jedino to da u ova dva dana iz oba dvije posude su nikle neke travke koja su bila u zemlji pa valjda ce ovih dana izletit ovo moje
 
02.01.2016
152
13
18
37
avantura poslusao sam te i stavio lampu na 40 cm, u ovih par sati vec se dobro zemlja osusila na povrsini... sta sad da zalijem ili da pustim tako suho...ako da koliko dugo....hvala na svakoj pomoci
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ljudi, čini mi se da sam preduboko zakopa jednu sjemenku, možda na nekih 1,5-2 cm. Druge su bile malo pliće i sve su iznikle dok ova već 24 sata ništa. Malo sam razgrnija zemlju, vidim da korjen je narasta i vijugav ali nisam više siguran da li ima pomaka. Danas nakon posla ću provjerit i vidit ali jako sam nestrpljiv i znatiželjan jer je to jedini Moby Dick. Razmišljam di bi mogao biti problem i zašto toliko vremena joj treba. Druge su već biljčice... da li moguće da je bila dehidrirana ili nešto takvog tipa ili je preduboko zakopana... spamam ali jako sam nestrpljiv i zabrinut :oops:
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
Ne možeš ništa pametno da uradiš ,samo možeš da upropastiš semenku raskopavanjem .Nigde ne piše da mora za 24h da isklija iz zemlje ,daj joj vremena jer si je dublje zakopao i biće sve ok za koji dan . I kvasi supstrat i održavaj ga vlažnim ,ne prevlažnim ,nestrpljiv jesi - a to nije dobro nikada kod growanja vutre .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
@Blader A i da si je preduboko položio, nijesi !!! Ebem mu ježa, ta dubina je neki standard, od 1-2 cm je traženi raspon . Nijesi je trebao čačkati, u svakom slučaju poslušaj ovo što ti zbori Irieman. Ti si duhovan čoek, upotrijebi svoje "moći" :) Razmišljaj nad njom kako izlazi iz zemlje, i garant će da izađe ;) Pod uslovom da nešto nijesi zaebo kad si čeprkao oko nje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hehehe :D... da znaš da jesam jutros davao tretman bioenergije i dao jako malo vode... nisam puno čeprkao, jako sam nježan bio i izgleda da se pomiće pomalo... živa je. Ma Moby Dick mi je favorit, a kupljena je samo jedna sjemenka tako da sam bio jako zabrinut. Sve u svemu hvala na ohrabrenju :thumb:... trudim se biti strpljiv i puno sam se popravio ali ovo me baš zabrinilo jako:gled:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pimplarius
02.05.2016
1
0
1
34
Pozdrav svima, evo i mene po prvi put ovdje :D
Dakle imam hitno pitanje, prvi puta sam se odlucio na grow i odmah sam se nasao u nezgodnoj situaciji, naime sidovi mi proklijali taman ovih dana kad kisi nema kraja, a suncu ni traga. Da ne bi bile prevelike klice morao bih sutra posadit, a prognoza nije ni za sljedece dane nesto bajna, neki savjet? Sta da radim? Molim iskusne za pomoc :S
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
u zemlju sa sjemenkom, jer sto je duza klica, veca opasnost da zapnes i slomis...
u trgovinu po najjacu stednu sijalicu i kad biljka izviri, sijalicu na 5 cm drzati o nje, dok se vrijeme ne poboljsa...
dok biljka ne izviri iz zemlje, odrzavati taj dio zemlje oko sjemenke vlaznim( NE POTOPLJENIM)..kad izviri uhvati neki pravilan raspored zalijevanja