Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
Brinem se pa ako ne spamam moze mi netko rec stavio sam sjemenke klijat u vodu,nakon 48 nijedna sjemenka nije proklijala od njih desetak ...bile su bijele a nakon ta dva su potamnile,pozelenile ko da ce proklijat.ipak sam ih izvadio i stavio u mokri papirnati rucnik jer sam se prepao da neistrule.i nakon 24sata nijedna dalje nije proklijala.zanima me jel su mozda predugo bile u vodi? Il mozda neki drugi razlog? Svaki savjet l kritika dobrodosli..uvijek sam do sada u mokri papir,ne znam koji mi je vrag bio da idem experimentirat sa casom vode.gledao sam neki video u kojem su tvrdili da je metoda u vodi postotnija i da klor ubija bakterije dok ne ishlapi,al je meni svakako i stresnija
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ako nisu proklijale za toliko vremena ni neće. 99% da je do sjemenki ne do tebe. Hoće se dešavat sa sjembama iz paketa tako da nije čudno. Meni ove godine od 4 različite banke ukupno 15 sjemenki i svih 15 uspješno. I sve su bile 24 sata u vodi i nakon toga 24 sata u vlažnoj maramici i već u tih 48 sati su bile posađene.
 
30.04.2016
37
11
8


[URL='https://www.vutra.org/members/derataur.16104/']

derataur

derataur[/URL]

stipu čapri ...ako ih nisi rokno u vodu predhodno da stoje barem nekih 12h ...ja ih držim u vodi cca 24h (mislim da vrijeme nije toliko bitno ) da povuku što više vode ,pa tek onda s njima i vatu ,maramicu itd ...trenutno imam jednu u čaši ona mi je stajala u vodi 1 dan u maramici 2 dana dakle vise od 48h joj je trebalo tako da chill bude valjda proklijalo...nemoj puno prtljat po sjemenki samo da je maramica stalno vlažna ....sjeme posijat nije neka znanstvena fantastika ...ako imaš puno samo rokaj direkt na sajt biti će manji postotak proklijalih sjemenki ,ali opet dobar dio njih se bude primio
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
@pix21 uopće nije točno da ako posadi direkt će imati manji postotak isklijali sjemenki. Svom bilju je prirodno da raste u zemlji tako da je uspješnost jednaka. Samo je stvar što kad ih startaš vani iz sjemena kad izniknu su fasovale od nametnika u roku brzo jer su premale i preranjive da bi opstale. U čaši se po pravilu ne drži duže od 24 sata jer u slučaju da izađe klica brže počinje se natapat i trune, tako da je i vrijeme stajanja u čaši poprilično bitno. Sjembe kad se stave u čašu plutaju na površini vode, a kad su spremne za prebacivanje u vlažnu maramicu moraju potonuti na dno čaše. Test dali su spremne za prebacivanje je jednostavan. Ako nakon 24 sata plutaju na površini gurneš ih prstom prema dnu i one moraju potonuti, tj. ostati na dnu. Ako opet isplivaju nakon tog perioda može se ostaviti još 12-tak sati, a ako ni tad ne potonu onda je slaba vjerovatnost da će i isklijat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Paranoja Man
30.04.2016
37
11
8
kad sam proklijavao na ovaj nacin ,casa 12-24h pa salveta dok ne odradi svoje nisam nikad problema imao.. da naletim tu i tamo na losu sjemenku ali stvarno rijetko ,a kad sam znao ic direkt u tlo cca pola se ne bi primilo ....mislim da nema smisla o ovome nesto prevec pricati posto milion knjiga je napisano i jos vise foruma i jos vise topica...a sto se uspjesnosti tice proguglaj malo tj ne moras ni googlat ako si sadio na oba nacina znas onda i sam da je tak kak sam ja napiso maramica daje bolje rezultate osim ako sadite u tegle onda je isti k ko sadi za indoor moze komotno odma piknut sjeme


edit.urokan sam sad sam skuzio sta sam napisao ..uglavnom maramica je zakon ,tegla igra ,out ne preporucujem unistit ce ju majka priroda ...mozda i nece ali ja ne riskiram
 
30.04.2016
37
11
8
onda se slazemo da se ne slazemo xD ... gle trebalo bi biti isti k ali ja kad odem u cumez bogu iza nogu idem tamo s gotovom biljkom a ne sa sjemenom ko ima taj luksuz da se na taj nacin moze zaj svaka cast to je 100 nacural bajo moj
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Eto sad si opet sam sebi skočio u usta sa tim editom. Cijelo vrijeme govorimo o klijavosti i uspjehu klijanja u čaši-maramici i u zemlji. Ja ti govorim da je uspješnost jednaka, jel sjeme nema sposobnost da razlikuje vlažnu maramicu od vlažne zemlje. Vrijeme koje je predviđeno za out je polovica ovog mjeseca. Fino u to doba napuni na sajtu rupu sa kupovnom zemljom i pikni sjemenku, u isto vrijeme stavi drugu u vlažnu maramicu i vidjet ćeš da će ti uspješnost biti ista. Jedini bitan faktor je održavanje zemlje i maramice vlažnom i nema greške. To što će je uništit majka priroda je drugi par opanaka, a o tome nismo vodili diskusiju, nego o uspješnosti klijanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: derataur
30.04.2016
37
11
8
razumijem ja tebe od pocetka ali ti mene ne ...proklijat sjeme nije sf svaki krele bi trebo znat ju u vlagu stavit i pustit da odradi svoje ,ali pitaj kog oces odi na koji god sajt oces forum ..maramica pa casa je puno jednostavnija nego pikanje u saj sjemenke ,biljka treba puno njege u startu tj jako je osjetljiva ne vidim zasto bi neko riskirao ako ne mora
nije li lakse prvih tj dana ju imat stalno na oku i priruci nego na sajtu ??
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Jeste bolje ju je imati prvih tjedan pa i dva na oku, pod uvjetom da imaš shodnu opremu, box, žarulje i ventilaciju. Držanje na prozorima i nosanje zaboravi, nema od tog vajde, za start treba mnogo direktnog sunca. Možda da si pogledao i jedan od mojih dnevnika, pa ili bar neki drugi bilo bi ti jasnije o čemu govorim.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Taj ti se fenomen zove rasipanje svijetlosti, a kontraefekt je puštanje svijetlosti u režimu mraka koji pridonosi stresu i može povući hermafrodizam. U boxu nema rasipanja svijetlosti, za start netreba veliki. Bitni su lumeni, a bez boxa lumeni se rasipaju na sve strane. Neću više nastavljat, sad me navodiš na totalno drugu problematiku koja nije za ovu temu.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
@pix21 uopće nije točno da ako posadi direkt će imati manji postotak isklijali sjemenki. Svom bilju je prirodno da raste u zemlji tako da je uspješnost jednaka. Samo je stvar što kad ih startaš vani iz sjemena kad izniknu su fasovale od nametnika u roku brzo jer su premale i preranjive da bi opstale. U čaši se po pravilu ne drži duže od 24 sata jer u slučaju da izađe klica brže počinje se natapat i trune, tako da je i vrijeme stajanja u čaši poprilično bitno. Sjembe kad se stave u čašu plutaju na površini vode, a kad su spremne za prebacivanje u vlažnu maramicu moraju potonuti na dno čaše. Test dali su spremne za prebacivanje je jednostavan. Ako nakon 24 sata plutaju na površini gurneš ih prstom prema dnu i one moraju potonuti, tj. ostati na dnu. Ako opet isplivaju nakon tog perioda može se ostaviti još 12-tak sati, a ako ni tad ne potonu onda je slaba vjerovatnost da će i isklijat.
hvala ti, tocme zanimalo...nakon 48 sati je jedna potonula od njih 22 , tu sam se i zabrinuo.radi se o kupovnim sjemenkama ,konkretnije automatici
 
30.04.2016
37
11
8
[QUOTE=" Ovo su ozbiljne teme, i u njima je poželjna samo ozbiljna, argumentovana spika... a ne "urokana", i još ne kužiš šta si napisao o_O Uzdrži se :)[/QUOTE]

kuzim ja sta sam napisao ,ocito vama svima nije jasno da je lik nesto zabrijo da ce mu sjemenke propast ,a nece .
vlaga i temp oko 20c i to bi trebalo biti to .ko kaze da tako nije je neozbiljan i onaj ko misli da je proklijat sjemenku, pogotovo kupovnu feminiziranu sjemenku znanost je jos neozbiljniji :)