Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
weberjohn2 je napisao(la):
govoris koda sam spominjo 1m, a spominjem sto, pa naravno da mozes kupit sjeme, moze ti sacuvat, al vec kad ga pitas da ti sacuva, zna da sadis, a to je vec rizik, valjda kuzite? :pat:

I nekuzim zasto bi pusto da oprasi, kad muska sama po sebi daje sjemenke? (valjda????)

pa ženska biljka ima tućak a muška prašnike sa peludom i onda vjetar donese pelud sa prašnika na tučak i oplodi žensku biljku i onda ona napravi sjemenke .
Isto kao šta muškarac svrši u ženu pa žena rodi dijete.
Inače večina biljaka su dvospolne (hermafroditi) imaju i tučak i prašnike na istoj biljki a ima nekih kao šta su marihuana,hmelj,pistacija koje imaju prašnike i tučkove na odvojenim biljkama.
 
29.04.2010
44
3
0
33
en.wikipedia.org
pozdrav drustvo.... eo stigle danas



e sad ove treset tablete me zbunjuju, nisam nikad pomocu njih radio, ali mora bit bolje nego da samo natopim u vodi sjeme.... kako to da napravim s tim tabletama ?
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Staviš tablete u neku prozirnu kutiju tipa za kolače ili nešto tako i pošteno zaliješ da su dopola u vodi. Kad nabubre odliješ višak vode. U tabletama izbušiš rupicu štapićem i ubaciš sjemenku. Kutiju ne zatvoriš posve i staviš na svjetlo. Kod tableta moraš biti JAKO oprezan da ti se ne posuše pa se pobrineš da uvjek bude malo vode na dnu posude i špricaj te tabletice vodom. Iskreno meni su malo gnjavaža (makar mogel bi se izvještiti u tome) pa sadim direkt u čašu nakon klijanja u vati, ali definitivno mogu biti korisne za kloniranje.
 
29.04.2010
44
3
0
33
en.wikipedia.org
tako sam i napravio da su prvo bile dosta u vodi i kad su nabubrile ja sjemenku unutra gurnio, sad ima onak po dnu vode jedno 6-7mm da nije suvo i povremeno samo par kapi po tabletama pospem.... za kolko bi biljka trebala izvirit otamo ? jer eo ovo mi je prvi put da sam narucivao sjemenke i jos s tim tabletama sadim, pa sam pomalo skeptican sto se tice uspjeha... ali izrast ce sigurno, jel?
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Trebat če oko 7 dana da izađu +- koji dan ovisi o sorti ;) I ništa nije sigurno samo nemoj previše prčkat oko sjemena tipa tražit ga i kopkat i sve če bit ok.
 
14.05.2010
9
1
0
33
imam jedno pitanje posto mi sajt nije bas dobar htio bi da mi biljka ide vise u sirinu nego u duzinu nebi htio biljku od 1.5-2m nego da vise lici na grm pa me zanima dali je moguce obrezivanjem postici tako nesto i ako da moze mi iko detaljno objaniti kako da obrezem biljku
 
07.02.2010
11
0
0
44
Cao !! Imam jedno pitanje i ubih se pretrazujuci sajt ali o tome nisam mogao naci nista sem da je najbolje saditi mart ili april , dakle stvar je sledeca do kad biljku kada je u pitanju outdor mogu izneti napolje a da ne zakasnim jer sam danas stavio semenke na klijanje. Znam da kasnim ali rekoh da pitam dali sam skroz zakasnio ili ipak ima malo nade za mene ??? Unapred hvala.
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Možeš da sadiš sve do polovine juna. Znači nisi zakasnio, ali preporučljivo je ranije.

cronixa je napisao(la):
imam jedno pitanje posto mi sajt nije bas dobar htio bi da mi biljka ide vise u sirinu nego u duzinu nebi htio biljku od 1.5-2m nego da vise lici na grm pa me zanima dali je moguce obrezivanjem postici tako nesto i ako da moze mi iko detaljno objaniti kako da obrezem biljku

Preporučio bih LST metodu, savijanje vrhova biljke bez obrezivanja. Pročitaj :

https://forums.vutra.org/threads/1206-Low-stress-training-Kako-uraditi?p=18733&viewfull=1#post18733
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
SuperAngel je napisao(la):
Trebat če oko 7 dana da izađu +- koji dan ovisi o sorti ;) I ništa nije sigurno samo nemoj previše prčkat oko sjemena tipa tražit ga i kopkat i sve če bit ok.

Joj bože pa ne mogu ja toliko čekat, isto su u triset tabletama nekih 40-etak sati, i još ni traga klicama!!!
Posjedit ću, unutra su Himalaya Gold, ne znam za vas, ali JA NE ŽELIM DA MI OVO PROPADNE!!! (samo nek izađu)
Evo molim se....
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
dr.greentumb je napisao(la):
...moli se za travu XD ... okeeej ...someone's a bit chrooooniiiiiic :p

Palac nemoj podcjenivati snagu molitve, eto vidiš
4/5 klica mi se polako uzdiže iz zemlje, vidim ih ispod!!!
Sutra mora da su vani!!!
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Evo ljudi, biljke su mi izašle iz zemlje prije cca 3 dana,

Da li ITKO ima iskustva s Treset Tabletama?

Jer ne znam kad bi bilo najbolje presaditi (zajedno s tabletama), možda već odmah? ili da još čekam?

Ali nebih htio presađivati u čašicu jogura, pa nešto veće itd... tak X100,

nego htio bih ih presaditi u teglice koje su dovoljno velike da se korijen ne gužva dok ona naraste na nekih 30-40-ak cm,
jer dok dođu na tu visinu, ja ih presađujem VAN!!!


P.S
Da li je dovoljno da stoje na prozoru s obzirom na vrijeme (nebu baš previše sunca ovaj tjedan, kužite)
Dali je potrebna jedna štedna žarulja, ili da ih ostavim na miru?

Hvala!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Imam treset tablete 2 godine,neznam zašto ali jednostavno ih ne stavljam,još stoju:)
Uglavnom,ako staviš sjeme u treset tabletu,onda nemičeš treset dok ne obereš biljku.
Štedna ti neče pomoči,a i ne zvuči sigurno štedna+biljka+ prozor.Teraj to napolje,na balkon,na krov,na otvoreno nek diše punim plučima,ako si u mogučnosti.
Ako nisi, omoguči joj maximum koliko možeš,svjetlo joj je najvažnija hrana za plodove!
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
HazeSeeker je napisao(la):
Kada biljka navrši 5-6 dana ....Tableta u posudu sa zemljom od 5-10 l ... i to je to .
Korjen bez problema probija mrežicu , ako te to mući ?!

E to, uh je$ate u posude od 5-10l, a na prozor!?! Oho kak bu to stajalo,

Da ne vide frendovi od malog buraza (klinci, manje od 15g),

dal znate kak se vrte cijene takvih tegla (posuda)?

I dal da je stavim u supstrat zemlju iz cviječarne?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Kad smo to vec kod krova,kako bi bilo recimo da se stave na tavan (lupam beze tavan) i da se stavi malo onog staklenog krova 9ili kako se vec to zove,da ima svjetlosti) ? Cisto me informativno zanima....
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Buddha je napisao(la):
Kad smo to vec kod krova,kako bi bilo recimo da se stave na tavan (lupam beze tavan) i da se stavi malo onog staklenog krova 9ili kako se vec to zove,da ima svjetlosti) ? Cisto me informativno zanima....

Ili bi trebao pokriti cijeli krov s staklom, ili bi trebao premještati biljke svakih 2 sata jer se sunce pomiće, a kako je na krovu ta mala rupa gdje prolazi svijetlo, kad se sunce malo makne, odmah svijetlo više ne dopire do biljka...

Ak sam dobro shvatio pitanje, to je odgovor
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
ScuderiaBull je napisao(la):
Ili bi trebao pokriti cijeli krov s staklom, ili bi trebao premještati biljke svakih 2 sata jer se sunce pomiće, a kako je na krovu ta mala rupa gdje prolazi svijetlo, kad se sunce malo makne, odmah svijetlo više ne dopire do biljka...

Ak sam dobro shvatio pitanje, to je odgovor

Da,upravu si....to je bas malo svjetla,a i kad bi ih premjestao,opet ne bi dovoljno bilo......
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
biljkica mi je u casi i stara je dva tjedna.s tim da sam posadio samo jednu sjemenku.i danas ugledam 2 sicusna lista u kutu case,po milimetar svaki ima.jel moguce da raste jos jedna biljka?