Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
BagaSound je napisao(la):
.. neki kazu da trebam sacekati period da one porastu do odredjenog stupnja,a neki kazu da trebam sacekati 20 dana i samo ih presaditi..;s

pa vidi, za 20 dana ce svakako porasti do odredjenog stupnja, tako da... to ti je to
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
209
649
93
Koliko dugo mogu stajati proklijane sjemenke u papiru ispod tanjurica? Dvijema je klica oko 8-9mm, drugim dvoje 2mm a ostalih 3 je 4-5mm. Ove su trebale ici outdoor, a vani je zahladilo ovih dana, i tako ce bit sljedeci 10 dana pa se bojim da vani nece prezivjeti. Mogu li ih ikako sacuvati tih 10 dana da i dalje klijaju ili da u tegle stavim pa na sobnu temperaturu. Prvi (pokusaj) grow(a).

http://imageshack.us/photo/my-images/813/dsc00931ec.jpg/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420
09.04.2012
1
0
0
30
Ovako drustvo,molio bih ove iskusnije koji su upuceniji u takav problem da mi odg,nije mi potrebno
neko bubanje nego pravi savjet.Jucer sam u plasteniku od starog naletio na 2 stabiljcice od nekih 15,20 cm.
Nezz jesam li ih ja zasadio ili neko drugi,posto vutra memoriju sjecanja brise hahha...Uglavnom uzeo sam
male saksijice da ih presadim,ali izgleda da je sjeme u zemlju bilo duboko zabodeno pa je korijen takodje otisao
duboko u zemlju.Dok sam ih presadjivao uzeo sam istu zemlju u kojoj su i bile,mada problem je bio u tome da sam pozurio
onu jako jako tanku zilicu korjena koja je bila duboko zabodena presjekao dok sam cupao je.Kad sam je prenio u saksijama u kucu,nakon nekih pola sata su joj se listovi zguzvali kao da ju je mraz udario.Ali joj je stablo jos uvjek ok...
Pa me intersuje bili ona mogla preziviti,jer ja mislim da one za sada samo bortaju zbog te zilice..Molim sve koji mi mogu pomoci da to i urade,unapred hvala..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Neznaš je li od starog,ili tvoje ili netko drugi,hmmm
Stari će tebe preko koljena pa kaišom po dupetu,izgleda......ili će netko drugi,ali opušteno samo.Pošto vutra memoriju briše,nećeš se ti toga sjećati za 2,3 dana izgleda:icon_lol:
Ja jednom prilikom stavio sjeme na klijanje,i zaboravio gdje sam ostavio:)...i nakon jedno mjesec i pol,vidim ja nešto viri iz šupe,kad ja tamo...a ono klica jedno metar i pol dugačka i jedno pola metra debela.
Dobro došao na forum:ludaci_lol:
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
209
649
93
Evo zasadio u case od jogurta, valjda ce biti nesto. J***ga, ovo vrijeme stalno zeza, malo kisa, sunce, oblaci, ne mozes pogodit sta ce sutra bit.
@VenloNL
hahah, slucajno metar i pol visoka i dugacka, ko da si palmu posadio :)
 
15.07.2010
38
2
0
32
kako je sranje vreme napolju znaci ne verujem, kisa, sunce, vetar, zima, sunce . . . ! ! ! ne znam vise sta da radim sa biljkama stalno ih unosim - iznosim a ne mogu bas cesto to da radim, napolju je oko 5 stepeni a juce bilo 15 jbt, koliki je rizik drzati ih sad napolju na toj temperaturi ?
 
05.01.2012
14
1
0
44
ja sam sebi inproviziro mali stakleno-plastenik :p,,holandez (drvena kutija od voca) obljepljena sa najlonom,,ostavio 2 rupe sa strane (rucke od holandeza) za zdrak i to sve poklopio sa staklom koje sam izrezo po mjeri
vani su na sajtu i nije im nista,,pilaju ali polako cekaju bolje dane,,ma samo da ih slana tj.led ne ubije
vremensku prognozu gledam i nikako da predje 20+ preko dana,polako postajem nestrpljiv sto se tice presadjivanja jer sam sve vec davno pripremio
ali drzim se stare poslovice "strpljen-spasen"
 
27.03.2012
26
1
0
30
Ja imam 7 biljaka... Pocetno sam imao tacno 15 ali mi je 8 odneo vetar..(bili su u vati,hahaha ko zna gde ce to izrasti.. salim se),i 6 biljaka sam stavio u prozor i porasle su stabljike jedno 5mm,dok sam jednu stavio napolje,sa istom kolicinom svetlosti,i ona ima vec 2cm,u isto vreme proklijale,isto zasadjene..:D
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
E da i ja kazem koju pametnu na ovu temu.

Dosao sam do zakljucka a to je Što manje komplikovati...Biljka ko biljka...Imam iskustva sto se tice bašte,iskustva tipa spanać,paradajz,salata,mladi luk,salata,grasak i ostalo povrće.Kako gajim ostalo povrce tako ću i biljčice.

Što se tiče uzgajanja unutra tu skidam kapu.Treba znanja,iskustva,vremena,truda,aparature,svega.Svaka čast za to.Kad vidim šta rade Power Seed i ostali po tom pitanju,to je posao.

Ali napolju...Ništa komplikovano.Tri uslova:

1.Lepo pripremiti zemlju ( u koju ubosti rasad kad ojača,ja sam tako a vidim da moze i seme direkt)
2.Sve lepo ušuškati i sakriti
3.Povremeno zalivati

I to je sve.Biljke mi lepo rastu,vesele su,ne bune se.Vidim ovde da neki mnooogooo komplikuju,te iznesi,napolje,te unesi unutra,te puno sam zalio,te malo sam zalio,list je pozuteo,list se smezurao,previsoka je,pretanka,savila se,nije se savila,bla,bla,truć...

Sve ću da sastavim u jednu rečenicu: PUSTITE BILJKU DA RASTE!!!!
 
18.10.2010
10
0
0
29
Ljudi treba mi pomoc tj odgovor na pitanje...da li bi mogao ostaviti outdoor u saksijama da rastu...saksije su male imam 3 od 14x14x10(dubina) i jos 3 11x11x10...da li bi dobio ploda od ovoga?znam da ce biljke biti puno manje,ali ovako su mi blizu i lakse mi je voditi racuna o njima,dobro napreduju sa obzirom da su u saksijama 3 dana(zasadio sam ih kad su dobro proklijale(slika sa maramicama i tanjiricima)i ono dosta sam se trudio nabavio sam dobru zemlju i svaki dan ih pomalo zalijem i dajem im malo paznje posecujem ih 2-3 puta dnevno i zavolio sam ih vec) :) da li bi imao od toga hedove ili ih moram saditi kako radi 98% posto outdoor uzgajivaca na steku.hvala unapred na pomoci...e da i ovo mi je prvi grow :)) pozz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ne moras raditi kao 98%, radi kao ona 2% koji sasade u 15~25L posude i ne vade ih iz njih, a te tvoje posude su za rasadu, tako da ne gaji nadu
 
18.10.2010
10
0
0
29
ma da u pravu si...sad se bas predomisljam...opasno mi je saditi negde...ali odlucio sam dosta cu se potruditi nacu neki dobar stek i tu cu presaditi...mislio sam presadjivati zato sam i uzeo takve mere saksija ali opasno mi je.Kao sto rekoh potrudicu se i nacu dobar stek,ocu da mi ovo uspe,trenutno ne varim ali ono ako ovo uspe bice super :)) pun sam optimizma za ovo.uglavnom hvala Power Seed na odgovoru. selim se ja u 98% :)))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
pametno, svakako je manje upadljiva biljka ako je u zemlji nego u 20L posudama, a sa manje nema price, nadji neki pust kutak, zabodi i obidji povremeno, pusti sve prirodi i bude ok
 
26.09.2011
50
7
8
33
da,da mnoge nas vrijeme je***, situacija kod mene, kad nema sunca (a nema ga vec zadnjih par dana) biljkice su pod reflektorom , samo sto nevodim racuna o vremenu tj. nekad su 5 sati pod reflekcijom nekad 3 -4 - 6... nadam se da ih to nece ujeb**
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ne valja ti taj reflektor ništa tj. svijetlo u njemu. Korisniji je prozor i sunce koje dopre. Fotoperiod je bitan pa trebaš voditi računa( riskiraš hermiča).
 
18.10.2010
10
0
0
29
koliko mogu najduze rasti biljke u posudama za presadjivanje...meni stoje u saksijama 4 dana lepo napreduju,na suncu su,neke sad odbacuju seme neke se vec okrenule se prema suncu,super im je..samo mi je bilo malo blato pa nisam 24h zalivao.tj nisam jos,dal mogu sad da zalijem jbg bojim se zbog korena dal ima vazduha,ali kad napipam vlazna je zemlja.


planiram i praviti ovde dnevnik pa jel moze neko da mi da link nisam mogao da najdem kako slike da updatiram ovde...tnx :)