Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
muki0903 je napisao(la):
j piomozite mi jel ima koga >?

covece, oces postaviti pitanje ili ici od posta do posta sa istim, naravno da ima koga ali kako da ogovori kada nista konktretno ne pitas



@crocap11, kakav sad ti window spominjes, jel mislis na white widow
 
09.02.2011
40
12
8
41
pa evo pita ono šta si rekao za zemlju i klice da zemlja mi je kupovna ali ove sjemenke White Window su mi proklijale i prebacio sam ih u zemlju znači tri jogurta odvojeno isto u kupovnu zemlju i neče da mi izbije van znači neznam šta se događa domačica ide normalno a ovo čekam peti dan i ne izlazi.u čemu je problem?
 
05.03.2012
19
12
0
32
posteno se ismejah xD
1. white window eng: beli prozor (ova sorta ne postoji). white widow eng: bela udovica (jedna od jacih i poznatijih sorti marihuane)
2. da li si trazio,gledao,citao o nacinima koji se primenjuju za klijanje semenki?
da skratim sarkazam i predjem na stvar..
jedna od metoda za klijanje je: sipati mineralnu vodu u cistu casu (da casa bude cista podjednako kao ona iz koje pijes vodu i tanjiri iz kojih jedes) i ubaciti semenke,u periodu od 24h semenke bi trebale da apsorbuju(upiju) vodu,samim tim i potonu na dno case..tada izvadis semenku iz vode,stavis je u zemlju ne manje od 3mm od povrsine i ne dublje od 1cm od povrsine(od vrha semenke),nakon 2-3 dana ako su uslovi zadovoljavajuci biljcica bi trebala da izbije na povrsinu..
(mineralna voda je flasirana kupovna voda,koju imas da kupis u svakoj prodavnici i trafici.moze i cesmusa(voda sa slavine iz kuhinje tj. iz gradskog vodovoda),ali je ja izbegavam jer ima kamenca i hlora,moze i destilovana voda(za akvarijume,akumulatore,...)ali je ja izbegavam jer u njoj nema nikakvih minerala)
i evo jos neke pomoci(moj post sa prosle stranice),da ne bi postavljali pitanja ako imate probleme cije je ovaj post resenje..
*** postoji mogucnost da ako ne potone seme za 2 dana kad se stavi u vodu da je napuklo ili se osusilo,ali postoji i mogucnost da se okrenu tako da je onaj "vulkan" okrenut na gore i ne upije vodu,a semenka pluta zato sto je masna od ulja(THC-a)..tako da..nek odstoji barem 10-ak sati(moze i 24),i ako nije potonula(posle 24 sata) "cuknite" je nekim sto cistijim stapicem (ne prljavim da se ne bi voda zaprljala..a higijena je bitna,priblizno kao i osnovni uslovi za rast) da potone,i onda nek odstoji jos 24h u vodi,posadite u zemlju i ako je temperatura od 19 do 28c i zemlja nije previse gusta(ili daleko bilo blato),nakon 2-3 dana bi trebale da izbiju na povrsinu..mada moze to da potraje i duze od 2-3 dana,ali su male sanse da ce izbiti jer postoji mogucnost da nesto ne ide po planu..a ne znamo sta se desava pod zemljom.. ***
trudite se da ne postavljate ista pitanja i prelistajte celu temu ako imate neki problem,a ta tema je vezana za taj proces u kome ste vi zastali(jer cete verovatno naici na odgovore)..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
a kako ti je radio timer do sada ako ne znas koliko im treba sati svetla a koliko mraka, joj, joj... ne sme biti vise od 12 sati svetla, pali/gasi rucno
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
E, šou...
Imam već dva sajta osmotrena i lagano sređivana, no đavo mi nije dao mira pa krenem juče u šetnju u jedan šumarak nadomak mene, da reko posadim na što više mesta manje su šanse da baš sve neko nađe ili propadne od štetočina.
Spazim neko zanimljivo žbunje na desetak metara i pomislim "ovo bi moglo da bude to". Kako sam još malo prišao snimim poboden štap sa rukavicom za rernu na vrhu...
Dodjem kad ono biljčica 10-15 cm, pušta lagano treći par listova...
Ako je neki kolega sa foruma koji koristi rukavice za rernu, kao obeleživač sajta, da zna da ne mora da ih zaliva još bar dva-tri dana jer sam mu biljku zalio Rosom, malo se bila pokunjila a i zemlja je bila na doir prilično suva.

I brate jel moguće da čovek ne može da zapamti gde je posadio gandžu, pa iako je moguće onda se obeleži neki orijentir u blizini, a ne pored same biljke...

da li biste mu Vi oprostili ovakvu glupost?
 
09.02.2011
40
12
8
41
Evo ljudi hvala na odgovoru malo sam bio živčan ali sve su izašle e sada sljedi presađivanje za dva tri dana.možda počmem radit dnevnik
 
05.03.2012
15
0
0
39
badmadmax je napisao(la):
koliko dana nakon klijanja? sad sam ih stavio u maramicu i pokrio tanjiricem..

5, sve proklijale, prije 7dana ih stavio u case, kuci su na prozoru, nemaju sunca-idu previsoko (mislim) dvije su preko 10cm,
ne znam da li im je rano za van jer mi je zao da se muce bez sunca..
slike dok nadjem kabal..
neki savjet?
jos nesto, imam mogucnost da posudim hps 400w, pa kontam da ih stavim pod hps dok su jos kuci... ima li smisla?
hvala unaprijed!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
sto se vremena tice napolju je sada ok, a ni hps im ne moze smetati, daj fotke jer niko nema pojma kako izgledaju pa je teze i adekvatno savetovati
 
02.04.2012
3
0
0
33
Proslo je skoro 30 dana odkad sam posijao svoje sjeme. Niklo je i izvirilo iz zemlje sa DVA LISTICA. eh sad me zabrinjava to sto se jos nerazvij :/ kada ce biljka poceti razvijati svoje listice (osim ona prva dva) ?

:D

sta sve ima ovde po forumu
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
A pod kojim je svijetlom? 30 dana je previše, u dobrim uvjetima 2 lističa izvire za max 7 dana.