Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
48
ovih dana cu ic presadit biljku,
visoka je jedno 25-30 cm, pocela je cvjetat, cura ipo.

pokusat cu zagrabit sta vise i dublje,
stavit cu slike.
ako ima koi savjet, prije operacije.
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Ja sam to radio dva puta i samo budi strpljiv kad to radiš uz odgovarajuću opremu nebi trebalo bit problema na jednoj sam biljci bio malo oštetio korijen al uspiješno se bila primila,ali svejedno što bolje probaj to napravit. Sretno!
 
04.06.2011
5
0
0
43
Pozdrav svima. Evo think different prokijao prije dva tjedna u kupovnoj je zemlji i vani u tegli, zaljevan svaka 2-3 dana zbog vrućina al još ne izlazi van. Što mi je činiti ima li nade ?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pozdrav i tebi Pride...naravno da ima nade,sjeme ce niknuti održavaj vlažno (ne mokro) nemoj dozvoliti da se sve zasuši i zabetonira pa onda ti opet žvajz vodu...znaci održavaš vlažnost...
E sad pitanje koje se postavlja samo po sebi....sta ceš s tim kad niknu?
 
04.06.2011
5
0
0
43
Hvala na odgovoru. Mislio sam vani pa unutra, dokle vrijeme vani dozvoli samo me tlači ovo što ne izlazi van a gledo sam da ovaj TD sve nešto divlje raste ahhaha
 

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
48
Pablo Escobar je napisao(la):
Ja sam to radio dva puta i samo budi strpljiv kad to radiš uz odgovarajuću opremu nebi trebalo bit problema na jednoj sam biljci bio malo oštetio korijen al uspiješno se bila primila,ali svejedno što bolje probaj to napravit. Sretno!

prezivila je, samo je pre mala,
sprzilo joj sve lisce, posli 4 miseca ladovine, al moze se.
bice za jedan joging.
 
03.08.2012
19
0
0
29
Pozdrav svima....Imam pitanja neka posto sam nov u ovome :))
Naso sam kod jednog lika oko 30-tak semenki za jeftine pare,to je stojalo u vakumu nekih godinu dana i stavio sam pre 6-7 dana da proklija,13 semenki je proklijalo po 1cm a ostalo ne,dali ce ono proklijati ili da bacam?????
Kupio sam humus,jugurt case za pocetak po 2 rupice dole,2cm od powrsine zemlja i lepo ubaceno seme na 1 cm od powrsine zemlje pincetom,poliveno sinoc i jutros e sad sta dalje da radim i sta mi sve treba???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
Gari je napisao(la):
... e sad sta dalje da radim i sta mi sve treba???

uzmi i procitaj teme unutar Uzgajanja, pre svega ove:

https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/
https://forums.vutra.org/projektiranje-prostora-za-uzgoj/
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/

ostatak semenki mozes da bacis, ne znam ni kog ce ti 13 komada, tesko da ces to hendlati ako ti je prvi grow, bolje zadrzi 3 najlepse i skockaj neki boks koji ce da sluzi svrsi, imas o svemu na forumu u temama koje sam sugerisao
 
03.08.2012
19
0
0
29
Upravu si za broj biljaka al nekako mi je zao da ih bacim pa makar to bile 4-5 a ostale mi jos toliko :D nmgu pokusacu ovako......Napravicu od knaufa belog 2x2x2 kao sobicu u supi mojih kenjatora :D unutra napraviti duplu izolaciju od aluminijumske folije napraviti 2-3 rupe za ventilaciju,kupicu hps sa plavim spektrom od 200-250w za pocetak,imam onu kvarcnu grejalicu ako bude hladno to jest ispod 20c i imam ventilator mali onaj i to je to za pocetak,biljke su sinoc oko 9h uvece posadjene kad bi trebalo da vidim znak da je uspesno zasadjeno to jest da krene da izlazi cvet?????
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
Gari je napisao(la):
... kupicu hps sa plavim spektrom od 200-250w za pocetak ...

gde ima hps sa plavim spektrom, nesto si pobrkao, mozda mislis na mh, a da ne spominjem to lupetanje o 250w u prostoru 2x2x2 (za tu povrsinu treba ti bar 4x toliko), nisi dovoljno citao opremu za unutrasnji uzogj, vidi se

Gari je napisao(la):
... biljke su sinoc oko 9h uvece posadjene kad bi trebalo da vidim znak da je uspesno zasadjeno to jest da krene da izlazi cvet?????

ako su sinoc zasadjene, prvo trebaju da niknu a ti vec pitas za cvet, o joj... definitivno nisi citao bas puno od onog sto sam ti ponudio, da jesi znao bi da u indooru prelazis na cvetanje kada ti to odlucis prelaskom na rezim svetla 12/12, ajd baci se ti na citanje dok one ne izniknu, ovakvim postovima prizivas infrakciju zbog nekoriscenja pretrage
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
poslusaj powera i ostavi si samo par komada a ostalo baci ....u box 2x2x2 ti nikako nemoze ici 250w nego trebas barem 800 do 1000w i da napravis takav box kako bog zapovjeda to je paprena investicija a da nepricamo o potrosnji struje... ako uzgajas za osobu upotrebu potpuno nepotrebna investicija.....gledaj si prostor do 1x1m..nista vece ti netreba...citaj jos malo sjest ce sve na svoje mjesto